Skocz do zawartości

Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0


Brzytwa

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mosze Black napisał:

Nie historycy ?

Ok, zatem podaj sygnaturę akt na które się powołujesz. Każdy papierek w archiwum IPN ma takową.
A ponieważ akta te są dostępne publicznie nie będzie problemu z weryfikacją. Wtedy sam chętnie odszczekam i postawię Ci piwo.

 

@all

Życie byłoby bez porównania prostsze gdyby własne problemy, wtopy, powszechne olewnictwo dało się zawsze usprawiedliwić żydami, elfami, wozakami lub cyklistami.
Użyty tutaj mechanizm wyparcia powoduje, że nikt nie powie "zje.ałem" a tylko będzie krzyczał "to oni. To .... (tu wstaw dowolną nację/grupę zawodową/itp.".

Niestety, w 99% przypadków to sami sobie takie badziewie przygotowaliśmy. I tyle.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mosze Black napisał:

@GurneyHallecka proszę bardzo?

 

Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 - data archiwizacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 - data rejestracji Wydz. III- 2, SUSW Warszawa).

No, ale ja wyraźnie prosiłem o sygnaturę IPN, a nie niemożliwy do zweryfikowania opis, ze stron www - każda pod tytułem "Lista ukrytych Żydów w Polsce".
Sprawdź czy ta sygnatura istnieje w archiwum IPN. A taką listę swojego czasu układał niejaki L.Bubel.

Ta pseudo lista była tyle razy dementowana przez historyków IPN jako fałszywka, że nawet mi się liczyć nie chce.

Ale jak widać ma długi żywot ;) no ale skoro "Protokoły Mędrców Syjonu" żyją w dalszym ciągu jako "autentyczny" dokument z epoki, to co się dziwić.

Edytowane przez GurneyHalleck
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.