Skocz do zawartości

Polskie mięso karmione tłuszczami technicznymi do produkcji smarów - afera


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

21 minutes ago, Rnext said:

To jest mit. Wszystko zależy bardziej od temperatury, niż techniki gotowania (chociaż trochę też). Jak np. doprowadzisz wnętrze udka do 78C to będzie bardziej suche i łykowate niż przy 68C. Ale kto dziś słyszał o termometrach?

 

Mitem to jest 90% twoich teorii na tym forum. Ja piszę o tym że jak kupię w Lidlu zwykłego kurczaka oraz tego "naturalnego" też z Lidla to mięso, pomimo gotowania w TEN SAM sposób, smakuje inaczej. Rozumiesz coś tego? 

 

21 minutes ago, Rnext said:

Zrób kiedyś swoje pieczywo to będziesz wiedział o czym piszę zamiast snuć fantasmagorie. 

 

Jakie fantasmagorie? Napisałem że kupuje pieczywo w lokalnej piekarni. Dalej dałem kropkę i tyle w temacie. Co jest fantasmagoria w tym zdaniu? 

 

Ps. Czekam na twoje przyznanie się do błędu w sprawie Baltic Pipe i przeprosiny najlepszego rządu po 89. Możesz zacząć tak: Jestem Rnext i bredzę... 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, RealLife said:

najlepszego rządu po 89.

Sugerujesz, że rząd PRL, był lepszy od PiSu? Nie było lepszego od PiSu od czasów Hetmana Żółkiewskiego! No bo kto był lepszy? Więc może i popierasz PiS, ale za mało. Odszczekaj to z tym 89, bo to jest conajmniej od 1612.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, manygguh said:

Sugerujesz, że rząd PRL, był lepszy od PiSu? Nie było lepszego od PiSu od czasów Hetmana Żółkiewskiego! No bo kto był lepszy? Więc może i popierasz PiS, ale za mało. Odszczekaj to z tym 89, bo to jest conajmniej od 1612.

 

Słabe. Interpretacja z dupy. 

 

Pisząc, że coś jest po 89r.  zawsze chodzi o czasy 1989 r. - obecnie. Nie próbuj włazić Rnextowi w rzyć na siłę. 

 

Edytowane przez RealLife
Poprawiłem tę rzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, manygguh said:

Nie uda mi się bardziej, niż tobie prezesowi. Ale może na jakieś radnego się załapiesz, jak dobrze wypolerujesz berło. Jego kota Mruczka oczywiście.

 

Nie zamierzam zajmować się czynnie polityką, nawet na poziomie lokalnym. Moje zdanie o PISie jest wyrazem sympatii do działań obecnego rządu. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, RealLife said:

Jakie fantasmagorie? Napisałem że kupuje pieczywo w lokalnej piekarni. Dalej dałem kropkę i tyle w temacie. Co jest fantasmagoria w tym zdaniu? 

Przekonanie że to jest coś lepszego niż marketowa mąka w kształcie chleba/bułki.

 

23 minutes ago, RealLife said:

Mitem to jest 90% twoich teorii na tym forum.

Jak zwykle, teza bez pokrycia. Argumenty poproszę. 

 

23 minutes ago, RealLife said:

Czekam na twoje przyznanie się do błędu w sprawie Baltic Pipe i przeprosiny najlepszego rządu po 89. Możesz zacząć tak: Jestem Rnext i bredzę... 

Chyba się z koniem kopałeś :D 

Zmień dragi.

 

5 minutes ago, manygguh said:

Jego kota Mruczka oczywiście.

To jest tak głęboko urojeniowy pacjent, że bym się nie zdziwił, gdy kota mianuje senatorem :D

 

3 minutes ago, RealLife said:

Moje zdanie o PISie jest wyrazem sympatii do działań obecnego rządu. 

Też kiedyś w nastoletnim wieku totalnej tępoty, wyrażałem sympatię do jednej takiej. A to zwykła kurwa była. No nic, żyje się dalej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konserwach z Chin odnaleziono ludzkie szczątki. Produkty mięsne wędrują/wędrowały regularnie do Afryki, ale podejrzewam, że wielu z nas już ludzinę spożywało. Tłuszcze techniczne to zatem pikuś w porównaniu do tego, co jeszcze tam w przepysznym jedzonku się czai 😆

  • Like 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Rnext said:

Przekonanie że to jest coś lepszego niż marketowa mąka w kształcie chleba/bułki

 

W smaku lepsze. Czy zdrowsze to nie wiem. Po marketowym pieczywie jak i tym z lokalnej piekarni nic mi nie jest. 

 

Pieczenie chleba w domu odpada. Za dużo roboty. Piekłem przez rok czasu z przerwami. Już mi przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, RealLife said:

Pieczenie chleba w domu odpada. Za dużo roboty.

Hahaha, czyli nie piekłeś. Z tym nie ma praktycznie roboty albo urobi się dureń - zresztą jak przy wszystkim. Nawet przy odkręcaniu śrubki. 

Co najwyżej lepiłeś (o ile w ogóle a nie na potrzeby dyskusji) jakieś ciasto od "wielkiego grzmota". I tak wątpię, skoro wymieszanie paru składników to "kupa roboty". Weź oprzytomniej. 

 

  

8 minutes ago, RealLife said:

Po marketowym pieczywie jak i tym z lokalnej piekarni nic mi nie jest. 

W razie gdyby Ci coś było po marketowym, to zainteresuj się swoim zdrowiem. Tamto pieczywo jest co najwyżej bezwartościowe a nie tak z mety szkodliwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mac said:

W konserwach z Chin odnaleziono ludzkie szczątki. Produkty mięsne wędrują/wędrowały regularnie do Afryki, ale podejrzewam, że wielu z nas już ludzinę spożywało. Tłuszcze techniczne to zatem pikuś w porównaniu do tego, co jeszcze tam w przepysznym jedzonku się czai 😆

 

Na Focus TV puszczali dokument o oleju w Chinach. Okazuje się że olej spożywczy jest tam drogi. Istnieje więc proceder wyciągania ścieków, tak normalnie wiaderkiem, i używania ich jako olej. Puszczają to przez filtr, rzadkie przeleci a te gęste to używają za olej. 

 

"Gutteroil - olej pozyskiwany ze ścieków. Wraz z odchodami płynie olej z droższych restauracji, jest on wydobywany jak na filmie, rafinowany i sprzedawany dalej. Olej palmowy jednak nie jest taki straszny..."

 

To z wykopu ale aby zrozumieć trzeba poszukać na YouTube po słowie Gutteroil.

3 minutes ago, Rnext said:

Hahaha, czyli nie piekłeś. Z tym nie ma praktycznie roboty albo urobi się dureń - zresztą jak przy wszystkim. Nawet przy odkręcaniu śrubki. 

Co najwyżej lepiłeś (o ile w ogóle a nie na potrzeby dyskusji) jakieś ciasto od "wielkiego grzmota". I tak wątpię, skoro wymieszanie paru składników to "kupa roboty". Weź oprzytomniej. 

 

Piekłem, piekłem ale nie ma co się o to sprzeczać. Niech inni forumowicze zaczną piec chleb ale nie jeden raz ale tak stale przez 3 miesiące i stwierdzą czy jest z tym robota czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RealLife napisał:

Na Focus TV puszczali dokument o oleju w Chinach. Okazuje się że olej spożywczy jest tam drogi. Istnieje więc proceder wyciągania ścieków, tak normalnie wiaderkiem, i używania ich jako olej. Puszczają to przez filtr, rzadkie przeleci a te gęste to używają za olej. 

 

"Gutteroil - olej pozyskiwany ze ścieków. Wraz z odchodami płynie olej z droższych restauracji, jest on wydobywany jak na filmie, rafinowany i sprzedawany dalej. Olej palmowy jednak nie jest taki straszny..."

Albo plastikowy ryż...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

przeprosiny najlepszego rządu po 89.

Dzięki temu najlepszemu rządowi w historii za jedną taśkę (pełną, fakt, ale i tak poszło sporo do samochodu, nie do taśki), zapłaciłem ponad 300 zł w Biedrze ;) Na ceny nie patrzałem, ale biorę tam najczęściej to samo (to, co uznaję za jadalne albo do użycia), a myślałem, żę wyjdzie max 250.

 

Kupiłem, proszę państwa:

- dwie zgrzewki srajtaśmy 2 x 8 rolek,

- jajka,

- herbatę,

- kawę dla żony,

- kiełbasę, - jedyną, którą lubię z Biedry,

- folię aluminiową,

- antyperspirant,

- piwo 0 sześć butelek,

- ser żółty (też jedyny gatunek, który tam kupuję),

- dżem niskosłodzony truskawkowy,

- ściereczki do czyszczenia biurka,

- wodę mineralną dwie zgrzewki,

- coca colę 0 dwie zgrzewki,

- gorzką czekoladę, dwie tabliczki.

 

Ale trzy jebane naklejki dostałem i bon na 15 zł xDD

Inflacjaki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

No to teraz fascynatom siłowni trochę w pięty poszło...

Weź rób masę na drobiu.

Rykoszetem to i ketonofilom.

 

Nie wiem, kto robi masę na drobiu, chyba chłopaki od "pudełko ryżu, pudełko czikena, i jakiś pomidor".

Miałem tą przyjemność bycia dzieckiem PRL, rodzina miała i kurczaki i tunel z pomidorami i ogórkami, i ziemniaki, i (ku dziecięcej rozpaczy) kilka arów porzeczek.

Jednym z obowiązków było robienie paszy dla kur - czyli mielenie ręczne zboża, śruty, skorupek, siekanie pokrzyw i innych "chwastów" i mieszanie tego. Do tego obowiązkowe resztki i zmiany przegrodzonych siatką części ogrodu.

Jajka w porównaniu z obecnymi były o połowę większe, żółtko większe i pomarańczowe, skorupka twardsza.

 

Ale na kurach było naprawdę mało fajnego mięsa - rosół był pyszny, ale kura to nie brojler.

 

A ketonofile wolą polegać na ciałach ketonowych, czyli na tłuszczach, a nie białku, które może się zresztą przekształcać w węgle.

Dlatego "cziken" niekoniecznie, ale jajecznica na maśle, smalcu, boczku - już tak.

Oliwa z oliwek, masło, smalec, olej kokosowy, tłusta ryba, awokado, oliwki, tłuste mięso, wypełniacz warzyw i zieleniny, tłusty ser, ale niekoniecznie chudy i dmuchany sztucznie kurczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, mac said:

W konserwach z Chin

Jakbyś polskie przebadał, też byś się zdziwił... Jak się ktoś skaleczy w palec, nikt taśmy nie zatrzyma. Nawet jak skaleczenie jest na wysokości łokcia.

 

30 minutes ago, Brat Jan said:

Albo plastikowy ryż...

Albo sztuczne jajka kurze. Z żelatyny z barwnikami, plus coś gipsopodobnego na skorupkę.

 

13 minutes ago, Obliteraror said:

- folię aluminiową,

 ;)Oj, aż strach zapytać.

13 minutes ago, Obliteraror said:

- coca colę 0 dwie zgrzewki

Apage. Już lepiej weź klasyczną słodzoną cukrem, mniej szkodliwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RealLife napisał:

Na Focus TV puszczali dokument o oleju w Chinach. Okazuje się że olej spożywczy jest tam drogi. Istnieje więc proceder wyciągania ścieków, tak normalnie wiaderkiem, i używania ich jako olej. Puszczają to przez filtr, rzadkie przeleci a te gęste to używają za olej. 

 

"Gutteroil - olej pozyskiwany ze ścieków. Wraz z odchodami płynie olej z droższych restauracji, jest on wydobywany jak na filmie, rafinowany i sprzedawany dalej. Olej palmowy jednak nie jest taki straszny..."

 

Nie słyszałem o tym, ale BTW  jeżeli chodzi o wyżywienie w chinach, najbardziej zszokował mnie ich tradycyjny "przysmak" - jajka gotowane w moczu młodych chłopców.

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror dzisiaj, ta sama sieć.

 

4 x taśma przetrwania po 10 rolek paczka

oliwa z oliwek

oliwki w zalewie x 2

jajka x 2

3 x mozzarella 

2x jogurt grecki

2x cheddar 

2x ser feta

kostka do WC opakowanie

zgrzewka wody mineralnej

wołowina 2x po 400g

2x passata bio

dezodorant 

patyczki do uszu

uzupełniacz do mydła w płynie x2 

maszynki do golenia 3 pack 

 

Niecałe 250 PLN :D 

 

W sumie jedna siatka, nie licząc wody i taśmy przetrwania bo wiadomo to duże objętościowo. 

 

Naklejek nie zbieram, bon na 15 zeta też dostałem. 

 

 

Te same produkty na początku zeszłego roku 168 PLN (dokładnie te same, w sensie marka i waga/ pojemność). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

W konserwach z Chin odnaleziono ludzkie szczątki. Produkty mięsne wędrują/wędrowały regularnie do Afryki, ale podejrzewam, że wielu z nas już ludzinę spożywało. Tłuszcze techniczne to zatem pikuś w porównaniu do tego, co jeszcze tam w przepysznym jedzonku się czai 😆

 

Tyyy... czujesz te 200 k nadmiarowych zgonów przerobionych na konserwy? Idziesz po turystyczną a tam ze 30 dziadków zmielonych w środku xD jak w Fallout. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

Dzięki temu najlepszemu rządowi w historii za jedną taśkę (pełną, fakt, ale i tak poszło sporo do samochodu, nie do taśki), zapłaciłem ponad 300 zł w Biedrze

 

Moim zdaniem są 3-4 powody inflacji. Podam to jak widzę bez odnoszenia się do książek.

 

1. Błędy całego rozwiniętego świata co do sterowania gospodarką w czasie i po pandemii. Najpierw zamknięto gospodarkę a później wpompowano w nią miliardy euro/$ i walut lokalnych dajac ludziom kasę jako rekompensatę za lockdowny które rządy same stworzyły. Czyli gospodarki dostaly dużo kasy a niewiele w tym czasie wytworzono. Trudno powiedzieć czy można było inaczej. 

 

2. Świat Zachodni stał się mocno socjalny, opiekuńczy i pompuje do obywateli mnóstwo kasy na zasiłki, dotacje, fundusze itp. Ludzie dostają pieniądze za to że są a nie za pracę. Przykład drobny to szkolenia za pieniądze Unijne. Za szkolenie informatyczne płaciłem 10-20% ceny a niektóre były jeszcze tańsze, bo darmowe. W takiej sytuacji nie obchodzi mnie czy szkolenie kosztuje 3000 PLN czy 5000 PLN bo nie moja kasa. Jakbym musiał na to szkolenie zarobić to bym dwa razy oglądał każdą złotówkę a tak to firmy szkoleniowe mogą podbijać cenę bo i tak finansuje to Unia. Mokabe nie po darmo pchają się do UE tylko po zasiłki. Takie rozdawnictwo Unijne trwa od lat a będzie go jeszcze więcej bo wkrótce wejdą dodatki z programu Fit for 55.

 

3. Problem Rosji, Gazpromu i spekulacja na rynku węglowodorów. Surowce podlegają spekulacji, uprawnieniami na emisję CO2 się spekuluje. Ja nie wiem ile z tych 6,30 zł za litr benzyny która płacą na stacji to efekt spekulacji. Ogólnie nie rozumiem tego jak można dopuścić miliony ludzi na całym świecie na handlu ropą bez jej fizycznego posiadania, czyli spekulacji. 

 

4. Samonakręcanie się spirali inflacyjnej ale w ujęciu psychologicznym - w sensie jest inflacja to i ja podniese ceny. 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

W konserwach z Chin odnaleziono ludzkie szczątki. Produkty mięsne wędrują/wędrowały regularnie do Afryki, ale podejrzewam, że wielu z nas już ludzinę spożywało. Tłuszcze techniczne to zatem pikuś w porównaniu do tego, co jeszcze tam w przepysznym jedzonku się czai 😆


Pamiętasz aferę leżaków?

 

Jakaś ubojnia, specjalizowała się w uboju „leżaków” wołowych mówiąc potocznie padliny.

 

Rozbierali tusze krów, ktore już od kilku godzin były na drugim świecie- kupowali je w promocji  bo utylizacja takiej krowy  do najtańszych nie należy. Po co utylizować jak chłopaki wpierdolą i jeszcze palce obliżą?

 

Te smary to według mnie lajcik w porównaniu do tego co nie zostało jeszcze ujawnione, myśle, że w tej kwestii najlepsze jeszcze przed nami.

 

Najlepiej byłoby zrezygnować z tego „mięsa” całkowicie ale nie jest to takie proste jak się wydaje.

 

Smacznego!

Edytowane przez Kacperski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.