Skocz do zawartości

"Dobra Zmiana" z lepszego na gorsze - w drodze do katastrofy społeczno-gospodarczej


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Już po samej zaledwie (oficjalnej) 20% inflacji, można odczytać stan gospodarki Rzeczypospolitej, niczym 42C na termometrze u pacjenta z terminalnym zapaleniem płuc (jak ktoś woli inne porównanie - jak z "covidem" na OIT-cie). Wieloletnie rządy beznadziejnych, patentowanych... "geniuszy", niestety swoją niekompetencją, brakiem potencjału do strategicznego czy nawet logicznego myślenia o państwie i mające kompletnie w dupie pracę na rzecz suwerena bo głównym ciężarem ich zainteresowań jest utrzymanie wbitych, świńskich kłów koryto, zabałaganiły nasz kraj do tego stopnia, że powoli nie mamy już niczego. Jak zresztą obiecywał Kononowicz w swej kampanii. 

 

To że nie ma węgla, prądu, gazu i ropy to ledwie medialny, przedzimowy motyw wiodący. Nie ma też choćby retencji wody (ani zresztą żadnej nią gospodarki), infrastruktura leży i kwiczy (obok rządowego koryta, tyle że na tyłach świńskiego odbyta) za to kopie się jakieś bezsensowne mierzeje, budując kolejne, słomiane "misie" (lub jak ktoś woli - "prezydenckie symbole") i odtrąbia sukces za sukcesem. Chyba na wzór barejowego "z tobą przegrać to jak wygrać".

Nawet BalticPipe ma zakontraktowane z PGNiG (od lat) więcej gazu dla Ukrainy niż dla nas (bo nasz już się nawet nie zmieści), kopalniom płaci się za nie-wydobycie, na wzór komunistycznej Mumii Europejskiej, kiedy to rolnikom płaci się od lat za nie-uprawianie, nie-hodowanie i nie-produkowanie. Na dodatek przy wesołym akompaniamencie, ciężkim językiem dukanych bredni szefa NBP, który to przecież stoi na straży pieniądza. Wyobraźmy sobie teraz los ciecia, który podobnie stoi na straży narodowego sejfu ze złotem. Chyba dlatego mu przedłużyli kadencję (a pamiętajmy, że od czasów PRL obowiązuje w partii zasada "mierny, bierny ale wierny") że skoro nie ma już czego pilnować, to ty se tu stój dalej a my przynajmniej nie musimy go nawet zamykać.

 

Rzeczywiście "dobra zmiana" w wykonaniu "najlepszego rządu po '89" (niezmiennie honory dla @RealLife). Na pewno dla okołorządowej zbieraniny niedopchniętych, chciwych półgłówków, którym zmieniło się rzeczywiście - z bycia popychlem gdzieś na urzędowym etaciku do roli głównego drapieżnika poszerzającego wraz z obłąkaną watahą, żerowisko na żywych organizmach ludzkich. 

 

No i trochę o tym i nie o tym w wartym wysłuchania wywiadzie ze Sławomirem Mentzenem:

 

  • Like 22
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na "Dobra Zmiana" z lepszego na gorsze - w drodze do katastrofy społeczno-gospodarczej

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje. Sprawdziłem na olx - 100 stron ogłoszeń sprzedaży węgla. Na każdej stronie  po 13 ofert. Nawet staniał bo widzę we Orzech jego po 2k PLN. 

 

Baltic Pipe pieknie działa, drogi nowe powstają. PIS dotrzymuje słowa. 

 

 

  • Like 1
  • Haha 15
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RealLife napisał:

Baltic Pipe pieknie działa, drogi nowe powstają. PIS dotrzymuje słowa.

Jakie drogi Byku... drogi powstają od zawsze, słyszałeś o pomyśle podatku Sasina?

Dalej podniecamy się nakupionymi czołgami a nie przedstawiono przewodniej myśli i konkretnego kierunku rozbudowy zbrojeń o które tyle czasu zaklina Bartosiak (i słuszne!) a wojna za miedzą może jeszcze mieć nie jedno oblicze.

Rodzima waluta jedzie na łeb a socjalistyczne zapędy leją benzynę w to ognisko jak z wiadra.

 

Obecny rząd jest do krytykowania i koniec kropka. Nie ważne kto jest przy korycie, ważne żeby dostrzegać to co robią źle a nie porównywać co poprzednie koryto zrobiło lepiej czy gorzej.

 

 

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Wincenty said:

Jakie drogi Byku... drogi powstają od zawsze, słyszałeś o pomyśle podatku Sasina?

 

Słyszałem. Nie popieram podobnie jak rozdawnictwa socjalnego PISu. Nie ma partii idealnych.

 

@Rnext

 

Uzupełniałem ocenę PISu o dodatkowe wyróżnienie:

- najlepszy rząd po 89 r. 

- najlepsza partia pośród obecnie istniejących. 

 

  • Haha 7
  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, RealLife said:

Uzupełniałem ocenę PISu o dodatkowe wyróżnienie:

- najlepszy rząd po 89 r. 

- najlepsza partia pośród obecnie istniejących. 

Wiem wiem, "nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne".

Klasyka obowiązującego w sektach fanatyków, odcedzonych precyzyjnie z rozumu i zdolności poznawczych, stylu wyparć i zaparć.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

o dodatkowe wyróżnienie:

Uniwersalna rada : 

 .

 

IMO porównywanie pisirów do PO i teksty typu " peło kradło, łośmiorniczki i jakby rządzili byśmy mieli w PL ciapatych imigrantów" to jak porównywanie 16l. Sebixa który otagował ścianę bloku lub innego budynku użyteczności publicznej hasłe "JP 100%" do członka Gangu obcinaczy palców.

 

Przecież niekompetencja, nepotyzm, nadużycia i reszta wałów tego rzONtu (obserwowane szczególnie od ostatniego 2,5r.) stawia nas chyba w czołówce światowej pod tym względem. Nie wiem nawet do jakiego kraju to porównać, bo Rosję i inne byłe radzieckie republiki chyba już dawno "dobra zmiana" pod tym względem przegoniła.

 

BTW ostatnio oglądałem film dokumentalny o Stalinie. Dostrzegłem masę analogii (co jest niepokojące dla mnie) między obecną sytuacją w Pl a latami 30. w ZSRR i reformą kolektywizacji rolnictwa.🤔

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RealLife napisał:

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje. Sprawdziłem na olx - 100 stron ogłoszeń sprzedaży węgla. Na każdej stronie  po 13 ofert. Nawet staniał bo widzę we Orzech jego po 2k PLN. 

 

Polski wungiel, sprzedany do Czech, na ukr za ok 800 PLN, kupiony tam za ok 1200 PLN, przywieziony z powrotem do Polski i sprzedawany za (przyjmijmy hipotetycznie na wiarę) 2k...

 Rzeczywiście interes życia...

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tyla doł synki, no kto? 😆

 

Bez kompletnej przebudowy mentalności jesteśmy skazani na takie rządy, bo one reprezentują zarówno poziom, jak i oczekiwania większej części społeczeństwa. 

 

Zresztą, po co komu wykształciuchy i jakieś elity, jak prostymi robolami znacznie łatwiej się rządzi. 

 

Osobiście obawiam się, że już dawno wpadliśmy w spiralę spierdolenia, gdyż proces pauperyzacji intelektualnej społeczeństwa przyśpiesza. Nawet za PRL ludzie w swojej masie byli jednak bardziej wykształceni, mimo, że odestek wyższego wykształcenia był niższy. 

 

Teraz modne jest bycie debilem. 

 

Jedyne co może nas jeszcze uratować to światły dyktat, ale oczywiście nie w stylu 70-letniego dziada. 

  • Like 12
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RealLife napisał:

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje

 

Jak sytuacja na stacjach benzynowych? 

Tu jakieś jaja, wczoraj zjeździłem sześć stacji, na ostatniej udało mi się zatankować i tylko w limicie 40 euro. 

 

Tak sobie myślę że niektórym wyjątkowym narzekaczom na swoje, przydałoby się czasem zobaczyć jak wygląda sytuacja w innych krajach. Mogliby się zdziwić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Król Jarosław I napisał:

W rzeszy ? 😮

 

Nie no, gdzie mnie tam do rzeszy;) 

 

Znalazłem artykuł po polsku, są ciekawe kwiatki. Z dedykacją dla widzących samo zło w Polsce i cuda dziwy na zachodzie.

Kiedyś się na to kompleksy mówiło. 

 

"Władze chcą zmniejszyć zużycie energii w kraju o 10 proc. do 2024 roku m.in. poprzez obniżenie temperatury w budynkach zimą do 19 stopni i używania klimatyzacji latem dopiero, gdy wewnątrz będzie powyżej 26 stopni C."

 

"Rząd zamierza też nadal promować pracę zdalną, dojazdy do pracy komunikacją miejską, ograniczanie oświetlenia gmachów publicznych i zabytków. Według władz potrzebne jest też instalowanie inteligentnych systemów pomiarów ogrzewania budynków"

 

 

https://energetyka24.com/ropa/wiadomosci/francja-brak-paliwa-na-stacjach-dramatyczne-apele-nie-panikujmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, RealLife said:

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje. Sprawdziłem na olx - 100 stron ogłoszeń sprzedaży węgla. Na każdej stronie  po 13 ofert. Nawet staniał bo widzę we Orzech jego po 2k PLN. 

 

Baltic Pipe pieknie działa, drogi nowe powstają. PIS dotrzymuje słowa. 

 

 

 

PiS optymalizuje działania pod stary elektorat kosztem młodej generacji. Socjal dla starych vs rosnące koszta życia uderzające głównie w młode rodziny. Jak to może być ok? A drogi powstają głównie za pieniądze samorządowe, to nie jest tak że w Sejmie PiS zastanawia się gdzie drogi pobudować. Jak to się stało że jesteś tak głupi a mimo wszystko przetrwałeś na tym świecie? Halo, gdzie jest ewolucja 

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy onuce przynajmniej bomby nie spadajo, a reszta cóż jak sobie nie radzą to znaczy że się do tego nie nadają i można ich poświęcić

 

A tak na serio wydaje mi się że przyszły rok to będzie taka jazda, poprzednie to będzie przy tym pikuś i biorę pod uwagę nadmiarowe zgony i upadek firm w srovidzie.

Serio biorę scenariusz wciągnięcia w wojnę i opóźniania wyborów ile się da, inflacja 30% to chyba już pewnik, zauważcie że do 17% ludzie się przyzwyczaili, masakra.

 

Będzie jakiś stan nadzwyczajny, cenzura, pewnie to forum zamkną albo domenę przymkną itd

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RealLife napisał:

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje. Sprawdziłem na olx - 100 stron ogłoszeń sprzedaży węgla. Na każdej stronie  po 13 ofert. Nawet staniał bo widzę we Orzech jego po 2k PLN. 

 

Baltic Pipe pieknie działa, drogi nowe powstają. PIS dotrzymuje słowa. 

 

 

 

To chyba na olx wschodniego sąsiada patrzysz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mosze Red said:

 

Czyli już wiedzą co będzie dalej i się na to gotują.

 

Nie jest mi to dziwne bo PiS zwiększył wydatki budżetu państwa o 96%.

 

Maowiecki jest bankierem. Po historii ale bankierem i na tyle jest w stanie ogarnąć, że dwukrotny wzrost wydatków i zerowy wzrost przychodów musiał się skończyć zadłużeniem. Zadłużeniem, którego już nie da się obsłużyć.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, wrotycz said:

Maowiecki jest bankierem. Po historii ale bankierem i na tyle jest w stanie ogarną

Oni to bardziej szarańcza niż bankierzy, prawnicy i historycy. Skończy się jedno żerowisko to pofruną na inne. Może jedynie Kaczki nikt w żadnych strukturach światowych nie będzie chciał jako mąciwody-mitomana. A to że my zostaniemy z ręką w nocniku mało ich obchodzi. Mało - tzn. tyle co na potrzeby telewizora, żeby wiedzieć w jakim aspekcie poudawać troskę i chwycić pod chuj za serca naiwniaków. W końcu zadłużenie fin. pub. na poziomie niemal 1.5 bln (circa 45k PLN na łeb każdego Polaka, z którym rodzą się nawet niemowlaki) nie wzięło się z sufitu ani w prezencie od Pućki, tylko z ostatnich lat ich katastrofalnych rządów i korupcji wyborczej. 

 

16 hours ago, RealLife said:

Baltic Pipe pieknie działa, drogi nowe powstają. PIS dotrzymuje słowa. 

Jak w skeczu kabaretu Neonówka - "co mie obiecali to mie zrobili i robio cały czas. Cały czas robio".

Dorzuć jeszcze że wcześniej był deficyt a teraz to przynajmniej mamy ficyt :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia z dzisiaj, bylem sobie na grzybach i wdałem się w dyskusję z innym grzybiarzem, starszy facet ok 70 na oko.

- las zryty, przez dziki, bo nasze z wietnamskimi pokrzyżowali i te bardziej ryją,

- zboże dobre ( odmiana toska) zasiane i nie chce kiełkować, kiedyś kiełkowało na tym polu

Wina unii i wina Tuska.

 

Nawet nie chciało mi sie bardzij dyskutować - starsze pokolenie ma tak zryty beret propagandą że w tym kraju nigdy dobrze nie będzie.

 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bzgqdn napisał:

Nawet nie chciało mi sie bardzij dyskutować - starsze pokolenie ma tak zryty beret propagandą że w tym kraju nigdy dobrze nie będzie.

 

Dlatego ja zastanawiam się czy pierwszy raz w życiu nie zagłosować na PIS. Serio. Skoro (starzy) ludzie tak bardzo chcą rządów PIS-u bo mają tak dobrze, to może niech się rozkoszują efektami tego rządzenia przez kolejne 4 lata. 

Do tej pory było tak że za pierwszym razem PIS gdy doszedł do rządzenia porządził pół kadencji, nie zdążył napsuć za dużo i przyszła zmiana rządu i potem po nich poprawiała. Mieli także szczęście że w obu przypadkach przejmowali rządu na górce koniunktury. Więc mogli wydawać kasę o którą zadbał wcześniej ktoś inny. Teraz mają dwie kadencje więc już jak za Gierka widać pierwsze efekty ich super rządzenia. Tak na prawdę to gdyby oddali rządu po pierwszej kadencji to budowaliby legendę jacy to oni nie są profesjonalni, jak to potrafią wyciągnąć kasę z kapelusza. Teraz ponieważ jest czas zbierania efektów ich polityki, nagle widać że to przeciwieństwo króla Midasa, czego się nie dotkną to zamienią w gów**o. 

Jeśli teraz przegrają wybory to Ci starsi ludzie będą znów wzdychali do tych co to dawali na życie (jak kiedyś wzdychano do dobrych czasów za Gierka (życie za kredyty).

Więc może lepiej żeby wymroziło du**y jednemu czy drugiemu, okazało się że znów kasy brakuje na zakupy (mimo tych "wspaniałych" podwyżek) to może dotrze do tych zakutych łbów że nie ma darmowych obiadów. Rozdawnictwo (gdy nie jest poparte przychodami np. z ropy jak w Arabii Saudyjskiej, czy Dubaju) prowadzi do kryzysu (jak Grecja, Wenezuela) itp. Kwestia tylko czasu i tego jak duża rzeka kasy jest rozdawana.

 

W dniu 8.10.2022 o 14:10, Rnext napisał:

To że nie ma węgla, prądu, gazu i ropy to ledwie medialny, przedzimowy motyw wiodący

"Polska w ruinie" to nie było podsumowanie rządów PO, to tak na prawdę był program wyborczy PIS-u ale ludzie tego nie załapali w porę.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RealLife napisał:

Ty musisz żyć w innej rzeczywistości. Nikomu prądu ani gazu nie brakuje.

Popytaj lud pracujący jak sobie radzą zakłady produkcyjne. 

 

Niektóre już stoją albo pracują na 50%.

Edytowane przez zychu
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.