Skocz do zawartości

"Dobra Zmiana" z lepszego na gorsze - w drodze do katastrofy społeczno-gospodarczej


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, zychu napisał:

Popytaj lud pracujący jak sobie radzą zakłady produkcyjne. 

 

Niektóre już stoją albo pracują na 50%.

 

Na kowidzie został rozwalony ogromny,polski zakład medyczny, dzięki super fajnemu ministrowi Niedziele , i polityce "oszczędzania" za pomocą jebania dostawcy przetargu.

Na dodatki kowidowe po 80% pensji było stać.

https://www.dziennikwschodni.pl/biznes/duza-firma-z-lublina-na-skraju-bankructwa-juz-im-odcieli-prad-ale-wlasciciele-walcza-do-konca,n,1000308782.html

 

Leżą od dawna huty szkła, leżą wytwórnie glazury, nie zdążą na żadne "tarcze energetyczne dla przedsiębiorstw", bo zanim to wejdzie i o ile uda im się przebrnąć przez biurwokrację, to padną. A jak nie - to pewnie jakiś jebanany urzędas coś wykryje, jak z tymi oponami w Słupsku i ich dojedzie zwrot z % albo Sasinowy podatek od wzbogacenia.

https://www.money.pl/gospodarka/dobil-ich-drogi-gaz-upada-polska-rodzinna-huta-z-tradycja-6772611241630304a.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony, że chce się wam dyskutować z tym gościem, który już w temacie o Celebrycie z 2019 roku pokazał jak bardzo jest wystraszony oraz zmanipulowany przez medialną machinę i nic a nic do niego nie docierało. Nie szkoda wam na to czasu?

 

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z gościem, który jest jednym ze współwłaścicieli małego kraftowego browaru. Dostali prognozy za energię na następny rok, która z 800zł. skoczyła na 2800. Rozważają zamknięcie biznesu, ponieważ może to być zupełnie nieopłacalne. Zapytałem o jakieś tarcze rządowe, to się tylko zaśmiał. Zapytałem o przerzucenie kosztów na klientów i ile musiałbym zapłacić za puszkę czy butelkę ich browaru. Odpowiedź: między 80 a 100zł. Już to przeliczyli.

 

Pamiętajcie: dobra zmiana nie jest zła...

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 16
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yolo napisał:

Władze chcą zmniejszyć zużycie energii w kraju o 10 proc. do 2024 roku m.in. poprzez obniżenie temperatury w budynkach zimą do 19 stopni i używania klimatyzacji latem dopiero, gdy wewnątrz będzie powyżej 26 stopni C.

 

Rząd zamierza też nadal promować pracę zdalną, dojazdy do pracy komunikacją miejską, ograniczanie oświetlenia gmachów publicznych i zabytków. Według władz potrzebne jest też instalowanie inteligentnych systemów pomiarów ogrzewania budynków

 

 

https://energetyka24.com/ropa/wiadomosci/francja-brak-paliwa-na-stacjach-dramatyczne-apele-nie-panikujmy

fitfor55ekhmschwabekhm... oj, coś szurnęło.

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zychu napisał:

oj, coś szurnęło.

 

Już o tym pisałem kiedys- ok 9-10 lat temu brałem udział w tygodniowym szkoleniu, tematyka zwiazana z odnawialnymi źródłami energii, oszczędnościami w tym zakresie. Chodziło o redukcję CO2 i wiązało się z protokołami z Kioto. 

Dowiedziałem się tam m.in. że ci ludzie którzy mają niskie dochody a mieszkają w dużych lub źle izolowanych domach (kamień + glina to tu norma w domach od kilkudziesięciu do kilkuset lat, a jest ich wciąż większość), nie będą mogli utrzymać kosztów ogrzewania w związku  z cenami energii które będą stale rosnąć. 

Wydarzyło się kilka rzeczy po drodze, ale kierunek był obrany już wcześniej i się realizuje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krugerrand napisał:

Jestem zdumiony, że chce się wam dyskutować z tym gościem, który już w temacie o Celebrycie z 2019 roku pokazał jak bardzo jest wystraszony oraz zmanipulowany przez medialną machinę i nic a nic do niego nie docierało. Nie szkoda wam na to czasu?

 

W zeszłym tygodniu rozmawiałem z gościem, który jest jednym ze współwłaścicieli małego kraftowego browaru. Dostali prognozy za energię na następny rok, która z 800zł. skoczyła na 2800. Rozważają zamknięcie biznesu, ponieważ może to być zupełnie nieopłacalne. Zapytałem o jakieś tarcze rządowe, to się tylko zaśmiał. Zapytałem o przerzucenie kosztów na klientów i ile musiałbym zapłacić za puszkę czy butelkę ich browaru. Odpowiedź: między 80 a 100zł. Już to przeliczyli.

 

Pamiętajcie: dobra zmiana nie jest zła...

 

 

Niedaleko mnie jest taka 70 letnia cukiernia, przeżyli PRL, założyciele przeżyli Wojnę, a niemal rozwalił srovid, ale się pozbierali bo faktycznie bardzo dobre robili ciastka i wypieki i to w miarę dobrych cenach, zwykła cukiernia nie sieciówka, jeden teraz punkt, a mięli 4 kilka lat temu, ale działania wiadomo kogo sprawiły że zeszli do jednej placówki. Od kilku miesięcy jest zamknięta do odwołania, bo ich ceny energii kompletnie zniszczyły, myślę że się nie podniosą, masakra.

 

Polacy będą jedli jeszcze gorsze g...o niż wcześniej bo nie tylko ceny idą do góry, ale oszczędza się na jakości, wysyp chorób dopiero nas czeka.

 

Natomiast to pokazuje że właśnie zamiast odwrotnie odpalić węgiel i zamknięte kopalnie to się odwrotnie dobija gospodarkę, dlatego wg mnie z wojną obserwujemy teatr, tak ludzie giną, to jest prawda, ale wyżej to jest ugadane i odciągana jest uwaga ludności do obniżenia standardów życia tak o połowę. 30 lat rozwoju tego kraju poszło w łeb

  • Like 8
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam w PISie nie pasuje.

 

Inflacja?

 

Mołdawia - 27%

Litwa i Łotwa - 22%

Bułgaria - prawie 18% 

Holandia - 17,%

Czechy - 17%

Polska - 17%

Niemcy - ponad 10%

 

Czy tam też rządi PIS?

 

Dużo państw ma inflację powyżej 10%. 

 

Ceny energii? Jedne z najniższych w Europie. Tylko Hiszpania ma taniej.

 

Co wam w Pisie nie pasuje? Mamy najniższe ceny energii, pewnie gdzieś jesteśmy w środku uwzględniając wartość nabywczą. 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, spacemarine said:

Niedaleko mnie jest taka 70 letnia cukiernia, przeżyli PRL, założyciele przeżyli Wojnę, a niemal rozwalił srovid, ale się pozbierali {...} ale działania wiadomo kogo sprawiły że zeszli do jednej placówki. Od kilku miesięcy jest zamknięta do odwołania, bo ich ceny energii kompletnie zniszczyły, myślę że się nie podniosą, masakra.

Taki luźny znajomek tutaj z okolicy ma przetwórstwo owocowo-warzywne. Nie tak dawno zainwestował w halę do jakiegoś parowego obierania owoców. Ot - skutek konieczności redukcji zatrudnienia (fiskalizm rabunkowy) i względy praktyczne - nie ma szczególnie chętnych do pracy po wsiach za 3k a przecież ile można zapłacić komuś nijak niewykwalifikowanemu (efekt 500+ i socjalu). Miesięcznie jego fabryczka zużywa circa 20 tys. m3 gazu, więc nawet woli nie myśleć na głos, jak mu przyjdzie płacić za sam gaz, zamiast dajmy na to 30k miesięcznie, 3-4-5x tyle, czyli w szczycie coś koło 0.15 mln (tak sobie szacuję, bo gadać o tym nie chciał). Dodatkowo główni jego odbiorcy to gastronomia i cukiernie, czyli branże aktualnie dorzynane systemowo. Co przyjedzie to ma coraz rzadszą minę, choć ogólnie jest wewnętrznie turbo pogodny. Ma koło 40tki i cierpi na SM, chyba to daje mu jakiegoś kopniaka pogody ducha.

I taka smutna refleksja mnie naszła, że żeby jakoś funkcjonować w Polsce, trzeba mieć chyba życiową perspektywę śmiertelnie chorego. 

 

35 minutes ago, RealLife said:

Czy tam też rządi PIS?

Nie, ale takie same sprzedawczyki co na rozkaz drukowali jak opętani.

 

Quote

Dużo państw ma inflację powyżej 10%. 

Łe, a co dopiero Wenezuela czy Turcja. Zatem i wsio w pariadkie i "Polacy, nic się nie stało".

A w Afryce? Łooo panie...

Jest dobrze a będzie jeszcze dobrzej, dzięki rządom sprzedajnych durniów. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

Według Cezarego Grafa i Mentzena Polska powinna już dawno zbankrutować, a Ameryka i dolar upaść.

No dokładnie, co wchodzę na forum to tematy lub wątki, że Polska już upada i bankrutuje, a ludzie po śmietnikach jedzą. Upada i upaść nie może, tak samo jak Unia Europejska Korwina a rosnąca inflacja na całym świecie to oczywiście wina PISu. 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim lekturę " Grzechy Paryża Północy-Mroczne życie przedwojennej Warszawy".

 

Są tam szeroko omawiane problemy przedwojennej przestępczości, biedy, bezdomności, szerzącej się prostytucji, alkoholizmu i postępującej narkomanii. To ostanie może być szokujące, ale kokaina w tamtych była tańsza od wódki !

 

Ale nie o tym, bo kokaina i alkohol nie są niezbędne do życia ( przynajmniej nie dla wszystkich) a bez jedzenia żyć się nie da.

 

W tejże książce można trafić na dzienniki przedwojennych mieszkańców Warszawy- w tamtych czasach prowadzenie dzienników było czymś nierzadko spotykanym- w których dzielili się również swoim jadłospisem i przedwojennymi cenami. Kaszanka była droga, cukier był drogi, a o wołowinie i drobiu może lepiej nie wspominać.

 

Trafiłem na opis jadłospisu pewnej rodziny. Z tego co pamiętam rodzina składała się z małżeństwa posiadającego w tamtym momencie jedną pociechę. Mięso spożywali od wielkiego dzwonu, trzy razy dziennie zupę kartoflankę, zdarzało się ją spożywać razem z kromką chleba. Dziecko dodatkowo dostawało kubek mleka na śniadanie.

 

A trzeba pamiętać, że był okres w przedwojennej Polsce, gdy nasi przodkowie doświadczyli Hiperinflacji !

 

Czerpmy z ich doświadczeń i uratujmy domowy budżet.

 

Oto przepis na zupę kartoflankę:

  • ziemniaki

    800 g
  • marchew

    2 szt.
  • pietruszka

    1 szt.
  • seler

    1/4 szt.
  • bulion

    2 litry
  • masło

    2 łyż.
  • mąka

    2 łyżecz.
  • śmietana 18 proc

    150 g
  • majeranek

    1 łyżecz.
  • sól

    1 szczypta
  • pieprz

    1 szczypta
  • Liść laurowy suszony Prymat

    2 szt.
  • Ziele angielskie całe

    5 ziaren
Cytat

 

Ziemniaki, marchwie, pietruszkę i seler obieram, myję i kroję w kostkę.

 

Masło rozgrzewam w rondlu, dodaję warzywa, smażę 7 minut, dodaję gorący bulion. Wkładam listki, ziele angielskie, łyżeczkę majeranku, doprawiam solą i pieprzem. Gotuję 20-30 minut aż ziemniaki i warzywa zmiękną. Mąkę mieszam ze śmietaną, rozprowadzam niewielką ilością gorącej zupy i mieszając wlewam do rondla, gotuję 2 minuty.

 

Zupę rozlewam na talerze i podaję na gorąco.

 

Przepis zaczerpnięty z doradcasmaku.pl

 

Voila ! pyszna, pożywna zupa gotowa. Można ją spożywać trzy razy dziennie w asyście chlebka lub bułeczki.

 

Jak ktoś chce bardziej oszczędnie to masło można zastąpić margaryną. Jest to jak najbardziej dozwolone.

 

Pamiętajmy też o szczawie i mirabelkach.

 

Czy wiecie, że takie mirabelki są bogatym żródłem potasu, a szczaw zawiera znaczne ilości witaminy C, która dodatkowo wzmocni nasz układ immunologiczny podczas sezonu jesienno-zimowego ?

 

Premier Morawiecki wspomniał również o misce ryżu, a czymże jest ryż, którego walory docenił nasz niezastąpiony i niezłomny premier ?!

 

Jest niezastąpionym żródłem błonnika, który wspomoże pracę jelit i układu pokarmowego. Poza tym na jego bazie możemy wyczarować zupę ryżówkę, który przy doborze odpowiednich składników będzie równie tanim żródłem pożywienia dla przeciętnej polskiej rodziny.

 

Cytat

Polacy będą jedli jeszcze gorsze g...o

Wypraszam sobie !

 

Może kartoflanka to nie rosół, ale do smaku gówna jej daleko !

 

Nie wiem jak smakuje gówno, ale jak Pis będzie rządził następne dekadę, to chyba w końcu przyjdzie polakom poznać i jego smak : (

 

Do tej pory znali go w przenośni, a teraz mogą poznać go ...

 

Nie, myślmy pozytywnie, przestańmy szerzyć defetyzm ) :

Edytowane przez Infernal Dopamine
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Ksanti said:

No dokładnie, co wchodzę na forum to tematy lub wątki, że Polska już upada i bankrutuje

No wiesz, już sam nasz rząd o tym mówi oficjalnie, choć stara się to jak na razie w łagodny sposób przekazać.

@Mosze Red już w tym wątku przywołał artykuł:

https://wiadomosci.radiozet.pl/Biznes/Rzad-szykuje-sie-na-mozliwosc-uznania-Polski-za-niewyplacalna-Zmiany-w-prawie

 

Niepotrzebnie tacy profetycy określają timing. I to jedyny ich "grzech". Potem jak coś się stanie tydzień po ich terminie, większość uzna że szurają i ściemniają a w ogóle to wszystko nieprawda. Ale kierunek wskazuje na upadłość. Spójrz - tzw. kraje PIGS dawno by się wyłożyły, gdyby nie dodruk i tani kredyt (będące zresztą skutkiem szantażu z ich strony). Walutę jest tanio drukować, ale wypiec chleba już na drukarce się nie da. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie szewc 40 lat w zawodzie, po 70tce i nie będzie go stać na nic, musi zamknąć zakład i nic mu nie ujmując ten budyneczek się ledwo trzyma a koszty się mu zrobiły jakby nie wiadomo jaki tam miał wersal. I tak powolutku niszczona jest Polska

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,po_40_latach_szewc_z_pogodna_zamyka_zaklad_zmusily_go_do_tego_podwyzki_cen_energii,id-42541.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spacemarine said:

Popatrzcie szewc 40 lat w zawodzie, po 70tce i nie będzie go stać na nic, musi zamknąć zakład i nic mu nie ujmując ten budyneczek się ledwo trzyma a koszty się mu zrobiły jakby nie wiadomo jaki tam miał wersal. I tak powolutku niszczona jest Polska

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,po_40_latach_szewc_z_pogodna_zamyka_zaklad_zmusily_go_do_tego_podwyzki_cen_energii,id-42541.html

 

Elita Narodu Polskiego się zwija. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

Nie, ale takie same sprzedawczyki co na rozkaz drukowali jak opętani.

 

No tak, własnymi

urojeniami o światowym spisku możesz sobie tłumaczyć co chcesz.  

 

2 hours ago, Rnext said:

Łe, a co dopiero Wenezuela czy Turcja. Zatem i wsio w pariadkie i "Polacy, nic się nie stało".

A w Afryce? Łooo panie...

Jest dobrze a będzie jeszcze dobrzej, dzięki rządom sprzedajnych durniów

 

Czasem mam wrażenie że po drugiej stronie jest dziecko. Podałem przykłady innych państw bo trzeba się z kimś porównywać, najlepiej z państwami Europy bo z nimi jesteśmy związani gospodarczo i politycznie. 

 

Porównanie jest potrzebne aby wykazać że inflacja to problem szerszy, co najmniej europejski jak nie światowy a nie stworzony przez PIS i Glapińsiego. Na tle innych państw europejskich nie wypadamy źle, naturalnie zawsze mogłoby być lepiej ale nie wypadamy na tyle źle aby demonizować PIS. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext te wszystkie media celowo grają na emocjach i straszą ludzi by ubić na tym swoje interesy. Po raz pierwszy zainteresowałem się polityką w 2014 roku. Tak się składa, że wtedy był przewrót na Ukrainie, od którego zaczęły się obecne wydarzenia tzw. "Operacji Specjalnej". Jakie były nastroje w internetowych "mediach" i u komentatorów sympatyzujących ze środowiskiem obecnej Konfederacji? Grozi nam wojna, zaraz wszystkich młodych wezmą do wojska, widmo śmierci. Potem najazd ciapaków i narracja, że zaraz nas zaleją pontonami i biali będą musieli się bronić we własnym kraju. Od czasów dojścia PIS do władzy non stop napieprzanie na cokolwiek co zrobią, tak po prostu dla zasady bez zastanowienia (lub wręcz przeciwnie co jeszcze gorsze i bardziej niebezpieczne dla bezpieczeństwa kraju). Nawiasem mówiąc prawie 10 lat później dalej Polska nie ma wojny, stres jednak i pewne podjęte decyzje były prawdziwe.

 

 

Konfederacja obecnie prześciga się w szerzeniu tej histerii na wzór fajnopolaków i Platformy Obywatelskiej. Najgorsze oraz wręcz szkodliwe kłamstwo to zrównywanie PIS i PO. Tymczasem PKB Polski rośnie bardzo szybko na tle całej Europy, a Niemcy co chwilę mają ból dupy, że powstaje dla nich poważne zagrożenie gospodarcze. Sama Warszawa jest bogatszym miastem od Berlina, mimo że rządzi tam Rafał. Jaki kwik Niemcy mieli/ mają o Baltic Pipe, gazoport, przekop Mierzei, CPK, reparacje czy kupowanie koreańskich militariów zamiast niemieckich. Wrew temu co mówi polska partia niemiecka czy konfa (do onuc ich mocno ciągnie) sami sąsiedzi oporem nieświadomie potwierdzają, że PIS coś robi dobrze. Taka to najgorsza władza od 89 roku - no dla Rosji i Niemiec napewno są solą w oku. Pierwsi udowodnili to zamachem w Smoleńsku, a drudzy ingerencją w sądownictwo czy sprawy polityczne Polski.

 

Zwykli Niemcy nie chcą tego wprost przyznać, ale powoli mają świadomość, że ich kraj jest opresyjny prawnie oraz ideologicznie, ma ogromny socjalizm, uzależnienie od Rosji i Ameryki, niskie emerytury, wysokie podatki, a niektórzy nawet by chcieliby wyemigrować na starość do Polski. Do tego core gospodarka Niemiec opiera się głównie na pracy młodych inżynierów/ specjalistów z zagranicy (dużo z kraju nad Wisłą). Reszta Europy też w zasadzie ciągnie z ludności napływowej, jako że już od dawna tam istnieje zjawisko starzenia się społeczeństwa. Mamy jedne z najniższych podatków w Europie jako kraj tego rozmiaru (w DE takiemu Inżynierowi zapieprzają połowę wypłaty). Jedni ciągłe narzekanie mają we krwi, a inni po prostu zbijają na tym kapitał polityczno-ekonomiczny zakłamując rzeczywistość. 

 

Napisali coś o zadłużeniu, ale jaki tego prawdziwy kontekst tego nie wiadomo, jakieś zaledwie plotki. Zobaczymy, ale coś mi się wydaje, że będzie tak jak zawsze, a o czym mówię? Wystarczy prześledzić doniesienia z internetowych mediów co się działo w ostatnich latach. Po kolei wstecz, od początku tej wojny straszą nas, że Rosja to potęga, zaraz napadnie na Polskę czy rzuci bombę atomową. A próba mieszania się teraz w konflikt to dodatkowo proszenie się o kłopoty. No to jak to tak, przecież i tak Rosja Polsce groziła już przed operacją specjalną, że będzie następna na świeczniku. 

 

Co ważne sam jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem pojęcia, ale oglądnąłem dokument o tym, że Kreml zatrudnia armię trolli internetowych, którzy mieszają opinią publiczną każdego kraju. Jednak wbrew sianiu paniki okazało się, że jeszcze nie tak dawno temu kompletnie rozbrojony kraj rozbija obecnie w pył rzekomo drugą armię świata. Właśnie upada mit potęgi, a kolos na glinianych nogach lecz z bronią atomową być może nawet dozna rozbicia na mniejsze republiki jeśli Putin straci głowę. 

 

Już niemal na początku poszło w pizdu sporo jednostek elitarnych i dowódców, a niedaleko Kijowa rozpieprzono w mak ogromną kolumnę wojskową Bayraktarami. Jeśli to było mięso armatnie, to by znaczyło, że w popłochu teraz uciekają jednostki specjalne. Miał być blitzkrieg na stolicę oraz szybka podmiana władzy według ruskiej taktyki wojennej sprzed 100 lat i planów operacyjnych jakie znaleziono. Teraz Ukraińcy wprost wypiepszają okupanta, który ma już niskie morale i brakuje mu powoli sprzętu oraz dopływu logistycznego. Nawet jeśli z desperacji rzucą jedną bombę atomową to tym bardziej Rosja wtedy trafi na śmietnik historii.

 

Kto się boi ten przegra, zachód przetrzymał presję a Rosja powoli sypie się w oczach. Niezły widok kolumn dezerterów na granicach. Nawet w Chinach ostatnio banki są niewypłacalne, może kolejny kolos się odsłoni jeśli odważy się na Tajwan.

 

Kolejna sprawa czy ktoś pamięta o kolejkach na stacjach benzynowych i tankowaniu nadwyżek paliwa do kanistrów? Niedawno cukier miał się skończyć, wariowano z cenami a napoje zdrożały. Co śmieszne ci sami naganiacze zrzucali winę na podatek cukrowy. No i co teraz, nagle podatek już jest okej i nie brakuje cukru? Podczas lockdownu była histeria o papier toaletowy oraz konserwy, plus szaleństwo prepperskie. Teraz świrują, że prąd się skończy i może być blackout. Znajdzie się wiele przykładów tego jak na przestrzeni lat w Internecie coś powiedzą/ napiszą a ludzie jak owce wpadają w panikę i wykonują dokładnie to czego oczekiwano. Dają zarobić cwaniakom i naganiaczem inwestycyjnym. Najpopularniejszym tego typu szuryzmem był "2012" kiedy rzekomo miał się skończyć świat, nawet w reklamach heheszkowali, że promocja przed końcem świata.

 

Potem następuje pamięć złotej rybki, niska świadomość powtarzalności tego typu akcji i tak w koło Macieju. A naganiacze inwestycyjni lub ci z kremla zacierają łapki (tak to nie władza tutaj jest największym wrogiem tylko wiara w szurie i łatwowierni ludzie). Nawet jeśli pojawiają się jakieś realne problemy to zawsze są podbijane do skali absurdu, a ludzie impulsywnie i emocjonalnie idą za przekazem. Czasem rzeczywiście może coś się wydarzyć, ale chyba bardziej na zasadzie samonapędzającej się przepowiedni.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[brak pl klaw]

 

W ogole o czym jest rozmowa, jezeli nawet czlonkowie RPP pekaja i w mediach spolecznosciowych wydaja swoje zdania odrebne: https://www.money.pl/gospodarka/czlonkini-rpp-nie-wytrzymala-sama-napisala-raport-po-posiedzeniu-drwina-6821167508679520a.html. Takie zjawiskowe akcje swiadcza doskonale o kondycji zlotowki i polskiej gospodarki. Ciekawi mnie jak na taki cyrk w finansach publicznych i polityce monetarnej zareaguje rynek. To ze GPW szoruje o dno juz widzimy, ale wydaje mi sie, ze to jeszcze nie koniec przecen. Ostatnie wydarzenia wskazuja na to, ze jestesmy na drodze ktora wiedzie do znaczacych problemow ekonomicznych i to wszedzie, z perspektywa utraty plynnosci.

 

Na razie inflacja wynosi 17 z groszem. Poczekajmy, az znikna tarcze i inne programy oslonowe. To nawet zmajstrowany wskaznik CPI wyleci poza 30%.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, dziadek do orzechow said:

W ogole o czym jest rozmowa, jezeli nawet czlonkowie RPP pekaja i w mediach spolecznosciowych wydaja swoje zdania odrebne: https://www.money.pl/gospodarka/czlonkini-rpp-nie-wytrzymala-sama-napisala-raport-po-posiedzeniu-drwina-6821167508679520a.html

 

Plus że babka ma swoje zdanie i je prezentuje. To jest wartościowe. Mam pewne wątpliwość jednak. Ta pani profesor została wsadzona do RPP przez Senat w którym większość ma opozycja.  Możliwe że ona jest w RPP aby uprawiać politykę i sabotować działania Rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak ktoś szafuje porównaniami z innymi rządami, nie uwzględniając warunków w jakich ktoś sprawuje władzę. Zresztą nawet to jest obarczone sporym marginesem błędu.  To truizm, ale silną władzę poznaje się po skuteczności w trudnych czasach. Osobiście boleję nad umysłami ludzi, którzy dali się zagonić do jakiejkolwiek oblężonej ideologiami twierdzy :) Rozumiem, że mniej więcej do 2019 r. można było jeszcze widzieć coś w PiS-ie, al litości, miejcie swoją godność :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, DOHC said:

Potrafisz wymienić nie wiem, dziesięć albo więcej afer PO?

 

Każda władza ma na swoim sumieniu jakieś afery. Ja jestem za ich wyjasnianiem i karaniem winnych. 

 

PO:

afera hazardowa, Krauzego, Sawickiej, stoczniowa. 

 

Służalcza postawa i przyjmowanie rozkazów z Niemiec.

 

 http://www.grzechy-platformy.org

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, RealLife said:

Plus że babka ma swoje zdanie i je prezentuje. To jest wartościowe. Mam pewne wątpliwość jednak. Ta pani profesor została wsadzona do RPP przez Senat w którym większość ma opozycja.  Możliwe że ona jest w RPP aby uprawiać politykę i sabotować działania Rady. 

 

Pal licho opcje polityczne. Ja mowie o samej gospodarce. Jezeli takie cyrki maja miejsce to jak jakikolwiek inwestor mialby powaznie traktowac Polske jako miejsce potencjalnych inwestycji - prezes jedno, nieoficjalne stanowiska drugie. No sam to ocen @RealLife

 

Co do partii, to kazda ma swoje za uszami. Ale takie cyrki jak ten ktory przywoluje zupelnie przekreslaja gospodarczo kraj w oczach kogokolwiek rozsadnego. Na 100% zobaczymy odzwierciedlenie tego na zlociszu. Juz w czasie samej konferencji PLN do USD stracil ponad 10 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RealLife napisał:

 

Każda władza ma na swoim sumieniu jakieś afery. Ja jestem za ich wyjasnianiem i karaniem winnych. 

 

PO:

afera hazardowa, Krauzego, Sawickiej, stoczniowa. 

 

Służalcza postawa i przyjmowanie rozkazów z Niemiec.

 

 http://www.grzechy-platformy.org

Bardzo dobrze. Teraz wymień pięć nazwisk, kogo dobra zmiana skazała. Hgw? Tusk itd?

  • Like 1
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Ksanti said:

Co ważne sam jeszcze kilka miesięcy temu nie miałem pojęcia, ale oglądnąłem dokument o tym, że Kreml zatrudnia armię trolli internetowych, którzy mieszają opinią publiczną każdego kraju.

Chyba nie sądzisz, że tylko Rosja jest tak sprytna i przebiegła, żeby jako jedyna zatrudniać trolle? 

Nawet nasz PiS to robił i z pewnością robi dalej

https://innpoland.pl/145595,pis-oplaca-armie-internetowych-trolli-odkryli-to-naukowcy-z-oxfordu

 

9 hours ago, Ksanti said:

Sama Warszawa jest bogatszym miastem od Berlina, mimo że rządzi tam Rafał.

Bogatszym? Pod względem np. dochodu? No raczej bardzo nie.

Albo zamożności mieszkańców?  

To może infrastruktury? Hm, sam sobie odpowiedz.

Fakt, długów potrafili narobić (wykres stary ale jary):

 

RTEmagicC_bilans_zadluzenia1.png.png

 

9 hours ago, Ksanti said:

Konfederacja obecnie prześciga się w szerzeniu tej histerii na wzór fajnopolaków i Platformy Obywatelskiej.

Ale jak PiS się ścigał ze wszystkimi w szerzeniu histerii covidowej to już OK? Do lasu nawet nie pozwolili. 

 

9 hours ago, Ksanti said:

dla Rosji i Niemiec napewno są solą w oku. Pierwsi udowodnili to zamachem w Smoleńsku,

Sporo ludzi, deklarujących że nie wierzą w "teorie spiskowe" i uważających się za przytomnych, przyjmuje na wiarę i bez dowodów że to zamach. Ciekawe. Szczerze powiedziawszy, ani to nie były realnie strategiczne osoby na scenie międzynarodowej ani tym bardziej niewymienne. Lecz z pewnością jest to wygodna narracja dla środowisk PiS, który dealował z Rosją na potęgę, sprzyjał jej zamykając nasze kopalnie ale propagandę uprawia zupełnie przeciwną. Dlatego nie wierzę politykom za to wierzę w interesy. 

 

"Analitycy z niezależnego fińskiego Centrum Badań nad Energią i Czystym Powietrzem stworzyli raport "Finansowanie wojny Putina: import paliw kopalnych z Rosji podczas pierwszych stu dni inwazji". Z dokumentu wynika, że największym importerem paliw kopalnianych były Chiny (12,6 mld euro), Niemcy (12,1 mld euro) i Włochy (7,8 mln euro).

W tym zestawieniu Polska znalazła się na szóstym miejscu płacąc Kremlowi 4,4 mld euro. Jedynym krajem, który zwiększył import surowców z Rosji była Francja. Co ciekawe, największym klientem Rosji pozostawała przez 100 dni Unia Europejska, pomimo nakładanych na Kreml kolejnych sankcji. Okupanci Ukrainy zarobili dzięki temu 56 mld euro."

https://deon.pl/swiat/polska-handluje-z-rosja-i-bialorusia-kreml-wciagu-dwoch-miesiecy-zarobil-10-mld-zl,2121902

 

9 hours ago, Ksanti said:

Jakie były nastroje w internetowych "mediach" i u komentatorów sympatyzujących ze środowiskiem obecnej Konfederacji? Grozi nam wojna, zaraz wszystkich młodych wezmą do wojska, widmo śmierci.

Takie same mamy nastroje obecnie za PiS. Czy coś to zmienia? 

 

9 hours ago, Ksanti said:

Wrew temu co mówi polska partia niemiecka czy konfa (do onuc ich mocno ciągnie) sami sąsiedzi oporem nieświadomie potwierdzają, że PIS coś robi dobrze.

Szukanie potwierdzenia w "robieniu dobrze" w tym, że to się komuś nie podoba to raczej błędna ścieżka. Chociaż akurat pozamykanie kopalń przez PiS podoba się wszystkim (z wyjątkiem obywateli). 

 

9 hours ago, Ksanti said:

Jaki kwik Niemcy mieli/ mają o Baltic Pipe, gazoport,

I niech mają. Jednak:

- pomysł budowy gazociągu łączącego nas z szelfem norweskim powstał za rządów AWS i J. Buzka, dla przypomnienia - desygnowanego na premiera przez Kwaśniewskiego. 

- decyzja o gazoporcie wprawdzie podjęta za rządów Marcinkiewicza, jednak wybudowana za czasów rządów PO

 

Quote

przekop Mierzei, CPK, reparacje czy kupowanie koreańskich militariów zamiast niemieckich.

Tej samej mierzei na której ostatnio motorówka szurała po dnie? :D

Z reparacji to guzik będzie. To tylko kolejna PiSowska szopka propagandowa.

Na militariach się nie znam. Ale jak na razie ztcw PiS też nakupił sprzętu od Amerykanów i zdaje się, że go do tej pory nie mamy.

 

9 hours ago, Ksanti said:

Tymczasem PKB Polski rośnie bardzo szybko na tle całej Europy

Mówienie o samym PKB bez odniesienia do długu nie ma sensu, bo może się okazać (jak w USA) że 100 USD PKB kosztuje ich 130 USD długu. 

 

Tymczasem fakty są takie, że 2 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie a 15,7 mln poniżej minimum socjalnego. Jeśli jeszcze sobie do tego dodasz ilość zamykanych w ostatnich latach działalności gosp. (co wyznacza ewidentny kierunek naszego "rozwoju") to naprawdę nie wiem jakim cudem można wykrzesać jakikolwiek entuzjazm dla PiS.  

 

11 hours ago, RealLife said:

Czasem mam wrażenie że po drugiej stronie jest dziecko.

Bierzesz lustro zbyt poważnie :D

8 hours ago, RealLife said:

Ta pani profesor została wsadzona do RPP przez Senat w którym większość ma opozycja.  Możliwe że ona jest w RPP aby uprawiać politykę i sabotować działania Rady. 

No zaraz, zarzucasz innym szerzenie "teorii spiskowych" ale sobie prawa do nich nie odbierasz?

8 hours ago, RealLife said:

PO:

afera hazardowa, Krauzego, Sawickiej, stoczniowa. 

Tu masz listę 800 afer PiSu

https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.