Skocz do zawartości

Historia waszych telefonów


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem nagranie o telefonach i tak mnie naszło na wspomnienia. Pamiętacie wszystkie swoje poprzednie telefony?

 

U mnie zaczęło się od Nokii 3510i, telefon miał premierę w 2002 roku, pamiętam nawet dwie gry jakie na nim były: skoki spadochronowe i Prince of Persia.

i-nokia-3510i-niebieski.jpg

 

Później była Nokia 6030 (premiera 2006):

 

full-nokia-6030-imbi-original-imagbky5d2

 

Nokia 5200 (przesyłanie plików przez podczerwień, kto pamięta?):

 

c86f639f6336e40509108688a310622f--mobile

 

Nokia 1600 (bardzo ładne klawisze i całkiem niezła, wbudowana gra piłkarska):

 

Nokia1600.png

 

Sony Ericsson W200i:

17066167474c208dfd7cbf4.jpeg

 

Sony Xperia M (maleństwo w porównaniu z dzisiejszymi smartfonami):

SONY-XPERIA-M-C1905-LADOWARKA

 

Po kilku latach użytkowania, Xperia się "wysypała", więc pojawił się Samsung Galaxy A5 2017:

i-samsung-galaxy-a5-sm-a520-2017-zloty.j

 

Teraz używam Motorolę Edge 20:

 

71JYAA-f7rL._AC_SL1500_.jpg

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1998 Nokia 5110

2000 Nokia 3310

Sony Ericcson T610

Sony Ericcson T630

Sony Ericcson K810i Do dziś darzę ten telefon największym sentymentem. Świetny aparat, lampa błyskowa na xenonie.

Sony Ericcson J210 budżetowy "za złotówkę"

Samsung Omnia SGH-i900

Samsung Galaxy Note II (N7100), który jest ze mną od... Uwaga... 2013 i jak się wysypał to zmieniłem na:

Samsung Galaxy Note II (N7105), który ma LTE. Mam go do dziś, dopóki będzie działał to go się nie pozbędę.

 

To tylko prywatnie, służbowych nie policzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rnext napisał:

Może mnie ktoś przebije :D

Mój pierwszy:

SiemensS6.jpg

Potem to już różne Nokie, iPhone a aktualnie któryś Xiaomi z Androidem. Nie przywiązuję wagi do numerków przy nazwach telefonów, więc nawet tak z pały nie wiem co za model. 

 

Podbijam a raczej dobijam ;) 

Motorola-Talkabout-AC2-41A00

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wewerka napisał:

Mój pierwszy telefon to...Alcatel One Touch Club 😂 Ciężki był jak diabli, ale ile radości sprawiało posiadanie go😀😀

Alcatel... Miałem przez jakiś czas, ale już nie pamiętam jaki to model :P

 

Chyba ten:

alcatel-ot-320-big.jpg

Model OT 320.

 

Tutaj wyszukiwarka jakby ktoś potrzebował:

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/alcatel/models/520/

27 minut temu, Miszka napisał:

1998 Nokia 5110

Pamiętam ten telefon, niezła cegła :P

Mój wujek paradował z nim włożonym w kieszonkę koszuli, co 10 lat temu wyglądało komicznie.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cst9191 napisał:

Pamiętam ten telefon, niezła cegła :P

 

 

ORYGINALNA-NOKIA-5110-BLUE-PL-SUPER-STAN163-NOKIA-5110-PL-bez-simaORYGINALNA-NOKIA-5110-GREEN-PL-SUPER-STAORYGINALNA-NOKIA-5110-BLUE-PL-SUPER-STAN

Natomiast fajnym bajerem były wymienne fronty.

 

Szczególnie, gdy się do niej założyło powiększoną baterię akumulatorów.

Akumulatory były wczepiane na zatrzask z tyłu aparatu.

 

Tego się nie dało włożyć do kieszeni. Trzeba było przy pasku na klipsie nosić.

 

Standartowa:

s-l500.jpg

Powiększona:

4251215389954-akku_nokia_bls-2_bls-2n_18

Edytowane przez Miszka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cst9191 napisał:

Alcatel... Miałem przez jakiś czas, ale już nie pamiętam jaki to model :P

 

 

Mój był granatowy z klapką, na stojaku😀. Niestety nie potrafię wstawić fotki bo wyskakuje mi, że zbyt duży obraz. 

Edytowane przez Wewerka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem młoda dziunia, więc mam perspektywie późnych lat 00’ i dalej. Mój pierwszy telefon to była rozsuwana, białoróżowa Nokia 5200, nałogowo grałam na niej w Snake i zmieniałam breloczki. A później już tylko iPhony i raczej przy nich zostanę, ale starszych modelach (max 7). Telefony zmieniam tylko jak coś mi się poważnie w nich rozwali i nie opłaca się naprawiać. 

Edytowane przez Hatmehit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o starych telefonach kilka dni temu.
 

Kojarzy ktoś może taki telefon... Srebrny, chyba Sony, który miał z boku pokrętło do poruszania się po telefonie. Po naciśnięciu pokrętła akceptował wybrane działanie. Była na nim fajna gierka - małpy, które rzucały sie bananami. To był mój pierwszy telefon, który dostałem na "własność".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim 1 telefonem był Samsung C100. Fajną miał grę w kręgle. :)

Póżniej był Siemenes, LG Prada.

I najlepsza marka Blackberry-Bold, Classic.

A jak przerzucili się na Androida to spasowałam i wjechał Iphone.

Obecnie Iphone 14 pro i sobie chwalę.

Aczkolwiek najmilej wspominam ten 1 samsung- te durne dzwonki w autotune i mega wibracja, która mogłaby zbudzić wulkan :)

 

46 minut temu, Miszka napisał:

@Egregor ZetaNo jeśli już tak grasz, to...

 

1978

673785027b4b7d1f0ee5ee993d1c2c900f30b60a

 

1992

images?q=tbn:ANd9GcRc5WrmjhAQvu7FMms4DfN

 

😏

 

I przy 1 od razu zamiejscową zamawiasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lady Bathory napisał:

 

 

I przy 1 od razu zamiejscową zamawiasz :D

Jako, że jeszcze wtedy nie zarabiałem (jako 6-latek nie bardzo mogłem liczyć na dobre oferty pracy)

więc dzwoniłem "na pocztę" a tam miła Pani przy łącznicy czyli "na centrali" prowadziła ze mną rozmowy po kilkanaście minut.

I nic za to nie płaciłem. 

 

Nawet słyszałem głosy, że "podrywam Panią". 😁

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styku podstawówki i gimbazy dostałem od kogoś nokię 6310i.

s-l400.jpg

 

Później sony ericsson t230.

sony-ericsson-t230-01.jpg

 

Następnie Nokia 6233, dużo filmików nią kręciłem i mam do niej największy sentyment z wszystkich dotychczas posiadanych.

Co prawda przez nagrywanie happeningów miałem cyrki z gazetami, radiem. telewizją, policją i sądem, ale wyszedłem obronną ręką z tego.

Aż sprostowanie w gazecie powstało obwiniające mnie jedynie o to, że nie mam jeszcze dyplomu ASP heh.

i-nokia-6233.jpg

 

Nokia 6303:

shopping?q=tbn:ANd9GcRet2trnPE8fw-rCbQQl

 

Pierwszy smartfon, LG spirit, używany w latach 2016-2021. Na pewno był pancerny, zdarzało się, że na budowie wysunął się z kieszeni, spadł kilka metrów, uderzając w beton wyświetlaczem w dół i nic mu nie było, nawet

się nie wyłączył. Niestety kiedyś niefortunnie wypadł mi podczas wychodzenia z domu i rogiem wyświetlacza uderzył w metalowy próg, w efekcie był pajączek na większości szybki, ale jeszcze trochę posłużył.

spirit01_zoom.jpg

Teraz po mocnym wyeksploatowaniu w/w mam jakiegoś używanego, kupionego rok temu za 300zł samsunga, teraz nawet nie wiem dokładnie jaki to model.

 

EDIT: po drodze jeszcze na pewno był SE K800i.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy własny to chyba był Siemens C45.

Potem jakaś nokia już nie pamiętam nawet jak wyglądała.

Samsung Sgh E250 fajny, slider

Sony Ericsson C702 (bardzo lubiłem ten telefon, miał super jakość dźwięku na słuchawkach i był pancerny)

Potem Blackberry 9790 z pełną qwerty mimo, że telefon był w pionie i nie miał wysuwanej klawiatury.

Potem samsung jakiś dotykowy, straszny szajs, ekran starego typu chodziło to tragicznie.

Następnie LG Spirit (też lubiłem ten telefon, dopóki tak się nie zamulił, że android padł na amen)

Potem już wszedłem w iphony i używam ich naprzemiennie od 6+ do X. Bardzo lubię te telefony, kupuje starsze generacje i jestem zadowolony. Najnowszego mi nie potrzeba, bo szkoda mi kasy. Zepsuł mi się tylko jeden i to z mojej winy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.