Skocz do zawartości

Cel życia jako ucieczka przed rzeczywistością


self

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Rysiek Judasz napisał:

Wróć - trafia ZDEFINIOWANA treść, której MY dokonujemy INTERPRETACJI, dopiero ona ma wywołać reakcję.

Kluczem jest moim zdaniem uwaga czyli wybór treści lub jej waga, która (ta uwaga) jest bardzo podatna na manipulację.

Sama treść nie jest moim zdaniem zdefiniowana jest jaka jest.

 

Interpretacja jest zaprogramowana jak najbardziej, dlatego rozmontowanie programów jest kluczowe do poznania mechanizmów ale do tego trzeba żelaznej dyscypliny i niezachwianej postawy przez lata.

 

Czy to jest symulacja czy nie z naszej perspektywy nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rysiek Judasz napisał:


To jasne, ale na jakiej podstawie dokonujesz wyboru? :)

Wydaje mi się , że na podstawie dualistycznego zbioru informacji, który ciągle ulega aktualizacji poprzez zmysły, proces socjalizacji i introspekcję.

 "Wybór", jako zróżnicowanie wartościujące między obiektem A i B, wiąże się według mnie ze skojarzeniami na temat obiektu, które ulegają dopasowaniu w zbiorze na wzór systemu binarnego(albo 0 albo 1, innej opcji nie ma).

Widzimy po raz pierwszy jabłko i banana,żeby dokonać wyboru należy posiadać jakąkolwiek preferencję, niekoniecznie związaną z samym obiektem, lecz z np.  reakcją emocjonalną na kolor.

To oczywiście wyłącznie moja subiektywna teza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alias

Pytanie jest o uwagę czyli co sprawia, że w tym natłoku informacji, które nas w każdej chwili zalewają wybierasz jabłko i banana?

 

Ja stoję na stanowisku, że jeżeli masz strategię na której możesz się oprzeć i jesteś większość czasu świadomy to możesz kontrolować swoje życie i osiągać zamierzone cele.

 

Wiem też, że Rysiek nie jest takim optymistą :P

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@icman

Uważam, że podświadomość ma istotny wpływ na naszą uwagę i do tego dochodzi kwestia predestynacji, ale to już indywidualna kwestia( czy ją uznać czy też odrzucić)

Wątpię, czy można kontrolować życie, nawet z rozbudowaną świadomością, zawsze coś umknie uwadze.

Nieprzewidywalność, to chyba jedna z głównych cech życia ludzkiego, także warto posiadać strategię, zgadzam się z tobą, ale najlepiej przygotować się psychicznie,że coś się może po drodze spierdolić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Determinizm. Nawet to, że dziś postrzegasz rzeczywistość, tak a nie inaczej jest zdeterminowana poprzez geny, oraz środowisko w jakim się wychowałeś. Aby to wyjaśnić weźmy na przykład rzut monetą. W czasie studiów miałem w grupie łebskiego chłopaka, który na banalne pytanie, jaka jest pewność, że przy rzucie monetą wypadnie orzeł, odparł że 100%. Sala ryknęła śmiechem, poza wykładowcą, który poprosił o wyjaśnienie, co miał na myśli. I teraz - to co MY szacujemy jako prawdopodobieństwo, to jest tylko i wyłącznie określenie stopnia możliwości powstania pewnego wyniku na podstawie DANYCH które mamy, natomiast w chwili, kiedy mamy WSZYSTKIE dane, nie mówimy już i prawdopodobieństwie, tylko o pewność. I teraz, fakt że szacujemy prawdopodobieństwo wynika wyłącznie z faktu, że nie znamy wszystkich składowych mających wpływ na wynik, to znaczy, ciężaru monety, rozkładu mas, siły podrzutu, wpływu ruchu powietrza, gęstości... aż to ostatniego czynnika mającego wpływ na wynik. Z tego rozumowania wnioskujemy, że wynik jest znany zanim padnie, tylko my ze względu na ograniczone zmysły nie jesteśmy w stanie przetworzyć wszystkich danych, tak aby mieć pewność, co i tak nie zmienia rezultatu. Jeśli będziemy rozpatrywać wszystko w tym kontekście cofając się wstecz, to dojdziemy aż do czegoś, co ludzie zwą Wielkim Wybuchem, gdzie zostało zdefiniowane pod pozorem chaosu i entropii, wszystko czego doświadczamy. Jedyne pytanie jakie w tej sytuacji pozostaje otwarte, to kwestia czy liczba czynników mających wpływ na wynik końcowy jest skończona czy nie. Jeśli jest skończona, to nie mamy wpływu na nic, nawet na to,że za chwilę kichniemy, a życie jest rodzajem filmu, w którym i gramy i jednocześnie go oglądamy, a tylko ograniczenia naszych zmysłów powodują, że nie potrafimy spojrzeć na to wszystko niejako spoza.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem tu nowy.

Mam setki jesli nie tysiace artykulow do przeczytania ale cel to nie złuda, nie ucieczka.

Cel to to co ci zostaje gdy wszystko inne okazuje sie picem.

Znajdz cel w zyciu i reszta sie temu podporzadkuje.

Taka jest rola mezczyzny, nie ganianie za dupami.

Zawsze sie jakas dupa znajdzie, nie ma obawy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Celem życia jest hmmm życie. Jeśli chcemy doświadczyć rzeczywistości takiej jaka jest, to musi odrzucić nasze koncepcje, opisy, nie nazywać więcej drzewa, drzewem, bo drzewo nie jest drzewem tylko symbolem w naszym umyśle.

 

W momencie kiedy nauczysz dziecko słowa ptak, przestaje ono na zawsze widzieć ptaka" Jiddu Krishnamurti

 

Cele mogą się zmieniać w życiu. Chcesz być najlepszym pianistą na świecie, ale stracisz rękę, to będziesz musiał zmienić cel.  Tworzymy swój własny matrix.

 

Zapoznaj się z regulaminem i co z tego wynika wstaw awatar i przywitaj w odpowiednim dziale! Q

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.