Skocz do zawartości

Problemy z wybudzaniem


Carl93m

Rekomendowane odpowiedzi

@Carl93m Ja Ci radzę abyś wziął sobie do serca proste, poniższe rady. Wielu te rady odrzuca, bo myśli sobie, "Co to on mi radzi takie błahe rzeczy, ja potrzebuję jakiegoś tricka który pomoże". Na podobnej zasadzie działają na przykład wymyślne ćwiczenia i plany treningowe - trener wie, że publika 'nie kupi" prostych porad typu rób typowe ćwiczenia i z czasem stawaj się silniejszy, lepiej się sprzedaje jakiś crossfit, pompki na piłce bosu.

- Idź spać 9,5 godziny wcześniej niż godzina na budziku. Jeden cykl snu to około 1.5 godziny - czyli będziesz mieć 6 cykli snu + 0,5 godziny na zaśnięcie + ewentualne wybudzenie w środku nocy

- Najlepiej to godzinę przed spaniem nie siedź przed kompem, w pokoju nie świeć całego żyrandola tylko jedną słabszą żarówkę. Jeśli musisz używać kompa przed spaniem to używaj program Flux. Nie czytaj emocjonujących historii przed spaniem, nie prowadź poważnych rozmów.

- Rano wyjdź chociaż na 10 minut na szybki spacer, ma to na celu nie tylko rozruszanie się ale i naświetlenie - badania pokazują że poranna ekspozycja na słońce polepsza wieczorną produkcję melatoniny przez organizm. Wiadomo że teraz rano ze słońcem będzie słabo, ale warto choćby w środku pracy wyjść na zewnątrz na parę minut

- Nie jedz 2 godziny przed spaniem, nie rób cięzkich ćwiczeń 6 godzin przed spaniem, dozwolone rozciąganie, lekka joga.

 

Z dziewczyną to musisz się dogadać żeby nie przeszkadzała abyś mógł spać.

Zastosuj te 4 powyższe rady, prawdopodobnie da Ci to 95% zysku niż jakbyś dodawał jeszcze inne wymyślne procedury.

Możesz mieć rozregulowany zegar biologiczny - parę dni i się przestawisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Carl93m napisał:

No to idę spać, zobaczymy co będzie za kilka dni. 22:30 jak to piszę i właśnie odchodzę od komputera.

Pinda tylko napierdala w klawiaturę i heheszki z koleżankami pieprzonymi, idę to ukrócić. 

Bye! :D 

 

Dzięki za porady.

Po tygodniu trzymania się tego co ci radzimy będzie już odczuwalna poprawa.

 

Słodkich i erotycznych 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze na zachętę,

Na Youtubie na Kanale Sportowym była audycja z Panem Pudzianowskim. Mówił on, że codziennie wstaje o 5:00, parę razy to powtarzał w stylu motywacyinego mówcy, wiecie trzeba zapierdalać. Prowadzący mu mówi, Mariusz może Ty po prostu wcześniej chodzisz spać i przez to wcześniej wstajesz? xd No i faktycznie, Mariusz wcześnie chodzi spać.

 

A co do witaminy D, to bierz w 1. połowie dnia, do posiłku z tłuszczami. Brana wieczorem/po zmroku może zaburzyć wytwarzanie melatoniny i przez to sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni będziesz tak wstawać, i stosować się do podanych porad, to organizm się przestawi i kladac się spać szybciej zapadniesz w głęboki sen. Jakbyś miał opaskę czy zegarek typu mi fit, to mógłbyś to przetestować, u mnie jest korelacja ilości głębokiego snu a godziny o której idę spać, im wcześniej idę spać tym więcej głębokiego snu 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, krzy_siek napisał:

Parę dni będziesz tak wstawać, i stosować się do podanych porad, to organizm się przestawi i kladac się spać szybciej zapadniesz w głęboki sen. Jakbyś miał opaskę czy zegarek typu mi fit, to mógłbyś to przetestować, u mnie jest korelacja ilości głębokiego snu a godziny o której idę spać, im wcześniej idę spać tym więcej głębokiego snu 

 

Mam smartwach, według niego podaję dane:

Czas położenia do łóżka:

Zaśnięcie: 23:59

Pobudka: 07:58

Głęboki sen: 2h 59min (37%)

Płytki sen: 3h 43min (47%)

REM: 1h 17min, 6 faz (16%)

Samopoczucie: W porządku, bardzo dobry nastrój, brak sennych zjazdów

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na biologii. Wieczorem musisz wyjść na spacer złapać żółte światło z zachodu słońca. Jak nie możesz, kup sobie żółta żarówkę i daj ja nieco wyżej niż linia oczu. Po ostatnim posiłku weź witaminę d, jest to prekursor melatoniny, hormonu który nas zasypia. Łóżko ma być czyste i schludne, masz w nim nie czytać ani tym bardziej nie patrzeć w telefon. Wieczorem w komputerze powinieneś mieć włączona blokadę niebieskiego świat a(tylko wieczorem, nie cały dzień). Rano jak wstajesz od razu idziesz na spacer pięć minut albo chociaż patrzysz na naturalne światło z okna 10m (siadasz obok okna zjeść). Po kilku dniach powinieneś mieć już stałe godziny pobudki takie jakie sobie ustawiłeś. Przez zaśnięciem możesz też myśleć intensywniej i której chcesz wstać, zdziwisz się jak bardzo dokładny mamy zegar w środku. 

12 minutes ago, Carl93m said:

 

Mam smartwach, według niego podaję dane:

Czas położenia do łóżka:

Zaśnięcie: 23:59

Pobudka: 07:58

Głęboki sen: 2h 59min (37%)

Płytki sen: 3h 43min (47%)

REM: 1h 17min, 6 faz (16%)

Samopoczucie: W porządku, bardzo dobry nastrój, brak sennych zjazdów

 

 

Smartwatch, każdy, jest gówno warty do mierzenia snu. Jedyne co daje dokładne wyniki to mierniki fal mózgowych, taki sprzęt kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy. Nie potrzebujesz go 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Po ostatnim posiłku weź witaminę d, jest to prekursor melatoniny, hormonu który nas zasypia

Ja czytałem że odwrotnie, czyli lepiej witaminę D rano, co również intuicyjnie wydaje się słuszne, bo witamina D wytwarza się gdy jest słońce a wieczorem nie ma słońca

 

https://www.bulletproof.com/sleep/sleep-hacks/bulletproof-your-sleep-with-vitamin-d/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, krzy_siek said:

Ja czytałem że odwrotnie, czyli lepiej witaminę D rano, co również intuicyjnie wydaje się słuszne, bo witamina D wytwarza się gdy jest słońce a wieczorem nie ma słońca

 

https://www.bulletproof.com/sleep/sleep-hacks/bulletproof-your-sleep-with-vitamin-d/

 

Niedługo po tym jak wezmę witaminę d robię się śpiący, ja wolę wieczorem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Baca1980 napisał:

https://www.medicover.pl/leki/nasen/

 

Bardzo łagodne tabletki. Przepisze nawet internista. Wystarczy powiedzieć że masz stresującą prace. Sam kiedyś stosowałem. Zasypiasz w 10-20 minut. Śpisz 7-8 h. Nie ma problemu ze wstawaniem. Brak zamuły. Nie ma też problemu z ich odstawieniem.

Oj chłopie ale żeś pojechał z tymi "bardzo łagodnymi" tabletkami - Nasen to tylko nazwa handlowa Zolpidemu a tego to szkoda marnować na zasypianie bo to niezły środek halucynogenny w połączeniu z alkoholem, Zolpidem to ciężka artyleria, bardzo skuteczny lek nasenny ale na pewno nie łagodny, Zolpidem ma też różne inne zastosowania lecznicze np. przeciwlękowe, problemy psychoruchowe itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działały łagodnie. Jeśli chodzi o alkohol to jak się bierze takie środki to po prostu się go nie pije :).

 

Zolpidem jest bezpieczny gdyż trudno go przedawkować oraz łatwo odstawić. Po za tym przepisze go internista. Więc nie trzeba płacić specjalistom i słuchać ich pierdolamenta.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem przeciwny tabletkom. W tym, melatoninie. Na melatoninę akurat łatwo można wpłynąć czynnikami środowiskowymi (np. ta ekspozycja na światło rano, blokery światła niebieskiego wieczorem).

 

Najpierw trzeba spróbować podanych porad, trzymać się ich przez kilka dni. Nie negować tylko się ich trzymać.

Dopiero potem ewentualnie myśleć o tabletkach, ale i tak uważam że lepiej znaleźć przyczynę niż leczyć skutek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest jedna: permanentny stres który podbija kortyzol. Pewni każdy miał w życiu chodź raz że mimo zmęczenia(fizycznego czy psychicznego) nie mógł zasnąć. Właśnie przez kortyzol.

Też jak najbardziej jestem za naturalnymi metodami. Tylko do tego trzeba mieć czas na mentalny detoks. Najlepiej na łonie natury. Czyli wyłączasz telefon i przez tydzień mieszkasz w lesie:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.