Skocz do zawartości

Wystrój wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek inni Ci nie napiszą Ty sam musisz wiedzieć, w jakich barwach czujesz się najlepiej. Czy w chłodnych czy w ciepłych. Różnimy się, więc barwy tez będą na nas inaczej oddziaływać.

 

bcf1160853ab.jpg

 

50c6e99832b2.jpg

 

Aktualnie dobrze się sprawdza łączenie nowoczesnych rozwiązań ze stylem retro, np. design z lat 60-tych grube szlachetne bryły.

2757e43542e9.jpg

 

5064dcc9e0c5.jpg

Ostatnio zdmuchnęli mi sprzed nosa fotel z lat 60-tych z jednolitego teaku  z prostym siedziskiem w kolorze popieli. Piękny, ale spóźniłam się.

 

Ja np. lubię chłodne eleganckie barwy, ale tez jasne beze, kolory natury.  I naturalne materiały jak skóra, len, drewno, metal, kamień.

54dc998f1d79.jpg

 

Bardzo ważne są dla mnie odcienie, nawet w bielach wyczuwam różnicę. Kiedyś miałam ścianę w kolorze czarnym, reszta ścian była biała, ta więc była takim akcentem, który sam w sobie stanowił ozdobę. Ideałem byłaby  jasna dobrze nasłoneczniona przestrzeń, przełamana niewieloma dodatkami w innych barwach żeby nie było za nudno. Jasne nie przeładowane wnętrze uspokaja, przynajmniej na mnie ma dobry wpływ. Obecnie stawiam na minimalizm. Pozbywam się wszelkiego nadmiaru, żeby zrobić miejsce na rzeczy prawdziwie istotne.

Edytowane przez Anna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2022 o 18:01, slusa napisał:

w kuchni na pewno będę chciał kilka płytek z motywami ludowymi Mazowsza 

Dodam, że można tez fantastycznie stworzyć przestrzeń, nadając akcent odpowiednią tapetą. Ponizej nad łóżkiem tapety w ludowym stylu od Marcela Wandersa:

 

aec22e54536f.jpg

9e90d1124e4f.jpg

Ostatnio udało mi się kupić okazyjnie 4 rolki Wandersa.

 

Tu inne przykłady akcentowania przestrzeni z wykorzystaniem tapet.

( Atlantis też  Wanders):

136a0c1faeac.jpg

 

A tu coś fantastycznego, przynajmniej dla mnie bo kocham balony:D. Beyond the clouds by Riccardo Zulato.

7bc01adf41dc.jpg

 

 

Edytowane przez Anna
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Anna said:

Cokolwiek inni Ci nie napiszą Ty sam musisz wiedzieć, w jakich barwach czujesz się najlepiej. Czy w chłodnych czy w ciepłych. Różnimy się, więc barwy tez będą na nas inaczej oddziaływać.

 

bcf1160853ab.jpg

 

50c6e99832b2.jpg

 

Aktualnie dobrze się sprawdza łączenie nowoczesnych rozwiązań ze stylem retro, np. design z lat 60-tych grube szlachetne bryły.

2757e43542e9.jpg

 

5064dcc9e0c5.jpg

Ostatnio zdmuchnęli mi sprzed nosa fotel z lat 60-tych z jednolitego teaku  z prostym siedziskiem w kolorze popieli. Piękny, ale spóźniłam się.

 

Ja np. lubię chłodne eleganckie barwy, ale tez jasne beze, kolory natury.  I naturalne materiały jak skóra, len, drewno, metal, kamień.

54dc998f1d79.jpg

 

Bardzo ważne są dla mnie odcienie, nawet w bielach wyczuwam różnicę. Kiedyś miałam ścianę w kolorze czarnym, reszta ścian była biała, ta więc była takim akcentem, który sam w sobie stanowił ozdobę. Ideałem byłaby  jasna dobrze nasłoneczniona przestrzeń, przełamana niewieloma dodatkami w innych barwach żeby nie było za nudno. Jasne nie przeładowane wnętrze uspokaja, przynajmniej na mnie ma dobry wpływ. Obecnie stawiam na minimalizm. Pozbywam się wszelkiego nadmiaru, żeby zrobić miejsce na rzeczy prawdziwie istotne.

 

Ten drugi jest fajny ale kanapa za jasna, a tapety takie średnie, wolę sam namalować i dać do wypalenia płytki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, slusa napisał:

Ten drugi jest fajny ale kanapa za jasna, a tapety takie średnie,

 

Zacznij od tego co Ci się podoba, a resztę dobierzesz później.

 

U mnie najpierw był kolor na ścianie, a dopiero potem zacząłem szukać kanapy. Chciałem w takim samym kolorze, a nie było łatwo bo to mocno nasycone barwy.

W końcu się udało i byłem happy.

Kanapa efektowna, skórzana ale wzór w miarę nowoczesny i pasowała mi idealnie do koloru ściany. 

Tyle, że na skórzanej kanapie średnio się odpoczywa, czy robi inne rzeczy;) 

 

Morał z tego taki, że jakkolwiek nie wybierzesz, pewnie z czasem stwierdzisz że chcesz to i owo pozmieniać. 

Ostatecznie chodzi tylko o to żeby się dobrze czuć na swoim kawałku podłogi. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slusa napisał:

Ten drugi jest fajny ale kanapa za jasna,

To jest intuicyjne, więc zapewne lepiej się w ciepłych barwach odnajdziesz.

 

 

11 godzin temu, slusa napisał:

A jeżeli chodzi o obraz, to mam pewien bardzo fajny plan, zawsze chciałem mieć tatuaż z tym smokiem

Ja też gustuje w motywie smoka. Chińskie smoki są wspaniałe. Ostatnimi czasy przezywam fascynacje sztuką azjatycką. Miałam okazję zwiedzać niedawno wystawę temu dedykowaną, z której posiadam wspaniały plakat z samurajem, który dałam do oprawy.

 

 

Godzinę temu, Yolo napisał:

Tyle, że na skórzanej kanapie średnio się odpoczywa, czy robi inne rzeczy;) 

 Nieprawda.

Edytowane przez Anna
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam - strony: https://architizer.com/projects/q/ i https://www.archdaily.com

Można poszukać inspiracji.

Ja lubię solidne drewno, kamień, duże nieco fabryczne okna. Barwy ziemi. 

I te cegły ze zdjęć Anny - lubię taki materiał - podobnie jak pomorski mur pruski.

Co do wnętrz - byleby nie było hotelowo i jak w kostnicy przyciemnione.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.