Skocz do zawartości

"Na zachodzie bez zmian" - znakomite kino i obraz dla wyrywnych na wojaczkę młodzieńców


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Po obejrzeniu filmu widzę pewne problemy w odniesieniu do dzisiejszej Polsce:

- za dużo osób co tylko chcą krzyczeć leite leite schnella schnella (czy jak tam było w filmie)

- za mało chętnych by samemu biegać

- główny bohater filmu o nazwisku Katschyński ma pilniejsze rzeczy na głowie jak biegać z kałachem :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem film, bardzo fajny, dobrze zrobiony, ale nie odwidział mnie od pójścia na wojnę, jeśli u nas wybuchnie (broń Boże nie piszę, że CHCĘ jej, ale że pacyfizm nie jest odpowiedzią). Film był taki, który się spodziewałem. Kto czytał dużo o wojnach, ten wie, że tak to po prostu wygląda i jest to normalne. 
Bardzo podoba mi się - jako że jest to film od Netflixa - że film jest wolny od jakiejkolwiek poprawności politycznej. Biali niemieccy mężczyźni w wojsku, kobiety przy lekkich pracach przy praniu mundurów zabitych żołnierzy, ukazanie problemów "seksualnych" mężczyzn przy wielu miesiącach niewidzenia kobiet itd. 
Bardzo dobry. 

14 godzin temu, eknm2005 napisał:

- główny bohater filmu o nazwisku Katschyński ma pilniejsze rzeczy na głowie jak biegać z kałachem :P

Ciekawy bardzo wątek, że ukazali żołnierza polskiego pochodzenia (a może pruskiego?) jako część ich społeczeństwa niemieckiego w tamtych czasach (3-4 miliony Polaków wtedy żyło w Niemczech, głównie w Wielkopolsce, ale to każdy wie). 
U Francuzów pokazali murzyna, ale to już bliższe prawdzie historycznej niż pokazanie średniowiecznych rycerzy z centralnej Afryki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 12:34, Obliteraror napisał:

Hahah, jeżeli myślisz, że gdyby ci idioci sprowadzili konflikt zbrojny do PL to ktokolwiek się będzie martwił o nasze prywatne domki, to gratuluję optymizmu ;)

Nie muszą sprowadzać. Rosja od dłuższego czasu  buja w imperialnych obłokach, Może sie sprowadzić sama. To nie jest tak ze w Rosji są wybory które mogą cos zmienić. Chroni nas NATO i USA tyle, bez tego 

O domek będziesz się martwił Ty. Jakis rentier będzie sie martwił o kilkanaście mieszkań. 
A o co będzie się martwił 22 latek którego wypłata ledwo by pokrywała wynajem mikrokawalerki?
O to by przeżyć.
A w razie zwycięstwa wróci i będzie miał w dupie że jakiś śmierdzący tchórz coś tam brzęczy o świętym prawie własności, własności którą porzucił.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał:

O domek będziesz się martwił Ty. Jakis rentier będzie sie martwił o kilkanaście mieszkań.

Dalej nic nie zrozumiałeś :)

Ja w takiej sytuacji odżałuję moje straty, bo i tak nie trzymam obecnie większości kapitału w PL, ani nigdy nie wchodziłem na poważnie w nieruchomości. Nie przy tych nienormalnych władzach. Zacisnę zęby i przetrawię moje straty, które mi by zafundowało nienormalne państwo swoją poronioną polityką. 

 

Chcesz się w war hero bawić, ja Ci nie bronię ;) Każdy ma swojego pierdolca, ja też mam jakieś. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Obliteraror said:

bo i tak nie trzymam obecnie większości kapitału w PL, ani nigdy nie wchodziłem na poważnie w nieruchomości.

Już coraz mniej trzyma. Premier wyprztykał swoje nieruchy. Pardon - żona premiera ;) Jak twierdzi Piński - Kulczykowie wyprowadzili się z Polski a san syn Sebastian sprzedaje A2 (o ile już nie opchnął, bo wystawił poprzez londyński bank inwestycyjny w lutym br.). Nawet kapitał się ewakuuje z polskiej giełdy od niemal roku. 

 

Wygląda więc na to, że to co tu pomału zostaje, to tylko przyszli wielcy patrioci i bohaterowie wraz ze swoimi skromnymi majątkami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rnext napisał:

Nawet kapitał się ewakuuje z polskiej giełdy od niemal roku. 

I nieprędko na nią wróci. Daleko mnie do progenitury "Doktora Jana" czy innych resortowców (na szczęście, ale to inny temat), jednakże trend jest niepokojąco zauważalny.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie i w razie czego zostać uchodźcą wojennym w np. Hiszpanii lub na innych wyspach szczęśliwości :).

Lub jak dobry wojak Szwejk zrobić z siebie totalnego kretyna i dekować się na szeroko pojętych tyłach:).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.