Skocz do zawartości

Playstation 5 czy warto


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu nie miałem konsoli, al właśnie rok temu zdecydowałem się kupić Xboxa S, potem X, a na końcu PS5. Wnioski? Kultura pracy na Xboxie X jest lepsza niż na sonce. Konsola zielonych działa niezwykle cicho i ma ciut lepsze parametry dlatego w niektórych grach dostaniesz parę fpsów więcej. To raczej ciekawostka, a nie argument decydujący o wyborze konsoli. Podobnie jest z...wyglądem. Część ludzi narzeka na wygląd Sony, a zachwala tradycyjny, ascetyczny look X-a. Co kto lubi, to są z mojego punktu widzenia pierdoły. Czy jest w co grać? Na Xboxie króluje game pass, ale póki go miałem to w bibliotece była masa gier, które mnie... w ogóle nie interesowały. Sportowe, wyścigi, gearsy. Wyszło Halo, ale to jest dobry tytuł, bez szału. Forza prezentuje się okazale, ale jak powiadam, wyścigi nie są dla mnie. Microsoft ma chrapkę na potężne studia i wydaje się, że w końcu po latach wypuści megahity. Wydaje się, bo 2 lata mijają od premiery, a dla mnie nie ma na Xboxie tytułu dla którego trzeba kupić ten produkt.

 

Co przemawia na korzyść Sony? Wiadomo, exclusive`y, ale głównie juz znane graczom. W PS Plusie, który jest uboższy od gamepassa, jest z kilkanaście naprawdę ciekawych tytułów. Dla mnie, człowieka nieobeznanego z hitami Sony to poezja. Inna sprawa, że wsteczna kompatybilność to fikcja i jak masz tytuł z PS4 to zazwyczaj ogrywasz go w 30 klatkach. Na Xboxie jednak znacznie więcej tytułów otrzymało podbicie klatek.

W plejce jest zdecydowanie fajniejszy pad od tego xboxowego. Czy to decydujące? Kwestia gustu.

Nowy GOW Ragnarok zapowiada się bardzo dobrze, ale to będzie wciąż gra crossgenowa. Ogram, ocenię, ale arcydzieła się nie spodziewam z wiadomych względów.

Co mogę polecić? Na pewno najlepiej wyglądającą produkcją jest nowy Horizon.  Gra dość specyficzna, ale faktycznie przepiękna. 40 klatek w (prawie) 4k zupełnie wystarczają.

Nie ma co ukrywać, obecna generacja konsol to spory zawód. Weźmy najnowsze premiery - Plague Tale i Gotham Knights jedynie w 30 klatkach. To kpina z klientów, tym bardziej że graficznie oba tytuły nie są przełomowe, a Gotkam Knights to wręcz wizualnie gra sprzed kilku dobrych lat.

Używaną plejkę kupiłem za 2400 zł na gwarancji. Ostrzegm przed jednym - wybór konsoli to loteria. Niektóre chodzą cichuteńko jak Xbox, niektóre jednak głośniej. Miałem 2 różne  i wiem o czym mówię:)

Edytowane przez rampampam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/2/2022 at 8:40 PM, Maciejos said:

Stałem przed dylematem w 2021, kiedy był problem z dostępnością PS5/XSX. Wziąłem to drugie z braku dostępności PS5 i nie żałuję. Pograłbym w remake Demon Souls, Spidermana czy tam nowego GoW, ale XSX z Game Passem wystarczy. Ograłem sporo gierek i szczerze polecam. Z braku laku nawet XSS wystarczy, żeby sobie w coś tam okazyjnie popykać, czy do gierek online.


Miałem dokładnie taką samą sytuację. PS5 nie było, kupiłem XSS i do tego gamepass. Nie żałuje.

 

Dla kolegów łowców promocji polecam stronkę:

 

https://lowcygier.pl/platforma/xbox/xbox-series-s/ 

 

(wybierzcie tylko swoją platformę 😜 )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze kwestia grafiki, 7 letnia gra wygląda lepiej:D

 

 

Gdzie w latach 90' siedem lat to była przepaść na plus, ale cóż widocznie kiedyś była lepsza technologia:D

 

A odnośnie tematu, to na takie 80% zdecyduję się na kupno ps5, god of war wygląda praktycznie tak samo na ps4 i ps5, ale co mnie przekonuje to kultura pracy. PS4 chodzi jak odkurzacz, dosłownie, to nie jest żart w całej chałupie to słychać. Była czyszczona plus wymiana past termo przewodzących, ale po czasie znowu się chrzani... To tego Cyberpunk, Wiedźmin nex gen i kolejne części w tym remake jedynki, Medium, jest zapowiedziany Spiderman, Demon souls... I tak jak mi się uda to weekend trochę posiedzę więc te parę gier podejrzewam starczy na lata:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem przygodę z grami od GTA2 na PC. Później GTA3, GTA Vice City, San Andreas. W między czasie Need For Speed Underground, Most wanted i do tego Hard Truck 18wheels of steel, i Quake 2 w multpilayer. Zajebiste czasy 😢

 

Później kupiłem X360 specjalnie dla GTA4 i odkryłem serie Forza :D Do tego Call of Duty w multi i potem GTA5. 

 

Od kilku lat w nic nie grałem, nie ma dla mnie na ten moment gry dla której kupiłbym konsolę. 

 

Natomiast wygląda na to, że w ciągu najbliższych 2 lat wyjdzie GTA6, więc jak ogłoszą datę premiery kupuję najnowszego Xboxa i biorę urlop z pracy na tydzień :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ps4 pro dla gry Nioh. Jedynkę zaliczyłem dwójkę do połowy myślę. Ostatnio się przeprowadziłem. To leży tak w kartonie i kwitnie. 40 na karku. 

Ps4 pro. To chyba moj ostatni zakup. 

 

 

Pochwalę się: mam tez oryginalny automat midway MK1 - jeszcze nie działa bo jest w Polsce. Do tego wrócę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.11.2022 o 16:42, Obliteraror napisał:

30-go wychodzi ;)

Ja się świetnie bawiłem przy porcie Days Gone na PC. Uncharted olałem, bo nie uśmiecha mi się grać od czwartej części, jak nie znam trylogii. Kuriozum robić taka premierę, IMO.

 

Dlatego dla mnie PC wygrywa. Gdzie indziej wgram 200 modów do gier Bethesdy ;) ?

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.