Skocz do zawartości

Dziś zmarła moja babcia


rkons

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia,

 

dziś zmarła moja babcia, dożyła słusznego wieku więc jej śmierć nie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem ale wiadomo, na takie sytuacje trudno jest być przygotowanym

 

Piszę o tym, bo w takich sytuacjach zbliżamy się do siebie w rodzinie, ta sytuacja w pewien sposób jednoczy ludzi

 

Czy rodzina to siła? Czy dzieci to siła?

 

Moim zdaniem takie sytuacje pokazują, że tak, zapraszam do dyskusji i wymiany poglądów 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rkons napisał:

Piszę o tym, bo w takich sytuacjach zbliżamy się do siebie w rodzinie, ta sytuacja w pewien sposób jednoczy ludzi

Napiszę jak u mnie było: paradoksalnie po śmierci babci cały ten klimat rodzinny się rozpadł. Kiedy żyła, była spoiwem i każdy się angażował, spotkania po 20 kilka osób w święta gdzie trzeba było krzesła pożyczać. Myślę że na tę zmianę wpłynęło też kilka innych kwestii, bo wszyscy "młodzi" dorośli i każdy poszedł w swoją stronę, każdy ma swoje życie.

 

5 godzin temu, rkons napisał:

Czy rodzina to siła? Czy dzieci to siła?

Jednoczymy się jak większość Polaków w sytuacjach kryzysowych: patrz wojna, jakieś tragedie większe typu spalił się dom całej rodziny czy większe wypadki. Potrafimy solidarnie stanąć bark w bark. Ale na codzień - raczej średnio to wygląda. Obawiam się, że zmieniają się wartości, covid i kryzys też mają w tym swój udział. Ja jestem wdzięczny losowi, że wychowałem się w latach 80', mieliśmy fajne wartości wpajane, zasady, honor. Dzisiaj jak patrzę na młodych to im autentycznie współczuję.

 

Abstrahując - moja babcia przeżyła wojnę, skończyła tylko podstawówkę, pracowała po wojnie jako sprzątaczka. Nigdy nie narzekała na swój los, chociaż znałem parę historii. Była prostą, poczciwą i przede wszystkim uczciwą kobietą, bardzo wiele mądrości mi przekazała nie tylko słowem, ale też czynem. Łezka się w oku kręci...

 

Moje kondolencje, trzymaj się cumplu!

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spokojnie dzięki byku, emocje już trochę opadły, spróbuję coś na chłodno napisać

 

Atmosfera w rodzinie jest średnia, wiadomo, ale ja staram się widzieć pozytyw w całej sytuacji

 

Moja babcia była z zawodu nauczycielką, jej mąż też, generalnie u mnie w rodzinie są tradycje nauczycielskie, zapamiętam ją jako osobę o bardzo otwartej głowie, jej umysł mimo już podeszłego wieku był wciąż jasny, była ciekawa świata i nowych idei, była jedyną osobą w rodzinie z którą mogłem porozmawiać o redpillu, serio, kupiłem jej nawet 'mężczyznę racjonalnego' żeby mogła lepiej zrozumieć co mi siedzi w głowie, jednocześnie nie czułem się przez nią oceniany ze względu na moje niepopularne poglądy, pod tym względem była niesamowita

 

Pomimo, iż dzieliły nas pokolenia to jej poglądy były bardzo aktualne jak na dzisiejsze czasy, interesowała się relacjami, ludźmi ale też polityką, tak jak napisałem wcześniej - gdy z nią rozmawiałem to nie czułem różnicy wieku bo miała bardzo otwarty i swiezy umysł, być może to przez krzyżówki które czasem wspólnie rozwiązywaliśmy, była kobietą z klasą, potrafiła się odnaleźć w towarzystwie, chętnie zabierała głos na różnego rodzaju uroczystościach np. weselach czy na wigilii po to żeby powiedzieć coś od siebie, nie bała się być w centrum uwagi ale w dobrym tego słowa znaczeniu, zawsze z taktem i wyważeniem w słowach i czynach, będzie mi jej brakować 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rodzina nie istnieje. 

Każdy kocha się do momentu kiedy w grę nie wchodzi spadek.

Kiedy już babcia fiknie i do podziału jest np 20 hA pomiędzy 7 rodzeństwa  to dopiero zaczyna się Kongo.

Jeden ci powie że wydoił 2 krowy więcej więc mu należy się więcej ziemi a drugi że traktor naprawiał i to bardziej wartościowe niż wydojenie krowy. I tak sprawa w sądzie trwa latami gdzie przed śmiercią babki każdy się kochał i przyjeżdżał na kawę XD

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.