Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli istnieje wątek - proszę o usunięcie tego, nowopowstałego wątku.

 

Pospamuję patentami na ogarnięcie brudu i innych utrapień w przestrzeni domu/mieszkania. 😎

 

Cillit Bang (pianka w spray'u) - świetnie czyści oszkloną kabinę prysznicową.

 

Odkamienianie czajnika: zagotować wodę w czajniku z kwaskiem cytrynowym

 

Spray do czyszczenia mebli: domol - Möbel pflege (marka rossmanowska).

Nie używany w dużej ilości na powierzchnię pachnie babcino (cokolwiek to znaczy), za to nie robi smug na powierzchni mebla. Jest tani. Nie przenika szybko przez ściereczkę, dzięki czemu na dłoniach nie będzie nieprzyjemnej mazi. 

 

Mycie pędzli i gąbki do makijażu:

-proszek do pieczenia, płyn do mycia naczyń - ustalenie proporcji, która ma stworzyć gęstą, ale lejącą się papkę. Maczamy w niej włosie pędzla, nasaczony papką pędzel możemy czyścił za pomocą nieregularnej powierzchni (np.na silikonowej, wielorazowego użytku gąbce do mycia naczyń). Płuczemy pod bieżącą, ciepłą wodą. 

 

Marka scrub daddy weszła do Polski, więc zostawiam link do sklepu:

https://sklep.emarba.com/scrub-daddy/

Polecam gąbki. Wiadomo, cena jest wysoka jak na trywialne akcesoria do czyszczenia, ale są dobrej jakości i ciekawej funkcjonalności - moczysz w zimnej wodzie - gąbka będzie szorować (bo zesztywnieje).

Zamoczysz w ciepłej wodzie - będzie miękka, więc nada się do powierzchni, które nie wymagają szorowania.

 

Zastanawiam się nad kupnem produktów (D-LUX; chemia domowa) z tej strony:

https://laboratoriumpanidomu.pl/

Mają świetne opinie! Na grupach dot."przydasiów" podczas sprzątania, wszyscy zachwalają te produkty.

W Rossmanie pojawiła się saszetka pachnąca do torebki (raczej torby sportowej, w której mamy rzeczy na siłownię). 

Fajny zapach. Na razie się utrzymuje.

http://www.rossmann.pl/Produkt/Zapachy-do-domu/Pachnaca-Szafa-sport-fresh-pachnaca-saszetka-do-torebki-45g,409781,8317

 

https://www.czystysklep.pl/mill-clean-umyje-plyn-do-mycia-szyb-122l-konwalia-p14925

Ten płyn do mycia szyb jest bardzo wydajny! 

Nazwa: Umyje

Zielony kolor jest najlepszy!

Wada : dość często trafia się seria z uszkodzonymi dozownikami, w trakcie uzytkowania dość często odkręca się ręką zraszacz od butelki.

Edytowane przez meghan
  • Like 11
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patent na lśniące krany

Po umyciu i wysuszeniu kranu/baterii łazienkowej należy ją polać nabłyszczaczem do zmywarki i przetrzeć ściereczką do szkła.

Wolniej osadza się kamień na kranie. 

 

Vlog dot.sprzątania (raczej hardcorowego odgruzowywania mieszkań):

https://youtube.com/c/Aurikatariina

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakamieniony kran/bateria prysznicowa: 

Nasączyć watę octem spirytusowym, obłożyć szczelnie kran. Po 15-25 min zdjąć watę. 

"Słuchawka" : nalać do woreczka strunowego ocet spirytusowy, w takiej ilości, by zanurzyć całą "słuchawkę". 

Jeśli kamień zalega w części zraszającej, to dysze należy udrożnić czyścikiem (drucikiem) do aparatów ortodontycznych

 

Białe fugi w łazience (w kabinie prysznicowej).

Tu akurat mam problem, planuję odświeżyć tym środkiem:

https://sklep.budowniczy.com.pl/pattex-re-new-renowator-do-silikonu-bialy-nowosc-8,3,63870,74407?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=b9f27f6f-3b53-70a3-a4f1-da04ca657da5

 

Nie dla metalowych półek/koszyków w kabinie prysznicowej (rdza)! 

Ja wyłącznie plastikowe bibeloty mam teraz w kabinie, które łatwo się czyści, np.

https://allegro.pl/oferta/polka-do-kabiny-prysznicowej-12723261535

 

 

Czyszczenie piekarnika:

https://youtu.be/GtwQfc82EQA

Ja dodatkowo wszystkie metalowe części myję w zmywarce. 

Dobrze, jest raz na jakiś czas zdjąć drzwi piekarnika, rozkręcić je i dokładnie umyć. Chyba w filmiku jest to pokazane. 

Czeka mnie ratowanie blaszek (trochę przypalonych). Szukam patentu na ich uratowanie.

 

 

Bieżąca woda destylowana/demineralizowana - ze suszarki kondensacyjnej na pranie. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakiś normalny temat w Rezerwacie.

 

Weź mi kobieto doradź, jak usunąć plamy po olejku jojoba z białego podkoszulka. Pytałem swojej, ale mówi, żebym sobie tym głowy nie zawracał, bo to tylko biały t-shirt w którym śpię. Nie mniej jednak, wolę aby był nieskazitelny, tak jak reszta mnie.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Throgg

Kiedy plama powstała? Bluzka 100% bawełna? 

Licz się raczej z tym, że podkoszulek idzie do wyrzucenia, ale za nim co...

 

https://allegro.pl/oferta/dr-beckmann-odplamiacz-tluszcz-i-sosy-50ml-11132625777

Zastosuj ten odplamiacz/odtłuszczacz do tkanin.

 

Jeśli nie pomoże, to użyj wybielacz vanish w saszetkach (na początku namocz tylko miejsce plamy, użyj magicznej gabeczki). 

I potem wypierz podkoszulek w wybielaczu (po tym praniu wyczyścić podajnik na płyny, by ewentualne resztki wybielacza nie uszkodziły następnego prania; ja nawet robię pusty "przebieg" - puste pranie - po użyciu wybielacza w pralce). 

 

Magiczna gąbka: 

http://www.rossmann.pl/Produkt/Scierki-gabki-zmywaki-mopy/Domol-magiczna-gabka-do-czyszczenia-2-szt,116831,8342

 

Vanish w saszetce:

http://www.rossmann.pl/Produkt/Odplamiacze-i-wybielacze/Vanish-Oxi-Action-odplamiacz-w-plynie-pink-do-tkanin-kolorowych-i-bialych-100-ml,267807,8329

 

Na przyszłość: od razu tłustą plamę przepierz z płynem do mycia naczyń, czy od razu zastosuj odtłuszczacz do tkanin!!!

 

Jak mi się przypomni inny patent na to, to podeślę.

Tarcie połówką cytryny, soda, ocet nie działa, sprawdziłam. 😎

 

Plama z krwi na białych rzeczach - woda utleniona. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady, choć ograniczyłabym zużycie mocnych chemikaliów. Wiele „domowych” lub w miarę ekologicznych produktów też super doczyszcza - ocet, soda, sól czy właśnie kwasek cytrynowy (zawsze do zmywarki wrzucam taką zużytą, wyciśniętą cytrynę, co zapobiega kamieniowi i nabłyszcza).
 

Ja to mam obsesję na punkcie sprzątania domu tak, aby wyglądał jakby nikt w nim nie mieszkał XD Kuchnia i łazienki mają błyszczeć, tak samo u faceta staram się ogarniać, gdyż on jest stworzony do wyższych celów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meghan napisał:

Na przyszłość: od razu tłustą plamę przepierz z płynem do mycia naczyń, czy od razu zastosuj odtłuszczacz do tkanin!!!

 

Mój błąd, bo na początku myślałem, że to plamy po zwykłej wodzie i same znikną.

 

THX za rady, po powrocie do domu, wytłumaczę Myszy co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę coś od siebie, z nieco meskiej półki.

 

 - Malo znany plyn do wszystkiego "Meglio" (np. Delikatesy centrum) - rewelacja do samochodu, do tapicerki itd.

 

- Piana aktywna Dimer (nie najtańsza) ale mega wydajna, umyje wszystko i nie jest agresywna

 

- Płyny samochodowe typu "magiczna wycieraczka" takie przy ktorych krople same spływają - zaaplikowane na kabinę prysznicową, albo nawet na okna w domu  , sprawiają że szklo jest czyste bardzo dlugo.

Podobny efekt robi nabłyszczacz do zmywarki, ale ten jest agresywny dla niektórych powierzchni - zostawia plamy.

 

- pianka do golenia - świetna na parujace szyby w aucie, lub lustro w łazience

 

- pata BHP, lekko ścierna - tylko tym myję płytę od indukcji - wychodzi super.

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hatmehit

Zgadza się, jednak mam taki perwers, że lubię zapach chemii gospodarczej. 😅

Gdyby nie to, że rodzice mają przydomową oczyszczalnię, to dom pachniałby domestosem. 😅😅

Np. podłogi myję mopem parowym.

Panele najczęściej myję ciepłą wodą z octem, czasem dodam do tej wody olejek (muszę znaleźć nazwę). 

 

Polecam częściej myć fugi! 

Na fudze odkłada się najwięcej brudu! Przez to najczęściej są smugi po myciu podłogi!

@bzgqdn

 

Dokładnie! Dzięki!

 

Wszystkie kobitki na forach/grupach dot.sprzatania polecają firmę Meglio. Produkty tej marki fajnie odtłuszczają powierzchnię.

 

By szyba nie parowała, to polecam... Skrobię ziemniaczaną. 😎

 

Nablyszczacz zostawia plamy wtedy, gdy używa się nieodpowiedniej ściereczki. Niby szmatka, to szmatka, ale widać różnicę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, meghan napisał:

mam taki perwers, że lubię zapach chemii gospodarczej

Rozumiem go, też tak mam XD Ale przy licznych zwierzakach muszę uważać, aby jak najmniej chemii było w zasięgu ich łapek czy języków. Posłania im piorę w najlepszych płynach dla niemowląt XDDD 

 

Do fug (oprócz mozolnego mycia na klęczkach) fajny jest Kärcher. Podobnie z oknami, mają fajne ustrojstwo do szyb/luster. A mopem parowym też super się myje kuchenkę indukcyjną, tylko trzeba uważać na drewno wokół.

Edytowane przez Hatmehit
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojemniki/kubek na szczoteczki do zębów: na dno nalewam płyn do płukania jamy ustnej. 

Myję ten pojemnik przynajmniej dwa razy w tygodniu w zmywarce. 

Znam ludzi, którzy nigdy nie myją tego kubka... 🤢🤢🤢😥

@Hatmehit

 

Kärcher - dziękuję dobrodziejowi, który stworzył tę markę! ♥️

Dzisiaj już oglądałam myjkę parową z Kärcher, z wieloma końcówkami.

Marzy mi się taki, ale wpierw wykończę mój aktualny mop parowy. 😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, meghan napisał:

 

Odkamienianie czajnika: zagotować wodę w czajniku z kwaskiem cytrynowym

 

 

Ja gotuję z octem - a potem taka jeszcze ciepła woda nieźle czyści kamień w łazience czy dezynfekuje odpływ.

 

Ale to pisze gość, co wodą po parówkach czy makaronie podlewa kwiatki w skrzynce ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Egregor Zeta napisał:

I co stało się z ich zębami?

Raczej nic, jeśli dbają o higienę jamy ustnej, ale to kurde ohydne. Jestem w stanie znieść bałagan, ale nie bród i zaniedbanie. Można mieć ślicznie poukładane w domu, ale pleśniejące ramy okien czy brudne smugi na wszystkim. To może powierzchowne, ale tak - oceniam ludzi pod tym względem. Nie trzeba odkażać każdej powierzchni, bo to też zdrowe nie jest, ale kurde… 

3 minuty temu, sargon napisał:

wodą po parówkach czy makaronie podlewa kwiatki w skrzynce

Same, takie w ogrodzie, nie chcę marnować wody. Jak czekam, aż pod prysznicem zacznie płynąć ciepła woda, to tą zimną podlewam roślinki łazienkowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos octu w czajniku - kiedyś o nim zapomniałam, mam z natury bardzo słaby węch i zrobiłam sobie pyszną kawkę octową. Polecam każdemu 

34 minuty temu, Kacperski napisał:

To kobiety przejmują się porządkiem w domu?

Owszem, zdecydowana większość. A jeśli nie porządkiem, to chociaż czystością. Nikt nie chce żyć w syfie, może nie licząc wielu mężczyzn (hehe bo wiecie, generalizacja) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.