Skocz do zawartości

Ciężko jest...


pytamowiec

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Imiennik said:

Jak nie z nami to przeciwko nam, my mamy rację!

Ci co zrozumieli już nie wierzą. Spadły różowe okularki albo nigdy nie dali sobie ich założyć. 

No właśnie na odwrót to zrozumiałeś a to było bardzo proste. Wiedzieć możesz jak masz dowód, a wierzyć to można na słowo a z tym różnie bywa, z resztą od kogo znasz tego Boga? Od innych ludzi! Do tego Twoja religia to plagiat wierzeń Sumerów, potopy już były wcześniej i inne zabobony. Kościół też lubi różne rzeczy wymyślać, np kult maryjny, święta Bożego Narodzenia, gdzie masz o tym w Biblii? Biblia to dekoracja która jest plagiatem, a reszta to wymyślne dodatki.

 

Jakie głupoty protestanckie? Chcesz mnie utożsamiać z jakąś grupą religijną? Powodzenia :D

 

 

Wiara to rozum nad emocjami, wiara to styl życia, Boga nie rozumiecie. Chłopie, masz jakieś własne odczucia których nawet opisać nie potrafisz sensownymi słowami, mącisz wodę i przykrywasz wszystko wielką tajemnicą. Jak mam się wczuwać w jakieś mistycyzmy żeby takie głupoty wypisywać to dziękuję, postoje. U Ciebie właśnie emocje biorą górę nad rozumem, nimi się porozumiewasz, nie potrafisz podzielić się czystą myślą. Coś kiepsko z tą wiarą u Ciebie.

ty wypowiadasz cos i nawet nie masz swiadomosci czym to jest. 

 

napisz nam, pochwal sie jaki ty styl zycia prowadzisz i jakie sa twoje motywacje, intencje jesli cos robisz to bedzie mozna ocenic na czym polega twoja wiara...

Just now, lukasz11 said:

ty wypowiadasz cos i nawet nie masz swiadomosci czym to jest. 

 

napisz nam, pochwal sie jaki ty styl zycia prowadzisz i jakie sa twoje motywacje, intencje jesli cos robisz to bedzie mozna ocenic na czym polega twoja wiara...

sa dowody na istnienie Boga ale to nie na twoj rozum.

 

nic nie przykrywam zadna tajemnica. povprostu nie chce mi sie dlubac tym palcem po telefonie. to mnie meczy i zajmuje duzo czasu. nie chce mi sie w ogole nikogo przekonywac do czegokolwiek. do moich wnioskow dochodzilem wiele lat, wykonalem ogromna prace. skoro ja ja wykonalem to i ty mozesz to zrobic. tylko nikt nikomu raczej nie wierzy na slowo. wiec sam szukaj prawdy a jak ja znajdzies to moze narodzisz sie na nowo....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lukasz11 napisał:

ty wypowiadasz cos i nawet nie masz swiadomosci czym to jest.

To jest zwykła ucieczka od rzeczywistości pompująca ego i dająca poczucie wyjątkowości, gdzie nie potrafisz nic wytłumaczyć mówiąc:

31 minut temu, lukasz11 napisał:

sa dowody na istnienie Boga ale to nie na twoj rozum

 

To je przedstaw, zobaczymy, pomyślimy. 

32 minuty temu, lukasz11 napisał:

napisz nam, pochwal sie jaki ty styl zycia prowadzisz i jakie sa twoje motywacje, intencje jesli cos robisz to bedzie mozna ocenic na czym polega twoja wiara...

Jak coś robię to ma być zrobione a nie intencję, idę do pracy to mam zarobić, spotykam się z kobietą to mam zaliczyć, idę gdzieś z kumplami to mamy fajnie spędzić czas i tyle. Wiara? Wierzę w siebie i swoje możliwość ale nie przeceniam. 

Ja nie potrzebuję jakichś żydowskich bajek żeby żyć, po prostu żyję, jem, pierdzę, chodzę jak każdy i nie dorabiam do tego ideologii. Lepiej działać niż siedzieć i dumać o bytach i niebytach.

37 minut temu, lukasz11 napisał:

nic nie przykrywam zadna tajemnica. povprostu nie chce mi sie dlubac tym palcem po telefonie

Naklepałeś pierdyliard postów tutaj a jeśli chodzi o konkrety to Ci się nie chce. Niczego więcej się po Tobie nie spodziewałem.

38 minut temu, lukasz11 napisał:

do moich wnioskow dochodzilem wiele lat, wykonalem ogromna prace. skoro ja ja wykonalem to i ty mozesz to zrobic.

No i nie potrafisz się nimi podzielić. Głupiego robota, jak mówiłem podziękuję.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Imiennik said:

To jest zwykła ucieczka od rzeczywistości pompująca ego i dająca poczucie wyjątkowości, gdzie nie potrafisz nic wytłumaczyć mówiąc:

 

To je przedstaw, zobaczymy, pomyślimy. 

Jak coś robię to ma być zrobione a nie intencję, idę do pracy to mam zarobić, spotykam się z kobietą to mam zaliczyć, idę gdzieś z kumplami to mamy fajnie spędzić czas i tyle. Wiara? Wierzę w siebie i swoje możliwość ale nie przeceniam. 

Ja nie potrzebuję jakichś żydowskich bajek żeby żyć, po prostu żyję, jem, pierdzę, chodzę jak każdy i nie dorabiam do tego ideologii. Lepiej działać niż siedzieć i dumać o bytach i niebytach.

Naklepałeś pierdyliard postów tutaj a jeśli chodzi o konkrety to Ci się nie chce. Niczego więcej się po Tobie nie spodziewałem.

No i nie potrafisz się nimi podzielić. Głupiego robota, jak mówiłem podziękuję.

 

musze zapamietac twoj nick zeby juz tobie nie odpowiadac...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz11

Żadna strata, na kluczowe kwestie nie potrafisz odpowiedzieć, czuję się trochę jakbym prowadził monolog. 

 

W każdym bądź razie pokazałeś klasę. A tak serio to bardziej na kazaniach się przyłóż następnym razem.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jak mówili bracia psylobycinę. 

Co prawda to jeszcze nie jest lek natomiast firmy w USA farmaceutyczne wykupily  patent  na połączenie soplowki i psylobycinę w formie kapsułek więc kwestia czasu kiedy to zalegalizuja i upowszechniania. 

Co ciekawe grzybki psylocybinowe to odmiana pieczarek :) Nie spodziewałbym się skutków ubocznych. Natomiast warto stosować. Microdosing ponieważ duże ilości mogą pogłębiać zaburzenia psychiczne.

Osobiscie testowałem na zaburzenia lękowe polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Imiennik said:

@lukasz11

Żadna strata, na kluczowe kwestie nie potrafisz odpowiedzieć, czuję się trochę jakbym prowadził monolog. 

 

W każdym bądź razie pokazałeś klasę. A tak serio to bardziej na kazaniach się przyłóż następnym razem.

dobrze ze sie przyznales, ze twoja wiara czyli twoj styl zycia polega na zaliczaniu panienek😑tak wlasnie myslalem. a pierdzisz w trakcie, przed czy po? prymityw...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kong12 napisał:

Co ciekawe grzybki psylocybinowe to odmiana pieczarek

Pieczarki są z rodziny pieczarkowatych czyli agaricaceae, łysiczki lancetowate z podziemniczkowatych - hymenogastraceae, a meksykańskie cubensisy z pierścieniakowatych - Strophariaceae.

 

Pieczarkę łączy z nimi tyle że też jest grzybem i ma blaszki.

 

 

 

@lukasz11

Przykry jesteś kolego, nara :)

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik nie ma sensu na dyskusję z twardą głową, dla której wiedza/nauka=dogmatowi.

Prosty w odczytaniu esej; Why Im not a Christian- i masz po kolei obalone przez tego wybitnego logika wszystkie dowody Tomaszowe.

Link:https://users.drew.edu/~jlenz/whynot.html

A na początek polecam: 

 

A dla kolegi @lukasz11 Poczytaj trochę więcej niż Akwinaty - logika scholastyczna to już czasy zamierzchłe :D 

Polecam na wstępie Wykłady o religii i etyce Wittgenstina. A jak za ciężko to Kołakowski lub beltrystyka Lema.

Trafne określenie na Ciebie to redukcjonista.

Ehhh musiałam bo tych kocopołów nie mogę czytać.

 

Edytowane przez Lady Bathory
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pytamowiec Chciałabym Ci tylko przypomnieć, że jesteś cudowną osobą, która może teraz dużo przechodzi, ale zwyciężysz to!

Jesteś niewyobrażalnie silny. 
Pamiętaj że wszystko dzieje się po coś. Napewno to co aktualnie przechodzisz właśnie prowadzi Cię to do twojego wymarzonego szczęścia🙌🌈🙏🏻🍀💪🏻

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Imiennik napisał:

Pieczarki są z rodziny pieczarkowatych czyli agaricaceae, łysiczki lancetowate z podziemniczkowatych - hymenogastraceae, a meksykańskie cubensisy z pierścieniakowatych - Strophariaceae.

 

Pieczarkę łączy z nimi tyle że też jest grzybem i ma blaszki.

 

 

 

@lukasz11

Fakt niewiele ma to wspólnego hymenogastraceae jest w rzędzie pieczarkowcow. 

Błędnie gdzieś wyczytałem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, Lady Bathory said:

@Imiennik nie ma sensu na dyskusję z twardą głową, dla której wiedza/nauka=dogmatowi.

Prosty w odczytaniu esej; Why Im not a Christian- i masz po kolei obalone przez tego wybitnego logika wszystkie dowody Tomaszowe.

Link:https://users.drew.edu/~jlenz/whynot.html

A na początek polecam: 

 

A dla kolegi @lukasz11 Poczytaj trochę więcej niż Akwinaty - logika scholastyczna to już czasy zamierzchłe :D 

Polecam na wstępie Wykłady o religii i etyce Wittgenstina. A jak za ciężko to Kołakowski lub beltrystyka Lema.

Trafne określenie na Ciebie to redukcjonista.

Ehhh musiałam bo tych kocopołów nie mogę czytać.

 

wstawiasz sie za kims kto zyje by zaliczac cos tam, nazywa sie zwierzeciem i mieszka z mamusia? nie idz ta droga bo zajdziesz do ciemnego lasu. obalic dowod sw. Tomasza filmem z you tuba? ale musze cie pochwalic. bardzo szybko udalo ci sie obalic cala prace czlowieka, ktorej samo spisanie pewnie zajelo lata. skad tacy ludzie jak ty sie biora. Boze, jaka tempota umyslowa. juz mam dwie osoby ktorym nie odpisuje. lista jest otwarta. zapraszam kolejnych panstwa z rasy panow. u was wymyslanie takich madrosci to sa genetyczne wady. tego nie da sie wymazac.  Coraz czesciej zaczynam myslec ze te fora i ten caly internet to jakas nowa forma propagandy jest. jakies nowe pranie mozgow tylko w bardziej atrakcyjnej formie.

 

 

44 minutes ago, Lady Bathory said:

@Imiennik nie ma sensu na dyskusję z twardą głową, dla której wiedza/nauka=dogmatowi.

Prosty w odczytaniu esej; Why Im not a Christian- i masz po kolei obalone przez tego wybitnego logika wszystkie dowody Tomaszowe.

Link:https://users.drew.edu/~jlenz/whynot.html

A na początek polecam: 

 

A dla kolegi @lukasz11 Poczytaj trochę więcej niż Akwinaty - logika scholastyczna to już czasy zamierzchłe :D 

Polecam na wstępie Wykłady o religii i etyce Wittgenstina. A jak za ciężko to Kołakowski lub beltrystyka Lema.

Trafne określenie na Ciebie to redukcjonista.

Ehhh musiałam bo tych kocopołów nie mogę czytać.

 

nie czytam zydow. nawet z nimi nie rozmawiam. patrzec tez nie patrze😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz11 napisał:

nie czytam zydow

Szalom.

Godzinę temu, lukasz11 napisał:

wstawiasz sie za kims kto zyje by zaliczac cos tam, nazywa sie zwierzeciem i mieszka z mamusia?

:D

Tak, z mamusią mieszkam i co mi zrobisz :D

Miałem komedię dziś obejrzeć ale już kończy mi się popcorn.

 

Godzinę temu, lukasz11 napisał:

Boze, jaka tempota umyslowa. juz mam dwie osoby ktorym nie odpisuje

O matko teresko z kalkuty nie zgadzajo się ze mno olaboga.

 

Gościu, chyba fora pomyliłeś. Nam tutaj kaznodzieja na haloperidolu nie potrzebny.

Godzinę temu, lukasz11 napisał:

Coraz czesciej zaczynam myslec ze te fora i ten caly internet to jakas nowa forma propagandy jest. jakies nowe pranie mozgow tylko w bardziej atrakcyjnej formie.

A religia to zbawienie jak po Tobie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Imiennik said:

Szalom.

:D

Tak, z mamusią mieszkam i co mi zrobisz :D

Miałem komedię dziś obejrzeć ale już kończy mi się popcorn.

 

O matko teresko z kalkuty nie zgadzajo się ze mno olaboga.

 

Gościu, chyba fora pomyliłeś. Nam tutaj kaznodzieja na haloperidolu nie potrzebny.

A religia to zbawienie jak po Tobie widać.

nie pomylilem. uwielbiam wpieniac takich jak ty. specjalnie😀zebys nie myslal ze wszyscy sa tacy sami jak ty. nie wszyscy.

 

nie wypowiadaj sie za wszystkich. co ty jakis kaznodzieja jestes? a no w sumie to jestes. glosi caly czas protestanckie teorie i mowi ze on z religia nic nie ma wspolnego. 😂

 

mieszkasz z mamusia i to na sto procent. zerknij przez swoje ramie. 😂 oto twoja mamusia. tak. wlasnie ta z ktora mieszkasz. ona ona twoja wymarzona. zamieniles mamusie na inna mamusie ale caly czas jestes synkiem. pewnie zawsze bedziesz z mamusia bo zadna kobieta by cie nie chciala. nie masz jaj... kurde i znowu nie zrozumial nic... rece zalamac😀

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 07:50, Imiennik napisał:

Inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny czyli w skrócie SSRI, tak się składa że trazodon czyli substancja czynna preparatu Trittico nim jest.

Cześć, dzięki za korektę. Dalej obstawiam poprawność mojej opinii o triticco, które jest chu.owe.

 

Coaxil to tianeptyna - lek zwiększający wychwyt zwrotny serotoniny

Triticco to trazodon - inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i antagonista receptorów serotoninowych (SARI).

 

Farmakologicznie powyżej opisane mają inny mechanizm działania. W wielu przypadkach w praktyce, wygląda to tak, że biorąc triticco musisz odczekać dwa tyg na poprawę nastroju. Przez te pierwsze dwa tygodnie masz za to podwójnie obniżony nastrój, mogą wystąpić lęki itp.

Przy coaxilu tego nie ma.

 

Nie jestem lekarzem, dzielę się tylko spostrzeżeniami i staram się pomóc koledze. A, że medycyną się interesuję od dziecka ( również farmakologią m.in. ), to się udzieliłem w tymże wątku.

 

P.S. jesli potrzebujemy długofalowego i żmudnego procesu ,,postawienia na nogi'', to z farmakologicznego punktu widzenia ashwaganda jest dobrym rozwiązaniem. Tylko też trzeba poczekać min. dwa tygodnie na zauważalne skutki działania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie aszwagahnda działa od razu, trittico no 3-4 dni i poprawia humor.

Postanowiłem, że będę brał miansec. Już 10 mg mnie kładzie na 8 godz. do łóżka, śpię jak zabity. Po tym człowiek jest zmulony, ale wypoczęty od całego stresu. Jest to lek bezpieczny dla serca, na czym mi zależy i ma lekkie działanie a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matthewx napisał:

Brałem ashwe, było tylko gorzej. Nie wiem czemu tak chwalą.

Chwalą bo badania pokazują, że ma statystycznie istotny korzystny wpływ. Na niech pewnie ma wpływ, czują się lepiej, więc chwalą. Na mnie też działa, więc również chwalę. Natomiast nie oznacza to, że na każdą osobę będzie działać tak samo. I jak widzisz po sobie czasem może nie działać wcale. Pytanie też ile brałeś i w jakiej standaryzacji bo może dawka za mała.

 

Natomiast brak zauważalnego działania u jednej osoby nie musi oznaczać, że ogólnie suplement nie działa. Na mnie np. nie działa GABA. Co więcej, z tego co mi wiadomo nawet z kreatyną jest tak, że u około 5% społeczeństwa nie przynosi praktycznie żadnych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matthewx napisał:

Brałem z Olimpu. Dawki jak były na opakowaniu zalecane.

Hmm... Tam jest 2 *15mg witanolidów, więc w sumie dawka raczej ok.

 

No cóż, w takim razie masz pecha :) i najwidoczniej należysz do tej małej grupy, na którą nie działa.

 

A jeszcze taka kwestia - jak długo brałeś? Bo to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.