Skocz do zawartości

Unisław - kochanek żony zastrzelił jej męża z Glocka "dziewiątki"


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

Ot, taka sytuacja :)

 

https://chelmno.naszemiasto.pl/areszt-dla-46-letniego-lukasza-m-sprawcy-strzelaniny-w/ar/c1-9076213

 

Abstrahując całkowicie od kwestii moralnych - czy to przekroczenie obrony koniecznej? Gdyby nie makabryczny jednak kontekst całej sytuacji, pasowałby tutaj dowcip o Ruskim śmiejącym się z Turka, że z nożem wybiera się na strzelaninę.

 

I to jest też niezłe, ubawiłem się:

 

- Jestem przerażona, takich rzeczy w Unisławiu jeszcze nie było. I pomyśleć, że czynny był jeszcze ośrodek zdrowia, w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia dla dzieci, mieszkańcy spacerowali po ulicach - mówi z niedowierzaniem Czytelniczka. (...)

- Jak usłyszałam, że w Unisławiu jest strzelanina, to w pierwszej chwili pomyślałam, że chodzi o wojnę - dodaje inna kobieta. - Ludzie zaczęli do siebie dzwonić, informacje były szczątkowe, niektórzy bali się wyjść z domów.

 

Odrobinę Andrzej Zaucha, tyle że à rebours.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tym zdarzeniu już ze 3 dni temu. Ciekaw jestem jaki wyrok w tej sprawie zapadnie, bo że będzie to dosyć medialny proces, to jestem tego pewien. 

Nie znamy szczegółów, ale jeśli gość wyciągnął Glocka i strzelił do drugiego człowieka, tylko dlatego, że dostał po gębie, to postąpił bardzo nierozważnie.

 

Sądzę, że wszelkiej maści hoplofoby będą miały teraz używanie.

Tylko dla nas, strzelców raczej nic dobrego z tego nie wyniknie.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Obliteraror said:

czy to przekroczenie obrony koniecznej?

Tam było więcej artykułów.

https://pomorska.pl/w-centrum-unislawia-od-strzalow-zginal-mezczyzna-w-tle-watek-milosny/ar/c1-17015447

Quote

 

to nie było pierwsze spotkanie męża z 46-latkiem

30-letni mężczyzna przyjechał, z kimś

Padły trzy strzały

 

https://pomorska.pl/strzelanina-w-unislawiu-w-tle-watek-milosny-zatrzymano-tez-zone-zamordowanego/ar/c1-17016985

Quote

Zatrzymany został nie tylko 46-latek, który oddał strzały, ale do wyjaśnienia - też żona zastrzelonego 30-latka.

 

Moim zdaniem, wstępnie, tutaj patrzymy na zabójstwo, a nie samoobronę. Zarzut poprawnie sformułowany. Kwestia czy Policja zdoła to udowodnić, a sąd - podbije.

Kluczowe - z kim przyjechała ofiara, kiedy/czy się napiła, sekwencja strzałów, zeznania żony.

Tylko tutaj sprawca użył broni palnej, a nie siekiery/noża/młotka/bejsbola itd.

Ale fakt, co poniektórzy pewnie będą karmić swe fobie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kespert napisał:

Tylko tutaj sprawca użył broni palnej, a nie siekiery/noża/młotka/bejsbola itd.

Użył do odparcia bezpośredniego fizycznego ataku na siebie. Nie wiem, jak ta sprawa się zakończy. Zapewne tak, jak sądzisz. Ale czy tak powinna, to inna sprawa. Nie znamy wszystkich okoliczności tego zdarzenia jak i charakteru ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Obliteraror said:

- Jestem przerażona, takich rzeczy w Unisławiu jeszcze nie było. I pomyśleć, że czynny był jeszcze ośrodek zdrowia, w pobliskim Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia dla dzieci, mieszkańcy spacerowali po ulicach - mówi z niedowierzaniem Czytelniczka. (...)

- Jak usłyszałam, że w Unisławiu jest strzelanina, to w pierwszej chwili pomyślałam, że chodzi o wojnę - dodaje inna kobieta. - Ludzie zaczęli do siebie dzwonić, informacje były szczątkowe, niektórzy bali się wyjść z domów.

 

- Nie użyłbym tak małego kalibru - dodał czytelnik xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam jak tam. 

ALE.

Wg mnie sprawa jest prosta - cuck zastrzelił męża żony podjudzony przez nią. Aby usprawiedliwić zdradę kobieta musiała wyśmiewać męża (sama wybrała i była odpowiedzialna dokładnie w 50 procentach za ten związek) i pomawiać o przemoc itd (zawsze można odejść jak jest źle).

 

W tle afera bo broń palna - gdyby zabił nożem byłoby lepiej? 

 

Nie wiemy co tam się działo, ale wg mnie ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. 

Co zyskał: czyimś kosztem miał tanie ruchanie, takie mam na myśli mąż utrzymuje kochanek bolcuje, zapłaci za paliwo, hotel czy fast fooda.

Pochędożył zapewne nie pierwszej młodości panią, która dzieliła łoże z innym mężczyzną. 

Co stracił: wplątał się w zabicie człowieka o coś, co można mieć za 30e. Trzydzieści euro, więcej wydałem kurwa na olej, pastę uszczelniającą i parę drobiazgów. 

Ale każdy ma swój rozum, kto chce się bawić w ruchanie mężatek - proszę bardzo. Wolność idzie w parze z odpowiedzialnością.

 

Ps co kurwa w na terenach okupowanych kuce mają najebane we łbach, że nie wiedzą co, nie wiedzą jak a boją się wychodzić z domów "bo wojna". 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, DOHC napisał:

Nie wiem co tam jak tam. 

ALE.

Wg mnie sprawa jest prosta - cuck zastrzelił męża żony podjudzony przez nią. Aby usprawiedliwić zdradę kobieta musiała wyśmiewać męża (sama wybrała i była odpowiedzialna dokładnie w 50 procentach za ten związek) i pomawiać o przemoc itd (zawsze można odejść jak jest źle).

 

W tle afera bo broń palna - gdyby zabił nożem byłoby lepiej? 

 

Nie wiemy co tam się działo, ale wg mnie ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. 

Co zyskał: czyimś kosztem miał tanie ruchanie, takie mam na myśli mąż utrzymuje kochanek bolcuje, zapłaci za paliwo, hotel czy fast fooda.

Pochędożył zapewne nie pierwszej młodości panią, która dzieliła łoże z innym mężczyzną. 

Co stracił: wplątał się w zabicie człowieka o coś, co można mieć za 30e. Trzydzieści euro, więcej wydałem kurwa na olej, pastę uszczelniającą i parę drobiazgów. 

Ale każdy ma swój rozum, kto chce się bawić w ruchanie mężatek - proszę bardzo. Wolność idzie w parze z odpowiedzialnością.

 

Ps co kurwa w na terenach okupowanych kuce mają najebane we łbach, że nie wiedzą co, nie wiedzą jak a boją się wychodzić z domów "bo wojna". 

Brawo! W prostocie siła. Prosty, jak dupa węża, schemat. Kurwisko, dla własnej uciechy podjódzało dwóch samców przeciwko sobie. Jeden nie opanował emocji i odjebał drugiego. Do tego "świadkowie", którzy "myśleli"🤣🤣🤣, że to już ta wszem i wobec zapowiadana wojna... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Obliteraror said:

Nie znamy wszystkich okoliczności tego zdarzenia jak i charakteru ataku.

Nie, nie znamy, ale - "Kluczowe - z kim przyjechała ofiara, kiedy/czy się napiła, sekwencja strzałów, zeznania żony."

 

Jeśli obaj przyjechali razem, i dopiero w parku doszło do "obrony"...

Jeśli sprawca przed "obroną" najpierw poczęstował ofiarę alkoholem (sekcja sprawdzi)...

Jeśli monitoring audio/sekcja potwierdzi dobicie obezwładnionego... (niektórzy świadkowie słyszeli dwa strzały zamiast trzech).

Jeśli żona przyzna, że istniał wcześniejszy plan "obrony"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.