Skocz do zawartości

Refleksja na temat forum


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mijają 4 lata odkąd śledzę forum głownie jako czytelnik. Przychodząc tutaj byłem w kompletnej rozsypce osobistej zawodowej. Kończyłem fatalną relację. Dziś sytuacja wyglada odmiennie. 

1. Jestem w satysfakcjonującej relacji 3 rok, z kobietą ambitną poukładana. Mającą swoje cele. Trzymam ramę ale nie jestem wreszcie oszukiwany itp. Jest mi dobrze chyba pierwszy raz w życiu a za mną sporo przejść z kobietami, za które zapłaciłem nerwami stresem nie małą kasą.

2. Zrzuciłem 40kg co znacząco podniosło moją samoocenę itp.

3. Zarobki na przestrzeni 2 lat wzrosły o 100% netto więc jest całkiem miło.

4. Poza netem poznałem kilku fajnych gości , fajnych prawilnych facetów z którymi utrzymuje dobre relacje. Tak naprawdę ważne jest kim się otaczasz etc . 

5. Cały czas mam w sobie pokorę, spokój . W domu spokój dzięki temu lepiej pracuję lepiej funkcjonuję w społeczeństwie. Dziś widzę jak wiele zdrowa relacja damsko męska potrafi wnieść do życia. 

 

Niedługo kończę 40 lat , mam nadzieję że nie zejdę z obranej ścieżki.  Gdybym jednak się przewrócił wiem że wstanę. 

 

Pozdrawiam wszystkich administratorów , użytkowników forum

 

Dobrego dnia :)

 

Edytowane przez Michal36
  • Like 28
  • Dzięki 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie imponujące i motywujące. Zwykle patrzy się na rezultat końcowy, a mnie interesuje proces jaki musiałeś przejść. Napiszesz coś więcej? Może być po trochę o każdym z podpunktów albo jakieś wybrane, jak uważasz.

 

W dniu 10.11.2022 o 11:29, Michal36 napisał:

Gdybym jednak się przewrócił wiem że wstanę.

O tak, to jest budujące. Myśl że potrafiłeś osiągnąć rzeczy wymagające dużo / długotrwałego wysiłku, że tych czynów nikt nie może zabrać ani zdewaluować, w przeciwieństwie do dóbr materialnych. Do tego efekt kuli śnieżnej, no bo z każdym takim "kamieniem milowym" wie się lepiej jak osiągać kolejne cele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Najważniejsza lekcja dla mnie to zaufanie. Zaufanie do samego siebie. Byłem w związku, który był mega toksyczny. Jak się nie ma doświadczenia to toksyk robi z normalną osobą co chce. Miałem takie momenty w życiu ,że nie chciało mi się jechać do domu. Siedziałem w samochodzie jeździłem po mieście. Poważnie zastanawiałem się co dalej. Chęć do zmiany we mnie narastała. Jak człowiek jest uwalony w jakimś "szicie" to często nie wie sam, że w nim siedzi. Nie miałem bagażu w postaci żony wspólnego majątku, tylko albo aż 5 lat wspólnego życia. Ale też pozwoliłem na to sam. 

 

Nie robiłem szczególnych planów przyszedł ten dzień ,że stwierdziłem pora się pakować zmienić coś . Zacząć od nowa. Wiedziałem już ,że nic nie da się naprawić. Postawiłem na sport, ruch tak ,żeby móc wyrzucać złe emocje. Powiedziałem sobie rok półtora żadnych kobiet. Zanim się nie odbuduję, i albo zbuduje coś wartościowego albo będę sam. 

 

Cała ta sytuacja mnie nauczyła jednego. Facet jesteś sam. Nie ma rodziny ,nie ma przyjaciół .Można sobie fajnie pogadać ale swoje życie rozgrywa się po swojemu na swoich zasadach, szanując przede wszystkim siebie , nie krzywdząc innych. Dziś zapraszam do swojego życia osoby które lubię szanuję które wnoszą do mojego życia wartość, które szanują mnie. 

 

Pieniądze lubię , z jednego powodu dają spokój. Tyle i aż tyle. 

  • Like 8
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozytywy cieszą. Mi osobiście forum uratowało życie. I nie ma w tym przesady. Nie fizycznie ale mentalnie. Podchodziłem dwukrotnie - 1-szy raz zaraz na początku (po uprzednim odkryciu samczego runa); następnie ze dwa lata później.
Jak to mówie czasami znajomym mężczyznom, których spore grono mam wokół siebie w zyciu ? Z jednej strony zniszczyliście mi życie, z drugiej uratowaliście :))
Nic już nie jest takie samo xD

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.