Skocz do zawartości

Szwecja już nie chce społeczeństwa bezgotówkowego


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Już w 2011 mój nauczyciel informatyki podniecał się w tym, że w Szwecji przechodzą na karty a gotówka odchodzi do lamusa.

Typ do tego stopnia omamiony, że głośno wyrażał swój zachwyt tym pomysłem i wzdychał, że Polska to taka zacofana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, normalnie jak w jednym z odcinków Garfielda, gdzie wszystko patrzyli jak na wariata na Johna, który postanowił nie używać kart kredytowych tylko "przestarzałą" gotówkę. Jak byłem mały, to myślałem że takie rzeczy możliwe są tylko w bajkach :)

Edytowane przez EnemyOfTheState
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony powiem tylko, że płacenie kartą spowodowało u mnie dużą rozrzutność. Aktualnie mam taki system, że za wszystko płacę gotówką. Karty używam w każdy wtorek, aby wyciągnąć kasę z bankomatu na kolejne 7 dni i koniec. Nagle się okazało, że w koszyku ląduje znacznie mniej pierdół a na koncie zostaje więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.