Skocz do zawartości

Sierżant Bagieta


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Druid napisał:

A jak jest niepalna ?

To nie jest racą bo nie da jej się zapalić?

9 godzin temu, Druid napisał:

 Kolejna rzecz raca  jest trzymana w reku człowieka, , więc siłą rzeczy powinna poparzyć delikwenta tego co trzymał racę, a nie poparzyło, a co dopiero mówić o zaproszeniu ognia. wiedząc, ze nie zostało okno wybite.

Eee, trzymałeś kiedyś pochodnie, świecznik z płonącą świeczką? Odpalałeś zapałkę? Przypuszczam ze tak. 

Czy to że się nie poparzyłeś pierwszymi i zapałką o ile za długo jej nie trzymałeś, oznacza że mógłbyś sobie włożyć twarz w płomień i nic by się nie stało? 

Wiesz że ogień może samoistnie się pojawić od wzrostu temperatury? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Druid napisał:

z marszem niepodległości grubo się mylisz, było masę policyjnych prowokacji

 

Aha.
Policja rzucała gruzem?

Uwielbiam tą retorykę o "prowokacjach policji".

Zwłaszcza, gdy jestem - poniekąd - w centrum wydarzeń. Parę metrów od.

I widzę te "prowokacje".

 

Wciąż stoję na swoim stanowisku -> jeżeli ktoś nie szuka dymu z policją, to go nie znajdzie.

 

13 godzin temu, Druid napisał:

Kolejna rzecz podczas święta niepodległości powinny być zakazanej wywieszanie innych flag, banerów niż flagi symbole, narodowe, także won z tęczą. W innym kraju za wywieszenie tęczowej flagi podczas świeta narodowego można dostać mandat, albo trafić na dołek na 24 h lub dłużej

 

W którym kraju?

 

13 godzin temu, Libertyn napisał:

Ale jak sobie ją położysz w jednym miejscu i ona tam będzie przez dłuższy czas to może być spory problem.

Między innymi dlatego ganiają na stadionach za piro. Jest fajnie, dopóki jest fajnie. Gorzej, jak się coś zapali i dojdzie do jakiegoś nieszczęścia.

 

Tak, widziałem już jak się parę rzeczy od piro zajęło. Na szczęście "rozeszło się po kościach".

Policja bynajmniej nie stała obok i nie polewała benzyną...

 

4 godziny temu, Zgredek napisał:

Takie coś funkcjonuje właśnie w naszej mundurówce. Nikt nie powie jak jest, bo gdyby powiedział, to straciłby funkcje na rzecz kogoś, kto też będzie kiwać jak pacynka. 

Dooookładnie tak.

Nie podam konkretnego przykładu (a mam!), bo bym tajemnice strategiczne wyjawił, ale cyrk & Monty Python to przy tym przedszkole/ośrodek wczasowy.

Z boku patrząc - kupa śmiechu. Gorzej, jak pomyślisz, że od tego zależą NAPRAWDĘ strategiczne sprawy...

 

5 godzin temu, Zgredek napisał:

obejrzeliście jakiś sraudyt obywatelski i jaracie się jak dzieci, że gość ma rację, jak to on nie zagiął jednego czy drugiego policjanta.

No przecież jak w jutup tak pokazali, to tak jest. Nie wiesz o tym? :D

 

5 godzin temu, Zgredek napisał:

Dlaczego 25 lat do emerytury? 

A no bo dlatego, że i tyle jest problem wyrobić i fizycznie i psychicznie w tej instytucji.

Praca o wysokiej szkodliwości 🙂
Poza tym -> skoro to taki raj, to czemu bóldupiący sami się nie zapiszą? A, no tak. To są prawilnusy. Honor nie pozwala. Sztywniutko, mordo!

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Poza tym -> skoro to taki raj, to czemu bóldupiący sami się nie zapiszą? A, no tak. To są prawilnusy. Honor nie pozwala. Sztywniutko, mordo!

 

Daruj sobie te dresiarskie teksty bo nikomu tutaj one nie imponują.

 

Jest coś takiego jak kręgosłup moralny który nie pozwala ci robić czegoś z czym się nie zgadzasz i widzisz naocznie patologię. Ty zaś będziesz bronił swojego oprawcy bo widocznie jesteś starszej daty i tęsknisz za pałką ZOMO. W Stanach były przypadki że obywatele dostawali po kilkadziesiąt tysięcy dolarów odszkodowania za pogwałcenie praw i niedotrzymanie procedury przez policjanta, a u nas jak w lesie.

 

Zresztą policjant to nie jest zawód dla osób wybitnie inteligentnych bo taki się tam zwyczajnie nie odnajdzie co już było napisane. Do tego kiepskie warunki w pracy, w sam raz dla robola bez mózgu bo pomacha mu się wcześniejszą emeryturką przed twarzą.

 

I nie mówię że policja jest całkowicie zła, no ale wejdziesz między wrony to musisz krakać i tak i one, ja wiem że mają często związane ręce, ale po co tam się pchać na siłę i udawać tego dobrego jak nie raz ręce trzeba sobie pobrudzić?

 

A na prowokacje jest wiele dowodów, chcesz udawać ślepego Twoja sprawa. Dla mnie jesteś niedoinformowany albo zwyczajnie masz ochotę się ośmieszyć.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zgredek napisał:

To jest jak z wojskiem Putina. Nikt nie zgłaszał problemów i pisał w raportach jak to zajebiscie jest, ponieważ gdyby na 90% jednostek, 10% przestawiło prawdę to by ich zwolniono. Why? A no bo jeśli wiekszosc nie zgłasza problemów, a są to doświadczeni dowódcy - to problem leży w tych 10%, nie 90%. Takie coś funkcjonuje właśnie w naszej mundurówce. Nikt nie powie jak jest, bo gdyby powiedział, to straciłby funkcje na rzecz kogoś, kto też będzie kiwać jak pacynka. 

 

W naszej armii jest podobnie. Zresztą choroba pt. "nie meldować o problemach" toczy większość instytucji publicznych w tym kraju.

 

7 godzin temu, Zgredek napisał:

Dlaczego 25 lat do emerytury? 

A no bo dlatego, że i tyle jest problem wyrobić i fizycznie i psychicznie w tej instytucji. 

 

Nie zazdroszczę nowych zasad. Według mnie wcześniejsza emka (40 % uposażenia) była sprawiedliwa.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Daruj sobie te dresiarskie teksty bo nikomu tutaj one nie imponują.

 

Jest coś takiego jak kręgosłup moralny który nie pozwala ci robić czegoś z czym się nie zgadzasz i widzisz naocznie patologię. Ty zaś będziesz bronił swojego oprawcy bo widocznie jesteś starszej daty i tęsknisz za pałką ZOMO. W Stanach były przypadki że obywatele dostawali po kilkadziesiąt tysięcy dolarów odszkodowania za pogwałcenie praw i niedotrzymanie procedury przez policjanta, a u nas jak w lesie.

 

Zresztą policjant to nie jest zawód dla osób wybitnie inteligentnych bo taki się tam zwyczajnie nie odnajdzie co już było napisane. Do tego kiepskie warunki w pracy, w sam raz dla robola bez mózgu bo pomacha mu się wcześniejszą emeryturką przed twarzą.

 

I nie mówię że policja jest całkowicie zła, no ale wejdziesz między wrony to musisz krakać i tak i one, ja wiem że mają często związane ręce, ale po co tam się pchać na siłę i udawać tego dobrego jak nie raz ręce trzeba sobie pobrudzić?

 

A na prowokacje jest wiele dowodów, chcesz udawać ślepego Twoja sprawa. Dla mnie jesteś niedoinformowany albo zwyczajnie masz ochotę się ośmieszyć.

Ale jakie niedotrzymanie praw?

 

Jak zwykle, zabiera głos człowiek, który nie ma pojęcia o prawie obowiązującym w Polsce a USA.

Zacznijmy jednak od początku...

 

1. Kręgosłup moralny

Okej, jest to 100 tysięczna formacja, i znajdą się w niej chwasty, gangsterzy, niekompetentni, łapówkarze i wiele innych. Jednak wracamy do punktu, WYNAGRODZENIE. Jeśli nie masz w kim wybierać a istnieje konieczność zapełnienia wakatów to logiczne, że sięgasz po to co masz pod ręką. A że nie masz zbyt wiele to trafiają się ludzie nie do końca z predyspozycjami do pełnienia służby. Gwarantuję, że dziś rząd daje 2-3k podwyżki netto z warunkiem "Robimy czystki z chwastów i budujemy jakość" a do tej formacji przychodzą ogarnięte głowy.

 

2. ZOMO

Jak my możemy prowadzić dyskusję, jak używasz słów, które nie do końca są Ci znane. Powiedz mi, w jaki sposób doświadczyłeś złowrogości Policji? Czyżby z kanapy, mam rację? Zobaczyłeś kilka wycinków z internetu, na tym zbudowałeś swój pogląd na sprawę i narracje. Jeśli się mylę (bo nie ma ludzi nieomylnych) to proszę, opowiedz nam swoją historię, jak to "aparat władzy" odcisnął na topie piętno. Jak to wyciągnięto Cię w środku nocy, zaczęto pałować białą lolą. Jak o 22 nie mogłeś wyjść z domu bo podjechał niebieski wóz z napisem "Milicja" i Cię zawinął. Bo tym było ZOMO i dziś nawet najbardziej "brutalne" użycie środków przymusu są niczym przy realiach tego co kiedyś dotknęło ludzi za komuny. 

 

3. Stany i Polska - prawo i różnice

Kolejny raz błysnąłeś. W USA jak wpadniesz na kogoś na ulicę i spadnie mu telefon to może Cię pozwać, ba... nawet wygrać. Tylko znów piszesz o 10% tego co jest w USA bez poglądu na całe sytuacje. 

 

W USA mój drogi tak jak pisałem, średnia płaca policjanta wynosi ok. 4-10k dolarów. Często to burmistrz miasta wybiera sobie komendanta a on powołuje funkcjonariuszy. Masz porządną pensje, porządne szkolenie, realizujesz program procedur. Po każdej większej strzelaninie czy tragedii w USA, sztab ludzi odtwarza sytuacje, analizuje kawałek po kawałku a następnie wydaje nowe wytyczne, jak zachowywać się w tej sytuacji, gdzie popełniono błąd, jak temu zapobiec. Jeśli coś zostaje wykonane w nieprawidłowy sposób (nie przedstawiono prawa Mirandy, pominięto coś bardzo ważnego w czynnościach procesowych) nie odpowiadasz karnie. Jeśli wejdziesz do domu bez nakazu i znajdą przy Tobie broń, to wszystko upada w sądzie. 

 

I okej, w abstrakcyjnych sytuacjach ludzie dostali odszkodowanie. Tylko dziś przenieś prawo z USA i uprawnienia policjanta do realiów Polski i przy pierwszej kontroli pojazdu byłbyś rozsmarowany na kierownicy. Tam nie ma patyczkowania się jak w Polskiej Policji. Wyskoczysz do gliniarza "a na jakiej podstawie?" to grzecznie wyciągnie Cię z samochodu, spacyfikuje i zakuje. 

 

Tam w sądzie nie ma czegoś takiego jak "ja nie przyjąłem mandatu bo nie przejechałem po linii ciągłej" - wtedy sędzia daje Ci 2-3 krotność mandatu i odpowiada "Jeśli policjant powiedział, że Pan przekroczył linię ciągłą, to Pan ją przekroczył". Co do realiów Europy? Obejrzyj sobie tłumienie zamieszek w Holandii czy we Francji. Tam nie ma patyczkowania się, najpierw lecą 2-3 ostrzeżenia przez megafon i jeśli nie ma reakcji ludności uczestniczącej w zamieszkach, to leci wszystko - gaz, pałka, pieść i but. Uważam, że Polska w tym jest jednym z najbardziej cywilizowanych krajów. Trochę manifestacji zabezpieczałem i naprawdę, czasami podziwiałem, że z taką cierpliwością obchodzono się z ludźmi, którzy tworzyli nielegalne zgromadzenia.

 

Robol bez mózgu, praca nie jest dla zbyt inteligentnych? Człowieku, siedzisz i pierdzisz w kanapie i znów piszesz dyrdymały. Okej, prewencja nie jest zbyt inteligentna, ponieważ sprawy wykroczeniowe to ogólnie są pierdoły a sam prewencjusz to człowiek, który ustala rzeczy dla innych wydziałów. Nazwij gościa bez mózgu, który prowadzi sprawę oszustw finansowych i upłynnienia 10 milionów złotych, który dochodzi do tego co, kto i gdzie to zrobił. Udowodnij winę oszustowi internetowemu, który wyciągnął metodą na Blika parę tysięcy, Zrób rozpoznanie, powiąż osoby, złap na gorącym uczynku. Sprawy kryminalne nie rozwiązują się same. Oczywiście, nie wszystkie - jednak ciężko przy tym sprzęcie, technologii i brakach kadrowych o wykrywalność na poziomie 80-90%. Jest to po prostu niemożliwe.

 

Więc drogi kolego, doinformuj się, poczytaj coś więcej niż stronę "CHWDP.TV" albo jakieś właśnie sraudyty i inne pierdolety. Żeby w czymś zabierać głos, trzeba mieć pogląd na całą sytuację a nie wybiera tylko wygodne fragmenty.

 

I nie, nie bronię tych wszystkich szkodników, którzy nadszarpnęli reputację tak ważnej instytucji. Ja tylko mówie, że gdyby był zapewniony godny byt i kwit, nie byłoby ich w ogóle w tym miejscu. Jak ja się zatrudniałem to jeszcze była określona liczba punktów, jaka należy zdobyć aby w ogóle mysleć o dostaniu się do tej formacji. W tym momencie biorą jak każdego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Imiennik napisał:

Daruj sobie te dresiarskie teksty bo nikomu tutaj one nie imponują.

 

Uroczo.
Masz jakieś dane statystyczne?
Zwłaszcza pod te "nikomu"? 🙂

 

4 godziny temu, Imiennik napisał:

Ty zaś będziesz bronił swojego oprawcy bo widocznie jesteś starszej daty i tęsknisz za pałką ZOMO.

 

Aaaale Ty mnie znasz. Wręcz ZAJEBIŚCIE 🙂 

 

4 godziny temu, Imiennik napisał:

A na prowokacje jest wiele dowodów, chcesz udawać ślepego Twoja sprawa. Dla mnie jesteś niedoinformowany albo zwyczajnie masz ochotę się ośmieszyć.

Strasznie tajne te dowody. Oświeć mnie 😄

 

3 godziny temu, Baca1980 napisał:

W naszej armii jest podobnie. Zresztą choroba pt. "nie meldować o problemach" toczy większość instytucji publicznych w tym kraju.

True AF

 

1 godzinę temu, Zgredek napisał:

2. ZOMO

Jak my możemy prowadzić dyskusję, jak używasz słów, które nie do końca są Ci znane. Powiedz mi, w jaki sposób doświadczyłeś złowrogości Policji?

Kwestie ZOMO to też temat do baaardzo szerokich dyskusji.

Polecam pewne analizy kontekstów historycznych i genezy tego, dlaczego te oddziały prewencji powstały. Zwłaszcza, jaka była alternatywa.

Wskazówka - nie wszystko było takie czarno-białe...

 

Ale - to nie jest czas i miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Libertyn napisał:

Czy to że się nie poparzyłeś pierwszymi i zapałką o ile za długo jej nie trzymałeś,

Co to za różnica, skoro raca wylądowała na balkonie i jakim cudem wytworzyła się taka energia wewnątrz mieszkania, która spowodowała ogień.

7 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

W którym kraju?

Dania, Holandia, Turcja.

7 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

jeżeli ktoś nie szuka dymu z policją, to go nie znajdzie.

Jeśli jesteś w złym miejscu i złym czasie, można dostać.

 

Tytuł filmu: SZOKUJĄCE NAGRANIE Z MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI! "Brutalność policji wobec dziennikarzy!" Prawicowy internet

 

Lewica i policja bije ludzi w Warszawie. Marsz Dzień Niepodległości Youtuber: SpotkamsiePL

 

A filmiki z przebierańcami z policji dośle, jak znajdę, bo były na youtube, popytam znajomych, którzy jeżdżą co roku na marsz niepodległości, żeby mi wysłali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Druid napisał:

Dania, Holandia, Turcja.

Jakieś konkretniejsze wsparcie Twoich śmiałych

 

tez?

 

Godzinę temu, Druid napisał:

Jeśli jesteś w złym miejscu i złym czasie, można dostać.

 

Ach, ta martyrologia Ciepłego Krzysia i jego wesołych chłopców 🙂

 

Jeszcze raz -> bywam (regularnie) w miejscach tzw "wysokiego ryzyka".

Nieraz stojąc METRY od epicentrum wydarzeń.

 

Ilość dostań w mazak od policji/spisań/innych "atrakcji" - zero.

Ilość dostań w mazak od policji osób, które stoją metry ode mnie, ale SZUKAJĄ GUZA - o, tu to mógłbym długo wymieniać incl sytuacje wymagające końcowo interwencji karetek reanimacyjnych.

 

Wspomniałem już, że nawet nie ocieram się o szukanie guza?

 

Mówisz, że powinienem puścić totka, bo dzieckiem szczęścia jestem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 18:07, Zgredek napisał:

Ale jakie niedotrzymanie praw?

A to się zapoznaj z ustawą o policji i sposobie wykonywania działań, jak przez całą pandemię tego nie zauważyłeś to nie będę łał wody na darmo. Masz dużo materiałów nt. legitymowania. Już za dużo powiedziałem :D

 

W dniu 12.11.2022 o 18:07, Zgredek napisał:

Jak zwykle, zabiera głos człowiek, który nie ma pojęcia o prawie obowiązującym w Polsce a USA.

Zacznijmy jednak od początku...

Ale kogo to obchodzi? Pytał kto? Ja mówiłem coś o prawie czy o przypadkach łamania prawa przez stróżów i idące za tym konsekwencje na korzyść obywatela względem polskich zwyczajów?

 

Oszczendzaj klawiatur miszczu bo mi się nie chce na rzeczy niezgodne z tematem dyskutować, okej?

 

W dniu 12.11.2022 o 19:57, Stary_Niedzwiedz napisał:

Masz jakieś dane statystyczne?
Zwłaszcza pod te "nikomu"? 🙂

Blebleble

 

 

I dalej nie będę cytował ale też ble ble.

 

Merytoryka obcięła sobie łeb i wyrzuciła do rzeki. 

 

Na resztę już masz odpowiedzi, dowody, nakierowania. Trzymaj się z bagietami i się ciesz że Cię nie ruszają.

 

 

 

 

Powiem w temacie że nawet nie działałem na granicy prawa, ale nie raz robiłem coś czego prawo kompletnie nie obejmowało, nie ważne co. Nie raz miałem kajdanki i podejrzenia, wymuszenia tłumaczeń na komendzie, dołki. Wystarczy być trochę przed wszystkimi i żeby ktoś dzięki "życzliwym ludziom" się dowiedział, a poczujecie policję.

 

 

Oczywiście zachwalacze zawsze ładnie się uśmiechają i nigdy nie wybiegną z zagrody. Tak im tak wygodnie. To nas różni goje ;)

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moaj wypowiedź nie ma merytoryki? 

 

Na razie tylko piszesz dyrdymały, a kiedy pytam o konkrety odpowiadasz "obejrzyj sobie filmiki". No to po co w ogóle wypowiadasz się na temat, jak odsyłasz do czegoś co jest już w internecie? 

 

Tak jak mówiłem, żeby z kimś gadać to trzeba mieć o czym. A Ty to widzę taki skryty wędrownik. Coś tam wiesz ale nie chcesz o tym pisać publicznie. To bądź konsekwentny i już nic nie pisz, tak będzie łatwiej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 3-cia

 

 

W dniu 12.11.2022 o 08:25, Zgredek napisał:

To jest jak z wojskiem Putina. Nikt nie zgłaszał problemów i pisał w raportach jak to zajebiscie jest, ponieważ gdyby na 90% jednostek, 10% przestawiło prawdę to by ich zwolniono. Why? A no bo jeśli wiekszosc nie zgłasza problemów, a są to doświadczeni dowódcy - to problem leży w tych 10%, nie 90%. Takie coś funkcjonuje właśnie w naszej mundurówce. Nikt nie powie jak jest, bo gdyby powiedział, to straciłby funkcje na rzecz kogoś, kto też będzie kiwać jak pacynka. 

...

 

Jest to jedna z najmądrzejszych rzeczy jaką przeczytałem na temat jak działa nasze Państwo, dziękuję po stokroć! Najlepsze że tak samo jest w corpo itd, to straszna patologia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.