Skocz do zawartości

Zamach (y) w Brukseli


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Nie twierdzę, że nie ma tylu zamachów na świecie, tylko że za niektórymi stoją lub mogą stać służby specjalne. Z drugiej strony trudno mówić o zamachach terrorystycznych w takich krajach jak syria, afganistan, irak. Przecież tam jest wojna, trup się ściele gęsto, więc jakie zamachy.

@redjaki z Cb libertarianin jeśli przyjmujesz za pewnik to co mówią w mediach. Powinieneś częściej się wybierać na marsze KODU. 

2 dolary w europie to nie to samo co 2 dolary w afryce czy azji, inna siła nabywcza, jeśli jesteś taki światowy powinieneś to wiedzieć. Poza tym tam nie musisz mieć mieszkania, nie musisz go ogrzewać, a jedzenie zerwiesz sobie z drzewa lub złowisz. O ubranie też zbytnio nie musisz się martwić.

Edytowane przez averrry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, red napisał:
55 minut temu, red napisał:
1 minutę temu, red napisał:

 

Większość  nachodźców przybyło z krajów gdzie standard życia był poniżej progu ubóstwa czyli dochód poniżej 2 $ dziennie, tutaj socjalu dostają znacznie więcej :P

 

 

Dostają więcej socjalu niż przeciętny Polak ma wynagrodzenia.

 

Przestępczość - objaśnij mi jak przestępstwa typu masowe gwałty na białych lub pobicia na tle religijnym 9nie rabunkowym) kobietach wpływają  na wysokość ich przychodu ?

 

 

Nie chłopczyku nie upraszczam, to ty stosujesz relatywizm moralny rodem z GW.  Ja kieruję się twardymi danymi statystycznymi, to ty próbujesz sprowadzić dyskusję do przypadków jednostkowych jak każdy lewak, a statystyka to metoda naukowa, a nie wypociny według ojca Michnika.

 

Definicje zamachu terrorystycznego jak i terrorysty są podręcznikowe, ponadto nigdzie nie rozmawialiśmy o definicji zamachu czy definicji terrorysty ? A teraz zarzucasz mi iż nie mam wiedzy w materii, o której nie rozmawialiśmy? To takie typowe dla nurtu ściekowego agory :P 

 

Skoro posługujesz się twardymi danymi statystycznymi to POKAŻ mi te dane. Stwierdziłeś, że liczba potencjalnych zamachowców na danym terenie przekłada się na liczbę zamachów. Pokaż mi badania, które to wykazują. Chcę zobaczyć te twoje "twarde dane".

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, averrry napisał:

Nie twierdzę, że nie ma tylu zamachów na świecie

 

Dokładnie to twierdziłeś, przeczytaj swoje wcześniejsze posty.

 

5 minut temu, averrry napisał:

Z drugiej strony trudno mówić o zamachach terrorystycznych w takich krajach jak syria, afganistan, irak. Przecież tam jest wojna, trup się ściele gęsto, więc jakie zamachy.

 

Zamachy w krajach, które wymieniłeś stanowią około 25% wszystkich. Pozostałe są w krajach gdzie nie ma wojny.

 

8 minut temu, averrry napisał:

@redjaki z Cb libertarianin jeśli przyjmujesz za pewnik to co mówią w mediach. Powinieneś częściej się wybierać na marsze KODU. 

 

Widzę, że mam do czynienia z trollem lub tzw. gimbo pawicą, która powtarza za Korwinem wszystko co usłyszy, a nie wie skąd to się bierze :P

 

11 minut temu, averrry napisał:

2 dolary w europie to nie to samo co 2 dolary w afryce czy azji, inna siła nabywcza, jeśli jesteś taki światowy powinieneś to wiedzieć. Poza tym tam nie musisz mieć mieszkania, nie musisz go ogrzewać, a jedzenie zerwiesz sobie z drzewa lub złowisz. O ubranie też zbytnio nie musisz się martwić.

 

No tak w Azji to są grosze :P W jej większej części. 

 

W Afryce natomiast siłą nabywcza owych dwóch dolarów jest i tak mniejsza niż zasiłki dla nachodźców np. Szwecji czy Niemczech, do tego dochodzi darmowe mieszkanko, ubranko, kursy zawodowe i językowe ....  

 

 

2 minuty temu, Alaryk Zabójca napisał:

Skoro posługujesz się twardymi danymi statystycznymi to POKAŻ mi te dane. Stwierdziłeś, że liczba potencjalnych zamachowców na danym terenie przekłada się na liczbę zamachów. Pokaż mi badania, które to wykazują. Chcę zobaczyć te twoje "twarde dane".

 

Lewaryk otwórz sobie dwie tabelki, ilość % ludności islamskiej w danym kraju, a w drugim ilość zamachów terrorystycznych w poszczególnych krajach świata. Będziesz miał czarno na białym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też się wam chce z nim dyskutować. Cienki jest. Kwiatek przynajmniej potrafił zirytować od czasu do czasu.

Po za tym pogarda do wszystkich, jaka bije z każdego jego zdania, świadczy o tym, że @Alaryk Zabójca musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Nawet byłoby mi go żal, gdyby nie fakt, że propaguje treści które trzeba tępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, red napisał:

Lewaryk otwórz sobie dwie tabelki, ilość % ludności islamskiej w danym kraju, a w drugim ilość zamachów terrorystycznych w poszczególnych krajach świata. Będziesz miał czarno na białym.

 

 

Nie mam takiej tabelki i szczerze mówiąc nie chce mi się takich danych szukać, ale skoro ty wysnułeś jakąś tezę i podpierasz się statystyką, to obstawiam, że możesz się tą wiedzą podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, red napisał:

Ależ ja już to wkleiłem, wszystko jest w raporcie, który linkowałem kilka postów temu, wystarczy sobie przeczytać i zestawić dane.

 

Ok, pogrzebawszy trochę w tych materiałach znalazłem kraje o największej liczbie ataków terrorystycznych:

http://www.state.gov/j/ct/rls/crt/2014/239416.htm

Nigdzie jednak nie znalazłem tabelki, lub danych obrazujących liczbę potencjalnych terrorystów na terenie poszczególnych krajów. A przecież to relacja ataków do liczby terrorystów nas interesuje. No chyba, że uprościłeś temat i za terrorystów przyjąłeś po prostu wyznawców islamu. W takim przypadku statystyka już w ogóle się nie skleja, bo najwięcej ataków jest w Iraku, gdzie liczba muzułmanów jest sześciokrotnie niższa od np Indii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reddyskusja z Tb zmierza do tego, że chcesz mnie sprowadzić do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem. :D Ja o tym, że za zamachami mogą stać służby specjalne, a Ty sprowadzasz sendo dyskusji do tego, że podaje w wątpliwość 13000 zamachów rocznie. Jeśli nie wierzę w to co mówią media to jestem korwinowcem, niezły żart. Miałem do czynienia z mediami i to co pisali daleko mijało się z prawdą, a były to naprawdę błache sprawy. Dlatego to co piszą biorę przez pół. 

A który kraj afrykański niby nie jest w stanie wojny. Walki między plemionami są tam na porządku dziennym. Czy może atak naćpanego szaleńca w usa też chcesz zaliczać do ataków terrorystycznych. Idąc Twoim tokiem rozumowania to podczas powstania warszawskiego codziennie dochodziło do ataków terrorystycznych ze strony Polaków.

W krajach afrykańskich do przeżycia to nawet 2$ dziennie nie potrzebują, bo jedzenie to mogą sobie z drzewa zerwać.

I co taki światły, przebojowy, inteligentny człowiek robi na forum dla sfrustrowanych facetów. Znajomi, którzy są tacy ogarnięci jak podobno Ty, to mają takie ciekawe życie, że nie marnują czasu na takie bzdety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comment_TBUSIysNw5C1iOZeEjtsfu0sp5dpsfLc

 

Jak Boni skończy z terroryzmem to zajmie się biedą i głodem. Wkrótce będziemy szczęśliwym społeczeństwem bez terroryzmu, biedy i głodu (zakażą używania słów terroryzm, bieda i głód).

 

Co do danych statystycznych to bardzo proszę, europol, raport na 2015 rok

https://www.europol.europa.eu/content/european-union-terrorism-situation-and-trend-report-2015

 

I tutaj musicie włożyć te minimum wysiłku i pobrać pdf-a (powklejałbym bym obrazki, ale maks. rozmiar załącznika to 0,05 MB a to strasznie mało)

 

Polecam zwłaszcza:

Figure 5 Number of suspects arrested for religiously inspired terrorism 2010 to 2014 (str. 19)

Figure 6 Number of suspects arrested for religiously inspired terrorism in EU Member States in 2014  (str. 20)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, VascoDaGama napisał:

Że też się wam chce z nim dyskutować. Cienki jest. Kwiatek przynajmniej potrafił zirytować od czasu do czasu.

Po za tym pogarda do wszystkich, jaka bije z każdego jego zdania, świadczy o tym, że @Alaryk Zabójca musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Nawet byłoby mi go żal, gdyby nie fakt, że propaguje treści które trzeba tępić.

 

Gazeta.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, averrry napisał:

I co taki światły, przebojowy, inteligentny człowiek robi na forum dla sfrustrowanych facetów. Znajomi, którzy są tacy ogarnięci jak podobno Ty, to mają takie ciekawe życie, że nie marnują czasu na takie bzdety.

Skoro twierdzisz, że to wszystko bzdety, to proszę bardzo - 24h odpoczynku od nich dobrze Ci zrobi. Tym bardziej, że ciśnienie powoli rośnie, bo zaczynasz obrażać - tym razem nie personalnie, ale wszystkich użytkowników i interes samego forum, którego idei najwyraźniej nie zrozumiałeś, albo nie chcesz rozumieć.
Sprawa trafiła do admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, averrry napisał:

@reddyskusja z Tb zmierza do tego, że chcesz mnie sprowadzić do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem. :D

 

Nie mogę cię sprowadzić do swojego poziomu, ponieważ IQ nie podskoczy ci nagle powyżej 140.

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

Ja o tym, że za zamachami mogą stać służby specjalne, a Ty sprowadzasz sendo dyskusji do tego, że podaje w wątpliwość 13000 zamachów rocznie.

 

Nie misiu kolorowy, ty nie napisałeś, że mogą tylko że stoją i przyjąłeś to jako aksjomat, nie podałeś żadnych dowodów na potwierdzenie tej teorii.

 

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

Jeśli nie wierzę w to co mówią media to jestem korwinowcem, niezły żart. Miałem do czynienia z mediami i to co pisali daleko mijało się z prawdą, a były to naprawdę błache sprawy. Dlatego to co piszą biorę przez pół. 

 

Argumentacja na twoim własnym poziomie, wszak według ciebie jestem zwolennikiem kodu :P Z mediami też miałeś do czynienia na całym świecie i wiesz, że np. czasopismo wydawane w Australii kłamie tak samo jak to wydawane w Polsce?

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

A który kraj afrykański niby nie jest w stanie wojny. Walki między plemionami są tam na porządku dziennym.

 

Brawo znów ogólnik i zero przykładów, skoro twierdzisz, że nie ma krajów afrykańskich gdzie panuje pokój, zrób listę wszystkich krajów znajdujących się na tym kontynencie i przy każdym napisz z kim wojnę prowadzi.

 

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

Ja o tym, że za zamachami mogą stać służby specjalne, a Ty sprowadzasz sendo dyskusji do tego, że podaje w wątpliwość 13000 zamachów rocznie.

 

Poddałeś w wątpliwość informację, pokazałem ci iż nie masz racji, a teraz się motasz :P 

 

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

Czy może atak naćpanego szaleńca w usa też chcesz zaliczać do ataków terrorystycznych. Idąc Twoim tokiem rozumowania to podczas powstania warszawskiego codziennie dochodziło do ataków terrorystycznych ze strony Polaków.

 

Akurat definicje terroryzmu i aktu terrorystycznego są czysto podręcznikowe, i nie muszę określać co jest aktem, a co nie to ściśle określa podręcznikowa definicja.

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

W krajach afrykańskich do przeżycia to nawet 2$ dziennie nie potrzebują, bo jedzenie to mogą sobie z drzewa zerwać.

 

Dobre, to czemu w Afryce umieralność z głodu jest najwyższa ze wszystkich kontynentów? :lol:

 

1 godzinę temu, averrry napisał:

I co taki światły, przebojowy, inteligentny człowiek robi na forum dla sfrustrowanych facetów. Znajomi, którzy są tacy ogarnięci jak podobno Ty, to mają takie ciekawe życie, że nie marnują czasu na takie bzdety.

 

- nie uważam iż forum jest dla sfrustrowanych facetów, chyba, że masz na myśli siebie :P

- proszę, brak argumentów zawsze kończy się atakiem ad personam

- ja mam pracowite życie

- na co poświęcam swój wolny czas i w jakich projektach biorę udział i co z nich wynoszę to też moja prywatna sprawa

 

 

10 godzin temu, Alaryk Zabójca napisał:

Nigdzie jednak nie znalazłem tabelki, lub danych obrazujących liczbę potencjalnych terrorystów na terenie poszczególnych krajów. A przecież to relacja ataków do liczby terrorystów nas interesuje. No chyba, że uprościłeś temat i za terrorystów przyjąłeś po prostu wyznawców islamu. W takim przypadku statystyka już w ogóle się nie skleja, bo najwięcej ataków jest w Iraku, gdzie liczba muzułmanów jest sześciokrotnie niższa od np Indii.

 

Irak jest w stanie wojny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się tej dyskusji, i w sumie opinie Averrry mnie ani ziębią ani grzeją - ma prawo mieć swoje zdanie, i mi nic do tego. Ale za napisanie o forum że jest dla sfrustrowanych facetów, dostaje bana. Latami pracowałem by stworzyć forum, muszę też aktualnie pracować by je utrzymać, więc nie może być tak że ktoś kto korzysta z mojej gościnności i serdeczności, sra mi na dywan.

 

Co do Alaryka, nie widzę podstaw (póki co) do jakichś sankcji. Jest forum i dopóki jest grzeczny, ma prawo mieć swoje zdanie na każdy temat. Byle nie obrażać innych użytkowników. Amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że RESORT wziął się ostro do boju. Bitwa na wielu frontach.

Coś ala "wojna hybrydowa" - czyżby dostali zastrzyk gotówki, kolejna transza się pojawiła ?

 

Brachy zmiażdzcie te lewaryki i inne WSI-owe ściery.

Jak na razie znowu padli ale .......... może byc kolejny przelew, tak więc uwaga:lol:.

SH.

Edytowane przez SledgeHammer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, averrry napisał:

I co taki światły, przebojowy, inteligentny człowiek robi na forum dla sfrustrowanych facetów.

Właśnie takiego tekstu mi brakowało, żeby w pełni dostrzec i poczuć egzystencjalną głębię własnej, życiowej ignorancji, niewiedzy i frustracji, objawiającej się moją obecnością na tym forum :D

Thank you (a)verrry, very much. Jesteś geniuszem ;) Bóg Cię zesłał (a szatan opętał?).

Więc "bracia frustraci", pochlipmy wspólnie w poduszkę. Tylko z tej drugiej strony, niezapłakanej jeszcze przez Averrry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

Więc "bracia frustraci", pochlipmy wspólnie w poduszkę. Tylko z tej drugiej strony, niezapłakanej jeszcze przez Averrry.

 

Proszę nie płakać w tą drugą stronę poduszki, ja nią zawsze tamuję salwy śmiechu, a chcecie mi bezczelnie zapaskudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot taka ciekawostka.

Miałem nieprzyjemność lecieć dzisiaj z lotniska Bruksela-Charleroi do Polski, i był to po prostu dramat. Wylot planowany 06:45 . Wczoraj na stronie przewoźnika komunikat aby stawić się na lotnisko 4 h przed odlotem. Około 02:00 pojawiłem się na lotnisku , widzę ogromną kolejkę przed terminalem, masę policji i wojska. Oczywiście terminale zabarykadowane, nikt nie ma prawa wstępu. Ustawiłem się w kolejce i czekam, z każdą minutą przybywa ogromna liczba osób, dzieci płaczą, psy policyjne ujadają, ogromna masa ludzi która pcha z całych sił, wszedłem na lotnisko o godzinie 06:00, sam musiałem tratować ludzi żeby zdążyć na samolot.

Te ich służby są strasznie nieogarnięte, jednym słowem porażka. Gdyby ktoś zdetonował bombę właśnie w tej kolejce w której wszyscy stali, to zginęło by kilkadziesiąt lub kilkaset osób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hawk napisał:

Gdyby ktoś zdetonował bombę właśnie w tej kolejce w której wszyscy stali, to zginęło by kilkadziesiąt lub kilkaset osób.

 

To jedna ze standardowych taktyk, przeprowadza się niewielki atak, pojawiają się ludzie - gapie, służby wszelakie itp. I wtedy zamachowcy ponawiają atak.

 

Zresztą to nie tylko ulubiona taktyka terrorystów ale i np. snajperów, operatorów dronów bojowych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hawk napisał:

Te ich służby są strasznie nieogarnięte, jednym słowem porażka

Takie są skutki panicznego strachu przywódców przed "własnymi" narodami. Znając skalę własnych deprawacji, nie mieli innego wyjścia, niż metodyczne rozbrajanie społeczeństw i pozbawienie ich zdolności i umiejętności militarnych ("Najmocniejszym powodem, by utrzymać prawo do posiadania i noszenia broni przez ludzi jest to, że stanowi ono dla nich ostateczny środek do obrony przed tyranią rządu" - T. Jefferson)

 

Ponadto działania tzw. terrorystów wydają się pozbawione głębszego sensu, bo "brodaci" de facto zachowują się jak mały chłopiec, który został pobity przez kolesi z innej szkoły a w akcie zemsty skopał psa sąsiada. Po prostu samo na usta ciśnie się pytanie: "dlaczego nie giną odpowiedzialni wg terrorystów za wojny politycy", tylko cywile stojący w kolejce po nowego iPhone'a albo sączący drinki w knajpie. Do tego jeszcze ta medialna pompa zagrożenia "instytucji unijnych", podczas gdy były całkowicie bezpieczne.

 

Poza tym, trudno mi jest nie czuć ciarek na plecach wspominając przepowiednię o. Klimuszko:

"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę."

 

Wprawdzie mnie bardziej interesuje ta przepowiednia dot. gajów cytrusowych nad Bałtykiem. Bo w PL to mi jest przeważnie za zimno i ciemno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SledgeHammer napisał:

Brachy zmiażdzcie te lewaryki i inne WSI-owe ściery.

Jak na razie znowu padli ale .......... może byc kolejny przelew, tak więc uwaga:lol:.

SH.

 

Na mnie zawsze możesz liczyć.;) Będę hurtowo masakrował plugawe lewactwo jeśli tylko zajdzie potrzeba. Red się pewnie również dołączy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.