Skocz do zawartości

"Bardziej zwierzęta niż ludzie" - pedagogika wstydu na przykładach


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu nagłówki pojawiają się prawie codziennie na portalach z zagranicznym kapitałem:

 

Po wielu latach za granicą na moment zapomniałam, że to wstyd być Polakiem w Norwegii

Jakbym podróżowała z bydłem, nie ludźmi... 

Jeśli jesteś kobietą, Polska grozi ci, zagraża, jest dla ciebie niebezpieczna, obcowanie z Polską grozi kalectwem, chorobami i śmiercią. Potraktujcie to jako oficjalne ostrzeżenie

Tego, co wyprawiają Polacy, nie da się opowiedzieć

Flaga Polski w ostatnich latach kojarzy się głównie z polityką. Z kłótniami o to, kto jest bardziej Polakiem. Z naziolami

Oficjalnie tolerowany i jawnie podsycany antysemityzm znów się pleni

Patriotyzm jest jak rasizm

Jak mężczyźni zabijają kobiety. »Wystarczy iskra«

Od momentu pandemii liczba zabójstw w Polsce zaczęła rosnąć. Giną najczęściej kobiety

Europejska pętla na szyi łamiących praworządność zaciska się coraz mocniej

 

Żona Ronaldo w wywiadzie użyła terminu "polska kąpiel(1)" - gadzinowe portale w nagłówkach podają, że nabija się z braku higieny u Polaków:

Georgina Rodriguez naśmiewa się z higieny Polaków. Cały świat usłyszał, jakie ma zdanie na temat rodaków Lewego

Partnerka Cristiano Ronaldo zakpiła z higieny Polaków? Opisała, jak wygląda kąpiel po polsku

Ukochana Cristiano Ronaldo wyśmiała Polaków na wizji. Co powiedziała?

 

(1):

Nie potrzebujemy dużo czasu. Ja na pewno nie, najwyżej wezmę francuski prysznic albo polski - mówi Rodriguez. Po chwili wyjaśniła, na czym polega "polska kąpiel". 

Wygląda tak, że myjesz to, to i to - powiedziała, wskazując rękoma na pachy, pośladki oraz krocze.

- Skąd się to wzięło? Z rymowanki. Myjesz krocze, tyłek i pachy. Rymowankę polskiej kąpieli można znaleźć w internecie - dodała celebrytka. 

 

Polacy mentalnie nadal nie do końca są w Europie. Przez to, co wam zrobili Niemcy i Rosjanie, raz za razem wychyla u was głowę nacjonalizm i fałszywe patriotyzmy sklejone z papieru, co nadal mnie szokuje

 

 

comment_1653239902ivxB5ou7ltKcttHZ7mD1N9

comment_1636965665rU3VbOE34nkaQwNBSdZQTj

EffUryEXsAAgsQ3?format=jpg&name=medium

uid_a834781db26ba5f9cb6f43cc674669fa1614

 

 

Jeśli macie coś ciekawego, to proszę wrzucić.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest znacznie bardziej złożony... dotyczy samej definicji "patriotyzmu".

Dla jednego jest to pójście z biało-czerwoną na jeden marsz w roku, a w pozostałe dni - płacenie minimalnej i cięcie premii pod byle pretekstem swoim pracownikom.

Drugi może nie pojawić się na marszu - bo akurat robi wolontariat i rozwozi darmowy obiad weteranom AK. Jak co kilka dni...

 

Ten sam problem mamy z katolicyzmem - zbyt wielu myli bycie chrześcijaninem, z incydentalnym pojawianiem się na zbiórkach organizacji zwanej KRK.

Lewica daje radę atakować katolików tekstami typu "stanie w garażu robi z Ciebie mercedesa, jak stanie w kościele robi z Ciebie katolika" - bo tutaj czasami MA RACJĘ. Co poniektórzy "katolicy" POZWALAJĄ im mieć rację - swoim własnym zachowaniem.

Tak samo jest z patriotyzmem. Są jednostki, co swoim zachowaniem POZWALAJĄ im wyzywać wszystkich patriotów - od faszystów i wulgarnych buraków. I uprawiana przez media "pedagogia wstydu" jest równie odrażająca, jak jednostki pozwalające ją uprawiać - przez dostarczanie jej paliwa.

 

Widziałem ostatnio kilka spraw... Czasem aż trudno uwierzyć, że to jest głupota "patriotów", a nie celowa i opłacona prowokacja obcej agentury.

Jak tort urodzinowy Hitlera z wafelkami (prowokacja TVN).

Jak spalenie budki ambasady rosyjskiej (to wyjaśniono na taśmach).

 

Bo każda agentura nie będzie się chwalić byciem reprezentacją obcych interesów - a będzie się maskować pod pretekstem patriotyzmu. Czasem - pretekstem dobra ludzkości.

Jak agentura watykańska.

Jak Der Onet / Das Agora.

Jak prowokatorzy "Wołyń! / Katyń!", z obu stron.

Jak agenci "walki" z COVID.

Jak "walka" z globalnym ocie(p)leniem (i sprzedaż certyfikatów na powietrze).

 

Dlatego dla mnie, dobrą definicją patriotyzmu jest kierowanie się (poza interesem własnym) także interesem Polski - tak, jak sam go rozumiem. Nie tak, jak chcą bym go rozumiał - inni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2022 o 20:54, cst9191 napisał:

Wygląda tak, że myjesz to, to i to - powiedziała, wskazując rękoma na pachy, pośladki oraz krocze.

Czyli najważniejsze punkty. Nie ma potrzeby, aby codziennie szorować całe ciało, jeżeli nie wracasz z roboty spocony i umorusany. 

Zdaje się, że pani celebrytka powiedziała coś żartobliwie, bez złośliwości, a jak zwykle nasi podchwycili i zrobili z tego gównoniusa.

 

A że "salonowi" polska flaga śmierdzi, to już od dawna wiadomo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska to kraj wspaniały, tylko ludzie ch.je" - Piłsudski
"Polacy to pierwszy naród, ale ostatnie społeczeństwo" - Norwid. 

Polskość przynosi wstyd. 
Przez to że pierwszym skojarzeniem z Polską i Polakami na całym globie jest chyba "Ku.wa".
"Ku.wa" polskim wkładem w światową popkulturę.

Patriotyzm jest jak rasizm, 
Bo to nacjonaliści i rasiści zawłaszczyli sobie patriotyzm.

W takiej wersji on funkcjonuje. 

Jest marsz niepodległości z transparentami i flarami.
Nie ma "Zupy dla niepodległości" 
Nie ma "Sprzętu medycznego dla niepodległości" 
Nie ma  "Dla niepodległości ufundujmy fregatę"
Nie ma "Dla niepodległości ufundujemy przejazdy zbiorkomem z wyklucznych miejscowości"
Są za to fotki " Jestem na marszu, Jestem wielkim patriotą"
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Libertyn said:

Patriotyzm jest jak rasizm, 
Bo to nacjonaliści i rasiści zawłaszczyli sobie patriotyzm.

Wiesz, coś podobnego napisał Hartman.

IfXWH2p7jciPvJHkvHza84ak3Ogsx1o6.jpg

 

Rzeczywistość mówi "sprawdzam" propagandzie wstydu:

OLLCT43PHTyJuM8C6coh1Jl0dIkROiPi.jpg

 

4 hours ago, zychu said:

A że "salonowi" polska flaga śmierdzi, to już od dawna wiadomo.

Oni działają dla dobra narodu.

I to nieprawomyślność pytać, którego.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z najprostrzych manipulacji samic jest próba uderzenia nas w najczulszy punkt. W toku rozpoznania samca (mam na myśli okres demo) zdobywana jest wiedza co na samca działa pozytywnie, co negatywnie. Po czym po okresie demo jest to wprowadzane w czyn w celu skutecznego manipulowania samca.

 

Innymi słowy. Panowie. Czy Wy po prostu nie daliście się sprowokować świadomym działaniem pseudo-dziennikarskim?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Egregor Zeta said:

Kto normalny to czyta?

Cóż... sami najlepiej rozumieją, jak są "popularni":

1668243340_rp80yp_600.jpg

 

55 minutes ago, Miszka said:

Czy Wy po prostu nie daliście się sprowokować świadomym działaniem pseudo-dziennikarskim?

Czy dajemy się sprowokować, czy nie, to problem drugorzędny wobec faktu, że - ktoś im za to płaci.

Ktoś uważa, że warto płacić za taką propagandę.

Istnieją ludzie płacący, i ludzie biorący pieniądze za propagowanie "pedagogiki wstydu".

 

Nieważne jak próbuję napisać powyższe - nie jestem w stanie nic dobrego pomyśleć ani o takich propagandzistach, ani tym bardziej - o ich mocodawcach.

Pomijam tzw. "pożytecznych idiotów" jako nieświadomych prawdziwych celów/skutków swych działań - ale dziennikarze/aktywiści/politycy biorący kasę za aktywne działanie wbrew polskiej racji stanu...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/13/2022 at 8:54 PM, cst9191 said:

Po wielu latach za granicą na moment zapomniałam, że to wstyd być Polakiem w Norwegii

Jakbym podróżowała z bydłem, nie ludźmi...

 

Polacy mentalnie nadal nie do końca są w Europie

 

Bywałem tu i tam, głównie w Anglii i większego bydła niż Angole to nie widziałem.

 

Murzyni nie lepsi. Hindusi, muzułmanie i całe południe i wschód. Tyle, że w innych kwestiach.

 

On 11/13/2022 at 8:54 PM, cst9191 said:

Partnerka Cristiano Ronaldo zakpiła z higieny Polaków? Opisała, jak wygląda kąpiel po polsku

 

Jak wyżej. Tu akurat, mogę powiedzieć że co się zobaczyło to się nie odwidzi ale większych syfiarzy to nie znam.

Nawet hindusi, a tym bardziej, wspomniani w artykule "Ruscy", nie dorastają im do pięt.

 

Kto był i wiedział, wie o czym mówię i nie da się na to nabrać.

 

Tak, że, ma rację autor/ka  artykułu, że do zachodniej Europy nam daleko - takimi syfiarzami nie jesteśmy.

Przypomnę, jak to francuski dwór załatwiał się na Luwrze w komnatach, które zamiast sprzątać, zmieniał. Luwr, do dziś "pachnie", bynajmniej nie fiołkami. To wcale nie żart.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w 19r na MN, super klimat, potężna energia ludzi. Niesamowite przeżycie. 

Widziałem też paru pijanych durni, i dokładnie tych durni pokazali w tv aby ośmieszyć wydarzenie, nie wspoyo wcześniejszych prowokacjach po i milicjantach w cywilu.

 

https://m.jbzd.com.pl/obr/2741919/polska-gurom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.