Skocz do zawartości

Gwiazdy wcześniej wspierały osoby LGBT, teraz zagrają w Katarze, gdzie homoseksualizm jest karany więzieniem


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz można przytoczyć słowa z piosenki Kazika Staszewskiego, ale to nie dziwi.

A w Katarze mówią twardo, że przyjezdni mają się dostosować do ich reguł.

 

Oprócz tego, w tle przewija się motyw chęci noszenia tęczowej opaski na ramieniu przez kapitanów drużyn na tym mundialu, żeby nie przedłużać krótka wzmianka:

 

Dusan Tadić odmówił noszenia opaski kapitańskiej w tęczowych barwach podczas mistrzostw świata w Katarze.

Serbia jest jedną z pięciu reprezentacji, obok Polski, która nie będzie wspierać kampanii wspierającej społeczeństwo LGBTQ - informuje serbski "Sportal".

 

Pomijam kwestie, jak były budowane stadiony na tę imprezę, żeby nie mnożyć wątków, chociaż to też istotne.

 

A Artykuł zacytowany niżej jest na: https://natemat.pl/448756,wspierali-lgbt-zagraja-na-koncertach-w-katarze-tylko-rod-stewart-odmowil

 

Pierwszy gwizdek na piłkarskim mundialu w Katarze usłyszymy już w niedzielę. Nie usłyszymy za to Roda Stewarta, który odmówił organizatorom występu.

"Nie wypada tam jechać" – przyznał. Jest w zasadzie jedynym muzykiem, który nie dał się skusić. W czasie imprez towarzyszących mistrzostwom wystąpi mnóstwo światowych gwiazd.

 

Mistrzostwa świata w piłce nożnej rozpoczynają się wyjątkowo jesienią - 20 listopada. W tym roku mundial odbywa się bowiem w Katarze, gdzie latem panują mordercze upały.

Oprócz występów piłkarzy będziemy mogli też posłuchać koncertów m.in. Seana Paula, Robbiego Williamsa, Calvina Harrisa czy Jungkook z BTS.

Katar słynie z łamania praw człowieka - np. za bycie gejem można tam trafić za kratki. Nie wszystkim to jednak, jak widać, to przeszkadza, ale są wyjątki.

Rod Stewart odmówił, pomimo propozycji nie do odrzucenia.

 

Katar jest krajem, w którym obowiązuje restrykcyjne prawo islamskie i w jego ramach nie można np. publicznie okazywać sobie uczuć, skąpo się ubierać czy pić alkoholu. Legalne są tylko związki heteroseksualne.

Na czas mundialu różne nakazy i zakazy mają być poluzowane, jednak i tak wielu kibiców wzywa do bojkotu mistrzostw, a fani dziwią się idolom, którzy wcześniej wspierali osoby LGBT, a potem

grają w miejscu, gdzie homoseksualizm jest karany więzieniem.

 

Sojusznicy LGBT będą grać w "homofobicznej dyktaturze". Kto wystąpi w czasie mundialu w Katarze?

Jednym z artystów, którzy zagrają w Katarze, jest Robbie Williams. Parę lat temu w wywiadzie przyznał, że kiedyś myślał, iż jest "w pewnym sensie gejem".

Angielski komik, aktor i eks-drag queen Paul O'Grady skrytykował go za to, że się zgodził. "Jestem zaskoczony Robbiem. Spotka się z ostrą reakcją ze strony społeczności LGBTQ, jeśli wystąpi.

Żadne pieniądze by mnie tam nie zaprowadziły" – powiedział.

 

Robbie Williams wystąpi na otwarciu mistrzostw razem z Jungkookiem. Jest członkiem BTS - to południowokoreański zespół, który jest również uwielbiany przez tęczową społeczność z wzajemnością.

Lista pierwszoligowych artystów, którzy będą występować w Katarze, jest naprawdę długa. W listopadzie i grudniu na imprezach towarzyszących pojawią się m.in.

Black Eyed Peas, Maroon 5, Post Malone, David Guetta, Calvin Harris czy Fatboy Slim.

 

"To niewiarygodna hipokryzja, że te gwiazdy, które zrobiły wiele dla wsparcia praw osób LGBT, występują na imprezach organizowanych przez zaciekle homofobiczną dyktaturę" – podsumował brytyjski polityk

i aktywista Peter Tatchell.  W maju 2007 został pobity podczas marszu LGBT w Moskwie.

 

Szczytem hipokryzji byłby z pewnością występ sir Roda Stewarta. W 1976 roku wydał przebój "The Killing of Georgie", który opowiadał prawdziwą historię jego znajomego geja, który

został zamordowany na ulicy. 77-letni Brytyjczyk wspominał, że w tamtym czasie wokół niego było mnóstwo gejów - włącznie z PR-owcem i menadżerem.

 

– 15 miesięcy temu zaproponowano mi sporo pieniędzy, ponad milion dolarów. Odmówiłem. Nie wypada tam jechać.

A Irańczycy powinni być wykluczeni za dostarczanie broni (dla Rosji - red.) – powiedział Rod Stewart w rozmowie z "The Sunday Times". Zaapelował też do kibiców, by tam na siebie uważali.

Hejt wylał się na Dua Lipę, która rzekomo miała wystąpić na mundialu. Piosenkarka zdementowała jednak plotki, bo w ogóle nawet nie negocjowała żadnego koncertu.

"Będę kibicowała Anglii z daleka i nie mogę się doczekać wizyty w Katarze, kiedy wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy zdobył prawa do organizacji mistrzostw świata" – zapowiedziała.

Wielkie zamieszanie jest też wokół Davida Beckhamana, który za 10 milionów funtów został ambasadorem mundialu w Katarze. Tymczasem wcześniej był uważany za sojusznika, wręcz ikonę społeczności LGBT. Jego obrońcy przypominają, że słynny piłkarz grał pod koniec kariery w PSG (jego właścicielem Tamim bin Hamad Al Thani, czyli emir Kataru) i ma wieloletnie związki z tym państwem.

 

///////////////////////////////

 

Co myślicie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewacy są tak wspaniale tolerancyjni, że tolerują też łamanie praw człowieka ;) 

Artyści, ale nie tylko ta grupa zawodowa są jak prostytutki (choćby lekarze, którzy podczas ostatnich dwóch lat nie pozostawili co do tego żadnych złudzeń).

 

A co do mundialu to chyba ostatni prawdziwy odbył się cztery lata temu w Rosji. Mi zawsze mundial kojarzył się z latem, wakacjami czyli najlepszym czasem w roku. Teraz odbędzie się w środku szaroburej jesiennej aury. Dobrze, że nasza reprezentacja nie bierze udziału w tym cyrku z tęczowymi opaskami, kolejna błazenada po wcześniejszej akcji z klękaniem przed meczami. Do tego na następnym mundialu wystąpi 48 zamiast 32 drużyn. FIFA i UEFA niszczą ten piękny sport. 

 

Mimo wszystko i tak jeśli będę miał czas, to będę oglądał ten mundial. Liczę na dobrą postawę naszej reprezentacji, nie wymagam wiele, bo jest dużo problemów związanych z kontuzjami i brakiem regularnej gry podstawowych stoperów chociażby, to liczę że wstydu chłopaki nie przyniosą i jak to mawia Pudzian tanio skóry nie sprzedadzą ;)

Edytowane przez Chcni
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chcni napisał:

Artyści, ale nie tylko ta grupa zawodowa są jak prostytutki

 

Właśnie dlatego nawiązałem w pierwszym poście do piosenki kazika, w której padają wersy: "wszyscy artyści, to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki." ☺️

Ogólnie unikam takich określeń jak "wszyscy, nikt" itd. jednak większość społecznie zaangażowanych gwiazd to konformiści, którym nie zależy na żadnych mniejszościach, tylko na możliwości zarobienia $$$ i połączeniu

tego z sygnalizowaniem cnoty, kreowania swojego wizerunku wybawcy. Dużą część aktywistów skrajnie lewo i prawo skrętnych też to dotyczy.

Niby oczywiste, a jednak czasem lekko triggeruje.☺️

 

25 minut temu, Chcni napisał:

(choćby lekarze, którzy podczas ostatnich dwóch lat nie pozostawili co do tego żadnych złudzeń).

 

Dobrze, że chociaż były chlubne wyjątki, np Paweł Basiukiewicz i nie dali się zastraszyć, plus wyegzekwowali swoje prawo do wypowiedzi, nie dając się zastraszyć.

 

 

25 minut temu, Chcni napisał:

Mimo wszystko i tak jeśli będę miał czas, to będę oglądał ten mundial.

 

Ja nie wiem czy będę oglądać, na pewno nie będę nic obstawiać.

Generalnie to intuicyjnie myślę, że PL będzie mieć 1 zwycięstwo[z Arabami], 1 remis [z Meksykiem] i 1 porażkę[z Argentyną.]

Jednak duże prawdopodobieństwo, że będą jednak jakieś niespodzianki.

 

BTW na ostatnim ufc chciałem obstawić zwycięstwo weil zhang przed czasem, oraz zwycięstwo pereiry [underdoga] przed czasem, oczywiście nie udało mi się tego zrobić, bo zapomniałem

przelać $ na betclicka  i jak to zawsze bywa w takich sytuacjach, weszłoby. 😊

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Dobrze, że chociaż były chlubne wyjątki, np Paweł Basiukiewicz i nie dali się zastraszyć, plus wyegzekwowali swoje prawo do wypowiedzi, nie dając się zastraszyć.

Tak, nie wszyscy się sprzedali i szacunek dla nich, zwłaszcza tych mówiących głośno prawdę mimo prześladowań przestrzegając przed śmiercionką.

 

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Generalnie to intuicyjnie myślę, że PL będzie mieć 1 zwycięstwo[z Arabami], 1 remis [z Meksykiem] i 1 porażkę[z Argentyną.]

Jednak duże prawdopodobieństwo, że będą jednak jakieś niespodzianki.

Remis na otwarcie z Meksykiem brałbym w ciemno. 

Edytowane przez Chcni
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kukiełki które za kasę zrobią wszystko, potem są manipulowani do kreowania czyichś poglądów. Wypowiadają się jako tzw autorytety w danych sprawach, mówią co mają mówić, co jest ustalone i tyle. 

 

Weźmy pod celownik Hollywood, gdzie Mel Gibson i paru innych ludzi mówi że całe Hollywood to satanistyczny ściek. 

 

Gdybym był silnym wodzem tego pełnego łez padołu, chętnie bym zorganizował specjalne atrakcje dla takich osób - programy typu "gwiazdy tańczą w obozie" itd. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

To kukiełki które za kasę zrobią wszystko, potem są manipulowani do kreowania czyichś poglądów.

 

Zakładając ten temat, z tyłu głowy miałem symptomatyczny przykład aktora Gerarda Depardieu z przed paru ładnych lat.

 

We Francji narzekał na wysokie podatki i ściganie go przez sądy z tak błahego powodu, jak to, że najebany przewracał się jadąc na skuterze.

Zdecydował się na przyjęcie rosyjskiego obywatelstwa i w ludowym stroju chwalił Rosję jako "wielką demokrację".

 

W marcu tego roku skrytykował wkroczenie wojsk RUS na Ukrainę, jakiś urzędnik rosyjski zadeklarował w mediach, że wytłumaczy mu co tam się dzieje, bo aktor do końca nie rozumie.

Z powodu rozpoznawalności jest bezpieczny, jednak zwykły człowiek miałby wytłumaczoną tą palącą kwestię w łagierku.

Teraz Depardieu zwija swój interes w Rosji z powodu przestoju.

 

Ogólnie w tym przypadku myślę, że pragmatycznie chłop chwalił ruskich, co nie zmienia faktu, że wśród intelektualistó zdarza[ła] się czasem autentyczna fascynacja związkiem radzieckim, co już jest serio niepokojące.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.