Skocz do zawartości

Konfiskata pojazdu pijanego kierowcy stała się faktem


tmr

Rekomendowane odpowiedzi

@HeadBolt widzisz, przepaść mentalna. Tyle synek adrenaliny co ja, to przez całe życie nie zakosztujesz. Różnica jest taka, że ja różne rzeczy robię dla siebie, a ty popylasz pierdzirurą i wydaje ci się, że ci kutas od tego urośnie. 😂

 

Większość, jak nie wszyscy z tych "zajawkowiczów", to biedne sfrustrowane matoły, które startują w biedakonkursach na długość fiuta i nic poza tym. 😂

 

No ale żyj w złudzeniach. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, tmr said:

skradziony pojazd. Kierowca pijany. Przepadek pojazdu. Właściciel zesra się a nie wyegzekwuje nawiązki

Problem z wykonalnością każdej kary finansowej. Ale nie zmienia zasadności samego prawa.

Kiedyś wykonalność może się zmienić (patrz Chiny i karne odpłatne dawstwo narządów).

 

29 minutes ago, tmr said:

Znam kilkudziesięciu ( i o dziwo sporo kobiet ), którzy trafili na osadzenie za 20-40 godzin prac społecznych.

Debili niestety nie brakuje. Niech cierpią.

 

11 minutes ago, Edelgeist said:

Zabiorą auto za to, że jechałeś po pijaku, nawet jeśli jest np. własnością żony.

Jak była trzeźwa i miała prawko, sama mogla prowadzić.

Jak też była pijana - oboje mogli wracać taksówką, wyszłoby ich taniej niż przepadek samochodu.

 

8 minutes ago, HeadBolt said:

Jedni się bawią a inni siedzą zgorzkniali na dupie

A trzeci bawi się, rozwieszając chorągiewki. Na żyłkach.

To co, wolisz prawo dla wszystkich, czy zabawę dla wszystkich? Bo przecież "jak jacyś wykolejeńcy mogą robić coś takiego"... 

 

Źle jak Kalemu kto zabrać krowę, dobrze jak Kali komu zabrać krowę.

Dobrze jak Kali zabić ludzi, źle jak ludzie zabić Kali.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maroon said:

I niech właściciel dochodzi swojego od pijaka. 

 

Do tej pory pili. Teraz będą się mordować. Nie jeden nie przepuści, i delikwent padnie trupem. 

 

Zwolennikom kar polecam najpierw zastanowić się czemu to służy, i w jakim kraju obecnie żyją bo poziom absurdu w większości dziedzin życia sięga zenitu.

 

PS: prowadzenie po pijaku powinno być surowo karane ale zaostrzanie tego teraz nie ma absolutnie sensu poza łataniem budżetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorok wyda postanowienie o zabezpieczeniu auta...po 7 dniach od zatrzymaniu pojazdu przez słuzby. I po tym czasie, niezawisły itd.

I dopiero wtedy itd itp. 

 

 

1 minutę temu, Kespert napisał:

Debili niestety nie brakuje. Niech cierpią.

Przy pijanych kierowcach niezawisły b b często zasądza również ograniczenie wolności w postaci tych prac społ. Od 20h do 40h/mc przez 6-12 mcy. I wydawalo by się logiczne : 20 h ( w zależności od podmiotu do którego kurator skieruje ) to ... raptem 3 dni w ciągu mca na odpracowanie. Niby wybór prosty : pucha albo 20 h...

Otóż nie. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Czy te 2 wersję kiedy omawiana ustawa ma wejść mają jakiś związek z przełożonymi wyborami?🤔🤣 Pytam, bo nie jestem na bieżąco.

@maroon Pytanie retoryczne - czy np.Hajto,sztuhra (celowo z małej litery) i zwyroli w czarnych sukienkach też ta konfiskata będzie dotyczyć?

 

Wątpię, żeby to przeszło z konfiskatą.🤔

 

Mi się wydaje, że rzOMdzoMcym chodzi o to, żeby było więcej dzieci.🤣🤣

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem to dobre rozwiązanie. Jak mają zabrać samochód, to rodzina schowa kluczyki, bo obawa,że pijak kogoś zabije na pewien rodzaj ludzi nie działa 

Pijany kolega /zięć jechał samochodem? No, to trzeba było nie pożyczać nieodpowiedzialnej osobie samochodu. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maroon napisał:

które startują w biedakonkursach na długość fiuta i nic poza tym.

Jak ja teraz blachary wyrwę?

"Samochód mym przedłużeniem penisa."

 

FSeiweZWYAAYTc2.jpg

Nie będziesz mieć samochodu i będziesz szczęśliwy...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Trevor said:

Zwolennikom kar polecam najpierw zastanowić się czemu to służy

Prewencji.

Eksperyment 1: poproś kogoś, by rozpędził się na piechotę, i w Ciebie wbiegł. Zaboli, ale pewnie skończy się na siniakach.

Eksperyment 2: poproś kogoś, by rozpędził się do 50km/h samochodem, i w Ciebie wjechał.

 

Bez samochodu, szansa na krzywdę niewielka. Z samochodem - będzie gorzej, znacznie gorzej.

Konfiskata narzędzia ze względu na jego niebezpieczność w rękach osoby o ograniczonej poczytalności. Rykoszetem dostaje właściciel narzędzia, że nie pilnował lepiej.

 

Na marginesie - ja nawet postulując rozdawanie każdemu dorosłemu Polakowi broni palnej bez rejestracji, nie włączam do tej grupy osób chorych umysłowo, o ograniczonej poczytalności itd.

 

50 minutes ago, tmr said:

Prorok wyda postanowienie o zabezpieczeniu auta...po 7 dniach od zatrzymaniu pojazdu przez słuzby

Dwa tygodnie "kierowca" też będzie się poruszał per pedes...  No i zawsze jest pozew o zadośćuczynienie wobec właściciela.

Zauważ że nikt jeszcze nie zauważył, że policyjny parking to najdroższa firma parkingowa w mieście.

 

51 minutes ago, tmr said:

Niby wybór prosty : pucha albo 20 h...

Otóż nie.

Cóż... to ci sami, którzy wsiadają po pijaku za kierownicę.

 

29 minutes ago, Trevor said:

Zdajesz sobie sprawę z tego że my też będizemy cierpieć? Przez nich właśnie?

Wątek rozmowy dotyczył kierowców, którzy po zasądzeniu prac społecznych za jazdę po pijaku, nie stawiają się do wykonania kary, i w rezultacie dostają zamianę na zwykłe osadzenie w ciupie.

I zdania nie zmienię - niech cierpią. Sami chcieli.

 

17 minutes ago, Egregor Zeta said:

Jak ja teraz blachary wyrwę?

Zatrudnij szofera... od razu wtedy klasa blachar idzie o 2-3 punkty SMV w górę :)

 

1 hour ago, Trevor said:

nie ma absolutnie sensu poza łataniem budżetu

Budżet może bardziej oberwać brakiem akcyzy od tych, co się jednak ze strachu - nie napiją "na drogę".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Kiroviets said:

.

@maroon Pytanie retoryczne - czy np.Hajto,sztuhra (celowo z małej litery) i zwyroli w czarnych sukienkach też ta konfiskata będzie dotyczyć?

Ale pytasz jak będzie, czy o moje zdanie? 

 

Ja bym wprowadził zapisy, że kary dla osób publicznych czy zaufania publicznego x2 czy nawet x3. Ze szczególnym uwzględnieniem cwelebrytów wszelkiej maści. Jak ja przez 30 lat posiadania prawka mogłem nie mieć "słabszego dnia", to rym bardziej kurwa cwelebryta może nie mieć. 

 

A w praktyce będzie jak zawsze, czyli znajomi królika taryfa ulgowa, czyli jedna z większych patologii naszego systemu. Żeby to zmienić, to potrzeba zmiany mentalu - żeby nie tłumaczyli, "on tak ma", "dobry chłopak", "każdemu się zdarzy" i inne bzdety. 

 

Tę piosenkarkę, jak jej tam, potrafili jakoś dojechać i w uzasadnieniu było, że osoba publiczna powinna dawać przykład. A u nas dają owszem przykład, ale patologii. 

30 minutes ago, Egregor Zeta said:

Jak ja teraz blachary wyrwę?

"Samochód mym przedłużeniem penisa."

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że w czasach braku insta cipków w rurkach, wjazd wieśwagenem z pierdzirurą na osiedle, to był obciach i darcie łacha przez następne trzy sezony. 

 

Dziś brak jaj u chłopczyków jest zastępowany ekshibicjonizmem. 

30 minutes ago, Egregor Zeta said:

 

Nie będziesz mieć samochodu i będziesz szczęśliwy...

Niektorzy nie powinni mieć. Nikt nigdy nie powiedział, że wszystko jest dla wszystkich. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maroon said:

Ja bym wprowadził zapisy, że kary dla osób publicznych czy zaufania publicznego x2 czy nawet x3.

[...]

A w praktyce będzie jak zawsze, czyli znajomi królika taryfa ulgowa, czyli jedna z większych patologii naszego systemu.

Oczywiście.

Dla tych równiejszych będzie podparagraf, że to nie było prowadzenie po pijanemu, ale "chwilowe użycie", tak jak to się zdarzało gdy złapano złodzieja samochodu.

Nie ukradł, jedynie chwilowo użyl i to niedługo bo po 500 metrach wóz siedział wbity brzuszkiem w drzewo.

A jeszcze jeśli to było pod wpływem pomroczności jasnej to gość dostanie nagrodę, że nikogo nie zabił, mianowicie siebie na przykład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe : za ten sam czyn jeden sprawca "zapłaci" równowartość 20 letniej Astry, a drugi np.nowej Tesli. I nie jest to, dość powszechne, uzależnienie poziomu grzywny od poziomu dochodów. Tylko od... .No absurd 

A te przejęte fizycznie pojazdy to kto będzie licytował ? Pewnie Komornik ;) 

Wyjdzie jeden bajzel.

 

Przecież "odbierane są grabki" poprzez utratę uprawnień. Tu jest spore pole do manewru. Ograniczenie wolności wbrew pozorom jest to dolegliwość. Tu też 40 h m/c na 12-24 mce. Itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. Co do karania pijaków za kółkiem pełna zgoda, napierdalać ile wlezie. 

Co w sytuacji gdy taki pijak ma wykupić auto za np. 10k, ale powie że pierdoli, kupi sobie inne, a to sobie zabierzcie. Skoro mu prawnie zabrali to właścicielem już nie będzie, kto poniesie koszty parkingu, jako takiego zabezpieczenia, OC jest dla wszystkich pojazdów obowiązkowe itp. Jeszcze się okaże ze komornik to aut zlicytuje za ułamek wartości, a kupi je...pan pijak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak koledzy wyżej.

O ile sama jazda po alkoholu jest bezdyskusyjna, to sama konfiskata to zajebiste pole do nadużyć.

Znając życie, wyjdzie klasyczna polska bylejakość - parafrazujac, orzeł ominie, wąż się prześlizgnie, a bydło oberwie.

 

Jeden straci cinqueczento i nawet nie pomysli żeby go wykupić, a drug straci ferrari. Auta, wypozyczone, użyczone itd. to osobna kwestia - strach zostawić auto u mechanika :/

Krewni i znajomi królika, już pewnie stoją w kolejce na licytację co lepszych aut. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, HeadBolt napisał:

Same najlepsze zajawki wymieniłeś. Jedni się bawią a inni siedzą zgorzkniali na dupie i narzekają jak jacyś odklejeńcy mogą robić coś takiego 😆

Mam dom w miasteczku wchodzącej w skład aglomeracji (teraz chyba czwarta pod względem wielkości w Polsce)

Za pobliskim marketem mam kawał drogi asfaltowej, która miała prowadzić docelowego osiedla, które jednak nigdy nie powstało. W okolicy same domy jednorodzinne.

W każdy weekend - im cieplej, tum gorzej - przyjeżdżają późnym wieczorem, czy około północy "zajawkowicze", którzy najpierw gnają jedną z przelotowych tras po mieście, żeby potem kręcić bączki na pustym parkingu i driftować na tej drodze. Wypierdziane beemy 3 serii, civici V generacji - klasyka gatunku. 

Biedagówniarstwo i amatorskich gangsterków nie stać na tor wyścigowy, to przyjeżdżają do innych w gościnę.

Kilka razy wsiadłem na rower, zatrzymałem palantów, usiadłem na masce i wezwałem policję. Okazało się np. raz, że jeden w ogóle nie miał prawa jazdy i jeszcze tłumaczył, że nie prowadził - tyle tylko, że mu zrobiłem fotkę, jak siedział za kółkiem, więc szybko skończyło się rumakowanie i został naprostowany.

Ale to hydra, której ciągle odrastają głowy. 

Była kiedyś taka reklama - "trzeba mieć fantazję i pieniądze, synku".

Jak ktoś chce się bawić po swojemu i smrodzić furką, zdzierać nawierzchnię - niech wybuduje sobie własny tor, albo wybuli trochę na swoją pasję i uda się do miejsca do tego przeznaczonego, zamiast korzystać z tego co wspólne i w dodatku do tej zabawy nieprzeznaczone. 

 

W pobliskim lesie też ścieżki latem rozjeżdżone od quadów i crossów, biegam po lesie i nagle jebie spalinami.

 

Więc zabawa - OK, ale jak się bawisz, to baw się na swój koszt i we własnym zakresie, bez molestowania innych.. Ja jakoś nie wręczam każdemu z okolicy sztangi ani nie każę mu stać na rękach. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Matti said:

Skoro mu prawnie zabrali to właścicielem już nie będzie, kto poniesie koszty parkingu

Brawo, ktoś zauważył ;)

Koszty parkingu poniesie najprawdopodobniej właściciel. Ściągnie je z niego komornik - a on może potem ich dochodzić od sprawcy...

 

2 hours ago, Libertyn said:

Ojej, bym się zatrudnił na kata.

Liczba salonów/dermatologów oferujących laserowe usuwanie blizn, zwiększa się.

Sprawca/kierujący i tak podlega innym karom. Właścicielowi należy się osobny przepis za użyczenie narzędzia, jeśli świadome.

 

Analogia z bronią. Położysz na stole, ktoś weźmie i użyje w celach niezgodnych z prawem - zabezpieczenie przez Policję. Odpowiadasz za brak należytego zabezpieczenia, nie sposób użycia. Udowodnisz że zabezpieczyłeś, i ktoś użył wbrew Twej woli - odzyskasz z depozytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon A po co bawić się w półśrodki? Przecież konfiskata auta nie stanowi problemu, żeby wsiąść za chwilę do następnego. Amputacja rąk albo nóg mogłaby rozwiązać problem lub kompletna delegalizacja alkoholu.

 

Takie zmiany w prawie tworzą precedens, który będzie później rozszerzany na inne sfery życia. Jeśli damy przyzwolenie na takie zmiany, to możesz oczekiwać w przyszłości zmiany prawa typu źle zapłacony podatek = konfiskata firmy/majątku i inne tym podobne chore prawo. Kiedy ostatnio były jakieś zmiany prawne zwiększające wolność? Idziemy w stronę państwa totalitarnego. Nawet jeśli akurat tą zmianę prawa uważasz za słuszną musisz być świadomy, że będzie ona wstępem do totalnej inwigilacji i ubezwłasnowolnienia obywatela, coraz luźniejszego podejścia do odbierania własności prywatnej. Argumentacja będzie podobna, że oczywiście zwiększy nam to wszystkim bezpieczeństwo. Uczciwy człowiek nie ma nic do ukrycia i tym podobne pierdolenie.

  • Like 3
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na zachodzie nie możesz w świetle prawa zmusić więźnia do pracy ale zabrać środki do życia to już owszem.


Gdyby chwilę się zastanowić to ma to sens i zaznacza wyraźną granicę pomiędzy ustrojami.

 

Każdy kto miał styczność z organami ścigania i sądem wie, że prawda wcale nie jest taka oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.