Skocz do zawartości

Mój kraj taki piękny państwo z kartonu odcinek 9950 - płacenie VAT za przesyłki z poza UE


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Zakładam temat jako przestrogę albo informację dla braci którzy jak ja byli niedoinformowani nawet przez sprzedawcę gdzie kalkulator dostawy powinien pokazywać takie opłaty po wpisaniu adresu docelowego.

Zrobiłem sobie prezent na urodziny kilka dni temu i zamówiłem dość drogie słuchawki z UK, dziś rano PRZED SAMĄ DOSTAWĄ otrzymałem info od DHL że muszę zapłacić jakieś 23% wartości dodatkowo bo VAT chyba NO KURWA MAĆ.

 

Do końca miesiąca gruz i woda z chlebem

 

To była moja pierwsza i ostatnia przesyłka z poza EU, do tego pierdolonego śmietnika zwanego Polska (kraj piękny tylko ludzie kurwy) nie można nawet nic kurwa zamówić z US czy UK bo trzeba płacić pierdolone haracze dodatkowe jak by ich było mało na codzień.

Gardzę urzędem celnym i całą Wiejską

 

 

 

Wkurwiłem się 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bassfreak zmienił(a) tytuł na Mój kraj taki piękny państwo z kartonu odcinek 9950 - płacenie VAT za przesyłki z poza UE

I tak masz farta, że zamówiłeś coś z UK, a nie USA, bo wtedy byś się dopiero zdziwił. Mimo wszystko, przesyłki z UK na teren UE, są zwolnione z cła, a VAT nalicza się dopiero od określonej wartości przesyłki.

 

Wniosek prosty, a mimo to, dalej dla większości Polaków niepojęty - najpierw myśl, a potem rób.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nie przyjmować przesyłki. Wtedy nic nie płacisz, paczka wraca do nadawcy. 

Sprzedawcy byś napisał, że zmieniła się cena + VAT o czym nie informował, więc nie przyjmujesz (chyba, że on pokryje ale w to wątpię). 

Wiem, że z Chin można było tak robić (a że nie sprawdzają wszystkich paczek tylko część/losową, to którąś byś dostał bez "dodatku"). Aczkolwiek czy to rozwiązanie jeszcze aktualne, to musiałbyś poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za durny temat. Pierwszy raz stykasz się z handlem międzynarodowym?

To nie jest specyfika kraju, w większości miejsc płaci się opłaty importowe. W różnych stanach USA dodatkowo są podatki od każdego zakupu.

 

15 minut temu, OdważnyZdobywca napisał:

Sprzedawcy byś napisał, że zmieniła się cena + VAT o czym nie informował, więc nie przyjmujesz (chyba, że on pokryje ale w to wątpię).

Sprzedawca nie ma nic do tego, to importer pokrywa wszelkie opłaty importowe. Nie ma obowiązku o tym informować i znać dokładnych regulacji występującym w kraju kupującego.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bassfreak said:

To była moja pierwsza i ostatnia przesyłka z poza EU, do tego pierdolonego śmietnika zwanego Polska

 

Żarty sobie robisz? Zamówiłeś coś spoza UE i masz pretensje, że ci VAT doliczyli? Jeszcze obwiniasz o to Polskę i nazywasz własny kraj śmietnikiem? 

 

Pozostaje mi stwierdzić że jesteś inteligenty inaczej. 

  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś pisać to bym Tobie przywiózł... będę w grudniu. Te opłaty są normalne UK wczoraj wyszła z UE? 

No właśnie! 

 

Ja często zamawiam z Japonii i w UK też płacę. Czasem nie naliczą. Czasem...

 

 

Fakt. Jak podałeś wysyłkę do EU powinno być info, że wszystkie opłaty importowe są na Twoje konto. Jak Twój angielski? 

W Pl nie było tych słuchawek? Czy taniej było? 

Za ostatnie pieniądze kupiłeś drogi sprzęt? To jak za ostatnie pieniądze kupić portfel. Brak poduszki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety GB już jest poza eurokołchozem. Na przyszłość mały tip: żeby nie płacić cła wystarczy (jeśli masz znajomego itd) wysłać towar w innym opakowaniu niż oryginalne. Kolega pracował w Anglii i tak właśnie robił, paanie kurła wysyłam do Polski używane słuchawki i tyle. 

 

A co do podatków, jak mawiał klasyk: za Hitlera podatki były niższe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gaźnik napisał:

Importujesz coś spoza UE do Polski i dziwisz się że naliczono ci VAT?

Mało podatków w tym cyrku płacimy? gdyby Polska nie była takim zadupiem to nie musiał bym niektórych sprzętów zamawiać z daleka.

Serio nie mogli by tego Vatu odpuścić dla ludzi którzy deklarują że to co w paczce jest na użytek własny a nie do handlu.

 

No ale cóż Polaczki w dupsko jebane muszą być przez swoich panów na Wiejskiej. Winycj podaktów dla dobra kraju!!

42 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

12855-b238996cc5540b85203800e3d92dcb4f.j

Właśnie to ❤️

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

 

Żarty sobie robisz? Zamówiłeś coś spoza UE i masz pretensje, że ci VAT doliczyli? Jeszcze obwiniasz o to Polskę i nazywasz własny kraj śmietnikiem? 

 

Pozostaje mi stwierdzić że jesteś inteligenty inaczej. 

Czytając twoje posty na forum pozwolę sobie nie wchodzić w dalsze dyskusje, dla ciebie ten kraj miodem i mlekiem płynący jest pod każdym względem.

Teraz, Gościu napisał:

UK już nie ma jakiś czas w UE...

To ja wiem lecz :

Teraz, Gościu napisał:

 

A to właśnie Unia inicjuje te opłaty, tam również wymyślono VAT :D

 

Cytując klasyka "Poza tym uważam, że UE powinna zostać zniszczona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, bassfreak said:

gdyby Polska nie była takim zadupiem to nie musiał bym niektórych sprzętów zamawiać z daleka.

 

No już nie przesadzaj, wiekszość gratów da się dostać, to raczej kwestia $$$. Być może kiepsko szukałeś bo mi się już dawno nie zdarzyło, żeby w PL nie było tego czego chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, bassfreak said:

Czytając twoje posty na forum pozwolę sobie nie wchodzić w dalsze dyskusje, dla ciebie ten kraj miodem i mlekiem płynący jest pod każdym względem.

 

To nie ma nic do rzeczy czy Polska jest miodem i mlekiem płynąca czy tak nie jest. 

 

Zamówiłeś towar spoza UE i teraz zachowujesz się jak blondynka. Dodatkowo jeszcze głupio się probujesz usprawiedliwić że w Polsce tych słuchawek nie było. W Niemczech albo we Francji też nie było?

 

Zresztą jakie to są słuchawki co ich w Polsce nie ma? 

Edytowane przez RealLife
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska o dziwo jest jednym z lepszych krajów do życia (patrząc globalnie), podatki też nie są najwyższe, złodziejstwo jest wszędzie. Jedynie można narzekać jeśli nie posiada się konkretnego zawodu, bo dla pracodawcy wtedy jest się tylko łatwą do zastąpienia maszyną. No i jeszcze inne powody do narzekania to hipergamia kobiet i klimat, na tym koniec.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Patton zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.