Skocz do zawartości

Sukces feminizmu w postaci rosnącej ilości intercyz - 2001 to 25k a 2021 to 66k


Rekomendowane odpowiedzi

Widać powoli zaczynają myśleć faceci, szkoda że nie uchroni to przed wszystkimi problemami, a można żyć na kocią łapę i argument to się z Tobą rozwiodę odpada.

 

Ilość intercyz rocznie:

1998 r. 18 179
1999 r. 22 422
2000 r. 25 282
2001 r. 25 893
2002 r. 22 578
2003 r. 25 657
2004 r. 29 023
2005 r. 29 987
2006 r. 34 890
2007 r. 37 862
2008 r. 39 950
2009 r. 41 031
2010 r. 42 784
2011 r. 43 292
2012 r. 44 004
2013 r. 47 624
2014 r. 51 236
2015 r. 52 822
2016 r. 54 673
2017 r. 57 806
2018 r. 61 665
2019 r. 64 095
2020 r. 59 367
2021 r. 66 388

 

https://isws.ms.gov.pl/pl/baza-statystyczna/opracowania-wieloletnie/

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że intercyza to też nieraz jest inicjatywa kobieca?

Wszystko zależy od tego kto bardziej traci. 

Jak gołodupiec  żeni się z panną której rodzice fundneli mieszkanie to intercyza wychodzi z jej (rodziców) strony i jest zupełnie przeciw jego interesowi.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

Jak gołodupiec  żeni się z panną której rodzice fundneli mieszkanie to intercyza wychodzi z jej (rodziców) strony i jest zupełnie przeciw jego interesowi.

Ciekawe jak wyglądają statysty, jak często sytuacja wygląda tak jak opisana, a jak często to panna bez grosza ma wychodzi za dobrze sytuowanego pana. Lub też pytając inaczej, jaki odsetek intercyz jest inicjowany przez facetów a jaki przez babki. Bo jakoś dziwnie mam wrażenie, że nie będzie tu parytetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FraterPerdurabo napisał:

Ciekawe jak wyglądają statysty, jak często sytuacja wygląda tak jak opisana, a jak często to panna bez grosza ma wychodzi za dobrze sytuowanego pana. Lub też pytając inaczej, jaki odsetek intercyz jest inicjowany przez facetów a jaki przez babki. Bo jakoś dziwnie mam wrażenie, że nie będzie tu parytetu.

Chętnie się dowiem. 

Ale już było kilka artykułów w stylu "Mąż hazardzista/alkoholik zostawił mnie z długami", więc to nie jest tylko tak że mężczyznom zaczyna zależeć na intercyzie. 

 

Edytowane przez Libertyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, FraterPerdurabo napisał:

Ciekawe jak wyglądają statysty, jak często sytuacja wygląda tak jak opisana, a jak często to panna bez grosza ma wychodzi za dobrze sytuowanego pana. Lub też pytając inaczej, jaki odsetek intercyz jest inicjowany przez facetów a jaki przez babki. Bo jakoś dziwnie mam wrażenie, że nie będzie tu parytetu.

 

Przez babki daje z 10% max wg mojej opinii, kobiety zawsze niemal żenią się do góry a nie w dół, a jesli to z czasem rozpadają się takie związki bo się nudzą lub widzą że mają "wyższy poziom" wg nich oczywiście

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

A wiesz że intercyza to też nieraz jest inicjatywa kobieca?

Wszystko zależy od tego kto bardziej traci. 

Jak gołodupiec  żeni się z panną której rodzice fundneli mieszkanie to intercyza wychodzi z jej (rodziców) strony i jest zupełnie przeciw jego interesowi.

Ale wiesz, że w takiej sytuacji intercyza nic nie zmienia, bo to, co jest wniesione do małżeństwa to majątek osobisty, a nie wspólny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lupus napisał:

Ale wiesz, że w takiej sytuacji intercyza nic nie zmienia, bo to, co jest wniesione do małżeństwa to majątek osobisty, a nie wspólny?

Dokładnie, a jeśli mężczyzna jest pracowity, zaradny, oszczędny i gospodarny, to ta intercyza to będzie tylko in plus w przyszłości dla niego. I musi tej intercyzy strzec, jak oka w głowie, bo (wydaje mi się), że zawsze można ją sądownie znieść, jak druga strona ma poważne argumenty za tym (tak samo, jak ustanowić).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Libertyn napisał:

Jak gołodupiec  żeni się z panną której rodzice fundneli mieszkanie to intercyza wychodzi z jej (rodziców) strony i jest zupełnie przeciw jego interesowi.

Jeszcze nie było takiej bajki w której książę po pocałunku zamienia się w żabę. Zawsze jest na odwrót. Sam nie spotkałem jeszcze gołodupca który się bogato w żenił. No chyba że jakoś rokował na przyszłość acz jest tego promil. 

Jak już bracia zauważyli. Kobiety zawsze żenią się w górę. Kasjerka chętnie wyjdzie za mąż za np. lekarza. Natomiast korposucz nigdy nie zwróci uwagi na np. magazyniera.

Relacji typu ONS nie liczę.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HeadBolt napisał:

Bardziej przydałaby się statystyka mówiąca o stosunku liczby intercyz do zawartych w danym roku małżeństw, bo ich liczba również nie jest stała przez te wszystkie lata.

 

Z ciekawości aż zerknąłem do Rocznika Statystycznego GUS za 2021 (najnowszy jaki znalazłem). Dane historyczne co do ilości małżeństw w tabelce są za lata: 1990, 2000, 2010, 2019 i 2022

Więc dla takich lat mamy odpowiednio procent intercyz:

 

2000 - 11,9%

2010 - 18,7 %

2019 -  34,9%

2020 -  40,9%

 

Zanim jednak zaczniemy świętować "przebudzenie samców" -patrząc na te wartości procentowe, to trzeba zdać sobie sprawę że:

 

- jest to liczba dotycząca danego roku (więc np. w 2020 ktoś mógł zawrzeć intercyzę mimo trwania w małżeństwie od 10-lat, bo np. zaczął jakiś niebezpieczny biznes gdzie spore ryzyko bankructwa itp). Wiec to nie można czytać tak że 40% nowych małżeństw zawiera intercyzę!

- jest to liczba aktów notarialnych dotyczących "Małżeńskich umów majątkowych" a cytując za źródłem to mogę być różnego typu:

 

źródło: https://adwokat-wolny.pl/blog/umowa-majatkowa/

 

Rodzaje ustrojów majątkowych małżeńskich

W małżeństwie mogą istnieć ustroje majątkowe:

  1. wspólność majątkowa
  2. rozszerzona wspólność majątkowa
  3. ograniczona wspólność majątkowa
  4. rozdzielność majątkowa
  5. rozdzielność majątkowa z wyrównaniem dorobków

 

Nie wiemy nic o tym jak ta ogólna liczba przekłada się na te pkt 1-5.  Może rośnie, ale liczba beciaków którzy usynawiają bombelki samotnych matek i jednocześnie wciągają ją na "swój" majątek (Pkt 2 na tej liście).

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, manygguh napisał:

Na ile intercyza jest skuteczna? Można to chyba obalić?

Nie jest to takie proste :)

Wg. mojej wiedzy próbować można, jednakże trzeba wtedy w sądzie udowodnić, że intercyza została zawarta z tzw. wadą oświadczenia woli. Czyli np. druga strona została rozmyślnie wprowadzona w błąd w momencie zawierania. Albo zawarto ją pod przymusem etc.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd mi czytać kolejny temat szkalujący tym razem feministki, które jak wiadomo dążą do tego, aby naszym nieskalanym witaminkom było jak najlepiej w tym podłym patriarchacie. Każdy szanujący się, prawdziwy "menszczyzna" wie, że droga do serduszka jego wybranki wiedzie nie poprzez samolubstwo jakim jest intercyza, ale poprzez oddanie jej wszystkiego co się ma, przepisania na nią tego co się ma oraz oddania całej wypłaty, najlepiej na jej konto. Wtedy pani jest szczęśliwa, a oni żyją razem do końca swoich dni. Nie wierzycie? Zajrzyjcie na netkobiety.pl lub do Świeżakowni.

  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Libertyn said:

Jak gołodupiec  żeni się z panną której rodzice fundneli mieszkanie to intercyza wychodzi z jej (rodziców) strony i jest zupełnie przeciw jego interesowi.

 

Z tego samego powodu dla którego kazałbym przyszłej małżonce podpisać intercyzę, bez problemu sam podpisałbym ją bez wahania, bo niewyobrażam sobie wchodzić w związek małżeński z materialistycznej kalkulacji przyszłych zysków, bo jest to dla mnie obrzydliwe i z tego samego powodu brzydzę się takim podejściem kobiet, gdy zaczynają swoje pierdololo i wywody na temat tego, że ja powinienem jej zaufać albo że jej się należy. 

 

Jak dwóch partnerów biznesowych wchodzi ze sobą w spółkę, to nie ufają sobie na słowo i nie wchodzą "vabank" do interesu, tylko załatwiają sobie dupochrony i uzgadniają wspólny zakres działań i tak samo powinno działać małżeństwo. 

 

Ustalamy zasady, budżet i walczymy o "miłość" I zgodne życie, a nie ze dajesz komuś nóż modląc się codziennie że Cię nim nie zadzga. 

 

1 hour ago, Baca1980 said:

Sam nie spotkałem jeszcze gołodupca który się bogato w żenił.

 

Znam jednego - zabajerował i się dobrze ustawił, a potem to spierdolił. 

 

Specyficzny typ. Bardzo autodestrukcyjny w swoich zachowaniach.

 

Wcale nie chad - bardziej bajerant, co łysemu by szampon sprzedał, a bezdomnemu ubezpieczenie na mieszkanie.

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krugerrand napisał:

Wstyd mi czytać kolejny temat szkalujący tym razem feministki, które jak wiadomo dążą do tego, aby naszym nieskalanym witaminkom było jak najlepiej w tym podłym patriarchacie. Każdy szanujący się, prawdziwy "menszczyzna" wie, że droga do serduszka jego wybranki wiedzie nie poprzez samolubstwo jakim jest intercyza, ale poprzez oddanie jej wszystkiego co się ma, przepisania na nią tego co się ma oraz oddania całej wypłaty, najlepiej na jej konto. Wtedy pani jest szczęśliwa, a oni żyją razem do końca swoich dni. Nie wierzycie? Zajrzyjcie na netkobiety.pl lub do Świeżakowni.

 

Posypuje głowę popiołem, zszedłem na złą drogę, pędzę po futro dla mojej witaminki

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Peter Quinn napisał:

Znam jednego - zabajerował i się dobrze ustawił, a potem to spierdolił. 

 

Kiedyś było nawet określenie: Łowca Posagów.

Jesteś przystojny i wygadany (idealnie oficer - porucznik lub kapitan)> zarywasz do panny z bogatego (ale mało wpływowego) domu, > panna jest oczarowana Twoją grą> panne urabiasz w ciaże> jej rodzina by uniknąć skandalu wydaje ją za Ciebie, dostajesz posag> przepierdalasz go> znikasz> po jakimś czasie panna wraca do swojej rodziny a Ty nagle pojawiasz się na drugim końcu kraju> powtarzasz operacje ile wlezie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Baca1980 napisał:

Jeszcze nie było takiej bajki w której książę po pocałunku zamienia się w żabę. Zawsze jest na odwrót. Sam nie spotkałem jeszcze gołodupca który się bogato w żenił. No chyba że jakoś rokował na przyszłość acz jest tego promil. 

 

Generalnie wydaje się, że masz rację, ale jeżeli chodzi o skalę to nie znam statystyk, jednak mogę bez problemu znaleźć wyjątki (które nawet nie wiem właśnie czy są wyjątkami i tak skrajnie rzadkimi przypadkami jak tu mówimy, nie znam skali). Mogę jedynie powiedzieć, że analizując sobie ten temat zrobiłem w mojej głowie mały przegląd otoczenia i bez większego wysiłku znalazłem dwie pary, które temu przeczą. Jedna para, gdzie są ludzie z tym samym wykształceniem, ale kobieta z bogatej rodziny, chłop z dużo biedniejszej (nie mówię, że całkowicie biednej), drugi chłopak niezamożny, a kobieta może nie bogata, ale w stosunku do niego znacznie zamożniejsza. Natomiast rzeczywiście takich przypadków, że facet jest całkowicie biedny, a kobieta skrajnie bogata nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - przekazała we wtorek wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Anna Schmidt. 

(…)

Projekt przyjęty przez Radę Ministrów zakłada przede wszystkim rozszerzenie definicji przemocy domowej o przemoc ekonomiczną. Nowym rodzajem przemocy będzie także opis zachowań, które mogą wzbudzić poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia, a podejmowane są online" - przekazała wiceminister.

 

https://stooq.pl/n/?f=1522365&c=0&p=4+22

 

Tak tu tylko zostawię, na wypadek gdyby komuś przyszło do głowy rozważać czemu nie ma rodzin, małżeństw, dzieci się nie rodzą…

  • Dzięki 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

Jakiś rozwodnik pisał gdzieś na fejsie, że z tego co się rozpytywał to spora ilość adwokatów płci męskiej w PL ma ukryte kamery w domach i że w obecnych czasach powinno to być podstawowe wyposażenie mieszkania.

 

To po ch się żenić aby żyć w cyrku

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.