Skocz do zawartości

Bank Santander wprowadza w Polsce licznik śladu węglowego


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ludziom gotują ten los. 

 

Tyle, że tu nie chodzi o planetę. Chodzi o mega hajs do wyjęcia. Niewyobrażalny hajs. 

 

Jak mówiłem, że przy covidzie też tylko o hajs chodzi, to heheszki były. 

 

A jako wartość dodana możliwość udupienia nieprawomyślnych. 

 

Prosit! Nowy wspaniały świat na horyzoncie. 😁

22 minutes ago, bzgqdn said:

.

Z miejsca w którym siedzę, widać że to czubek góry lodowej, bo z kolei my naszych podwykonawców też musimy informować, że niedługo mogą zostać zapytani o ślad weglowy maszyny XXX w chwili jek zakupu, potem mu będziemy liczyć dalej, taki trochę efekt kuli śniegowej. 

 

To się i tak w pewnym momencie wyjebie. Tak jak deklarowanie wartości przesyłek z Chin czy Indii w swoim czasie, żeby cła uniknąć. Exporter z egzotycznego kraju wystawi lewy certyfikat na śladowe co2 i już. Jak zobaczą, że ludzie to obchodzą, to się domiary dowali lub oficjalne "katalogi wyceny wartości co2". Zacznie też egzystować czarny rynek i szwindle. My wam tokarkę z dużym co2, wy nam materiał bez rozliczania. 

 

To już wszystko było i nazywa się komunizm i gospodarka centralnie planowana. 

 

Należy zauważyć, że Chiny pod światłym przywództwem Xi Penisa, prawdopodobnie będą odchodzić od centralnie sterowanego kapitalizmu, do typowej socjalistycznej gospodarki niedoborów. Ich wyznawcy zrobią dokładnie to samo, czego początki widzimy. 

 

Tak wyglądał licznik śladu węglowego 40 lat temu:

576b979e465dd_o_medium.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to wygląda trochę jak z vatem dolczanym na każdej sprzedaży od hurtowni, przez pośrednika aż do klienta końcowego, bo to o nas chodzi żeby wyciągnąć kasę od ludzi.

Kasa pół biedy, można kombinować, można zarobić, gorzej jak na Co2 wpadnie limit i nie kupisz nawet mając kasę, jak z kartkami pokazanymi wyzej 😕

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 "Za gotówkę w mieście służą trzy rodzaje punktów: czerwony, żółty i zielony, przyznawane odpowiednio:"

 

  • za sam fakt istnienia – każdy niezależnie od kompetencji i pracy dostaje taką samą liczbę punktów czerwonych,
  • w zależności od klasy społecznej – każda klasa ma inny przydział punktów zielonych,
  • w zależności od rodzaju wykonywanej pracy – punkty żółte.

Towary luksusowe i bardzo dobrej jakości można kupić wyłącznie za żółte (zwane „kanarkami”), za zielone – zwykłe, a za czerwone – wyłącznie podrzędnej jakości. Punkty przechowywane są na tzw. Kluczu – kombinacji dowodu osobistego, karty kredytowej, zegarka, kalkulatora, certyfikatu klasy intelektu oraz czytnika linii papilarnych (który pozwala na korzystanie z Klucza wyłącznie jego właścicielowi)

 

Limes inferior

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Baca1980 said:

certyfikatu klasy intelektu oraz czytnika linii papilarnych (który pozwala na korzystanie z Klucza wyłącznie jego właścicielowi)

Zawsze będą "lifterzy" ;) 

Komuna nam dała nawet jako dzieciakom dobry handicap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Eko ponad wszytko. Eko czyni wolnym.  

Był taki bank, który chciał aby polskim gojom żyło się lepiej. Tym bankiem był satan - der. 

Za satan - dera były niższe podatki. 

 

A na serio - sam zamykam ostanie konto w Polin za miesiąc, już jestem wymeldowany. Ostani gasi światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie że na końcu przywalą ludziom ten podatek co2 za oddychanie, to bardziej niebezpieczne jak srovid bo jak wejdzie to już nigdy się tego nie pozbędziemy

Teraz, spacemarine napisał:

Zobaczycie że na końcu przywalą ludziom ten podatek co2 za oddychanie, to bardziej niebezpieczne jak srovid bo jak wejdzie to już nigdy się tego nie pozbędziemy

 

@DOHC

 Na jaki kontynent jedziesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DOHC napisał:

@zuckerfrei @spacemarine byłem w Italii, przepiękne miejsce. Teraz jestem zarobkowo na zachodzie. Jadę do rodziców na święta i out zaraz po. W tym roku wysprzedane niemal wszystko co mam i ewakuacja.

 

Generalnie w UE ślad węglowy to będzie podstawa UE, zostaje zja i Ameryka Płd, generalnie tam gdzie jest bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, maroon said:

Czyn społeczny na weekend: zredukuj częstotliwość srania 2x.

Nagroda: dostaniesz mniejszy przydział papieru toaletowego i obniżysz swój ślad węglowy. 

Sraj pół, żebyśmy MY mogli srać za dwóch.

 

ps.

Właśnie wchodzą trzy nowe podatki unijne:

- od śladu węglowego jedwabnika

- 15% zysku (od korpo osiągających zyski - czyli fikcja na potrzeby mydlenia oczu jedwabnika). Wystarczy transferować zyski a to korpo potrafią lepiej niż produkować iPhone'y.

- 35% od handlu certyfikatami CO2 (jedwabnik zapłaci w prądzie, gazie, paliwach i Bóg raczy wiedzieć w czym jeszcze z czasem)

Głównym orędownikiem tych (niskich, bo takie lubią Polacy) podatków był "najlepszy po '89" rząd PiS z Morawą na czele.

Dla nas może już podatków nie wystarczyć, albo będziemy tyrać wyłącznie na nie i darmozjadów przy korytach. 

 

14 hours ago, spacemarine said:

to bardziej niebezpieczne jak srovid bo jak wejdzie to już nigdy się tego nie pozbędziemy

Bez pozbycia się naszego realnego i głównego wroga wolnego obywatela, czyli rządzących polityków - w istocie.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem tylko nieśmiało przypomnieć, że dookoła pani Ursuli von der Leyen zaczyna się robić smród związany z 75 miliardami covidowych euro. Łapóweczki, te sprawy. 

 

A teraz rączka w górę kto lubi być dymany? Wszyscy podnieśli, dziękuję. Proszę zapisać, że wniosek o dymanie przeszedł jednomyślnie. 

1 hour ago, Rnext said:

Bez pozbycia się naszego realnego i głównego wroga wolnego obywatela, czyli rządzących polityków - w istocie.

 

Ich się już bez krwawej rewolucji nie pozbędziesz. Tylko kto ma ją robić, jak wół tylko stęknie pod nowym ciężarem i będzie dalej wóz ciągnął. 

 

A jak się mówi, że idzie neoniewolnictwo w Europie, to heheszki są 😁

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, maroon said:

Ich się już bez krwawej rewolucji nie pozbędziesz. Tylko kto ma ją robić, jak wół tylko stęknie pod nowym ciężarem i będzie dalej wóz ciągnął. 

To jedno - a drugie, że oni przysposobili sobie armię umundurowanych i uzbrojonych nowocześnie Pretorian, pozawierali sojusze wzajemnego bronienia własnych dupsk wspawanych w stołki w postaci umów o międzynarodowej pomocy policyjnej, bo wówczas jeśli lokalne siły porządkowe przejdą "na stronę wroga" (czyli narodu), to z "bratnią pomocą" przyjadą policjanci z Niemiec czy Francji i będzie im ganz egal, czy pałują "jakichś Polaczków" czy innego podrzędnego jedwabnika.

Za własne, rabowane nam siłą i podstępem (rozbójniczy fiskalizm+kredyty+dodruk) przez rządy pieniądze, niejako finansujemy sobie obóz koncentracyjny. A jeszcze ci kretyni tak ochoczo nas zadłużają po korek, udając, że nie wiedzą jak to działa i po co. Bo jeśli wiedzą, są dodatkowo zwykłymi zdrajcami narodu(ów) i należy im się sznur. 

 

Dług haniebny – koncepcja stworzona i wprowadzona do polityki międzynardowowej w latach 20-tych XX wieku przez Aleksandra Sack’a – byłego ministra w carskiej Rosji.

Haniebny dług ma miejsce, kiedy:

1. Rząd danego kraju wziął pożyczkę bez wiedzy i zgody obywateli;

2. Pożyczka została wykorzystana na działania, z których obywatele nie skorzystali;

3. Pożyczkodawcy wiedzą o tym ale udają nieświadomych.

 

W przeszłości kilka krajów odmówiło spłaty swojego zadłużenia, powołując się na funkcjonującą w prawie międzynarodowym ideę haniebnego długu. Co ciekawe w 2003 roku, po ataku sił Koalicji na Irak, z inicjatywy Sekretarza Skarbu USA, państwa grupy G8 ogłosiły dług zagraniczny zaciągnięty przez Saddama Husseina za haniebny, gdyż uznały jego rządy za dyktaturę. Oczywiścię możnaby tę zasadę zastosować do dziesiątek innych zadłużonych krajów, nie mają one jednak wystaczająco silnej pozycji, aby sprzeciwić się wierzycielom. Niemniej w 2008 roku ekwadorski prezydent Rafael Correa z sukcesem odmówił spłaty długów zaciągnietych przez poprzedni despotyczny i skorupowany rząd, uznając dług za nielegalny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyta, więc po części na wesoło, lecz słuchając poglądów interlokutorów już niestety mniej. Jakiś czas temu w Warszawie. Część młodzieży już mocno zindoktrynowana. Sami chcą podatków majątkowych, podatków od zysków spółek energetycznych i innych kar za ślady węglowe . Pojawia się oczywiście też pojęcie "ministra" i inne słowa wytrychy nowomowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bank odmówił klientowi wykonania przelewu powyżej 125 tys. PLN

"Ponieważ nie okazał dowodu zakupu rzeczy, za którą miał zapłacić, odmówiono mu przelewu."

 

https://subiektywnieofinansach.pl/odmowiono-klientowi-mozliwosci-wykonania-duzego-przelewu/

 

Zaczyna się wariatkowo również w Polsce w systemie bankowym, pieniądze będą zaraz jak zakładnicy banków

„Pojechałem do „flagowego” oddziału banku w Warszawie. Okazało się, że pani doradca może zrealizować przelew powyżej 125 000 zł, o ile będzie miała kontrasygnatę szefowej. Składam więc wniosek, podpisuję się, przekazuję dowód osobisty pracownikom banku, a pani zza biurka pyta mnie… jaki jest cel przelewu. Zastanawiam się, co ich to obchodzi, a pani do mnie, że owszem, obchodzi i że potrzebuje akt notarialny mojego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 11:35, spacemarine napisał:

Składam więc wniosek, podpisuję się, przekazuję dowód osobisty pracownikom banku, a pani zza biurka pyta mnie… jaki jest cel przelewu. Zastanawiam się, co ich to obchodzi, a pani do mnie, że owszem, obchodzi i że potrzebuje akt notarialny mojego zakupu.

Aż mi się scena przypomniała z seriału "Ozark" :P

 

A wracając do tematu człowiek uczciwie zarabia grosze (bo za 125 tysięcy to nawet klitki w Łodzi się nie kupi), a potem jak chce to wypłacić to problemy robią.

Ale jak "pieniążki" były wyprowadzane na fundację Pro Civili to do tej pory nie ukarano winnych polityków i członków służb (i nie zostaną ukarani).

Polska kochany kraj. 🥰

 

 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 11:35, maroon napisał:

Ja chciałem tylko nieśmiało przypomnieć, że dookoła pani Ursuli von der Leyen zaczyna się robić smród związany z 75 miliardami covidowych euro. Łapóweczki, te sprawy. 

 

Sprawa jest już rozwiązana, poświęcili tych, którzy brali w łapę od Saudów, żeby nie mówiono o tych co brali od lobby farmaceutycznego :)

 

Większą aferę przykryli mniejszą, rozdmuchując ją i rzucając kilka kozłów ofiarnych spośród swoich współpracowników :)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 14:36, maroon napisał:

Chodzi o mega hajs do wyjęcia. Niewyobrażalny hajs. 

 

Jak mówiłem, że przy covidzie też tylko o hajs chodzi, to heheszki były. 

Towsrzyszu 'wszystkowiedzący'.

Jak ja lubię takie uproszczenie.

Tylko co Ci po hajsie jak się ŚRUTA NIE UROBI?

KTO ZGADNIE jakie znacze w systemie ma CO2?

....ten pozna prawdziwą naturę korbowego-wału.

 

BioLogi nie osXukasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Tornado said:

Towsrzyszu 'wszystkowiedzący'.

Jak ja lubię takie uproszczenie.

Tylko co Ci po hajsie jak się ŚRUTA NIE UROBI?

KTO ZGADNIE jakie znacze w systemie ma CO2?

....ten pozna prawdziwą naturę korbowego-wału.

 

BioLogi nie osXukasz.

 

To że mam sporą wiedzę w wielu obszarach nieodmiennie wielu wkurwia. A ja nieodmiennie mam jedną odpowiedź : chcesz coś wiedzieć to się kurwa naucz. Kiedyś się mówiło RTFM.

 

Drzewa pochłaniają CO2. Jak się wyjebało pół puszczy amazońskiej, to fakt może się go mniej wchłaniać. 

 

Nie mniej i tak chodzi o hajs i władzę, czyli o to co zawsze. Eco sreko jest dla naiwnych. Zanieczyszczenia można redukować nie nakładając debilnych ograniczeń na jeden obszar.

 

Poza tym jak się zdławi konsumpcję w Europie, to lukę popytową wypelnią kraje rozwijające się i tyle. 

9 hours ago, Mosze Red said:

 

Sprawa jest już rozwiązana, poświęcili tych, którzy brali w łapę od Saudów, żeby nie mówiono o tych co brali od lobby farmaceutycznego :)

 

Większą aferę przykryli mniejszą, rozdmuchując ją i rzucając kilka kozłów ofiarnych spośród swoich współpracowników :)  

 

Tak, też to zauważyłem. Lata płyną, a w komisjach ci sami ludzie zasiadają. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Inpost też wprowadził ślad węglowy. Na stronie aplikacji jest dużo negatywnych komentarzy, które są usuwane.

 

No cóż, nie udało się z paszportami covidowymi to będą paszporty węglowe ("Chcesz zabić planetę?"). Dlate..[dalsza część komentarza usunięta przez Ministerstwo Klimatu, limit miesięczny CO2 użytkownika został wykorzystany]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie, mi się podoba. Dom wariatów na całego, już się z tym pogodziłem. Bardziej zastanawiam się jak do tego wszystkiego doszło, bo przecież nie z dnia na dzień. Ja chyba przez ostatnie lata przespałem trendy. Kolejna jakaś aktywistka. 

 

Takich pomysłów jak bank, Inpost będzie coraz więcej, przyzwyczajcie się. Swoją drogą Inpost fajna firma taka typowa dla Fajnopolaków z Jagodna, zalajkować gdzieś w social media Brzoskę itp. 

 

Mam już na to wszystko centralnie wbite, reaguje tylko śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.