Skocz do zawartości

Wyostrzone zmysły


Spokojnie

Rekomendowane odpowiedzi

Dostrzegłem ostatnio, że wyostrzyły mi się zmysły (i to bardzo), zwłaszcza węch i słuch. Odbieranie bodźców stało się przyjemniejsze, bardziej świadome i przynoszące fajne doznania.

 

Zastanawiam się, czy to efekt mojej przemiany mentalnej, praktykowaniu mindfulness, medytacji, no fapu? A może po prostu się to zadziało samo i dzieje się tak z wiekiem? Domyślam się, że uregulowanie dopaminy którą miałem rozjebaną jak nasz kraj za rządów PiSu może też mieć na to wpływ. Inny trop to covid, ale wówczas przy dwukrotnej zabawie z wirusem nie miałem problemów ani ze smakiem, ani węchem.

 

A jak to się objawia? Ano zwracam mega uwagę na głos. Męski, damski, bez znaczenia. Ogólnie zawsze byłem wysokowrażliwy na dźwięki, ale teraz zwracam uwagę i mało tego - u kobiet pewne charakterystyczne tony po prostu mnie "jarają". Ciekawi mnie taka osoba i na wstępie dostaje (aż!) +2 punkty do atrakcyjności. Wcześniej miało to znaczenie, ale raczej coś w skali 0.5 punkta jeśli miałbym porównać jak wyżej. Potrafię mieć ciarki przy jakiś dialogach czy na żywo czy gdzieś w formie cyfrowej.

 

Druga sprawa - węch. Tutaj znowu poległem, jak laska ma zapach który mi pasuje, to serio od razu oczko wyżej w ocenie. Kiedyś czułem oczywiście zapachy, ale teraz zupełnie inaczej je odbieram - dosadnie, konkretnie. Zawsze używałem 2 perfum, takich swoich ulubionych. Przez 20 lat... A dzisiaj jestem na etapie testowania kolejnych, które dołączą do mojej kolekcji. Zwracam też uwagę na zapach mężczyzn, wcześniej było mi to obojętne, neutralne.

 

Mam wrażenie że ogólnie stałem się bardziej wrażliwy na różne rzeczy, gdzie już wcześniej miałem wysoki poziom empatii, to teraz wspinam się na wyżyny.

 

Nie chcę dusić tego w sobie, na razie obserwuję co się dzieje, czasami wkurza mnie to, że nie mam nad tym kontroli, że jest to ponad mnie. Zastanawiam się czy ktoś też doświadczył czegoś podobnego? Tak jakby podkręcić o 50% zmysły. Nie zamierzam z tym walczyć, raczej przekuć na atut i cieszyć się nowymi zdolnościami, ale jest to dla mnie nowość i zastanawiające jest skąd ta zmiana. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, gratulacje. Odblokowałeś achievment sensoryczny :)

 

11 godzin temu, Spokojnie napisał:

Zastanawiam się czy ktoś też doświadczył czegoś podobnego?

Tak. W stanie podwyższonej wibracji, czasem po działaniach wejścia w dyscyplinę i po uzyskaniu efektów.

Bywało, że regularnie to obserwowałem np. po spożyciu suplementu z krzemem organicznym czy też np. pieczarek (poprawiają słuch).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Anasasan napisał:

Ile czasu jesteś na nofapie?

Różnie, staram się najczęściej 7-10 dni, wcześniej po 30 i więcej. 

 

15 godzin temu, bassfreak napisał:

U mnie to samo

 

13 godzin temu, lync napisał:

Bywało, że regularnie to obserwowałem

 

To mnie uspokoiliście. Sprawa niby banalna, ale jednak nie dawało mi spokoju, że aż takie zmiany.

 

13 godzin temu, lync napisał:

Bywało, że regularnie to obserwowałem np. po spożyciu suplementu z krzemem organicznym czy też np. pieczarek (poprawiają słuch).

A to ciekawe, muszę o tym poczytać. Ogólnie słuch i wzrok mam dobry, chociaż już po 38 roku życia warto zbadać to kontrolnie, bo może mi się tylko wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.