Skocz do zawartości

Suplementy diety na cerę


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie suplementy diety polecacie na poprawę wyglądu skóry? Przez ostatnie dwa lata prowadziłem dość niezdrowy tryb życia, włączając w to alkohol, co niekorzystnie wpłynęło na jakość mojej cery. Oczywiście byłem na zabiegu odświeżającym u kosmetologa, dostałem instrukcję higieny oraz preparaty w postaci maści. Polecicie jakieś sprawdzone środki, witaminy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probiotyki - Vivomix, LabOne, Sanprobi

Dieta - warzywa, dużo białka, wywary na kościach

Krzem - Invex, Aliness

Witamina C

Cynk i miedź

ADEK

EPA-DHA

Kompleks witamin B - np Jarrow

Kolagen - NOW, dr.Best

Glicyna - aminokwas młodości - lepszy sen i zdrowa skóra

Coś na wsparcie/odtrucie wątroby której stan znacznie przekłada się na cerę - cholina, kurkumina, ostropest, karczoch - często można dostać taki skład w jednym suplemencie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sankti Magistri Jakie sam bierzesz epa-dha, Glicyna, Cynk i miedź? Są jakieś konkretne firmy, które możesz polecić i sam stosujesz?

30 minutes ago, Sankti Magistri said:

cholina, kurkumina, ostropest, karczoch - często można dostać taki skład w jednym suplemencie

Tutaj tak samo? Coś bierzesz, co mógłbyś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynk, olej z wiesiołka, antaksantyna - od kiedy je biorę moja skóra na twarzy odmłodniała co najmniej o kilka lat. Można jeszcze dorzucić spirulina + chlorella - świetne właściwości antyoksydacyjne i oczyszczające organizm. Do tego wiadomo, że dobry krem nawilżający i codziennie SPF 50 

Edytowane przez rex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh epa-dha polecam z aliness, b-complex też, glicynę też mają fajną, cynk polecam kupić w formie pikolinianu (najlepsza przyswajalność), ja biorę ze strony magicznyogrod, krzem można uzupełnić z ziemii okrzemkowej (mają ją na stronie którą przed chwilą podawałem), do tego bardzo ważna dla kondycji skóry, ścięgien, stawów itp. jest siarka, polecam MSM również z aliness:p i nie bać się opalania w lecie, wbrew naturze jest być krótko lub w ogóle na słońcu w lecie, i wiadomo, jak ze wszystkim nie można przesadzać, nawet ze słońcem, ale im częściej możemy się na niego wystawiać, tym lepiej dla nas:p aha, i jeśli macie problem z tym, żeby opalać się na brązowo, bo opalacie się na czerwono, zwiększcie spożycie dha+epa, gdzieś widziałem post, że właśnie ten pierwszy kwas pozwala na brązowienie skóry, jak go nie masz to będą oparzenia:)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 3nd3x0 napisał:

Ja stosuję cynk i magnez przed snem, działa bajecznie ;] Raz że cera się fajna zrobiła a dwa że sen jest lepszej jakości.

 

Podobno cynku i magnezu nie powinno się razem łączyć. Najlepiej jedno rano, a drugie wieczorem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdumiony, że nikt nie wspomniał o... tlenku wodoru. Cera nawodniona wygląda dużo zdrowiej. Ogranicza też przetłuszczanie się skóry oraz niweluje przebarwienia / cienie / worki pod oczami.

 

Do listy powyżej dodałbym jedynie cynk z stricte suplementów.

 

EDIT: Widzę, że cynk już się pojawił. A więc dorzuciłbym tylko wodę. Nawet 2-3 litry dziennie. Ewentualnie herbaty ziołowe - pokrzywa / bratek / czystek.

Edytowane przez HumanINC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

Jakie sam bierzesz epa-dha, Glicyna, Cynk i miedź? Są jakieś konkretne firmy, które możesz polecić i sam stosujesz?

EPA biore obecnie z Jarrow'a

Glicynę mam z Aliness, wcześniej brałem z NOW w takim 0,5 kg opakowaniu i ta wersja się chyba najbardziej opłaca

Cynk i miedź to mam w jednym pod nazwą L-OptiZinc z NOW

 

Generalnie to ja się trzymam zawsze Thorne, NOW, Jarrow, Apollos Hegemony i jak już muszę to biorę Aliness

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Muszę przyznać, że pewne suplementy po dwóch miesiącach stosowania zrobiły robotę, widziałem się ostatnio ze znajomymi po miesiącu przerwy i pytali co stosuje, że taka poprawa :D

 

Zaopatrzyłem się w: 

- Sanprobi (dwa razy dziennie, max 3 miesiące stosowania), 

- Cynk i miedź, 

- Olej z wiesiołka, 

- Essepatil na regenerację wątroby, 

- Magnez, 

- Niverosin (na zaczerwienienia) 

 

Fakt, że jest tego dość sporo, i pewnie będę powoli rezygnował zostając tylko przy cynku, oleju z wiesiołka oraz magnezie. 

 

Mam jeszcze takie czerwone kropki na policzku, pozostałość po trądziku różowatym, które wyglądają mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej, aczkolwiek jest ich mniej: 

 

2023-02-01-10-28-53-Plamy-po-tr-dziku-r-

 

Mam w planie dorzucić kolagen, który podobno działa na przebarwienia, ewentualnie peeling TCA, podobno też daje dobre efekty.

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaurycyPrzebarwień jak już są to za bardzo nie ruszysz samą dobrą dietą i suplementacją. Musisz wdrożyć jakąś przynajmniej podstawową pielęgnację. Peelingi tca o których piszesz to dobra opcja. Inną jest witamina c w postaci serum np https://basiclab.shop/antyoksydacyjne-serum-wyrownujace-20-rozswietlenie-wyciszenie - sam używam i polecam, dodatkowo masz teraz promkę. Po ok 3 tygodniach zobaczysz mega zmianę.

Na pryszcze i tzw niedoskonałości wybróbuj sobie kosmetyki z niacynamidem np https://www.douglas.pl/pl/p/3001043628 - niacynamidu i witaminy c nie powinno się stosować razem.

Jeżeli Ci nie pomoże to idź do dermatologa i ustal z nim plan działania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sankti Magistri napisał:

@MaurycyPrzebarwień jak już są to za bardzo nie ruszysz samą dobrą dietą i suplementacją. Musisz wdrożyć jakąś przynajmniej podstawową pielęgnację. Peelingi tca o których piszesz to dobra opcja. Inną jest witamina c w postaci serum np https://basiclab.shop/antyoksydacyjne-serum-wyrownujace-20-rozswietlenie-wyciszenie - sam używam i polecam, dodatkowo masz teraz promkę. Po ok 3 tygodniach zobaczysz mega zmianę.

Na pryszcze i tzw niedoskonałości wybróbuj sobie kosmetyki z niacynamidem np https://www.douglas.pl/pl/p/3001043628 - niacynamidu i witaminy c nie powinno się stosować razem.

Jeżeli Ci nie pomoże to idź do dermatologa i ustal z nim plan działania.

 

Dzięki wielkie za info! W chwili obecnej stosuje serum na zmniejszenie naczyń krwionośnych, kojarzysz może czy można to jakoś mieszać, czy musiałbym je odstawić na czas stosowania tego, które polecasz? 

W jakim stopniu pomogło Ci wyeliminować niedoskonałości, uważasz że na takie czerwone kropki jak na zdjęciu pomoże? One są gładkie, nie jest to nic o podstawie ropnej, pryszczowej itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maurycy napisał:

Dzięki wielkie za info! W chwili obecnej stosuje serum na zmniejszenie naczyń krwionośnych, kojarzysz może czy można to jakoś mieszać, czy musiałbym je odstawić na czas stosowania tego, które polecasz? 

Tego nie wiem.

 

Godzinę temu, Maurycy napisał:

W jakim stopniu pomogło Ci wyeliminować niedoskonałości, uważasz że na takie czerwone kropki jak na zdjęciu pomoże? One są gładkie, nie jest to nic o podstawie ropnej, pryszczowej itp. 

Generalnie witamina c działa rozjaśniająco, zmniejszająco przebarwienia. Ja stosuję praktycznie cały czas, u Ciebie może być tak że trzeba będzie podziałać z czymś innym np retinolem.

Kup i przetestuj, będziesz wiedział, każda skóra inaczej reaguje.

Jeżeli oczekujesz najszybszego efektu to polecałbym wybrać się też do dobrego dermatologa i on dobierze odpowiednie leczenie/zabiegi. Jak chcesz to mogę pokazać Twoje zdjęcie z tego posta koleżance co zajmuje się dermatologią i med. estetyczną, powinna coś więcej pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Sankti Magistri napisał:

Tego nie wiem.

 

Generalnie witamina c działa rozjaśniająco, zmniejszająco przebarwienia. Ja stosuję praktycznie cały czas, u Ciebie może być tak że trzeba będzie podziałać z czymś innym np retinolem.

Kup i przetestuj, będziesz wiedział, każda skóra inaczej reaguje.

Jeżeli oczekujesz najszybszego efektu to polecałbym wybrać się też do dobrego dermatologa i on dobierze odpowiednie leczenie/zabiegi. Jak chcesz to mogę pokazać Twoje zdjęcie z tego posta koleżance co zajmuje się dermatologią i med. estetyczną, powinna coś więcej pomóc.

 

Kupiłem i przetestuje :) Zobaczymy, czy będzie jakiś efekt, najwyżej pod koniec lutego umówię się na konsultację w sprawie peelingu TCA :) Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maurycy napisał:

Mam jeszcze takie czerwone kropki na policzku, pozostałość po trądziku różowatym, które wyglądają mniej więcej tak jak na zdjęciu poniżej, aczkolwiek jest ich mniej: 

 

Kwas mlekowy i retinol, na przemiennie przed snem. Nie miałem przebarwień, ale fajnie poprawiło koloryt skóry. Ludzie z bliznami po trądziku to stosowali i rezultaty były ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz aktywny trądzik? Mi trądzik nie dokucza, a do poprawy cery kupiłem Dermapen + kapsułki z kolagenem, raz w miesiącu robię sobie zabieg, widok krwi lecącej po twarzy może trochę odstraszyć, ale efekty zajebiste.  Jestem po drugim zabiegu, zmarszczki zminimalizowane, skóra się zagęściła, pory ładnie zwężone. Poczytaj o tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wymieniane suple, to kiedyś wystarczyło mieszkać na wsi w normalnej rodzinie :

- porządny rosół z własnej kury biegającej wolno na polu, do tego zjedzenie do czysta nogi czy skrzydełka

- zupa na wywarze z mięsa i kości, np. grochówka, no i zjedzenie tej sztuki mięsa

 

Dla amatorów - zjedzenie szpiku.

 

Do tego dodać własne kiszonki, jakieś jajka, i potrzeby aminokwasów, witamin i mikroelementów na cerę spełnione, i to w najbardziej przyswajalnej formie.

 

Z naturalnych supli - picie drożdży. Najpierw trzeba je zabić temperaturą.

Taki napój ma sporo składników odżywczych.

 

Warto zrobić dietę eliminacyjną - często za takie syfy odpowiada stan zapalny lub uczulenie wywołane przez jakieś przetworzone żarcie, np. białą mąkę, za dużo omega-6 w diecie, brak witamin.

Po głodówce żywić się monotematycznie (grupa produktów) i obserwować zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi syfy wywala po dymie, obojętnie czy to szlug, elektryk czy zioło. 
Po alkoholu, piwo, czysta, poza winem.

I oczywiście po fastfoodach, pizza, Mac, KFC...

 

Od siebie dodam:

Dużo wody, niekiedy zapominamy żeby doskonale nawadniać nasz organizm, żeby sam z siebie się przeczyścił, oczyścił.

Nie używać zapychających glinek do twarzy. Polecam do tego pianki, używam z under 20 (zielonej) która delikatnie oczyszcza, czyści i matuje skórę.

Co kilka dni zachodzę do rossmana i kupuje w małych jednorazowych saszetkach maski do twarzy drobnoziarniste. Jest w czym wybierać.

2-3 godziny przed spaniem smaruje się serum oraz kremem od Mixa. Później zmywam to pianką żeby nie chodzić spać tłustym. 

Mam nadzieje ze każdy ma świadomość odpowiedniej diety. Ciemne pieczywo, rybki, wołowina, owoce, warzywa :) 

Dla kogoś kto czyta ten temat i ma pełno trądziku podskórnego - na receptomat.pl kupić receptę na axotret. Mi pomaga, nie pomógł izotek i jakieś inne śmieszne maści z apteki lub rossmana. (po miesiącu widać pierwszy efekt, przeczytać ulotkę ile mg stosować). Wizyta u dermatologa 150 - 200 zł. Powie ze dieta, przypisze jakiś kremik, bo antybiotykami nie chcą leczyć. 

 

+
W celach kosmetycznych, zmarszczki, niedoskonałości na twarzy - hormon wzrostu w niedużych ale regularnych dawkach.

 

Edytowane przez Strongowaty
starość nie radość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2022 o 20:24, Maurycy napisał:

Jakie suplementy diety polecacie na poprawę wyglądu skóry?

Mniej smażonego mięsa, mniej cukru.

16633588281084836-jpg-gallery.big-iext11

wpx_96b98e76e06cc39933a39b222ae95022.jpg

W dniu 26.11.2022 o 20:24, Maurycy napisał:

jakieś sprawdzone środki, witaminy? 

Ja spożywam jeszcze te produkty, wiem, ze są drogie, ale mi pomagają.

 

https://vitamanature.pl/suplementy-na-skore/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.