Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tu o umiejętności kopania transzei i strzelania z karabinu, a najwidoczniej zapomniało towarzystwo, że współczesna armia jest zmechanizowana i częsciowo skomputeryzowana. 

Chuj takiemu szwejowi po kursie obsługi kałacha, jeżeli pierdolnie go coś zdalnie sterowanego. A u nas wciąż myślenie jak z 1920.

Edytowane przez zychu
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie troche ten pisk ogółu jesli chodzi o powołania do wojska na przeszkolenie. Z jednej strony mi się nie pali w kamasze znowu iść, ale obiecano nam świetną zawodową armię z dobrym sprzętem i wyszkoleniem, a fakty sa tkaie że jakies wojskowe trudnie przewalały dosłownie miliardy które miały iść na wyposażenie. Dosłownie kłania się Rosja i Ukraina, ale wojsko to nie jest jakieś szczególne siedlisko inteligentów więc jakoś mnie to nie dziwi. Biorąc pod uwage poziom korupcji i ogólnego niedbalstwa też jeśli chodzi o polityków, spóźnione zakupy uzbrojenia to mamy receptę na przegraną wojną. Dobrze że w tym nato jesteśmy i nie wszystko co się w wojsku dzieje to skrajne dziadostwo i jest troche dobrych myslących ludzi którzy się w tym bagnie taplają i próbują to spinać do kupy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat Pan Z. mówił jak wybiórcza robi pedagogikę wstydu o Polakach, o ciemnocie i podobne bzdety a teraz ta banda z drugiej strony robi dokładnie to samo, no ale paniska albo mają astygmatzym albo sami nie byli, no śmiechu warte

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://wiadomosci.onet.pl/opinie/lukasz-warzecha-o-szkoleniach-dla-cywili-wojsko-powoluje-czyli-machanie-cepem/60dnlek?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2

 

Warzecha to taki ostatni sprawiedliwy w tym bagnie i ciekawe rzeczy pisze:

 

"Wszystko to oczywiście nijak się ma do rzeczywistości prawnej, czyli tej opisanej w nowej Ustawie o obronie ojczyzny. Wezwanie do WCR nie jest żadnym "zaproszeniem" – stawić się trzeba. Podobnie skierowanie na ćwiczenia nie jest "propozycją", ale ma charakter decyzji administracyjnej. Była to więc raczej słaba próba ubrania twardej rzeczywistości w eleganckie sformułowania. I tu uwaga: tej decyzji nie można zaskarżyć do sądu administracyjnego, a jedynie możliwe jest odwołanie w ramach samego systemu wojskowego! Tak stanowi art. 122, ust. 3 pkt 2 ustawy. Co budzi zresztą poważne wątpliwości konstytucyjne, bo jest ograniczeniem obywatelowi prawa do sądu. "

 

 

Lepszy cyrk:

https://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/po-domach-chodza-ludzie-w-mundurach-mieszkancy-zaniepokojeni/n33q9t4

"Do dziwnego incydentu doszło w okolicach Ostródy w woj. warmińsko-mazurskim. W mediach społecznościowych pojawiło się ostrzeżenie przed tajemniczymi ludźmi w mundurach i czarnych czapkach, podającymi się za żołnierzy i chodzącymi po prywatnych domach. Do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lidzbarku Warmińskim miały wpływać skargi i zapytania od zaniepokojonych mieszkańców — informuje serwis eska.pl.

 

Przed rzekomymi oszustami, podającymi się za żołnierzy, ostrzegał mieszkańców okolicy Ostródy i Lidzbarka Warmińskiego urząd miejski w Lidzbarku.

 

Nieporozumienie wyjaśniła oficer prasowa 16. Dywizji Zmechanizowanej, major Magdalena Kościńska, która poinformowała serwis eska.pl o przeprowadzanej akcji. Z jej słów wynika, że żołnierze prowadzili rutynowe działania, realizowane w tej okolicy raz na kwartał i mające na celu przećwiczenie pewnych zachowań na wypadek ewentualnego konfliktu zbrojnego."

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tej sprawię i z artykułów wynika ,że powołania dostaną tylko osoby o konkretnych zawodach . Tutaj cytat

 

"W 2023 roku powołania będą dotyczyły głównie osób, którym zostały nadane przydziały mobilizacyjne. Większość, która zostanie przeszkolona, to osoby, które już mają doświadczenie wojskowe. W niewielkim stopniu będziemy też sięgać po potencjał osób, które posiadają pożądane, przydatne kwalifikacje na potrzeby Sił Zbrojnych - tłumaczy w rozmowie z Interią ppłk Justyna Balik, rzecznik prasowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. 
- Żołnierze rezerwy pozostający na przydziale mobilizacyjnym bez cyklicznego szkolenia z biegiem czasu tracą nabytą wiedzę i umiejętności. Dlatego chcemy zadbać, by odświeżyli swoją wiedzę - dodaje.
Mówiąc krótko - w tym roku na ćwiczenia wzywani będą głównie ci, którzy w przeszłości mieli z wojskiem kontakt nieco większy niż tylko kwalifikacja wojskowa. Ciekawszy jest jednak drugi fragment dotyczący wezwań dla osób o szczególnie pożądanych kwalifikacjach. Tacy ludzie też będą stanowili pewien procent osób "zapraszanych" na ćwiczenia. O kim mowa?

Lista pożądanych przez wojsko zawodów i umiejętności


Na podstawie tzw. wykazu uprawnień i kwalifikacji szczególnie przydatnych w wojsku, można wymienić następujące umiejętności i zawody:

kierowcy kat. C, C+E oraz D, operatorzy sprzętu do robót ziemnych i urządzeń pokrewnych, operatorzy maszyn i urządzeń dźwigowo-transportowych, nurkowie i płetwonurkowie, skoczkowie spadochronowi, kucharze, spawacze, lekarze, sanitariusze i ratownicy medyczni. 

Ale to nie wszystko.
- To np. lekarze, pielęgniarki, stomatologowie, tłumacze, informatycy czy elektrotechnicy - wylicza ppłk Balik. - To też weterynarze, bo mamy w wojsku konie i psy, a jednak szkolnictwo wojskowe nie obejmuje szkolenia lekarzy weterynarii - dodaje.
Zaznacza, że "w wyjątkowych sytuacjach mogą to być też kobiety, które mają szczególne predyspozycje". - Wykonują zawód, bądź są w trakcie kształcenia kwalifikacji, które są bardzo pożądane i użyteczne w wojsku - podkreśla. "

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Baca1980 said:

Może być memem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Miłośnicy wojska, gdy okazuje się, że sami dostali wezwanie:”

 

Ci akurat kierują się jakims instynktem samozachowawczym. Wiedzą że im sie nie pali. Gorzej z tymi którzy sobie wyobrażają ze będą ganiać jak siły specjalne w call of duty, potem zobaczą smutną szarą polską rzeczywistość, i im się odmieni bo panienki sznurem nie pójdą za mundurem tylko jeden z drugim będzie siedział w błocie przemoczony od paru dni w zalanym okopie a artyleria bedzie napierdalać 24/7. 

 

ja u siebie na służbie miałem taki moment samoświadomości jak zobaczyłem mój pluton jak ćwiczył atak sekcjami i na to popatrzyłem chwile "tak troche z boku" to mnie naszło że człowiek z tym karabinem wobec całej machiny wojennej jest niczym, a jak go zabiją to może byc tak że rodzina nawet ciała nie zobaczy. Filmy filmami a rzeczywistość rzeczywistością i ta druga jest dużo mniej przyjemna. Co nie znaczy że nie da się tego przeżyć. Armia jest tak naprawdę skazana na duże straty kiedy przełamywany jest fron z jednej albo drugiej strony (i to się dzieje zazwyczaj na niewielkich odcinkach). W krótkim okresie czasu jak ktoś jest na wojnie to jego szanse przeżycia nie sa jakieś szczególnie niskie (poza cywilami bo w nowoczesnych konfliktach na dużą skalę będą ginąć tysiącami).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Eskel said:

Co się zmieniło w Twoich przekonaniach od czasów zmuszania nas do szczepień?

 

Co tu powiesz?

A kiedy ja kogoś zmuszałem do szczepień?

 

11 hours ago, Eskel said:

Wolność to wolność, człowiek rodzi się wolnym i nie powinna mieć żadnych kosztów.

 

Jak to? Chcesz za darmo korzystać z cudzej pracy? Rządzić państwem mogą tylko Ci, którzy za to zapłacą. Jak idziesz do sklepu to dają Ci coś za darmo?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wrotycz napisał:

 

Co tu powiesz?

A kiedy ja kogoś zmuszałem do szczepień?

 

Źle mnie zrozumiałeś, nie Ty zmuszałeś, tylko nas zmuszano. Pamiętam, że byłeś po tej stronie barykady co ja, znaczy przeciw przymusowi szczepień. 

 

Godzinę temu, wrotycz napisał:

Jak to? Chcesz za darmo korzystać z cudzej pracy? Rządzić państwem mogą tylko Ci, którzy za to zapłacą. Jak idziesz do sklepu to dają Ci coś za darmo?

 

Nigdy nie dostalem w życiu niczego za darmo, jestem bardzo daleki od myślenia typu "daj, mi się należy". Co do poboru, jeszcze raz powiem o co mi chodzi: nie mam nic przeciwko ćwiczeniom, mam świadomość że w razie napaści na Polskę konieczna będzie mobilizacja bo stutysięczna armia zawodowa sobie nie poradzi. Natomiast jeśli to nasze władze wejdą w nienaszą wojenkę to mogą mnie pocałować w dupę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zychu napisał:

Ale tu właśnie widać, że należy umiejętnie łączyć stare z nowym, aby odnosić sukcesy.

Nie zmienia to jednak faktu że w tym konflikcie liczy się też ilość żołnierzy. Szwej z kałachem będzie podobnie użyteczny w okopie co specjalista. Lepiej mieć szweja niż go nie mieć i marnować np. Siły specjalne na siedzenie w transzei. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.