Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

@Obliteraror @spacemarine @Baca1980

 

J.Wolski w ciągu niespełna tygodnia zmienił się z testosteronowego zabijaki w płaczące książątko [tak nazwał przeciwników obowiązkowych ćwiczeń zakończonych

obowiązkową przysięgą wojskową].

 

comment_1670887605klRdqfhB4tKEIpzWtGGjyX

 

😊

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

@Obliteraror @spacemarine @Baca1980

 

J.Wolski w ciągu niespełna tygodnia zmienił się z testosteronowego zabijaki w płaczące książątko [tak nazwał przeciwników obowiązkowych ćwiczeń zakończonych

obowiązkową przysięgą wojskową].

 

comment_1670887605klRdqfhB4tKEIpzWtGGjyX

 

😊

 

 

To podobne wyrazy szacunku nie tylko dla komentujących ale i dla czytelników:

 

 

Obrazek podpisu wg tego twejta wyżej jak komuś się nie chce klikać, uwaga tylko cytuje to zdjęcie z twejta, czy to jest prawda czy fake nie wiem

FfXrZ7HXEAIlUMg?format=jpg&name=medium

 

 

 Za coś jednak przepraszał...

 

 

 

 

Wolski ma wiedzę jako teoretyk i można sobie posłuchać, ale te fikołki to niezły ubaw, ale dobrze wychodzi z ludzi prawdziwy charakter i podejście do innych

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spacemarine napisał:

Wolski ma wiedzę jako teoretyk i można sobie posłuchać, ale te fikołki to niezły ubaw, ale dobrze wychodzi z ludzi prawdziwy charakter i podejście do innych

 

Nie znam kontekstu, ale lekko rozbawił mnie ten shot z dr Napierałą:

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei 

Znam wyrywkowo jego twórczość, zrobił dobrą robotę na początku bycia szerzej rozpoznawalnym, gdzie cisnął po geopolitykach-handlarzach strachem.

Ale nie wszystko u Napierały mi się podobało [szkalowanie libertarian, lekka francjo i anglo - filia, umniejszanie nietrafionym pomysłom pisu na zasadzie "może i dzietność spadła mimo 500+, ale może bez 500+ spadła by jeszcze bardziej" - autentyk]. Także mogę go posłuchać, ale ostrożnie. 😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spacemarine napisał:

 

 

To podobne wyrazy szacunku nie tylko dla komentujących ale i dla czytelników:

 

 

Obrazek podpisu wg tego twejta wyżej jak komuś się nie chce klikać, uwaga tylko cytuje to zdjęcie z twejta, czy to jest prawda czy fake nie wiem

FfXrZ7HXEAIlUMg?format=jpg&name=medium

 

 

 Za coś jednak przepraszał...

 

 

 

 

Wolski ma wiedzę jako teoretyk i można sobie posłuchać

Taką wiedzę to i ja mam, a w pewnych aspektach może i większą (np. w lotnictwie). To po prostu jeszcze jeden pretensjonalny dyletant, który znalazł sobie cwany sposób zarobkowania, czyli pierdolenie przed kamerką.

Ale gdy już prawdziwe życie łomoce (kolbą) do drzwi, to ptysiu natychmiast się obsrywa, bo biznes, żona, dzieci, oj, oj!

 

@Dworzanin.Herzoga, Napierała mimo wszystko jest inteligentniejszy od Wolskiego, o kretynie Zychowiczu już nie wspominając.

Zychowicz, Bartosiu czy Wolski po prostu żerują na wojnie, strachu i gejopolityce, sprawiając, że ludzie czują, iż coś z tego wszystkiego kumają. Bez tych typów polactwo nie mogłoby się wymądrzać na grillowych spędach.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zychu napisał:

Taką wiedzę to i ja mam, a w pewnych aspektach może i większą (np. w lotnictwie). To po prostu jeszcze jeden pretensjonalny dyletant, który znalazł sobie cwany sposób zarobkowania, czyli pierdolenie przed kamerką.

Ale gdy już prawdziwe życie łomoce (kolbą) do drzwi, to ptysiu natychmiast się obsrywa, bo biznes, żona, dzieci, oj, oj!

 

Ale on pisze że specyfika branży youtubowej, więc chyba youtuberstwo zwalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zychu napisał:
13 minut temu, spacemarine napisał:

 

Ale on pisze że specyfika branży youtubowej, więc chyba youtuberstwo zwalnia

A, to co innego, panie Wolski, jak jutubowa, to przepraszamy.

 

z wyrazami szacunku

WKU

 

Heh, tak bym widział jego stream YT z opuszczania WCR, po wysłaniu na 90 dni ćwiczeń:

 

😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zychu napisał:

Następny chętny na cwaniarę Himalajkę z mitycznej wschodniej Azji?

Co Ty Bracie, moją starą jesteś? 😆

Kolejny raz muszę "mówić" eh...

klimat, koszty życia i wiza turystyczna do 3 lat.

Każdy jeden wie, że Himalajki można znaleźć tylko w Himalajach 🤦‍♂️

----

Już jedną NAWALT z Filipin miałem w czasach blue pilla, nein danke

Edytowane przez curvipiccolo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

comment_1670887605klRdqfhB4tKEIpzWtGGjyX

 

Wg Wolskiego ten wpis był zmanipulowany, bo wraz z uciętym fragmentem wyglądał tak:

 

comment_1670951821T6u97l2HYfBv5dl08CzXNk

 

A w komentarzu na wykopie dodaje, że i jego dotyczy ten obowiązek, bo mimo posiadanie 6 letniego dziecka, dostanie najwyżej inny termin i i idzie w kamasze. 

 

Jednak wygląda na to, że to tylko mydlenie oczu, bo w przypadku rodziców dzieci do lat 8[punkt 1], oboje rodziców są zwolnieni z tego obowiązku, dopiero w przypadku 8-18 latków [pkt 2]  są zwolnieni pod warunkiem, że nikt inny oprócz nich nie może się opiekować dzieckiem.

 

comment_1670953823sDhmWSCdWv3RapKrRQPdqN

 

Chociaż pewny nie jestem, jaka jest interpretacja tego bubla w tym zakresie i w innych heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawa analiza wykazująca, że na ćwiczenia rezerwy NIE może być wezwana osoba, która nie jest ŻOŁNIERZEM rezerwy, czyli nie złożyła nigdy przysięgi. Autor rozgranicza "osoby w rezerwie pasywnej" i "żołnierzy w rezerwie pasywnej".

 

Z arta prawnika, warto wejść na jego stronę, niech chłop widzi że jest ruch to więcej może takich perełek napisze.

https://prawniknapoligonie.pl/wezwanie-na-cwiczenia-rezerwy/

Pytanie do naszych prawników tutaj czy to co pisze to jest prawda:

 

"

Żołnierz w rezerwie pasywnej to nie osoba w rezerwie pasywnej

Osoby w rezerwie pasywnej nie możesz mylić z żołnierzem rezerwy.

To dwie różne osoby. Żołnierzem rezerwy możesz zostać. Tylko jeżeli tego będziesz chciał. Pamiętaj, że piszę tutaj o sytuacji osób, które przeszły tylko kwalifikację wojskową i to ich dotyczy ta sytuacja.

Osoby w rezerwie pasywnej nie muszą się martwić.

I tak nie możesz zostać wezwany na ćwiczenia rezerwy. Nie możesz otrzymać karty powołania.

Możesz otrzymać co najwyżej wezwanie do WCR, gdzie uzupełnią informacje o Tobie. Do tego zapytają, czy nie chcesz uczestniczyć w ćwiczeniach. Odmówisz? Nie ma problemu! Osoba w rezerwie pasywnej może iść na ćwiczenia o ile będzie chciała.

Pamiętaj jednak, że jeżeli się zgodzisz to po przysiędze wojskowej staniesz się żołnierzem w rezerwie i wtedy możesz już regularnie dostawać kartę powołania na ćwiczenia żołnierzy rezerwy.

"

 

 

Źródło:

https://prawniknapoligonie.pl/wezwanie-na-cwiczenia-rezerwy/

 

Dyskusja o tym:

https://www.wykop.pl/link/6942759/wezwania-na-cwiczenia-mozliwe-tylko-dla-osob-po-przysiedze/

 

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem rozróżnienia na rezerwę pasywną i aktywną. Nie chce mi i się szukać, ale o ile pamiętam to w książeczkę wojskową mam wybite tylko kat. A przeniesiony do rezerwy.

 

Dawniej, gdy jeszcze byl powszechny pobór, dostawlo się wezwanie na WKU, tam "bilet" i potem wyjazd na chyba 3mc tzw. "ulitarki" (czy unitarkę), dopiero potem przysięga i reszta służby, więc przez pierwsze miesiące też byli tam ludzie bez przysięgi i nie bylo możliwości odmowy tak po prostu, tylko lekarska, albo służba zastępcza.

Edytowane przez bzgqdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comment_167105027243Lvon7wr980DrrAKXIxXJ

 

Prawdziwy mężczyzna pójdzie na to, by w zgodzie z ustawą, po obowiązkowym 33 dniowym szkoleniu, złożyć obowiązkową przysięgę wojskową

i być w świetle prawa żołnierzem rezerwy, którego wojsko może powoływać na ćwiczenia trwające do 90 dni rok w rok, w czasie pokoju. 

Z resztą nie tylko na ćwiczenia ale też np. do likwidacji skutków klęsk żywiołowych.

 

W ogóle to nie brzmi jak prymitywna manipulacja, nieudolnie operująca na próbie wywołania poczuciu winy i wstydu. 😊

 

Ale tak jak przeczuwałem, a co uprawdopodabnia analiza prawnika wrzucona przez @spacemarine, ta ustawa jest dziurawa jak ser szwajcarski.

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że film na czasie jak obecnie wygląda szkolenie wojskowe. Z perspektywy 40-sto kilku latka :).

 

 

 

Mój komentarz: przez lata nic się w tym monie nie zmienia. Takich zapomnianych jednostek jest na pęczki. Gdzie tak naprawdę znudzone trepy odliczają dni do cywila:). A szkolenie rezerwy to dla nich dopust boży który zaburza ich strefę komfortu :).

 

Sekcja komentarzy też ciekawa. I trafiła się prawdziwa truskawka na torcie:

 

Ja wlasnie jestem na szkoleniu rezerwy. Jak zdjecia prawdziwe, to kolega mieszkal w luksusach. U mnie kible sa jeszcze z lat 90 i to poczatku, a cuchnie w nich jak w kiblach w pkp za prl. Pod prysznicami to w ogole brud, grzyb, plesn na scianach plus od groma jakiegos robactwa, wyglada na jakies male cmy. Poki co jest piaty dzien, a szkolenie to jakis zart. Zeby pojsc na posilek chodzimy na stolowke z buta 750m w jedna strone + powrot. Pozniej 8km tez z buta na miejsce cwiczen. Tam, godzine czegos co mozna od bolu nazwac zajeciami i 1,5h sciemniania w krzakach. Obiad w lesie i powrot 8km z buta. Na kompanii jestesmy o 14 i lezymy na wozach do rana. I tak dzien w dzien. Jak ktos zwrocil pani kapral uwage na jakosc zajec, to uslyszelismy ze jak nam sie nie podobaja zajecia to ona moze nas przepierdolic, tylko ze jej zabronili. Coz, w mojej jednostce zolnierzy rezerwy sie nie szkoli tylko przepierdala. Fajnie ze miales ciekawe zajecia, ja niestety, wyglada na to, ze zmarnuje tylko czas.

 

Pani (tfu!) kapral to się chyba w głowie p.opierdoliło :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.