Skocz do zawartości

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe?


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, yrl said:

To już wiadomo czemu zgłosiło się do nas WCR. Szykują się na coś bo zaczęli nakładać świadczenia osobiste. Teraz weź nałożą ci świadczenie że masz wozić osoby wręczające karty powołania. 

Nie wiem czy wiesz, ale już od lutego b. r. wszystkie firmy transportowe oraz dysponujące sprzętem ciężkim były informowane o nakazie 7-dniowej gotowości do przekazania sprzętu wojsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to:

 

Osoba podlegająca kwalifikacji wojskowej, która została, na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1541, ze zm.), przeznaczona do odbycia zasadniczej służby wojskowej albo przeszkolenia wojskowego, może złożyć wniosek o przeznaczenie jej do służby zastępczej, jeżeli jej przekonania religijne lub wyznawane zasady moralne nie pozwalają na odbywanie służby wojskowej. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat : z jednej strony uważam, że kazdy facet powinien przejść kurs obsługi broni, jej użycia. Oswoić się z bronią. Ponieważ uzyskać pozwolenie na palną bojową nie jest łatwo, a i o strzelectwie sportowym można pomarzyć, to szkolenie/przeszkolenie jest wg mnie dobrym pomysłem...z drugiej strony : jeśli w szale ukrofilii ( powody nieznane ) nasi rządzący szukają idiotów, którzy mają ginąc za upadline i za komika to ja serdecznie taki pomysł pierdolę. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, thyr napisał:

A na koniec cwiczen przysiega i juz jestes miesem armatnim . @Strusprawa1 nie czekaj na powolanie pokaz ze ci naprawde zalezy . Gdyby bylo wiecej takich jak ty ukry by ta wojne wygraly zanim by sie ona na dobre zaczela . Zostaw swoja legitymacje partyjna zaloz mundur i smigaj przeciez “jakies polaki “ juz tam sa .Bedzie o czym porozmawiac z podobnie myslacymi .

Czekam na masowe protesty takich prorosyjskich ukrofobicznych pierdół z internetu - może pokażą, że są cokolwiek warci w swoich ideach. Szczególnie liczę na to gdy będzie powstawać jedno państwo od Odry, po Słowiańsk i Rygę. 

Wtedy dołączę do policji by pałować takich.
Jeśli to się nie wydarzy i będzie szykować się wojna z Rosją to może dołączę do woja. Najprawdopodobniej zostanę w zawodzie kim jestem idąc do WOTu. 
 

 

 

Godzinę temu, zychu napisał:

Phi! A jaki będziesz mieć wybór?

 

Panie Strusiu, czy zechciałby Pan do armii?

Podpisano, WKU.

 

Lol. :D

To dosłownie ja.
comment_1670078110t5ZTKNTHuEXx0RqpjHNsZc

1 godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

RUScepcja. ☺️

O kierwa - miało być "Ukraina". XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Strusprawa1 napisał:


Czekam na masowe protesty takich prorosyjskich ukrofobicznych pierdół z internetu - może pokażą, że są cokolwiek warci w swoich ideach. Szczególnie liczę na to gdy będzie powstawać jedno państwo od Odry, po Słowiańsk i Rygę. 

 

 

 

Ty to juz zupelnie odjechales . Nikt tu nie jest prorosyjski wielu natomiast z nas uwaza ten nierzad i ten ukrowski tez za wrogi “ narodowi slowianskiemu “. 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło w mediach głównego ścieku stworzyć artykuł i narrację o rzekomej obowiązkowej służbie wojskowej i już nie jednemu "obrońcy" ojczyzny drazka kupy na majtach się pojawiła. Dobrze to obrazuje temat o wojnie na Ukrainie gdzie jedni chcieli roztrzeliwac pod ścianą dezerterów, drudzy wyciągać z pociągów a trzeci siła przymuszac. 

Najwięksi zwolennicy banderowcow czy formulowych "patriotów", którzy rusofobie wyssali z mlekiem matki mają pełne gacie bo w końcu mają możliwość spełnienia swoich marzeń

o wojaczce. Chłopcy klepiący w klawiaturę masę niepotrzebnych postów pokazaliście prawdziwą twarz i strach przed odpowiedzialnoscia😆

Wiedziałem, że jesteście miękkie faje piszący swoje mundrosci😂

W porównaniu do was w wojsku byłem, swoje przeżyłem i się na oglądałem do tego podtrzymuje to co pisałem w wątku u @niemlodyjoda, że w razie czego jedynym sensownym rozwiązaniem jest ekonomia krwi, kalkulacja zysków, strat i wyjazd jak najdalej od tego pierdolnika, w którym przychodzi żyć.

Chłopaki tutaj nie ma czego bronić, to państwo z dykty gdzie nic nie działa, gdzie dla wszystkich jesteście tylko zasobem/narzędziem, gdzie kobiety wami gardzą i niszcza, gdzie władza każdego dnia utrudnia wam życie, okrada z pieniędzy czy majątku. 

Co do służby wojskowej zawsze była tylko przez ostatnie 12 lat była zawieszona i zapewne na mocy jakiejś ustawy będzie odwieszona i znów obowiązkowa. W normalnych krajach macie wybór i rządzący to akceptują natomiast w krajach dawnego bloku wschodniego jesteście mięsem armatnim bez żadnych praw. 

  • Like 9
  • Dzięki 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, thyr napisał:

Ty to juz zupelnie odjechales . Nikt tu nie jest prorosyjski wielu natomiast z nas uwaza ten nierzad i ten ukrowski tez za wrogi “ narodowi slowianskiemu “. 

Ja nie uważam za wrogi i realnie nie jest nam wrogi - oni dali się wpuścić w narrację Rosjan, że są naszymi wrogami (to wiele mówi o ich... ach, nieważne). 
 

No tak, oczywiście, że nie jest. 
Tylko się słucha ich przekazu.

 

No spoko. Niech dla tych będzie, że odjechałem. 

1 minutę temu, Iceman84PL napisał:

Najwięksi zwolennicy banderowcow czy formulowych "patriotów", którzy rusofobie wyssali z mlekiem matki mają pełne gacie bo w końcu mają możliwość spełnienia swoich marzeń

Nie mam pełnych gaci i chętnie pojadę. Wymyśliłeś. 

 

Pytam po raz setny - co jest złego w rusofobii? Co to za argument? To jakby julka powiedziała "ale oni są rasistami!". No jasne, że tak i co z tego?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

Ku chwale ojczyzny! (idzie z bagnetem i pasem szahida na tanki)

 

;) 

 

Ja niezmiennie uważam, że zamiast bogoojczyźnianych pierdół młodzi ludzie powinni w szkołach czytać Losy dobrego żołnierza Szwejka.

 

A w gębie to każdy mocny.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Czym jestem starszy bardziej uzupełniam się z tym co powiedział Franz:

 

Tak po 30-stce zaczynasz kojarzyć fakty a po 40-stce to palcem w lewym bucie nie kiwnę w obronie bantustanu:).

 

20 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Wtedy dołączę do policji by pałować takich.

 

Are You Serious Spiderman GIF - Are You Serious Spiderman ...

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zychu napisał:

Tu już był taki jeden, co to deklarował, że będzie wyłapywał dezerterów i defetystów. 

Czaicie? Całą parę ładować nie w obronę kraju, ale w tyłowe działania policyjne. Gieroj, co nie? :D 

Pewnie miał starego lub dziadka w ZOMO/UB i w genach zostało co zostało.

Wszystkich krzykaczy pseudo patriotów co krzyczą o obowiązkowej służbie TO ZROBI Z CIEBIE "MENSZCZYZNE" w kaftan i do pokoju bez klamek i okien 👉

Edytowane przez bassfreak
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zychu napisał:

Tu już był taki jeden, co to deklarował, że będzie wyłapywał dezerterów i defetystów. 

Czaicie? Całą parę ładować nie w obronę kraju, ale w tyłowe działania policyjne. Gieroj, co nie? :D 

 

A jak przyjdzie co do czego to nogi z waty, Mnóstwo takich społeczniaków przerobiłem w czasie p(L)andemii :).

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maroon napisał:

Nie wiem czy wiesz, ale już od lutego b. r. wszystkie firmy transportowe oraz dysponujące sprzętem ciężkim były informowane o nakazie 7-dniowej gotowości do przekazania sprzętu wojsku. 

 

Wszystkie firmy transportowe przekazują dane o posiadanym sprzęcie do WCR, dawnego WKU a ci mogą poprzez Burmistrza czy Prezydenta nałożyć świadczenie. I tam masz określony termin stawienia się. Najczęściej jest on z dooopy bo powiedzmy 48 godzin od ogłoszenia mobilizacji. 7 dni to byłby luksus. Nie chcę mi się wierzyć że poszło coś do firm transportowych na które nie nałożono wcześniej świadczeń. 

 

1 godzinę temu, OdważnyZdobywca napisał:

 

Ciekawe na co.

Bo tego nie było nawet jak się wojna na ukr zaczęła. 

 

 

Świadczenia osobiste i rzeczowe były nakładane od dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, zychu said:

Ja niezmiennie uważam, że zamiast bogoojczyźnianych pierdół młodzi ludzie powinni w szkołach czytać Losy dobrego żołnierza Szwejka.

 

W szczególności o kadecie Bieglerze, co na cholerę za Cesarza umierał! 

 

Każda wojna to i piekło i groteska. 

 

Wiecie ile czasu przeżywa człowiek w wodach Bałtyku w styczniu i jakie są szanse na podjęcie czlowieka za burtą w złych warunkach pogodowych? 

 

8 minut i 3%.

 

Zakładając, że go wcześniej eksplozja i odłamki nie poszatkują. 

 

Prosit! 

3 minutes ago, yrl said:

. 7 dni to byłby luksus. Nie chcę mi się wierzyć że poszło coś do firm transportowych na które nie nałożono wcześniej świadczeń.  

 

Znajomy właściciel tartaku pokazywał mi pismo z Gminy, gdzie stało jak byk "Na wniosek WCR w... zobowiązuje się...... do gotowości wydania sprzętu.... w terminie do 7 dni od zawiadomienia". Ma kilka HDSów i to ich dotyczyło pismo, co ciekawe zwykłych ciężarówek nie wymienili. To był początek rozpierduchy na Ukrainie, więc może ktoś spanikował i takie pisemka rozsyłał, nie wiem. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zychu napisał:

Tu już był taki jeden, co to deklarował, że będzie wyłapywał dezerterów i defetystów. 

Czaicie? Całą parę ładować nie w obronę kraju, ale w tyłowe działania policyjne. Gieroj, co nie? :D 

Wróć. 
Nie napisałem, że będę strzelać do polskich żołnierzy. 
Odnośnie policji pisałem o pałowaniu Mateuszów Piskorskich i Piotrów Panasiuków. Tyle. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

Nie mam pełnych gaci i chętnie pojadę. Wymyśliłeś. 

 

Pytam po raz setny - co jest złego w rusofobii? Co to za argument? To jakby julka powiedziała "ale oni są rasistami!". No jasne, że tak i co z tego?

16137707549109.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nie napisałem, że będę strzelać do polskich żołnierzy. 

Ja nie o tobie, ale o naszym koledze @$Szarak$ - którego wpisy ogólnie są ciekawe, merytoryczne, ale czasem bije z nich naiwność.

 

A chęci pałowania innych nigdy nie zrozumiem. Nawet kacapów ani lewusów nie chciałbym pałować. Dlaczego miałbym pałować innych ludzi? 

Co innego wysmagać kuśką po gębie. Nic śmiesznego, przy tym nawet nahajka jawi się jako dziecinna igraszka. 

23 minuty temu, maroon napisał:

 

W szczególności o kadecie Bieglerze, co na cholerę za Cesarza umierał! 

Biegler! Jak on mi kolegę @$Szarak$ przypomina! Ale nie tego obecnego, a tego z lutego, zapalczywego i nieprzejednanego dla wrogów narodu; przepełnionego wiarą, że w czasie wojny wyróżni się nieprzeciętnym heroizmem i wraz z towarzyszami broni dokona wielkich czynów - i na pewno nie stanie się jednym z tych trupów ze zdjęć, nad którymi trzepią sobie internetowe zboki. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niemlodyjoda napisał:

Czym jestem starszy bardziej uzupełniam się z tym co powiedział Franz:

Ja go wypełniałem wiele lat, płacąc dziesiątki tysięcy (czasem więcej) podatków na ten cyrk rocznie, otrzymując w zamian najczęściej od mojego państwa środkowy palec albo kontrolę. W zaszczytny "łobowiązek" niech się bawią przede wszystkim ci wojownicy Internetów spod znaku: Call of Duty: Ukraine edition.

  • Like 3
  • Dzięki 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Marynarce RP. (Ciche buty)

Nie każdy nadaje się do służby, a co dopiero do szkolenia.  Fajne by było gdyby było jak w Izraelu.  Ale co on robą tam z tymi co sobie chleba sami posmarować nie umieją? 

 

 

Z 10 lat temu poszedłbym sam walczyć na UKRAINIE, dziś każdy konflikt zbrojny omijam szerokim łukiem.  Polska? Jaka Polska? 

 

 

Chore państwo. —-> chora policja, służba zdrowia itd itc 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.