Skocz do zawartości

A miało być tak pięknie


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Zmierzasz w tym kierunku o którym myślę.

Fantastycznie, jest to też jedno z rozwązań, ale mam do Ciebie prośbę: jak już utopisz w niej swój szmal, a ona kopnie Cię w dupę lub co gorsza wpadnie w jeszcze większe długi, ponieważ się nauczy, że miś zawsze poratuje i rozwiąże problemy oraz jak już będziesz na nią czy świat wkurwiony za to wszystko, to nie przylatuj na forum z nowym tematem o tym jaki świat jest zły, że ktoś CI na forum tak doradził i forum jest złe. Prentensje miej tylko do siebie i do siostry L. Bo widzisz, to jest tak, że niektórzy z nas coś tam w życiu doświadczyli i już to mają za sobą, wiedzą co i jak oraz z czym to się je. Widzą także jakie to jest frustrujące dla nas samych, że daliśmy się tak zrobić. Niektórzy z nas chcą, abyś tego za wszelką cenę uniknął.

 

Pamiętaj o tym, że zmierzasz w kierunku za radą 30latka, który/a mieszka z rodzicami, ma nikłe doświadczenie związkowe oraz zawodowe, często jojczy na swoje życie oraz na to forum, ma niewielu znajomych i generalnie niewiele w życiu przeżył. Nie pytaj skąd wiem😆

Stosując takie rady wylądujesz w japonkach na biegunie północnym.

 

@spacemarinezajrzyj na czat, już były pomysły, aby jego myszka dała białym rycerzom swój numer konta, to poratują, ja osobiście zaproponowałem szlachetną paczkę z okazji zbliżających się świąt.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 6
  • Dzięki 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super przykład na to, że nie warto mieć wspólnego budżetu w domu na przyszłość. Kiedyś będą dzieci i nagle się okaże, że matka przewaliła kasę i wszyscy idą z torbami. A tak to jedno z rodziców zawsze może być w czarnej dupie, bez problemu i żadnych konsekwencji dla rodziny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Nie rozmawiałem. Prosiła o to ale i sam bym się nie pochwalił bo nie ma czym. Reakcje ich znam. Sami oglądają każda złotówkę dwa razy zanim na cos wydadzą. Ja mam to samo po nich.

 

Kolejna czerwona flaga, manipuluje Tobą w kontakcie z rodzicami. Gdybym odwalił coś takiego to moi rodzice powiedzieliby że jestem durniem, nie piszę o Tobie z resztek szacunku bo wchodzisz jak w masło w bagno.

 

 

Ostatnie pytanie:

Myślisz że ona spłacałaby Twoje długi??? Jakby odwrócić sytuację? Szczerze

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spacemarine napisał:

 

Kolejna czerwona flaga, manipuluje Tobą w kontakcie z rodzicami. Gdybym odwalił coś takiego to moi rodzice powiedzieliby że jestem durniem, nie piszę o Tobie z resztek szacunku bo wchodzisz jak w masło w bagno.

 

 

Ostatnie pytanie:

Myślisz że ona spłacałaby Twoje długi??? Jakby odwrócić sytuację? Szczerze

Do krwi ostatniej opinia o mnie ważniejsza od wszystkiego...

 

Nawet (a przede wszystkim głównie) za cenę udawania, mataczenia, kłamania.

I już stajesz się "współwinnym zbrodni", gdy na to się zgodzisz.

8 minut temu, Pacman napisał:

Super przykład na to, że nie warto mieć wspólnego budżetu w domu na przyszłość. Kiedyś będą dzieci i nagle się okaże, że matka przewaliła kasę i wszyscy idą z torbami. A tak to jedno z rodziców zawsze może być w czarnej dupie, bez problemu i żadnych konsekwencji dla rodziny.

Dobrze. Proponujesz środek zaradczy jak plaster. Ja się raczej zapytam PO CO wchodzić w bagno, gdy wiesz, że na 90% Ciebie wciągnie. Czy nie można znaleźć do związku kobiety szczerej? (wiem, oksymoron)

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilówki biorą osoby albo totalnie niewiarygodne dla banków, albo totalnie nieświadome finansowo.

 

Tutaj podejrzewam miks, ale do rzeczy: co możesz zrobić by mieć realny pogląd na sytuacje i jednocześnie bezkosztowo (pomijając ze 2h czasu) jej pomóc?

 

Otóż:

Po pierwsze pobieracie jej raport z BIK, będzie historia kredytowa i aktualne kredyty, oraz informacja czy płaci w terminie. Co ważne: chwilówek tam wcale nie musi być. To pozwoli Ci zweryfikować wiarygodność partnerki.

 

Po drugie dzwonicie razem na infolinię każdej z tych firm pożyczkowych i prosicie o podanie stanu zadłużenia na 2 tygodnie naprzód (to ważne, bo od ręki się tego nie spłaci, a za 2 tygodnie może to być znacznie większa kwota i żaden kredyt konsolidacyjny czy inna pożyczka będzie niewystarczająca!)

 

Dopiero mając te informacje można cokolwiek zaplanować. Z mojej perspektywy: jeśli okaże się, że nie chce tego wspólnie zrobić, albo wyjdzie, że grubo naściemniała to z miejsca pakujesz delikwentkę i za próg. Jeśli wyjdzie, że mówiła prawdę i po prostu jest finansowym nieogarem, to już temat do indywidualnych przemyśleń i obowiązkowej intercyzy na przyszłość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManBehindTheSun

No jak spłaciłaby Twoje długi kolego?

Wiesz że nie tyle byś ją widział, tylko nie przyłaź tutaj później że Ciebie nie ostrzegaliśmy. Fakt że mówiła aby nie mówić Twoim rodzicom jest gorszy niż ta kwota, bo wie że ją posłuchasz i jesteś obwinięty wokół palca. Rok dwa jęczenie byś anulował dług albo lepiej gach tobie przemówi do rozumu bo łatwiej grozić komuś kto się nie szanuje niż chwilówkom i ich mafiom.

 

Powodzenia

 

Ten temat powinien być przypięty jako modelowy przykład jak pipa przesłania rozum

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gremlin napisał:

Chwilówki biorą osoby albo totalnie niewiarygodne dla banków, albo totalnie nieświadome finansowo.

 

Tutaj podejrzewam miks, ale do rzeczy: co możesz zrobić by mieć realny pogląd na sytuacje i jednocześnie bezkosztowo (pomijając ze 2h czasu) jej pomóc?

 

Otóż:

Po pierwsze pobieracie jej raport z BIK, będzie historia kredytowa i aktualne kredyty, oraz informacja czy płaci w terminie. Co ważne: chwilówek tam wcale nie musi być. To pozwoli Ci zweryfikować wiarygodność partnerki.

 

Po drugie dzwonicie razem na infolinię każdej z tych firm pożyczkowych i prosicie o podanie stanu zadłużenia na 2 tygodnie naprzód (to ważne, bo od ręki się tego nie spłaci, a za 2 tygodnie może to być znacznie większa kwota i żaden kredyt konsolidacyjny czy inna pożyczka będzie niewystarczająca!)

 

Dopiero mając te informacje można cokolwiek zaplanować. Z mojej perspektywy: jeśli okaże się, że nie chce tego wspólnie zrobić, albo wyjdzie, że grubo naściemniała to z miejsca pakujesz delikwentkę i za próg. Jeśli wyjdzie, że mówiła prawdę i po prostu jest finansowym nieogarem, to już temat do indywidualnych przemyśleń i obowiązkowej intercyzy na przyszłość.

Dzięki. No właśnie podsumowując póki co wszystko do kupy jaka rozmowę z nią przeprowadzić? Bo czeka mnie to po pracy. I tak wiem macie rację. Jest nieogarem finansowym itp itd. Jednak ma i pozytywne cechy charakteru, o które ciężko w tych czasach. Gdyby ich nie miała to nie spędził bym z nią nie całych 3 lat. 

 

Wracając do rzeczy mamy wejść w raporty BIK. Tam sprawdzam czy nie kłamała. Jest jednak duża szansa że chwilówek tam nie będzie więc może dalej ściemniać? Jeśli załóżmy że nic nie ma to co mam ją pakować za granicę? Nikt jej takiej kasy nie pożyczy zmiejsca. Ewentualne gdybym miał się poświęcić dla dobra ludzkości to co ten notariusz? Bo ktoś wspominał jakiś weksel. Przelew robić z mojego konta na jej i ona przy mnie spłaca jedna czy dwie chwilówki te najpilniejsze? 

2 minuty temu, spacemarine napisał:

@ManBehindTheSun

No jak spłaciłaby Twoje długi kolego?

Wiesz że nie tyle byś ją widział, tylko nie przyłaź tutaj później że Ciebie nie ostrzegaliśmy. Fakt że mówiła aby nie mówić Twoim rodzicom jest gorszy niż ta kwota, bo wie że ją posłuchasz i jesteś obwinięty wokół palca. Rok dwa jęczenie byś anulował dług albo lepiej gach tobie przemówi do rozumu bo łatwiej grozić komuś kto się nie szanuje niż chwilówkom i ich mafiom.

 

Powodzenia

 

Ten temat powinien być przypięty jako modelowy przykład jak pipa przesłania rozum

Zacytuję. Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono. Może być że kopnela by mnie w dupę. Może być że pożyczyła aby pomóc. Obym nigdy nie musiał sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie ma 3 milionów do spłaty, teraz to będą historie

https://tvn24.pl/premium/kredyt-hipoteczny-jaka-rata-jak-sobie-radzic-z-jej-wzrostem-6305890

 

Poczytaj dobrze forum ile tu jest historii kopniętych w tyłek, masakra, porozmawiaj z rodzicami to są więzy krwi na dobre i na złe a nie jakaś pańcia co za Twoimi plecami robi długi i knuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, spacemarine napisał:

Dobrze że nie ma 3 milionów do spłaty, teraz to będą historie

https://tvn24.pl/premium/kredyt-hipoteczny-jaka-rata-jak-sobie-radzic-z-jej-wzrostem-6305890

 

Poczytaj dobrze forum ile tu jest historii kopniętych w tyłek, masakra, porozmawiaj z rodzicami to są więzy krwi na dobre i na złe a nie jakaś pańcia co za Twoimi plecami robi długi i knuje.

Wiem co by powiedzieli rodzice. Spier czym prędzej. Tylko widzisz moi rodzice to prości ludzie. Nigdy żadnego kredytu nie wzięli i nie wezmą. Gdybym miał rodziców którzy 5x splajtowali kombinowali z biznesami i raz na górze raz na dole myślę że nie skreślali by tak odrazu kogokolwiek za kredyt w chwilówkę na 20 tyś.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Ewentualne gdybym miał się poświęcić dla dobra ludzkości to co ten notariusz? Bo ktoś wspominał jakiś weksel. Przelew robić z mojego konta na jej i ona przy mnie spłaca jedna czy dwie chwilówki te najpilniejsze? 

 

aliens-game-over-man.gif

 

Będą kolejne długi, kolejne ratowanie, będziesz wydojony, zostałeś ostrzeżony, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spacemarine napisał:

aliens-game-over-man.gif

 

Będą kolejne długi, kolejne ratowanie, będziesz wydojony, zostałeś ostrzeżony, powodzenia

Szczerze? Może nie wyglądam ale uczę się na błędach. I nie przeczę może być że wydoi mnie na te kilka tyś. Ale będzie to jej ostatnie dojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spacemarine napisał:

No jak spłaciłaby Twoje długi kolego?

Czyste gdybanie. 
Moze tak, może nie. 
Bezpiecznie zakładać ze nie, 
Bezpiecznie zakładać że wspólnik Cię wydyma, klient nie zapłaci na czas faktury a dostawcy będą mieć opóźnienia i będzie lockdown wraz z przesytem rynku
Bezpiecznie zakładać ze wszyscy chcą źle i nie zasługują na Twoją dobroć. 
Bezpiecznie mieć fobie społeczną.

Pamiętajcie też by nie zakładać firmy bo większość nie przetrwa roku. Nie inwestować w nieruchomości bo większość ekip spartoli, nie kupować drogich samochodów bo większość kierowców nie umie jeździć. No i unikać giełdy i krypto bo za chwilę mogą szorować po dnie. Nie wysyłać CV bo napewno januszex i są lepsi od Ciebie

Bezpieczne jest podejście nie da się i nie warto i każdy chce mnie wydymać.

A po jakimś czasie się powiesić ze zgryzoty i strachu
 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Libertyn napisał:

Czyste gdybanie. 
Moze tak, może nie. 
Bezpiecznie zakładać ze nie, 
Bezpiecznie zakładać że wspólnik Cię wydyma, klient nie zapłaci na czas faktury a dostawcy będą mieć opóźnienia i będzie lockdown wraz z przesytem rynku
Bezpiecznie zakładać ze wszyscy chcą źle i nie zasługują na Twoją dobroć. 
Bezpiecznie mieć fobie społeczną.

Pamiętajcie też by nie zakładać firmy bo większość nie przetrwa roku. Nie inwestować w nieruchomości bo większość ekip spartoli, nie kupować drogich samochodów bo większość kierowców nie umie jeździć. No i unikać giełdy i krypto bo za chwilę mogą szorować po dnie. Nie wysyłać CV bo napewno januszex i są lepsi od Ciebie

Bezpieczne jest podejście nie da się i nie warto i każdy chce mnie wydymać.

A po jakimś czasie się powiesić ze zgryzoty i strachu
 

 

Zapłać jej długi zatem, jesteś śmieszny, łatwo pisze się o nie swoich pieniądzach

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

Szczerze? Może nie wyglądam ale uczę się na błędach. I nie przeczę może być że wydoi mnie na te kilka tyś. Ale będzie to jej ostatnie dojenie.

Należy trzymać ramę, stawiać granice i ich bronić. Ale nie powinno się zamykać profilaktycznie przed całym otoczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie najważniejsze rzeczy:

1. Rejestracja konta (3 Kwietnia 2020). Co Ty nauczyłeś się przez te prawie 3 lata na forum?

2. Co Wy robiliście przez te 3 lata "związku"?

 

Odpowiedź NIC...

to_juz_naprawde_jest_koniec_3039.gif

Edytowane przez Egregor Zeta
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

Dwie najważniejsze rzeczy:

1. Rejestracja konta (3 Kwietnia 2020). Co Ty nauczyłeś się przez te prawie 3 lata na forum?

2 Co Wy robiliście przez te 3 lata "związku"?

 

Odpowiedź NIC...

to_juz_naprawde_jest_koniec_3039.gif

Podstawowa zasada forum. Nie mieć ślubu. Nie mieć dzieci. Nie być bankomatem. 3 zasad trzymam się do dziś. No chyba że źle zrobiłem i po tych 3 latach związku powinienem już conajmniej 1500 zł dostawać z 500+

Edytowane przez ManBehindTheSun
Tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

Dwie najważniejsze rzeczy:

1. Rejestracja konta (3 Kwietnia 2020). Co Ty nauczyłeś się przez te prawie 3 lata na forum?

2 Co Wy robiliście przez te 3 lata "związku"?

 

Odpowiedź NIC...

to_juz_naprawde_jest_koniec_3039.gif

 

Zaczynam się zastanawiać czy to nie trolling czy jakaś witaminka nie zbiera opinii o złych facetach do jakiegoś artykułu, serio

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, spacemarine napisał:

 

Zaczynam się zastanawiać czy to nie trolling czy jakaś witaminka nie zbiera opinii o złych facetach do jakiegoś artykułu, serio

Za to ja zaczynam się zastanawiać czy na tym forum są normalni faceci w poważnych związkach nie myślących o swoich polowach "dziś jest jutro może nie byc". Bo z takim podejściem no to serio nie ma w niczym problemu. Dziś strace nogę w wypadku a jutro żona po 20 latach małżeństwa powie nara. No i vice versa oczywiście. Ja rozumiem że takie forum zwykle zbiera skrzywdzonych facetów którym Panny dały mocno w kość. I rozumiem też wasze opinie. Jednak forum to tylko jakiś procent spoleczenstwa. A mi chodzi o szersze spojrzenie na sprawę.

Edytowane przez ManBehindTheSun
Tekst
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Egregor Zeta napisał:

Zacytuje siebie samego?

"2. Co Wy robiliście przez te 3 lata "związku"?"

To ja zapytam Ciebie co Ty robiłeś będąc w związku po 3 latach? Miałeś już żonę dzieci? Przecież to nie z duchem forumowych rad. A więc robiliśmy to co robią ludzie którzy się poznaja. Żyliśmy tak jak większość. A jak to poczytaj mój wątek o rutynie w wspólnym mieszkaniu. Odziwo wszyscy napisali to samo co jest u mnie.

Edytowane przez ManBehindTheSun
Tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Za to ja zaczynam się zastanawiać czy na tym forum są normalni faceci w poważnych związkach nie myślących o swoich polowach "dziś jest jutro może nie byc". Bo z takim podejściem no to serio nie ma w niczym problemu. Dziś strace nogę w wypadku a jutro żona po 20 latach małżeństwa powie nara. No i vice versa oczywiście. Ja rozumiem że takie forum zwykle zbiera skrzywdzonych facetów którym Panny dały mocno w kość. I rozumiem też wasze opinie. Jednak forum to tylko jakiś procent spoleczenstwa. A mi chodzi o szersze spojrzenie na sprawę.

Napisałem Ci co moim zdaniem powinieneś zrobić - koszt 2h Twojego czasu.

 

Punkt 1 był stricte dla Ciebie. 
Punkt 2 to już realna pomoc dla niej, bo bez rzetelnych informacji może wkopać się jeszcze bardziej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

Za to ja zaczynam się zastanawiać czy na tym forum są normalni faceci w poważnych związkach nie myślących o swoich polowach "dziś jest jutro może nie byc". Bo z takim podejściem no to serio nie ma w niczym problemu. Dziś strace nogę w wypadku a jutro żona po 20 latach małżeństwa powie nara. No i vice versa oczywiście. Ja rozumiem że takie forum zwykle zbiera skrzywdzonych facetów którym Panny dały mocno w kość. I rozumiem też wasze opinie. Jednak forum to tylko jakiś procent spoleczenstwa. A mi chodzi o szersze spojrzenie na sprawę.

 

Sami myzogini braciasamcy ci źli ludzie którzy mówią abyś porozmawiał z rodzicami zamiast z tą twoją wybranką, tak to my jesteśmy źli, zakazujemy spłacać długi witaminek, mamy czelność pytać na co poszła ta kasa, i najgorsze zwracamy uwagę że jak każe Tobei nie mówić o sytuacji rodzicom że to jest wielka czerwona flaga.

 

Źli braciasamcy, uwaga koloryzowane:

peabody-duck.gif

 

Panie powodzenia serio, obyś miał szczęście

 

I Wy się dziwicie że nawet mieszkania przepisują, ten wątek trzeba zachować, podpiąć wysoko, serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spacemarine napisał:

 

Sami myzogini braciasamcy ci źli ludzie którzy mówią abyś porozmawiał z rodzicami zamiast z tą twoją wybranką, tak to my jesteśmy źli, zakazujemy spłacać długi witaminek, mamy czelność pytać na co poszła ta kasa, i najgorsze zwracamy uwagę że jak każe Tobei nie mówić o sytuacji rodzicom że to jest wielka czerwona flaga.

 

Źli braciasamcy, uwaga koloryzowane:

peabody-duck.gif

 

Panie powodzenia serio, obyś miał szczęście

I ze skrajności w skrajność. Nikt nie mówi, że ten jest zły a ten jest dobry. Każdy ma swoje doświadczenia w życiu i nimi się kieruje. Ale to nie znaczy że każdy ma tylko złe ani tylko dobre. A tu jest nacisk w większosci jednostronny. Na 1000 % zrobi cie w huja A kasę która jej dasz przekażę dla amerykańskiego żołnierza z Afryki który potrzebuje jej do opłaty transportu złota do mojej chaty.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManBehindTheSun napisał:

Za to ja zaczynam się zastanawiać czy na tym forum są normalni faceci w poważnych związkach nie myślących o swoich polowach "dziś jest jutro może nie byc". Bo z takim podejściem no to serio nie ma w niczym problemu. Dziś strace nogę w wypadku a jutro żona po 20 latach małżeństwa powie nara. No i vice versa oczywiście.

To jest forum, w którym goście narzekający na licznik, zachwycają się tymi co te liczniki nabijają, chcą być też tacy ale nie mogą co ich frustruje i wylewają  hejt na te, którym ten licznik ich idole nabijają.

To jest forum w którym użytkownicy nawołują do utylitarnego traktowania kobiet, i jednocześnie chcą być dla owych kobiet jedyni i niezastąpieni.
Jest tu wielu hipokrytów. 

Ja odpowiedź mam w imperatywie kategorycznym. 
Postępuje tak jakbym chciał by wobec mnie postępowano. 
Nie polecam gdybania bo można skończyć jako zupełnie niedecyzyjny człowiek z chorobą psychiczną.
 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.