Skocz do zawartości

Szur szur, szur szur


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.zerohedge.com/political/nigeria-limits-atm-withdrawals-45-day-force-digital-payments

 

W skrócie. Rząd Nigerii wprowadza limit wypłat gotówki z bankomatów w wysokości 45 USD/ dzień żeby przymusić obywateli do korzystania z cyfrowej waluty eNair wprowadzonej w zeszłym roku. Z eNaira chce korzystać średnio 1 na 200 Nigeryjczyków. Nigeria to m. in. światowa stolica pishingu i oszustw cyfrowych. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody "generowania zapotrzebowania" na coś wskazanego palcem przez "aparat", za pomocą terroru rządowego to my już dobrze znamy. Świat ostatnio zesrał się nowomową, więc to się chyba będzie nazywało - "dobrowolny przymus". Na szczęście rządy odsłoniły swoje prawdziwe oblicze i już jest chyba jasne, kto tu jest dla kogo.

 

A u nas? Myślę, że zanim cyfrowa złotówa, to najpierw zeszmacenie do cna aktualnej waluty (w ramach właśnie "generowanie zapotrzebowania" na cyfrówkę i wykręcenia się z długów rządowych, inflacyjnym sianem) a w międzyczasie sporo młodzieży zginie w okopach w imię ochrony interesów systemu i przede wszystkim aparatczyków i wszelkiej maści kacyków. Ewidentnie poszedł prikaz do naszych pac(a/y)nek, żeby jedwabnik był w gotowości dać się przerobić na mielonkę. Czekają tylko na sygnał startu, który oby się nie pojawił. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RENGERS napisał:

Przepraszam

Murzynek Bambo w Afryce mieszka,
czarną ma skórę ten nasz koleżka.

Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.

A gdy do domu ze szkoły wraca,
Psoci, figluje - to jego praca.

Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!''
A Bambo czarną nadyma buzię.

Mama powiada:"Napij się mleka"
A on na drzewo mamie ucieka.

Mama powiada :"Chodź do kąpieli",
A on się boi że się wybieli.

Lecz mama kocha swojego synka.
Bo dobry chłopak z tego murzynka.

Szkoda że Bambo czarny , wesoły
nie chodzi razem z nami do szkoły.

 

 

 

Powtórz 1000x na głos!   

 

 

Ni99a Please! 

26 minut temu, Rnext napisał:

dobrowolny przymus"

Gorzki cukierek? 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroon w Nigerii rządem jest Shell tak na marginesie abstrahując troszeczke :D

 

Po drugie narzekacie na komunizm ale jak mam być szczery to jeśli spojrzeć na wszystkie narodowości jakie miałem okazję obserwować to wszysto poczynając od Hiszpanii,Portugalii,Włoch i Grecji i na południe(+kobiety) nadaje się pod ten system idealnie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 500 metrów od mojego domu w jednym z największych sklepów sieci Carefur zlikwidowali większość kas i wprowadzono samoobsługowe - płatność tylko kartą. Są tam zasadniczo pustki a przy "tradycyjnych" kasach kolejki jak za PRL i zastanawiam się czy dlatego, że ludzie nie chcą (nie mogą) płacić kartami, czy dlatego, że  nie umieją w kasy samoobsługowe.
Płaćmy gdzie się da - w małych sklepach, w znajomych knajpkach - gotówką!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się czarnuchowem przejmujecie, a co się robi u nas w sklepach tzw. wielkopowierzchniowych? Na cały sklep jedna pani kasjerka, absurdalna kolejka, a pozostałe dwie-trzy panie kasjerki naganiają do samoobsługowych, aby płacić kartą. A potem, gdy jedna pani kasjerka dzielnie walczy na kasie, pozostałe dwie-trzy panie kasjerki dzielnie walczą z kasami inteligentnymi, które wciąż sprawiają problemy.

Ostatnio taka durna pizda prawie że warknęła na mnie, bo "jest wolna kasa samoobsługowa!". A ja piździe na to, że chcę zapłacić gotówką. Pizda zaczerwieniła się, i nic już nie powiedziała. 

Durna pizda nie wie, że kręci bat na własną dupę. Taka kretynka nie znajdzie innej pracy - co ze sobą zrobi, gdy już nie będzie potrzebna? Pewnie pójdzie szukać beta frajera.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Personal Best said:

i zastanawiam się czy dlatego, że ludzie nie chcą (nie mogą) płacić kartami, czy dlatego, że  nie umieją w kasy samoobsługowe

Wypróbuj taka kasę samoobsługową, zrozumiesz. Średnio jeden na 10 zakupów położonych na wagę, ma jakiś problem, i widzisz komunikat "proszę zaczekać na obsługę".

A obsługa akurat wykłada pieczywo pół sklepu dalej, bo w myśl grafików nie ma dedykowanego personelu przy kasach, bo "przecież automatyczne".

 

21 minutes ago, Personal Best said:

Płaćmy gdzie się da - w małych sklepach, w znajomych knajpkach - gotówką!

Przy zapłacie gotówką, po 50 transakcjach, nadal 100zł banknot ma wartość 100zł.

Przy zapłacie kartą, przy odjęciu od każdej transakcji 2% na "koszty obsługi", po 10 transakcjach w obiegu nagle pozostaje mniej "wartości", około 82zł.

20 transakcji - 67zł

30 transakcji - 55zł

40 transakcji - 45zł

50 transakcji - 37zł

Banki czy inne (podmiot obsługujący & uwierzytelniający płatności cyfrowe) mogą sterować ilością "pieniądza" w obiegu poprzez marżę.

Pomimo dodruku, inflacja nie szaleje za bardzo, bo po cichutku pieniądz "znika" przy każdej płatności kartą.

Bez dodruku, mielibyśmy deflację.

 

Jak ktoś pamięta, lata temu postulowałem zamiast wszystkich innych podatków - 1-2% od każdej transakcji, i wystarczyłoby na budżet państwa.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zychu napisał:

Wy się czarnuchowem przejmujecie, a co się robi u nas w sklepach tzw. wielkopowierzchniowych? Na cały sklep jedna pani kasjerka, absurdalna kolejka, a pozostałe dwie-trzy panie kasjerki naganiają do samoobsługowych, aby płacić kartą. A potem, gdy jedna pani kasjerka dzielnie walczy na kasie, pozostałe dwie-trzy panie kasjerki dzielnie walczą z kasami inteligentnymi, które wciąż sprawiają problemy.

Ostatnio taka durna pizda prawie że warknęła na mnie, bo "jest wolna kasa samoobsługowa!". A ja piździe na to, że chcę zapłacić gotówką. Pizda zaczerwieniła się, i nic już nie powiedziała. 

Durna pizda nie wie, że kręci bat na własną dupę. Taka kretynka nie znajdzie innej pracy - co ze sobą zrobi, gdy już nie będzie potrzebna? Pewnie pójdzie szukać beta frajera.

Nie miej pretensji do niej tylko do jej szefostwa.. Robi co jej każą. Prikaz z góry jest by kierować do samoobsługowych to kieruje. 10 lat temu kasjerka kasowała. Teraz pilnuje samoobsługowych, rozwozi i rozkłada towar, sprząta i ceny ogarnia. 

 

Było dobrze na wskaźnikach rentowności to może być jeszcze lepiej jak się zautomatyzuje co się da, obetnie etaty i dołoży obowiązków. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kespert said:

Wypróbuj taka kasę samoobsługową, zrozumiesz. Średnio jeden na 10 zakupów położonych na wagę, ma jakiś problem, i widzisz komunikat "proszę zaczekać na obsługę".

Jeszcze chyba nigdy mi się nie zdarzyło, żeby bezproblemowo przepuścić przez nią większe zakupy. Ale i tak korzyść czasowa jest, tym bardziej że mam alergię na kolejki (uraz z dzieciństwa ;)) 

 

1 hour ago, Kespert said:

Jak ktoś pamięta, lata temu postulowałem zamiast wszystkich innych podatków - 1-2% od każdej transakcji, i wystarczyłoby na budżet państwa.

No cóż, sam również postuluję również tutaj podatek obrotowy przy zniesieniu całej masy "niskich podatków". Niestety obawiam się, że przy rosnącej pazerności aparatczyków, zostali byśmy obciążeni i jednymi i drugimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, zuckerfrei napisał:

To jest kutwa knock out! 

Moja mama z tatą nie ogarną. Ojciec jako tako bankomat ogarnia. 

Warto obczaić ludzi którzy stoją w tych długich kolejkach. To są często młode osoby. Wątpię czy ludzie po robocie mają siłę aby tyle stać cierpliwie w kolejce skoro mogliby w samoobsługowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Personal Best napisał:

Warto obczaić ludzi którzy stoją w tych długich kolejkach. To są często młode osoby. Wątpię czy ludzie po robocie mają siłę aby tyle stać cierpliwie w kolejce skoro mogliby w samoobsługowych.

Pewnie mają alko którego automat nie przepuści, albo kupują fajki. które można nabyć tylko w kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wolę samoobsługowe bo w 9/10 przypadków jest dużo szybciej. Wkurwia mnie jak ziuta przede mną liczy przy kasie grosiki albo zastanawia się 5 minut jakie fajki kupić. Ogolnie ludzie się strasznie grzebią przy kasach. 

 

@sargon z bitcoinem ekperymentowali jako legitnym środkiem płatniczym, może to nie CBDC, ale zawsze cyfrowe. A że trzeba być kretynem żeby walutę spekulacyjną wybrać, to osobna kwestia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O strażaku to nie kumam. Ale była piosenka: 

A w ogrodzie jeżyk śpi...

 

 

...czytałem będąc młodym chłopakiem jak Wojtek został strażakiem, teraz jestem starszy i poważniejszy i lektury mam trochę mądrzejsze... i książka o alkoholach na klipie Kazika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.