Skocz do zawartości

Szur szur, szur szur


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

A propos samoobsługowych kas, to większego gówna nie widziałem- nie działa, wywala błędy i człowiek ma problem żeby kupić wodę mineralną.

 

Byłem wczoraj w trzech biedronkach, w każdej to samo gówno - niedziałające kasy samoobsługowe, jedna kasjerka, która musi latać jak pojebana by pomagać je obsłużyć do kilku typów/ IAR jednocześnie, ja bym dostał pierdolca na jej miejscu i wszystko w akompaniamencie 3 k netto.

 

Gdzie ja kurwa żyłem przez ponad 20 lat.

 

Przepraszam cię Boże!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

 

 

@sargon z bitcoinem ekperymentowali jako legitnym środkiem płatniczym, może to nie CBDC, ale zawsze cyfrowe. A że trzeba być kretynem żeby walutę spekulacyjną wybrać, to osobna kwestia. 

 

No tak, ale to zupełnie co innego, niż CBDC.

To jakby porównać krzesło i krzesło elektryczne - nazwa ta sama, ale cechy i przeznaczenie jednak dosyć różne, choćby decentralizacja, prywatność i niezależność.

CBDC to odpowiednik zwykłej rządowej waluty, tylko z dołożonym kagańcem i smyczą.

CBDC to gówno absolutne, robione pod limity CO2, dochód podstawowy, termin ważności, sterowaniem tym, co można kupić, nałożeniem ujemnych stóp %, totalną kontrolę przepływu kasy.

 

Poza tym - Salwador tylko dodał BTC jako dodatkowy legalny środek płatniczy, obok tego, co już mają - dolara amerykańskiego.

 

Nie ma w tym nic złego, że możesz płacić wieloma walutami, wręcz przeciwnie.

I raczej nie odnieśli jakiejś spektakularnej porażki (ani sukcesu w sumie). Jest lightning network przyspieszający transakcje i obniżający koszty, do tego plan robienia kopalni pod geotermię stymuluje wynalazczość w dziedzinie zamiany ciepła na prąd - co jest sporym +, może jakieś ciekawe patenty się z tego wyklują.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, sargon said:

CBDC to gówno absolutne, robione pod limity CO2, dochód podstawowy, termin ważności, sterowaniem tym, co można kupić, nałożeniem ujemnych stóp %, totalną kontrolę przepływu kasy.

Z tym się całkowicie zgadzam. Rządy nigdy nie robią niczego, żeby obywatelowi ułatwić, tylko żeby bardziej kontrolować. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nihilus napisał:

To forum nie przestanie mnie zadziwiać. Nawet jedna strona nie przeszła, a z tematu o płatnościach w Nigerii zrobiła się dyskusja o kasach samoobsługowych w marketach  😅

 

 

Bo kogo obchodzą jakieś brudasy, my jesteśmy ważniejsi 😎

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.