Skocz do zawartości

Legalna eutanazja jako rozwiązanie dla biedy w Kanadzie - czyżby przyszłość po fit55 i podatkach co2


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

"Kanada wprowadziła prawo zezwalające na eutanazję na życzenie. Pojawiają się przesłanki że biedni Kanadyjczycy mogą stosować Eutanazję czy też "Medyczne wsparcie w umieraniu" jako "sposób na wyjście z biedy".

 

"A woman in Ontario, for example, chose euthanasia because her housing benefits did not allow her to obtain a place to live and avoid crippling allergies.

“The government sees me as an expendable, whiny, useless scum," stated this woman, who left letters showing a desperate search for governmental help for over two years."

 

https://www.telesurenglish.net/news/Canadians-Turn-to-Euthanasia-as-Solution-to-Unbearable-Poverty-20220523-0013.html

 

 

Krok po kroku szury zaczynają mieć coraz bardziej rację, tworzą piekło na ziemi aby ludzie sami prosili o eutanazję.

Patrzcie jak słupki w excelu spadają dla ludzi zbędnych ekonomicznie

 

FRL194FWQAASHra?format=jpg&name=large

 

 

W sumie po 200k nadmiarowych zgonów w pewnym kraju wzrosły nawet emerytury

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mac napisał:

Moim zdaniem lepiej mieć dostęp do eutanazji niż nie mieć. Zwierzęta się usypia, oszczędza się im cierpienia w pewnych sytuacjach. A ludzie krzyczą i cierpią, bo buk tak chciał.

Panowie chyba nie zrozumieli, babka miała odmówioną pomoc państwa, została bez środków do życia, w ten sposób wiele osób można doprowadzić do ostateczności, ta kobieta mogłaby żyć dalej ale de facto została zmuszona do eutanazji. Oczywiście że dobrze że jest taka opcja, ale co innego jak system zaczyna ludzi do niego zachęcać czy przymuszać.

 

 

@thyr

Pełna zgoda np dla klimatu, serio tak to się skończy

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mac napisał:

Moim zdaniem lepiej mieć dostęp do eutanazji niż nie mieć. Zwierzęta się usypia, oszczędza się im cierpienia w pewnych sytuacjach. A ludzie krzyczą i cierpią, bo buk tak chciał.

 

Jestem podobnego zdania.

 

Jednak w Kanadzie zdarzają się przypadki patologiczne, jak ten, gdzie na prośbę weteranki wojennej, paraolimpijki, o domową windę dla wózka inwalidzkiego, urzędnik zaproponował jej zamiast

tego eutanazję. Tutaj artykuł na ten temat: https://www.yahoo.com/lifestyle/paralympic-army-veteran-asked-wheelchair-142835449.html

 

Napisała do J. Trudeau, który stwierdził, że incydent był "totalnie nie do przyjęcia i poprawią procedury" etc.

Po tym co wrzucił @spacemarine widzę, jak poprawiają. 😊

 

Choć mam nadzieję, że to promil wszystkich przypadków i patologia, nie norma.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zdeterminowany może łatwo i skutecznie popełnić bezboleśnie samobójstwo. Wiedza o tym powinna być dostępna. Może nawet powinni być asystenci samobójstw - nie lekarze. 

 

Bałbym się dnia kiedy NFZ wprowadzi eutanazję do tabelki w Exelu jako rodzaj terapii przy nowotworach. Więc o ile moralnie uważam to samobójstwo/eutanazję jako neutralne, o tyle z powodu pomylonego świata w jakim obecnie żyjemy nie wiem czy chciałbym, aby stała się legalna. Nic też nie będzie stało na przeszkodzie by dziecko/żona licząca na spadek podała "pomocną dłoń" cierpiącemu bliskiemu. 

 

Do osób, które uważają, że dogmaty wiary katolickiej nie dopuszczają eutanazji i jest to zabójstwo:

W średniowieczu chodzili po polach bitew duchowni udzielali ostatniego namaszczenia, a za nimi szedł rycerz i kończył szybko i skutecznie, żywot nieszczęśnika, któremu na wierzch flaki wypłynęły (z uciętą nogą czy ręką, ówczesna medycyna próbowała sobie radzić). Sztylet do tego zabiegu nazywał się misericordia (łac. miłosierdzie) i tylko do tego mógł służyć. O eutanazji (czyli de facto pomocy w samobójstwie) nie ma nic w ewangelii. 

Judasz popełnił samobójstwo i gdyby jego uczniowie albo Jezus chcieli coś na ten temat powiedzieć, nie było lepszego miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapieprzać całe życie, nic nie posiadać (wszystko na abonament), a w wieku emerytalnym zdechnąć albo poddać się eutanazji - bo choroba/bo nie stać mnie na życie (wszystko na abonament)/bo klimat (produkuję gazy! konsumuję!)

Do tego to zmierza. Nie pytajcie, skąd wiem, pewien Szwab mi powiedział.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, spacemarine napisał:

Panowie chyba nie zrozumieli, babka miała odmówioną pomoc państwa, została bez środków do życia, w ten sposób wiele osób można doprowadzić do ostateczności, ta kobieta mogłaby żyć dalej ale de facto została zmuszona do eutanazji. Oczywiście że dobrze że jest taka opcja, ale co innego jak system zaczyna ludzi do niego zachęcać czy przymuszać.

Tak, to prawda. Narzędzie to rzecz neutralna, ale ludzie i system to już inna bajka. Antyludzki system = antyludzkie narzędzia.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy się dzieją, a potem będą ci pierdolić o patriotyzmie i twoich obowiązkach wobec państwa.

 

W Polsce to w ogóle najgorzej. System ma cie w dupie, każą ci przyjść na ten świat, bo aborcja zakazana, nie dadzą ci się odejść w cywilizowany sposób, gdy masz już dość życia w tym pierdolniku.

 

Cytat

Kiedyś tak myślałem jak by mi na starość na chlebek zabrakło. To najlepiej popełnić jakieś przestępstwo i trafić do p.ierdla.  A tam trzy razy dziennie posiłek, opieka medyczna na już oraz np. biblioteka.

To już lepiej pojechać do jakiejś Norwegii i tam coś nabroić.

 

Meble z Ikei w celi, dużo lepsze żarcie niż w polskim pierdlu, wyjście na taras, na konsoli pograsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.