Skocz do zawartości

Czy premier Morawiecki był tajnym współpracownikiem STASI?


Rekomendowane odpowiedzi

Temat w swej istocie gorący jak piec hutniczy, jednak schładzanie go przez powszechne zamilczanie przez bodaj wszystkie media głównego nurtu jest co najmniej symptomatyczne. Szczególnie, że nie dotyczy jakiegoś Ziutka spod budki z piwem, tylko osoby podejmującej wiele strategicznych działań ale i reprezentującej swoim nazwiskiem nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jeszcze bardziej znamienne jest milczenie w tej kwestii samego zainteresowanego, który tak jak lubi gadać, tak w tej kwestii schował łeb pod wodę. No i oczywiście, fundamentalne pytanie - gdzie są nasze specsłużby? 

Oczywiście wiem, że fanatyczny elektorat PiSu łyknie każde wyjaśnienie, choćby najbardziej niewiarygodne i zakłamane, jednak mało, że jest to mniejszość naszych obywateli to de facto najmniej zainteresowana losem Rzeczypospolitej a bardziej głodnymi kawałkami płynącymi z propagandy. Sprawa powinna być rozwojowa, więc zakładam ten wątek na potrzeby jej śledzenia.

 

 

 

https://nczas.com/2022/12/07/szymowski-morawiecki-byl-dwukrotnie-zarejestrowany-przez-stasi-jako-tajny-informator/

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta sprawa będzie przemilczana czy głupio zbyta i wytłumaczona w pokrętny, dziecięcy sposób, chociażby w ten, że "agenci, ruskie onuce, oskarżają agentów" czy "złodziej najgłośniej krzyczy: złapać złodzieja!" - to znaczy, że dla tego kraju już jest game over, a wszystkie poświęcenia ludzi sprzed dziesiątek i setek lat były absolutnie zbędne i niepotrzebne.

  • Like 17
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może mnie przestać dziwić u Polaków ich wiara że istnieje coś takiego jak państwo "polskie". W kraju okupowanym przez wojska nato, z wykupionym przemysłem przez sąsiadów i polityków na których materiały jak ruchają małych chłopców mają nawet Ukraińcy 

 

PS ale pamiętajcie, to Białoruś Rosja albo Chiny to komuna zamordyzm i agenty spiskuf, u nas jest demokracja i postęp 

  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Messer said:

Jeżeli ta sprawa będzie przemilczana czy głupio zbyta i wytłumaczona w pokrętny, dziecięcy sposób, chociażby w ten, że "agenci, ruskie onuce, oskarżają agentów"

Osobiście jestem przerażony, bo o ile zakładałem, że jesteśmy w dość tragicznym położeniu, ogłupieni, zinfiltrowani, zniewoleni i skolonizowani, to nie myślałem, że (potencjalnie) może być aż tak fatalnie. Jaki tutaj ma sens wypruwanie flaków podatkowych na jakieś Abramsy czy eFy, masowa carska branka mobilizacja? Chodzi tylko o wypas świń przy korycie? To wszystko jakieś tragikomiczne zawracanie dupy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bassfreak napisał:

dla tego kraju jest

Kraj,Pańśtwo to pojęcie abstrakcyjne. Bardziej chodzi o skupisko zamieszkałych na danym obszarze ludzi. 

 

17 minut temu, Messer napisał:

a wszystkie poświęcenia ludzi sprzed dziesiątek i setek lat były absolutnie zbędne i niepotrzebne.

Pytanie co do zasadności owego poświęcenia. Ponieważ często, niestety, poświęcali się w imię obcych interes w zamian za mrzonki w postaci obietnicy ewentualnego wsparcia. Nasze elity patrzyły tylko na czubek własnego nosa - a i w wielką politykę nie umieli grać ponieważ przeważnie oni stanowi przedmiot a niebyli podmiotem owej gry. 

 

Niestety pokutuje u nas akademickie postrzeganie tworu jakim jest państwo. Takie umowy społeczne, trzeci sektor etc. Dobre bajki. Liczy się władza(siła) i wokół jej utrzymania oraz poszerzania toczy się od  początków ludzkości walka. reszta to są dopisywane bajki, legendy z mchu i paproci (ideologie oraz jej pochodne) by było uzasadniać swoje roszczenia. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

 

Podstawowym niezrozumieniem większości ludzi tzw. "prawicy"  jest nieumiejętność przyjęcia do wiadomości faktu, iż w 1989 roku tzw. "III RP"  z zarządu rosyjskiego przeszła na zarząd amerykańsko-rzymsko-niemiecki i tak jak w 1992 wycofali się z polski żołnierze ZSRR tak samo wprowadzili się żołnierze NATO - bo w kolonii umieszcza się swoje wojska "w razie W".

 

Wszystkie ważniejsze decyzje nie są podejmowane w Polsce, a tzw. "polskie władze" są tu po prostu namiestnikami zachodu - jedni z nadania rzymsko/amerykańskiego, a inni niemieckiego. Różni się to tylko tym skąd kto dostawał kasę - KLD i Tusk wozili ją w walizkach z Berilna, Kaczyńscy, Krzaklewscy, Buzki dostawały z Waszyngtonu. 

 

Rola Polski w tej układance jest jasna - tania montownia i mięso armatnie - dlatego w latach 90tych odbyła się dzika prywatyzacja i dlatego Polak ma mieć zawsze niższe pensje niż na zachodzie - inaczej im się ten deal nie opłaca.

 

Przez ponad 30 lat zadbano o to aby wszyscy ludzie, od lewa do prawa, w miarę niezależni zostali zmarginalizowani a dąży się do dwubiegunowej sceny politycznej, którą najłatwiej sterować - czyli blok "postępowy" (PO i Lewica) i blok "patriotyczny" (Pisowcy i Konfederacja) - i to już powoli będzie miało miejsce.

 

Wszystkie te partie w swoim dogmacie mają orientację na ambasadę Niemiecką i Amerykańską - z odchyłami na którąś ze stron.

 

Polska swoją misję taniej siły roboczej i rynku zbytu już wypełniła - patrz emigracja najpierw do USA, potem do UE, patrz rozsprzedanie przemysłu i stanie się tanią montownią - teraz czas na rolę zderzaka i mięcha armatniego.

 

Nawet system oświaty jest do tego dostosowany - uczymy się o powstaniach, o "ginięciu za Ojczyznę", a wyśmiewamy pozytywizm nazywając to "groszoróbstwem" - w Polsce nie są potrzebni wojskowi, a księgowi - to oddaje dobrze istotę problemu.

 

Wiedząc o tym każdy może się zastanowić co chce robić ze swoim życiem bo w obecnej chwili patriotyzm pojmowany jako oddanie życia za "Ojczyznę", jest w mojej opinii najwyższym stadium głupoty - bo ta "Ojczyzna" nie istnieje.

 

Zresztą:

 

318578252_1105866386794872_5010488718429

 

318987003_1576802812786625_6716111171496

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 18
  • Dzięki 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, niemlodyjoda napisał:

Rola Polski w tej układance jest jasna - tania montownia i mięso armatnie - dlatego w latach 90tych odbyła się dzika prywatyzacja i dlatego Polak ma mieć zawsze niższe pensje niż na zachodzie - inaczej im się ten deal nie opłaca.

Mistrzu Yoda - o witaminkach naszych zapomniał WAŚĆ wspomnieć! Przybytki same się nie zapełnią, szejkowe szklanki również.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda można nabrać przekonania, że naszym najwyższym interesem narodowym, byłoby powitać ruskich czołgistów kwiatami i przepuścić ich dalej na zachód. 

Jestem tym zasmucony jak sflaczały chuj. Bo to oznacza, że w zasadzie, nie mamy czego tutaj ani szukać ani budować. Wszystko psu w dupę.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

A p0laczki jak to p0laczki.... będzie 20+ na konserwę z biedry i pobiegną głosować za.

Stary nic już nie mów, jak widzę a tym bardziej słucham na co dzień (sklepy itd) elektorat pisu czytaj janusze, grazyny i większość starszych ludzi a znajdą się nawet i młodzi ..... to dosłownie ale to dosłownie żyć się odechciewa.

Jesteśmy RUINĄ 90% społeczeństwa zapierdala jak ja to mówię na autopilocie i zero samoświadomości. 

 

Powiesz coś dalczego PIS zły to że jesteś z PO NO JA PIERDOLE!!!!! jaki kurwa beton mentalny.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 9
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Bo to oznacza, że w zasadzie, nie mamy czego tutaj ani szukać ani budować. 

Czarna powlekana tabletka - nie ma wyjścia. Tak to wygląda. Dlatego trzeba cieszyć się życiem i walić resztę. Szkoda naszej energii oraz sił. A no i CZASU.

 

3 minuty temu, Rnext napisał:

można nabrać przekonania, że naszym najwyższym interesem narodowym,

Aby zaistniał był interes narodowy - muszą być obecne dwie składowe -  naród i interes. Obu rzeczy nie stwierdzono. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rnext napisał:

Bo to oznacza, że w zasadzie, nie mamy czego tutaj ani szukać ani budować. 

 

Doszedłem do podobnego wniosku o jakieś 10 lat za późno niestety.

 

BTW - ja się tylko zastanawiam jak nazwałby teraz młody Morawiecki swojego ŚP Ojca Pana Kornela?

Ruskim agentem?

Onucą.

Na wykładach Pana Kornela byłem parę razy - facet bardzo czynnie działał w Solidarności Walczącej, komuny nienawidził szczerze ale... robił wiele, widząc co się dzieje, żeby się pojednać z Rosjanami.

Pamiętacie Rajd Katyński?

Pan Kornel maczał w tym Palce.

Nocne Wilki - te od Putina - motocykliści jeżdżący z Moskwy do Berlina - Pan Kornel ich znał i popierał to, że nasi jeżdżą do Katynia czy do Archipelagu Gułag, a oni na zachód.

Ciekawe czy gdyby ten gość żył takie miglańce jak Kaczor (kombatant PRL - praca na uczelni, 0 minut internowania) czy Maciorewicz też by w twarz powiedziały, że jest zdrajcą i onucą?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slusa napisał:

Nie może mnie przestać dziwić u Polaków ich wiara że istnieje coś takiego jak państwo "polskie". W kraju okupowanym przez wojska nato, z wykupionym przemysłem przez sąsiadów i polityków na których materiały jak ruchają małych chłopców mają nawet Ukraińcy 

 

PS ale pamiętajcie, to Białoruś Rosja albo Chiny to komuna zamordyzm i agenty spiskuf, u nas jest demokracja i postęp 

Bravo GIFs - Get the best gif on GIFER

 

 

Zresztą sami twierdzą że państwo istnieje tylko teoretycznie :).

Więc już od dawna c.huj na to kładę czy będziemy kolejnym landem, stanem czy prowincją :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda ze dwa(?) lata temu wrzucałem tutaj filmik o Kornelu Morawieckim i jego dziwnych losach i kontaktach z UBecją. No ale jednak premierem nie był. 

 

7 minutes ago, niemlodyjoda said:

Doszedłem do podobnego wniosku o jakieś 10 lat za późno niestety.

Tak jak dawno temu pisałem żeby uciekać od PLNa, tak nie spodziewałem się, że napiszę - wyjeżdżajcie stąd. Niech sobie kaczki same koniom grzywy plotą. Tu Was nic dobrego nie czeka. 

Ale mam dół. Tyle milionów żyć zmarnowali. Niech ich wszystkich jasny chuj strzeli i diabli na widły wezmą. 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej bym podejrzewał obecne BND, niż Stasi, bo nie sądzę, by był użyteczny za szczeniaka w końcowych latach istnienia Stasi ;)

Morawiecki jest stosunkowo młody (54 lata).

Ale to gdybanie.

30 minut temu, Rnext napisał:

Wszystko psu w dupę.

I to jest najbardziej przerażające : /

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tu pisałem, że nie ma czegos takiego, jak Polskie służby specjalne i Polak który chce dobrze rządzić Pl. 

Cały kraj zjedzony przez agenturę żydowska, niemiecka, ruska i amerykańska. Calutki.

A gdzie są nasze ,,służby"? Przecież nasze służby praktycznie nic nie umieją.

Ilu Polska szpiegów złapała? Ilu wydaliła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror dokładnie tak w 89 roku  jak Stasi się kończyło, to Morawiecki miał 20/21 lat xd

 

No ale kto go tam wie, podobno palił Nyski milicyjne jako szczawik, to może i karierę agenturalną wcześnie zaczął :D 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rnext napisał:

Jestem tym zasmucony jak sflaczały chuj. Bo to oznacza, że w zasadzie, nie mamy czego tutaj ani szukać ani budować. Wszystko psu w dupę.

Zostawię tu fragment tekstu Warzechy, który dobrze oddaje moje odczucia z ostatnich miesięcy tego roku.

 

Ja mam dość. Po to się kształciłem, żyły sobie w wojsku wypruwałem, żeby paru wariatów to wszystko wywaliło do ścieku, bo oni będą świat zbawiać? Miałem bronić Polski, ale przed atakiem, a nie przed głupotą. Na głupotę nic nie poradzę, na tym to ja się nie znam. Może jakiś psychiatra by się nadał. Ja mam dosyć. Mojego dziadka rozwalili dirlewangerowcy w powstaniu, babcię zgwałcili i on to jeszcze widział. Rodzinna kamienica w gruzach. Bo trzeba było walczyć z dwoma granatami w ręku i czterema visami. Prapradziadek stracił rodzinny majątek, bo mu się wymarzyło, że damy łupnia Moskalom w 1863. No to daliśmy. Dwór, las, hektary urodzajnej ziemi. Ale on musiał pójść do boju bez broni. No to potem wylądował w kopalni. Cud, że żywy wyszedł. Możesz myśleć, że jestem dezerterem, mam to w dupie. Tego naszego biednego kraju nie da się uratować na siłę, bo nikogo nie uratujesz na siłę, jeśli chce koniecznie popełnić samobójstwo. Można tylko siebie uratować. Ja mam 55 lat, chcę sobie jeszcze pożyć. Szkoda mi będzie tego wszystkiego, całe życie… Ale mówię ci, w Portugalii też jest pięknie.

 

https://magazynkontra.pl/warzecha-impresja-wojenna/

 

Tak, można tylko siebie uratować. Co piszę z ogromnym żalem, że znów marnuje się dorobek kolejnego pokolenia i 30 lat budowania "małej stabilizacji". Ale nie odpowiadam za czyjąś rządową indoktrynację (która potrzebuje mięsa pełnego poświęcenia), paranoję o zwycięskim biciu Ruska, Polsce jagiellońskiej czy ukrainofilię. 

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, yrl said:

Każdy ma coś za uszami. 

Putin na Orbana też coś ma i dlatego tak blokują pomoc na ukr

 

Orban blokuje pomoc dla upa bo im prześladują mniejszość węgierska, tłumaczone maszynowo:

 

Węgry nie zgodzą się na powołanie komisji Ukraina-NATO, dopóki Kijów nie zwróci praw Węgierskiej mniejszości narodowej - węgierski minister spraw zagranicznych.

 

Węgry blokują udział Ukrainy w wydarzeniach NATO od 2017 roku. Głównym powodem była przyjęta wówczas ustawa o Edukacji, zgodnie z którą Edukacja we wszystkich szkołach powinna odbywać się w języku ukraińskim. Narusza to prawa ludności węgierskiej, która mieszka na Zakarpaciu i stanowi około 12% ludności regionu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.