Skocz do zawartości

Sztuczna macica czyli dlaczego promowana jest aborcja eutanazja a zwalczana religia


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Organizm to jednak bardzo złożony system. Warto zauważyć, że np. sztuczne serce wcale nie pozwala na normalne życie, a wiele większy komfort daje przeszczep serca, a dawców ciągle brak. Podobnie nerki, na dializie nie pożyjesz tyle co z przeszczepioną. 

 

Myślę, że prędzej, można by implantować zygoty do ciał kobiet po śmierci mózgowej. Tu nie ma barier technologicznych, jest tylko bariera mentalna. Taka pani "żywy inkubator". Ba, myślę, że byłby rynek na przenoszenie płodów. Jestem w ciąży a trafił mi się kontrakt, który muszę dopiąć. Weekend w klinice na statku na międzynarodowych wodach i odbiór, potomka za kilka miesięcy. 

 

ps. takie macice budowali Chińczycy z tego co kojarzę, chcieli w nich hodować niewolników, krzyżówkę szympansa i człowieka. W pewnym momencie ulegli międzynarodowym kontrolom bioetycznym i przerwali eksperymenty, ale co się dzieje w naukowym podziemiu ciężko powiedzieć.

 

 

42 minuty temu, Maximus napisał:

Tylko skąd te jajeczka, jak wszystkie łaziłyby obrażone 😁

 

Można kupić, są miejsca. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

za ten akapit. Ja jestem za eutanazją. Jakie to ludzkie aby pozbyć się seniorów, zajmują tylko miejsce.  Jestem za dla samoświadomego starca, który podejmuje taką decyzję lub kiedy mózg nie domaga. Ale nawet to może stać się kryminogenne... ach ten nasz rodzaj

Ja też jestem za eutanazją jako podmiotowym wyborem, niech to będzie nawet męczaca starość. Tylko obawiam się, że to może stać się rozwiązaniem systemowym z którym powoli będziemy oswajani. Po co nam staruchy pobierające swiadczenia? Można ich wyeliminować z systemu. Tylko że oni na ten system też pracowali, dokładali się, zostawiali zdrowie, a dzisiaj jak śmieci mają być odpaleni? Za chwilę można tak zakwalifikować bezrobotnych, chorych na choroby przewlekłe. To wszystko ma sprzyjać regulacji liczebności stada.

Edytowane przez Redbad
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Libertyn napisał:

A sztuczna macica to świetny pomysł. 

Zróbmy mały eksperyment. Załóżmy, że technologia hodowli zarodków do 9msc rozwija się na pełnej kurtyzanie i staje się normą. 

Czy według algorytmów "rozumowania" lewicowego można przypuszczać, że usługa w postaci hodowli ludzi zostanie zakwalifikowana jako prawa człowieka i będą domagać się państwowych refundacji?

A czy następnym krokiem może być na przykład zakaz tradycyjnego rodzenia?

 

Jeszcze jest wątek czysto ewolucyjny, który jest właściwie najważniejszy, ale którego chwilowo nie będę poruszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Baca1980 said:

Gdzie płód rośnie od samego początku.

Nawet podczas in vitro, zarodek zaczyna się dzielić na zewnątrz "biologicznego inkubatora". Jak już się powiększy i wygląda "zdrowo", wtedy się go implantuje.

Granica czasowa czy liczba podziału komórek to kwestia umowna, powiązana z etyką... niekoniecznie z limitami technologii.

4 hours ago, Mosze Red said:

Na chwilę obecną jest to bardzo ekscentryczna i niedopracowana technologia, która nie doszła do poziomu po pierwsze wydajnościowego, po drugie takiego żeby miała zwrot ekonomiczny.

Czyżbyś celowo zacytował krytykę pomysłu braci Wright? ;)

Dalsza część szła mniej więcej tak: "zresztą po co mamy pracować nad tą technologią, skoro mamy doskonale funkcjonujące sterowce i balony".

 

Pierwsze wojskowe korpusy lotnicze, od pierwszego lotu, dzieliło... siedem lat.

W momencie rozpoczęcia I WŚ, a więc zaledwie 11 lat później, różne kraje wystawiły do walki początkowo około 800 samolotów... potem to już poszło.

3 hours ago, maroon said:

Czy rozwiązanie będzie umożliwiło produkcję 19-letnich studentek "na gotowo"?

Tak, składasz zamówienie i czekasz 20 lat na gotowy produkt.

3 hours ago, Mosze Red said:

Bo z tego co ja słyszałem efektywność technologii to jest kilka procent jak na chwilę obecną.

To porównywalny uzysk do produkcji procesorów do komputerów. A jednak się opłaca...

2 hours ago, Piter_1982 said:

W pewnym momencie ulegli międzynarodowym kontrolom bioetycznym i przerwali eksperymenty

Przynajmniej oficjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gościu napisał:

Na razie to bardziej rodzaj inkubatora, a zwierzęta nie żyją...

 

Nie żyją bo musieli przeprowadzić na nich autopsję aby sprawdzić czy wszystkie narządy rozwinęły się prawidłowo. Ciemna strona nauki gdzie najpierw specjalnie powołujesz do życia a później sekcja :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Baca1980 napisał:

Nie żyją bo musieli przeprowadzić na nich autopsję aby sprawdzić czy wszystkie narządy rozwinęły się prawidłowo. Ciemna strona nauki gdzie najpierw specjalnie powołujesz do życia a później sekcja :).

No tak, ale czemu nie zostawić kilka i nie sprawdzić czy rzeczywiście wszystko działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Zróbmy mały eksperyment. Załóżmy, że technologia hodowli zarodków do 9msc rozwija się na pełnej kurtyzanie i staje się normą. 

Czy według algorytmów "rozumowania" lewicowego można przypuszczać, że usługa w postaci hodowli ludzi zostanie zakwalifikowana jako prawa człowieka i będą domagać się państwowych refundacji?

Owszem. 
Tak samo jak jest refundacja naprotechnologii czy in vitro

5 godzin temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

A czy następnym krokiem może być na przykład zakaz tradycyjnego rodzenia?

Myślę że jak wejdą sztuczne macice i będą powszechne to nie trzeba będzie zakazu. Nie znam kobiety która marzy o tych wszystkich ciążowych przypadłosciach w rodzaju rozstępów czy utracie jędrności piersi

5 godzin temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Jeszcze jest wątek czysto ewolucyjny, który jest właściwie najważniejszy, ale którego chwilowo nie będę poruszał. 

W sensie ze niby zanikną paniom narządy rozrodcze bo będzie sztuczna macica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Libertyn napisał:

Owszem. 
Tak samo jak jest refundacja naprotechnologii czy in vitro

Jaki jest algorytm powiększania się listy praw człowieka?

 

21 godzin temu, Libertyn napisał:

W sensie ze niby zanikną paniom narządy rozrodcze bo będzie sztuczna macica?

Popatrz, a o tym nie pomyślałem!

Bardziej zastanawiam się jaka będzie różnica w parametrach pomiędzy dziećmi rodzonymi tradycyjne, a z takich hodowli. Może prawdopodobieństwo wyewoluowania drugiego Hitlera albo Pol Pota będzie milion razy większe? I co, jeśli tak będzie. No i kto będzie sterował procesem hodowli ludzi i jaki program będzie realizowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!!

 

Nie pozwolą na to w bidapolandii !!!

 

Przecież to uderzałoby w maDki p0lki.  Byłyby niepotrzebne nam polskim mężczyznom do niczego.

 

Świat bez kobiet jak w Seksmisji tylko na odwrót. Nie byłoby dram, fochów i odwalanych numerów.

 

Kto wie czy już w tajemnicy nie hoduje się klonów bez głowy np na organy dla bogatych klientów - był już kiedyś film fabularny o tym.

 

No i jakby mężczyzna chciałby mieć dziecko to mógłby ja mieć tylko dla siebie. Nikt by mu nie wyrywał dzieciaka w sądach rodzinnych - na podstawie fałszywych oskarżeń.

 

To również okazja do manipulacji genetycznych tworzenia armii klonów. Gdzieś już coś takiego było w przepowiedniach o żołnierzach krzyżówkach ludzi i świń.

 

W dniu 13.12.2022 o 13:12, Maximus napisał:

Tylko skąd te jajeczka, jak wszystkie łaziłyby obrażone

 

Miałbyś swojego klona, na CH jajeczka ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wielki Mistrz Zakonu napisał:

Bardziej zastanawiam się jaka będzie różnica w parametrach pomiędzy dziećmi rodzonymi tradycyjne, a z takich hodowli. Może prawdopodobieństwo wyewoluowania drugiego Hitlera albo Pol Pota będzie milion razy większe? I co, jeśli tak będzie. No i kto będzie sterował procesem hodowli ludzi i jaki program będzie realizowany?

XD. Nikt nie rodzi się zbrodniarzem.  Środowisko jednak może tak  człowieka jednak ukształtować. 

Róznice w parametrach ? Oby na lepsze, na cholerę komuś choroba genetyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BumTrarara napisał:

image1.png

 

No to można by to naprawić, nie mniej skłonność do agresji może znajdować ujście w sporcie (boks, sztuki walki). 
Nawet bycie psychopatą nie znaczy że  dana osoba będzie mordować z zimną krwią. 
Większa skłonność nie jest przyczynowością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Libertyn napisał:

Nikt nie rodzi się zbrodniarzem.  Środowisko jednak może tak  człowieka jednak ukształtować.

A łono to co innego jak środowisko? Zarodek jest ubogi w informacje, więc każda tworząca się może mieć spore znaczenie w dalszych stadiach. O tym właśnie mówię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.