Skocz do zawartości

ChatGPT to sztuczna inteligencja która w dużej mierze zastąpi programistów dziennikarzy i wiele innych zawodów


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, UncleSam napisał:

I o co pytasz? 😄

 

Najnowszy news. Chat GPT przeszedł testy na licencję lekarską 🤣

 

Niedługo będzie leczyć nas AI!

 

@Xander89@xander99

 

https://www.insider.com/chatgpt-passes-medical-exam-diagnoses-rare-condition-2023-4

 

O sens życia, jak robić by się nie narobić i takie tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, UncleSam said:

I o co pytasz? 😄

 

Najnowszy news. Chat GPT przeszedł testy na licencję lekarską 🤣

 

Niedługo będzie leczyć nas AI!

 

 

To akurat ma duży sens. Praca dobrej połowy lekarzy to próba dopasowania objawów u pacjenta do opisu choroby.  

 

AI mając dostęp do CAŁEJ bazy wiedzy różnych przypadków, będzie w stanie postawić szybszą i bardziej trafną diagnozę oraz prawdopodobnie też dobrać skuteczniejszą terapię. Nie da rady też jej przekupić, żeby przepisywała tylko antybiotyk X od koncernu Y. 

 

Także ja jestem za. 

 

W Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym jest Centrum Cyberknife - robota chrurgicznego DaVinci, które zarasta zielskiem. Oficjalnie bo nie ma refundacji na zabiegi, bo nie ma operatorów, bo konserwacja droga. Na całym świecie DaVinci z sukcesem używają, u nas się nie da. 

 

A nieoficjalnie chirurdzy ponoć się boją, że robot będzie robił lepiej i szybciej od nich. 😁 Łot, Polsza. 

Edytowane przez maroon
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maroon napisał:

W Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym jest Centrum Cyberknife - robota chrurgicznego DaVinci, które zarasta zielskiem. Oficjalnie bo nie ma refundacji na zabiegi, bo nie ma operatorów, bo konserwacja droga. Na całym świecie DaVinci z sukcesem używają, u nas się nie da. 

 

A nieoficjalnie chirurdzy ponoć się boją, że robot będzie robił lepiej i szybciej od nich. 😁 Łot, Polsza. 

:V Nawet mi się nie chce dyskutować o tym kraju... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, UncleSam said:

:V Nawet mi się nie chce dyskutować o tym kraju... 

 

A co tu dyskutować. W pl masz trzy opcje na życie i tylko trzy:

 

1) urodzić się resortowym/zamożnym/ celebryckim dzieckiem

2) żyć mając znieczulicę i wyjebkę na wszystko, ale to jest możliwe tylko do momentu jak cię np. nie potrąci bananowy oskarek albo nie masz jakiegoś naprawdę dużego problemu. Wtedy w całej rozciągłości odczuwasz jak to jest być kopanym w dupę. No i nie każdy potrafi tak żyć. 

3) wypierdalasz za granicę, w im młodszym wieku tym lepiej. 

 

A takie spokojne, umiarkowanie zaangażowane życie, bez rozpychania się łokciami i cwaniakowania, to nie tu. 

 

Mnie najgorzej, poza mentalem, męczy to że nikomu i w niczym nie można zaufać. Ot przykład, gmina progi ma robić na ulicy. Zerknąłem w projekt. I co? I w 2 miejscach jakiś orzeł zaprojektował progi na przeciwko wyjazdów z posesji. I mieszkańcy tych posesji teraz walczą o zmianę projektu i przesunięcie progów o kilka metrów, co powoduje odsunięcie realizacji "inwestycji". 

 

I tak kurwa ze wszystkim. Naród orłów nielotów. 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, UncleSam napisał:

Najnowszy news. Chat GPT przeszedł testy na licencję lekarską

Tak samo jak tesla w 2016 miała funkcjonalnego autopilota ... (przy czym Andrei Karpathy ostatnio przyznał, że w 2016 mieli chyba jednego peceta to trenowania swojego modelu a cały autopilot nie potrafił utrzymać się w pasie ruchu podczas jazdy na prostym odcinku drogi).

https://www.youtube.com/watch?v=XQhlh1wdggE

 

Za kilka lat okaże się, że to kolejna ściema i 'pompowanie hajpu' w celu wydojenia kolejnych naiwnych (np. wersja modelu specjalnie 'ugotowana' pod ten test) - tak jak to było wiele razy wcześniej z Theranosem, Teslą Autopilotem, Nikola, i innymi przełomowymi 'odkryciami' bazującymi na 'tanim pieniądzu' i 'wzroście' zamiast zarabianiu.

 

 

49 minut temu, spacemarine napisał:

O sens życia

To akurat proste. Odpowiedź brzmi 42.

A w zasadzie pytanie jest złe, bo pytanie o sens życia powinno brzmieć: ile to jest 16 * 9

 

 

49 minut temu, spacemarine napisał:

jak robić by się nie narobić i takie tam

A to też banalne: urodzić się we właściwym miejscu we właściwej, bogatej rodzinie.

 

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, oxy said:

Tak samo jak tesla w 2016 miała funkcjonalnego autopilota ... 

Funkcjonalny autopilot jest trudniejszy do realizacji, niż pamięciówka do egzaminu albo praca, np. internisty, w której 80% przypadków polega na dopasowywaniu klocków do zapamiętanego wzoru. 

 

W Kaliforni w dwóch miastach, w San Diego zdaje się i jeszcze gdzieś, od kilku lat po centrum jeżdżą w pełni autonomiczne taksówki - wypadków nie było. 

 

Tesla to nie jest miarodajny przypadek, bo tam wiele rzeczy jest na skróty robionych i tylko i wyłącznie pod marketing. Coś jak Apple, tylko na kołach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maroon napisał:

W Kaliforni w dwóch miastach, w San Diego zdaje się i jeszcze gdzieś, od kilku lat po centrum jeżdżą w pełni autonomiczne taksówki - wypadków nie było. 

Oj... oj ... po pierwsze nie w pełni autonomiczne, po drugie do każdego samochodu przydzielony jest 'opiekun' który jest w 'rejonie' (czytaj podąża za samochodem i ratuje jak tutaj: https://youtu.be/zdKCQKBvH-A?t=1089 Tak więc nie ma (i przez najbliższe lata nie będzie) funkcjonalnych autopilotów.

Poza tym tylko w 2020 było 18 wypadków spowodowanych przez samo Waymo - a prasa nie kwapi się do opisywania tego typu przypadków.
Nie mówiąc o kwestii Tesli na autopilocie, która spowodowała wypadek w tunelu kilka miesiący temu kasując przy okazji 8 innych samochodów i raniąc 9 osób, tak więc nasze rozumienie 'bezwypadkowości' znacząco się różni (jak zresztą również ogromnej liczby innych pojęć i kwestii).

 

tesla-model-s-full-self-driving-crash.jp

 

 

34 minuty temu, maroon napisał:

Funkcjonalny autopilot jest trudniejszy do realizacji, niż pamięciówka do egzaminu albo praca, np. internisty, w której 80% przypadków polega na dopasowywaniu klocków do zapamiętanego wzoru. 

Owszem, dlatego cały ten hajp na CzataGPT to jedynie próba wciśnięcia kolejnego, nikomu nie potrzebnego o które nikt nie prosił badziewia - a dokładnie wykreowanie kolejnej 'potrzeby' u 'mniej wartościowej gawiedzi'.

 

BTW. jak ktoś ma dużo miejsca, to niech powoli zacznie 'zgrywać' internet (do kompresji tekstu niezły jest zstd), bo jak normą będą treści generowane przez GPT (i magicznie archive.org przestanie 'działać' bądź wprowadzi abonament za dostęp do nieskażonej treści) , to z tego świata klaunów będzie już tylko idiokracja na sterydach.

Edytowane przez oxy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, oxy said:

 

Owszem, dlatego cały ten hajp na CzataGPT to jedynie próba wciśnięcia kolejnego, nikomu nie potrzebnego o które nikt nie prosił badziewia - a dokładnie wykreowanie kolejnej 'potrzeby' u 'mniej wartościowej gawiedzi'.

 

O ile zdrowy dystans jest zawsze ok, o tyle z samolotów i omnibusów też sobie kiedyś bekę kręcono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maroon napisał:

o tyle z samolotów i omnibusów też sobie kiedyś bekę kręcono. 

Problem w tym, że bekę kręciła większość a innowacje wprowadzała mniejszość.
Obecnie większość łyka wszystko jak młode pelikany (chociażby Theranos, Sam Bankman-Fraud, lEon Ściemniacz/szmaragdowicz/Zbaffca/Imperrator Marsa i okolic itp), zachwycając się każdą, nikomu nie potrzebną, niczego nie wnoszącą pierdółką, posiadającą jedynie etykietkę 'futuryzmu' a będącą jedynie kiepską imitacją tego, czego stara się udawać, a mniejszość cichym głosem stara się przywołać głos rozsądku i logiki.

 

Może różnica jest mało dostrzegalna, ale warto jednak się nad tym zastanowić, szczególnie w czasach ogólno-ogarniającej cywilizacje zachodnią totalnego zidiocenia większości populacji - czyżby Conlin Wilson coś wiedział więcej niż napisał o pasożytach umysłu ...

Edytowane przez oxy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, UncleSam napisał:

Dużo tych pytań musisz zadawać skoro cię blokuję jakieś limity :D 

Ja tam miałem kilka dłuższych pogawędek i nic mnie nie przyblokowało.

Jest jakiś sens płacić za wersję plus?

 

To odgórny limit dla wszystkich, 200 zapytań na dzień, 25 na 3h i to na koncie premium, na stronie bing chyba jest limit 20 zapytań na dzień, coś takiego

55 minut temu, oxy napisał:

Tak samo jak tesla w 2016 miała funkcjonalnego autopilota ... (przy czym Andrei Karpathy ostatnio przyznał, że w 2016 mieli chyba jednego peceta to trenowania swojego modelu a cały autopilot nie potrafił utrzymać się w pasie ruchu podczas jazdy na prostym odcinku drogi).

https://www.youtube.com/watch?v=XQhlh1wdggE

 

Za kilka lat okaże się, że to kolejna ściema i 'pompowanie hajpu' w celu wydojenia kolejnych naiwnych (np. wersja modelu specjalnie 'ugotowana' pod ten test) - tak jak to było wiele razy wcześniej z Theranosem, Teslą Autopilotem, Nikola, i innymi przełomowymi 'odkryciami' bazującymi na 'tanim pieniądzu' i 'wzroście' zamiast zarabianiu.

 

 

To akurat proste. Odpowiedź brzmi 42.

A w zasadzie pytanie jest złe, bo pytanie o sens życia powinno brzmieć: ile to jest 16 * 9

 

 

A to też banalne: urodzić się we właściwym miejscu we właściwej, bogatej rodzinie.

 

 

Tak kolejny dotcom buble będzie pewnie na AI, wcześniej był na crypto/blockchain, wcześniej social czego apogeum były kociarze.pl :)

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, oxy said:

i magicznie archive.org przestanie 'działać

 

Słodki Jezu nie strasz 

 

Nadzieja tylko w ruskich hakerach że to utrzymają 

21 minutes ago, maroon said:

O ile zdrowy dystans jest zawsze ok, o tyle z samolotów i omnibusów też sobie kiedyś bekę kręcono

 

A ja dalej kręcę xD na drodze zawsze będzie szansa na wydarzenie do którego do tej pory nie doszło, i zawsze będzie taniej posadzić w taxi neo murzyna który to ogarnie niż ryzykować A I 

 

Niemniej jednak, można straszyć sztucznom inteligencjom kierowców żeby srali w portki i nie walczyli o podwyżki 

 

Takie modele to narzędzie które poprawi efektywność pracy, w efekcie czego będzie można zwolnić część załogi, ale samo w sobie nie zastąpi człowieka, nigdy 

 

Stworzyć sztuczna inteligencję będzie można tylko wtedy, gdy poznamy w 100% wszystkie procesy biochemiczne w ciele plus microbiom który się w nim znajduje, wszystkie bakterie które również mają wpływ na procesy myślowe 

 

Szybciej zrobimy kierowana broń biochemiczną i się powybijamy nawzajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

AI mając dostęp do CAŁEJ bazy wiedzy różnych przypadków, będzie w stanie postawić szybszą i bardziej trafną diagnozę oraz prawdopodobnie też dobrać skuteczniejszą terapię.

Wiedza to nie wszystko.  Trzeba tą wiedzę dopasować jeszcze do objawów. A czasem chory nie jest świadomy wszystkich objawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwiązane bezpośrednio z czatbotem, tylko ogólnie z AI.

 

Wpadłem na taki kawałek stworzony za pomocą AI, wykorzystujący głos nieżyjącego już Andrzeja Tomeckiego [w Gothic 2 Noc Kruka podkładał głos Kapitana Grega]:

 

 

Nie wiem jak to działa, ale odtworzenie linii melodycznej wokalu zaskakująco dobre, patrząc na to, jak "metaliczne" jeszcze niedawno było brzmienie mówiącego syntezatora itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Libertyn said:

Wiedza to nie wszystko.  Trzeba tą wiedzę dopasować jeszcze do objawów. A czasem chory nie jest świadomy wszystkich objawów. 

Już czekam aż się pochwalą, że AI wyleczyła ból głowy ucinając ją.

 

16 hours ago, UrodzonyS said:

Ja przypomnę, że to wszystko potrzebuje prądu i więcej prądu ...

Wtedy AI obejrzy Matrixa i będzie wiedziała skąd wziąć prąd.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 13:58, slusa napisał:

Słodki Jezu nie strasz 

Cóż... jakby to powiedzieć ...

 

https://time.com/6266147/internet-archive-copyright-infringement-books-lawsuit/

 

na razie to 'tylko' przegrana sprawa w sprawie wypożyczania ebooków, no ale z czasem może być ciekawiej ('twórcy' mogą zarzyczyć sobie opłat od dostępu do archiwalnych treści stworzonych przez siebie, bądź zażądać ich usunięcia), więc jak ktoś chce zachować jakieś wartościowe treści, to warto zainwestować w duży dyski(jakiś sprzętowy raid 5+1) i powoli archiwizować, bo może niedługo się okazać że podejście 'eeeetam, jak zdejmą to znajde na archive' może być złudną nadzieją - a dla bardziej kreatywnych, zawsze fajną zabawą może być napisanie własnego 'crawlera'...

 

 

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<dobra już wiem>

 

18 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Nie wiem jak to działa, ale odtworzenie linii melodycznej wokalu zaskakująco dobre, patrząc na to, jak "metaliczne" jeszcze niedawno było brzmienie mówiącego syntezatora itd.

Parę lat temu już zaczął się boom w gothicowych filmikach na AI. To jest kolejny etap. 
Chciałem wstawić instrukcję, ale nie mogłem znaleźć. Zniknęło w czeluściach youtube'a. 
Jest natomiast kanał pełny przeróbek gothicowych:


W ostatnich 5 latach wszystko wystrzeliło w tej branży jak z procy. Pamiętam jak mi szczene wyj8bało w 2020 roku gdy ogarnąłem, że ze fragmentu 5 sekund model może stworzyć syntezator mowy, a teraz patrzymy na to jak śpiewa i to bardzo dobrze śpiewa...

Tak więc mówiąc krótko - fajnie jest wejść głęboko w ten temat...

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strusprawa1 napisał:

W ostatnich 5 latach wszystko wystrzeliło w tej branży jak z procy. Pamiętam jak mi szczene wyj8bało w 2020 roku gdy ogarnąłem, że ze fragmentu 5 sekund model może stworzyć syntezator mowy, a teraz patrzymy na to jak śpiewa i to bardzo dobrze śpiewa...

 

Pamiętam, że jakiś czas temu te gothicowe przeróbki były robione programem "Mekatron", było też trochę przeróbek ze szkolnej z głosami z gothica.

Szkolniacy mają gorszą umiejętność odróżniania fikcji od rzeczywistości, ale śmiałem się jak przy kononie i majorze redaktor puścił ten syntezator głosu konona:

 

 

A major wkurwiony stwierdził, że idzie z tym na policje, zgłosić zawiadomienie na kśka. :P 

 

Plus, na początku '20r byłem pod wrażeniem, z jak dobrym skutkiem można robić podmiankę twarzy w amatorskich produkcjach:

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Matka z Arizony ostrzega innych przed przerażającym oszustwem telefonicznym z udziałem sztucznej inteligencji, która może sklonować głos ukochanej osoby. „Podnoszę słuchawkę i słyszę głos mojej córki, a ona mówi: „Mamo!” a ona szlocha” – wspomina. Potem usłyszała męski głos: "Mam twoją córkę..."."

 

https://www.wkyt.com/2023/04/10/ive-got-your-daughter-mom-warns-terrifying-ai-voice-cloning-scam-that-faked-kidnapping/?utm_source=twitter&utm_medium=Social&utm_campaign=snd&utm_content=wkyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.