Skocz do zawartości

Wygrana w lotto


Korol09

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Korol09 napisał:

Wygrałem w lotto niezłą sumkę mam 60 dni na odebranie wygranej, teraz pytanie jak pozostać anonimowym i odebrać nagrodę bez wzbudzania jakiś sensacji? 

Jedź do pkt odbioru, weź ze sobą zaświadczenie o posiadaniu rachunku, żeby bez problemu mogli Ci od razu przelać na konto, nie wspominaj gdzie jedziesz i po co nikomu z otoczenia.  

Anonimowym dla samego lotto nie będziesz, bo będziesz musiał okazać się dowodem osobistym. Oni tych danych nikomu nie mogą udostępniać.

 

PS Gratuluję :)

Edytowane przez Patryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Scorsky napisał:

Wypłata na kilka kont bankowych, nie wspominanie nikomu nawet najbliższym, nie pokazywanie że ma się więcej hajsu, ewentualnie jakieś mieszkanie na weekendy w większym mieście i tam na bogato + jakieś inwestycje np. w garaże albo mieszkanie pod wynajem 

 

Nie są to miliony, taki niezły zastrzyk gotówki to będzie, w sumie dobry pomysł z kilkoma kontami bankowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Korol09 napisał:

 

Nie są to miliony, taki niezły zastrzyk gotówki to będzie, w sumie dobry pomysł z kilkoma kontami bankowymi.

Jeżeli poniżej miliona to myślę, że nie ma sensu dzielić na kilka kont bankowych (jeżeli nikt poza Tobą nie ma do nich dostępu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wygranej, natomiast zupełnie nie rozumiem o co się rozchodzi. Anonimowy nie pozostaniesz, ponieważ musisz się tam stawić po odbiór z kuponem i pewnie jakoś wylegitymować, aby przelali Ci na konto lub wypłacili w inny sposób. Domyślam się, że nagroda jest spora, a spora kasa lubi ciszę i spokój. Jeśli więc nie chcesz wzbudzać sensacji, to się tym po prostu nie chwal na lewo i prawo. Nie wydawaj nagle na niewiadomo co, nie afiszuj się tym, nie żyj ponad stan. Pamietaj też o jednym, że według praktyki życiowej wielu zwycięzców w tego typu loteriach w przeciągu chyba roku od wygranej zostaje z niczym i długami. Życzę, abyś tego uniknął.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę pozostać anonimowy w swoim otoczeniu, rodzinie ani dziewczynie nic nie będę wspominał, a z takich wydatków to nigdy nie rozrzucam pieniędzy na lewo i prawo, jedynie planuję kupić nowsze autko ale też nie takie szpanerskie żeby nikt się nie interesował, część bym chciał zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoool, no kope lat! Dawno sie nie widzielismy. Pamietasz mnie w ogóle? 3 lata temu gralismy meczyk na naszym osiedlowym stadione. W sumie to zbilismy sobie piątki wtedy po wszystkim, bo ja miałem kontuzję i bylem na rezerwowej. Tylko oglądałem. Ale co graleeeś, Karol wtedy, to przekot! 

A własnie jest taka sprawa, bo ta kuntuzja to mi sie odnowiła i musze sobie jakos prywatnie to sciegno nareperować a to od wała chajsu kosztuje... I napierdziela ta noga. A ja Karolku slyszałem, że dobrze Ci te interesy idą, to może byś pożyczył po starej znajomości na zabieg. Jak wstane na nogi to odam. 

 

Tak bedzie jak sie wystrzelasz. Przede wszystkim żadnej babie nawet nie napomknij, że grałeś. ŻADNEJ. Nawet matce. Rozniesie sie po okolicy moment. To jest PEWNE. Zadnych oczojebnych zakupow z dnia na dzień, zadnych wielkich inwestycji z dupy. Bo ludzie zaczną sami węszyć i wywęszą. A wtedy sie nie odgonisz.

 

Po cichu. I dla siebie. 

 

Gratulacje.

Edytowane przez Vlad_Lokietnichuk
  • Like 10
  • Dzięki 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jak dużym mieście mieszkasz, ale problemem może być niedyskrecja urzędników.

 

Na prowmincji to norma, że się plotkuje o wszystkim. Ja bym sprawdził czy lotto nie przeleje pieniędzy na zagraniczne konto. Teraz urzędnik się loguje i sprawdza stan, nawet się nie dowiesz. Dwa sprawdziłbym dokładnie jak wygląda sprawa ze składaniem PITa w innym miejscu niż zamieszkania. Kiedyś wystarczyła deklaracja, ale nowy wał wprowadził zmiany, jeszcze się nie wczytywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!
Jeśli mniej jak miliony to nie zawracaj sobie głowy kilkoma kontami. 
Nikomu nie mów. Nigdy. Przenigdy.
Sprawdź, czy możesz to rozliczyć w innym mieście jak jesteś z małej mieściny bo się ludzie dowiedzą poczta pantoflową.
Część sobie trzymaj na czarną godzinę (najlepiej w euro albo frankach), resztę zainwestuj. 

Ewentualnie jeśli widzisz jakąś wartość w forum, możesz (nie musisz oczywiście) wspomóc Marka drobną kwotą jeśli uznasz za stosowne.

Chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Korol09 said:

Wygrałem w lotto niezłą sumkę

Gratulacje.

 

Primo, morda w kubeł. Nikomu. Absolutnie nikomu ze "znajomych" sympatii, matce, żonie, bratu. Oni lepiej od Ciebie wiedzą, na co wydać Twoją wygraną (na siebie, dzieci, remont, imprezę itd.).

 

Secundo, powyżej bańki licz się z tym, że ktoś z wojewódzkiego oddziału sprzeda Twoje dane. Była 20+ lat temu akcja w 3-City, że dwa gangi się pobiły pod mieszkaniem zwycięzcy, który nawet nie zdążył wrócić z oddziału. Pokombinuj, sporo osób wynajmuje mieszkanie ale ma adres zameldowania inny... jeśli do nich należysz, podając dane do odbioru, możesz przecież w emocjach podać ten zgodny z zameldowaniem, a nie ze stanem faktycznym. (Koszt uboczny - ktokolwiek tam mieszka).

Aha, cokolwiek dostaniesz z makulatury w oddziale, pilnuj papierów jak oka w głowie, po roku-pięciu US lubi się przyczepić o "nieudokumentowany przelew" - i wtedy Ty musisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem.

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/jamajka-a-campbell-wygral-w-supreme-ventures-ukryl-sie-pod-maska/744e6wq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korol09 Grasz okazjonalnie czy to już hazard? Masz jakieś systemy?

 

Ja za młodych lat troszkę puszczałem losów, bo "marzeniami żyłem jak Król"... Kasy na to dużo nie poszło, ale ile zmarnowałem czasu, który mogłem poświęcić na edukację, tego nie da się odrobić. Tak zostałem robolem i teraz gdy ta "żyła złota" - informatyka - odlatuje dla mnie w kosmos, jedyną nadzieją na szybką, dużą kasę jest totolotek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam wygrane do 2k zł są wypłacane w kolekturze. Większe kwoty są wyplacane w oddziałach Lotto. Przeważnie jeden oddział na województwo. 

 

Jeśli twoja wygrana to kilka lub kilkanaście tysięcy to zwyczajnie jedz do oddziału i podaj numer konta. Jeśli wygrałeś kilka baniek to ja bym założył po jednym koncie na każde 1 mln zloty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, yrl said:

Miny emerytów z kolejki w banku bezcenne

Cóż, robi się niewesoło, gdy zdajesz sobie sprawę że masz "na sobie" 80 tysięcy w gotówce, a dla większości widzących to ludzi "w kolejce", to może ich dwuletni dochód.

Dwa lata pracy 8 godzin dziennie. 24 miesiące, ponad 500 dni roboczych.

Tylko chwila, tylko raz... Niech jeden tak pomyśli.

Statystyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.