Skocz do zawartości

Mentzen za przymusowym poborem tylko dla mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Nie Konfederacja a Nowa Nadzieja. Tak się chyba teraz nazywa. 

 

To było do przewidzenia, że jeśli poważnie myślą o wyborach to muszą się uspokoić i mówić umiarkowane hasła, muszą przestać być kontrowersyjni. Muszą przybrać postać nowoczesnych liberałów rynkowych a nie religijnych fanatyków, nacjonalistów rodem Brauna czy katola Bosaka. 

 

Temu tez służyła zmiana na stanowisku lidera partii oraz wprowadzenia Jakuba Andrzejewskiego na skarbnika. Wystarczy poczytać jego wpisy na TT i już widać, jak Nowa Nadzieja się cywilizuje. Naturalnie w ten sposób straci skrajny elektorat ale pozyska szerszy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony baby u władzy jak makrela czy nasza Becia miały ochroniarzy mężczyzn.

Sam także wolałbym być ochraniany przez Chadów a nie przez jakieś julki.

 

Ale jak równość to równość, panie chcą równości to niech zapierdalają. 

 

Z dwojga złego nie wiem co jest lepsze, myślę że kobiety za zapleczu w kuchni polowej czy szpitalu byłyby okej, do noszenia skrzyń z amunicją itd. Choć zawsze jakaś mogłaby zanieść granatnik ppanc zamiast na front to milicjantowi na posterunek 🤔

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DOHC napisał:

Z jednej strony baby u władzy jak makrela czy nasza Becia miały ochroniarzy mężczyzn.

Sam także wolałbym być ochraniany przez Chadów a nie przez jakieś julki.

 

Przepraszam bardzo - a Saddam Hussein czy Muammar Khadaffi i ich dzielne bataliony ochronek (ochraniaczek ? ) ?

image-1-for-paper-pics-21-03-2011-galler

 

 

....xD

Edytowane przez sargon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

Serio? 😂 Byłem przekonany że jest. 

Mentzen nie brał udziału w głosowaniu, wcale go tam nie było.

 

Godzinę temu, NoHope napisał:

Korwin zresztą czasami gada racjonalnie co do obecnej sytuacji ale on nie jest rusofobem i potrafi oddzielać emocje od myślenia aka robot:

On w wielu rzeczach ma rację, żelaznej logiki nie można mu odmówić. Ale to zwykły aparatczyk, musi od czasu do czasu coś palnąć, przez co racjonalizm wbija się publice do głów jako głupotę. Tutaj toczy się walka o umysły.

58 minut temu, RealLife napisał:

Muszą przybrać postać nowoczesnych liberałów rynkowych a nie religijnych fanatyków, nacjonalistów rodem Brauna czy katola Bosaka. 

Braun głosował za wyprzedaniem naszych złóż za bezcen, a w Bosaka ktoś dobrze zainwestował, chyba nawet po angielsku potrafi coś powiedzieć.

 

Takie tam marionetki w teatrzyku dla gojów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maroon napisał:

@sargon a jak pan M. głosował? Bo ja akurat nie wiem, a to kluczowe. Bo powiedzieć, to można wszystko, to nic nie kosztuje. 

 

Nie głosował. Nie jest posłem, przegrał o miejsce z :

16 892głosów (Mentzen) - Gembicka (PiS) 15 305 głosów, Borowiak (PiS) 15 200, Girzyński (PiS) 12 293, Michałek (Porozumienie) 11 130, Szymański (KO) 11 845. Hartwich (KO) 10 865, Kwiatkowski (Lewica) 13 940.

 

Taki dHondt.

 

A w głosowaniu nie było dyscypliny, bo mają różne zdanie, stąd część się wstrzymała.

 

Wiadomo, też , że w Polsce nie można mówić normalnie o wielu sprawach, i trzeba to kalkulować politycznie.

Do Polaków trzeba mówić jak do dzieci, bo znaczna część ma umysłowość dzieci.

"huzia na ruskich" w dziurawych łapciach, a reszta "jakoś to będzie".

 

Szkolenie - jakieś - jest konieczne, po prostu jako ciągła struktura bezpieczeństwa.

Ale PO-PiS-Lewica robi to od dupy strony - prawie jak ruską łapankę.

 

To, co mówi Mentzen, nie jest tym, co chce po-piso-reszta.

Zresztą wymieniłem najważniejsze punkty - tylko dla młodych, bez zakłócania życia, jako zaplecze na wszelki wypadek / łowienie talentów do zawodowej, w pełni płatne jak praca.

 

Zresztą - jest to umiarkowane zważywszy na okoliczności. Masz 19 lat, po maturze - możesz przez 3 miesiące zarobić 12 tysięcy za odbycie szkolenia i zapoznanie się z wojskiem, a potem normalnie studia czy życie.

Reszta już by zależała od samego wojska - albo zachęcą do zostania zawodowcem, albo nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

To było do przewidzenia, że jeśli poważnie myślą o wyborach to muszą się uspokoić i mówić umiarkowane hasła, muszą przestać być kontrowersyjni

Ciekawych czasów dożyłem, ja te Konfy postulaty za kontrowersyjne uchodzą. Obok kontrowersyjności to nawet nie stało. Kontrowersyjna to np. byłaby patria polityczna, której lider obiecywały przeciwnikom politycznym loty helikopterem w jedną stronę ;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NoHope napisał:

Co do powstań to trzeba powiedzieć, że często chłopi nie chcieli walczyć dla szlachty, dlatego powstania nie wypalały. Dlaczego? Bo zaborca był lepszy niż polska szlachta. Ba miałeś ludzi którzy wcale nie byli zadowoleni z wolnej polski po pierwszej wojnie światowej.

 

Generalnie widać dużo analogii do współczesności - chłop miał przejebane i generalnie wcale nie był patriotą ponieważ nic mu polska nie dawała, dlatego nie chcieli walczyć. Walczyć chciała szlachta, która straciła swój majątek, ale chłopi zwłaszcza pod zaborami zachodnimi mieli lepiej niż u polaków.

To jest dość wstrząsające co mówisz.

Mówisz prawdę niestety. 😕

Czyli Polscy Chłopi ruszyli dopiero się do boju o Polskę  podczas

wojny z Rosyjskimi Bolszewikami w 1920 roku.

Pospolite Chłopskie ruszenie motywowane przez K.K.

 

3 godziny temu, NoHope napisał:

Niestety muszę to powiedzieć, ale komuniści zrobili duzo dobrego że wymordowali naszą szlachtę bo dzięki temu teraz możesz się rozwijać i nie masz społeczeństwa klasowego jak w anglii.

Szok ale w sumie Komuna wprowadziła nowy porządek społeczny.

3 godziny temu, maroon napisał:

Mentzen ma oczy śliskiej ryby, cwaniaka. Można się złapać na to co mówi, bo i ładnie mówi i pozornie mądrze, ale to jest taki bardziej elokwentny Janusz biznesu, nic więcej.

Korporacyjny Mistrz motywacji.

2 godziny temu, Kacperski napisał:

Sławek ma racje, jeszcze tego brakowało żebym na froncie pod ostrzałem musiał słuchać kobiecego pierdolenia…

Padłem ze śmiechu.

 

Teraz zadam  kluczowe pytanie.

Jeśli mam Kat. D to będę brany do Wojska Polskiego ?.

Mam wadę wzroku -5.5 lewe i prawe oko.

Zgodnie z moją wiedzą, zostanę powołany do obowiązku

Obrony Ojczyzny. 

 

Edytowane przez Legionista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maroon napisał:

Mentzen ma oczy śliskiej ryby, cwaniaka. Można się złapać na to co mówi, bo i ładnie mówi i pozornie mądrze, ale to jest taki bardziej elokwentny Janusz biznesu, nic więcej. Masz polaku-robaku zapierdalać na śmieciówce i się cieszyć. To jest takie lustro w którym się komuchy przeglądają. 

 

Naprawdę chcemy żeby tacy ludzie decydowali o kraju? 

 

Na zwiększenie obronności kraju BYŁO 100 sposobów. Żadnego nie zrealizowano, a jak się zaczyna palić pod dupą, to jest panika i sięganie po najbardziej gówniane rozwiązania typu zapchaj-dziura. 

 

Miałem kiedyś taką dyskusję czemu do MW nie brać na 5-7 lat, ale płacić rynkowo i dawać ludziom i zawód i wykształcenie i ściągać zapaleńców kochających morze. Ło kurwa. Trepy z dziada pradziada mało apopleksji nie dostały. 😂

Polecam przyjrzeć się kancelarii tego pana i jak traktuje ludzi ten wielki katolik. Żenada. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Legionista napisał:

Zgodnie z moją wiedzą, zostanę powołany do obowiązku

Obrony Ojczyzny. 

 

W czasie wojny idziesz jako mięcho albo do gułagu.

 

Po słowach A.D. że "jego kraj" ma 38mln ludzi i wszyscy będą bronić ojczyzny...mam wrażenie że jak wejdziemy do wojny to nasza władza jest gotowa wszystkim rozdać broń, nawet dzieciom. No ale u nas nie ma przecież nie ma reżimu :)   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NoHope napisał:

Gdyby ten kraj był cywilizowany chociaż bardziej to za wysłanie na front powinieneś mieć później jakieś ulgi podatkowe i na przykład dożywotnią darmową komunikację miejską oraz opiekę zdrowotną

 

Wystarczyłaby jedna "marchewka". Trzy lata służby=dożywotnie zwolnienie z np. podatku dochodowego. Chętnych byłoby aż nadto.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Baca1980 napisał:

Wystarczyłaby jedna "marchewka". Trzy lata służby=dożywotnie zwolnienie z np. podatku dochodowego. Chętnych byłoby aż nadto.

 

Za krótka smycz 3 lata to nic skąd oni później by wzięli nowe mięcho? Armia została zaniedbana latami, bo były ważniejsze wydatki, a raczej pasienie gardzieli.

Armii się nie buduje 6 miesięcy, a przynajmniej 5-6 lat to co widzimy to typowy zryw na myśl ryzyka utraty koryta przez szlachtę.  Grożenie więzieniem za brak chęci w "szkoleniach" jest zwykłym szantażem i próbą wyjścia z zaniedbań poprzednich przespanych lat. Czyli de facto przerzuceniem winy na społeczeństwo.

Edytowane przez smerf
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smerf napisał:

 

Za krótka smycz 3 lata to nic skąd oni później by wzięli nowe mięcho? Armia została zaniedbana latami, bo były ważniejsze wydatki, a raczej pasienie gardzieli.

Armii się nie buduje 6 miesięcy, a przynajmniej 5-6 lat to co widzimy to typowy zryw na myśl ryzyka utraty koryta przez szlachtę.  Grożenie więzieniem za brak chęci w "szkoleniach" jest zwykłym szantażem i próbą wyjścia z zaniedbań poprzednich przespanych lat. Czyli de facto przerzuceniem winy na społeczeństwo.

 

Ktoś słusznie zauważył, że to może być zryw "na naczelnika".

Kaczyński coś tam się obudził, że by chciał 300k luda w wojsku.

A wojsko wymyśliło "30 dni zakończone przysięgą" - i zasada "sztuka jest sztuka" wypełnia obietnice, które ktoś kaczce złożył.

Chuj tam, że pewnie w razie W ktoś tych ludzi po 30 dniach by chciał potraktować jako pełnoprawnych żołnierzy.

Albo, co gorsza - na podstawie tej dętej statystyki - zaczęło się dyplomatyczne grożenie szabelką.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smerf napisał:

Za krótka smycz 3 lata to nic skąd oni później by wzięli nowe mięcho?

 

 

Dwa lata tyle trwa pełny cykl szkolenia żołnierza wojsk lądowych. Na szczeblu drużyny, plutonu, kompani, batalionu. Przez następny rok mamy wyszkoloną armie kadrową. W między czasie szkolą się następne roczniki.

Kilkudniowe czy nawet kilku miesięczne szkolenia. To tylko marnotrawienie sił i środków. 

To tak jak bym chodził trzy razy w miesiącu na siłownie i oczekiwał wyników :).

4 minuty temu, sargon napisał:

Ktoś słusznie zauważył, że to może być zryw "na naczelnika".

 

Też mi się tak wydaję. I zaczął się wyścig kto lepiej zrobi dobrze Naczelnikowi.

Chodź teraz jest inny problem. Mateusz chlapnął że bez pieniędzy z KPO budżet w 2023 r się nie zepnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Baca1980 napisał:

Kilkudniowe czy nawet kilku miesięczne szkolenia. To tylko marnotrawienie sił i środków. 

 

Z tego co słyszałem to 30 dni to jest szkolenie podstawowe które każdy musi przejść a później masz specjalizacje i ludzie będą właśnie je przechodzili a później już jako żołnierz mogą cię do 90 dni w roku wzywać na kolejne ćwiczenia.

 

Szczerze mówiąc wątpię, żeby to było tylko 30 dni i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, matthewx said:

Trudno, chyba faktycznie trzeba będzie oddać głos nieważny.

 

Jedyny sens ma nie iść na wybory. Oddasz nie ważny głos to, i tak napędzasz frekwencję, i cały ten cyrk kręci się dalej. Jedyne wyjście to nie chodzenie na wybory. Konsekwentnie i do konca, póki nie nadejdzie taki kryzys że będzie szansa a zmianę czegoś na lepsze. Inaczej zapomnij. Nie ma znaczenia na kogo głosujesz bo to są ci sami ludzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. 

Ktoś wierzył że konfederacja będąca miksem narodowców  którzy gospodarczo by nacjonalizowali co sie da, z wolnościowcami którzy najchętniej by sprywatyzowali co się da jest w jakikolwiek sposób godna poparcia? Przecież oni  się połączyli by mieć miejsce przy korycie.

Przecież wolnosciowcy kochają mokebków bo to bardziej probiznesowe ściagać mokebków i upychać ich z ukraińcami po  6 w 3 pokojowym mieszkaniu, niż wymusić na biednych landlordach obniżkę cen wynajmu(co by chłopak i dziewczyna, polska rodzina mogła powstać) czy ucywilizować januszerie biznesową. 


Co to jest Polska? Po co jest? Po co mówić po polsku, angielski bardziej uniwersalny

Co za różnica czy Warszawa to Warszawa a nie Warschau czy Варшава.
Co za różnica czy o Katyniu, Piaśnicy czy Wołyniu coś się gada czy nie? Kogoś to obchodzi? 
Czy moze to rozdwojenie jaźni? Ja sram na ojczyznę ale niech inni ją szanują?


W ogóle zaraz ktoś przy jakiejs okazji bedzie mazgaił ze w tym państwie jest jak jest bo zabory, bo wojny i powstania czy pożal sie boże komuna., Bo elity wymordowano.


Gdyby w XVIII wieku był internet to na portalu "bracia samcy z rodowodem(szlachta)" byłyby wręcz te same posty i te same argumenty. 

Tak jak teraz jest, "Olaboga, Przez zły rząd 30 dniowe ćwiczenia mogą zabić moją JDG" to by buło "Olaboga, przez złego króla, moje pola będą stały odłogiem przez 30 dni!, moi klienci z Gdańsk znajdą innych dostawców".

"Kogo Ty będziesz bronił? Tego złego króla co chce chłopom nadać prawa?"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, NoHope said:

 później już jako żołnierz mogą cię do 90 dni w roku wzywać na kolejne ćwiczenia..

Kogo stać na 90 dni wakacji w roku ręka w górę. 

 

Ja swoje odsłużyłem, ale to jest chory system. Z randoma powoływanego siłą nie będzie żołnierza. Kropka. Ci ludzie zaczną nienawidzić systemu, który im życie rujnuje. 

 

Przepieprzona kasa, zaopatrzenie, kupa sfrustrowanych ludzi. 

 

Ja mam ostatnio takie wrażenie, że Polska się na oczach w szwach rozlatuje pod rządami pokurcza i ekipy matołów. 

6 minutes ago, Libertyn said:

".


"Kogo Ty będziesz bronił? Tego złego króla co chce chłopom nadać prawa?"

 

Co ty dziewczyno pierdolisz? 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.