Skocz do zawartości

Dom drewniany, ocieplony- czy warto kupić?


Dodarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia.

Zastanawiam się nad zakupem domu drewnianego, dość nowego, ocieplonego styropianem. Wewnątrz ma dość nowoczesny design. Ogrzewania na węgiel ze znajdującego się obok budynku gospodarczego.

Czy uważacie, że warto? I na co ewentualnie zwrócić uwagę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobają drewniane domy, ale w odległości plus minus kilometra jeden się spalił dwa lata temu, a w odległości pół kilometra też jakieś dwa lata temu gość miał zwarcie prądu i czyszcząc wszystko wywalił przemysłowy kontener pełen zjaranych rzeczy. Dom cudem się uchował.

To jest ten feler drewna.

Jakim cudem w górach drewniane domy mają po 100 lat i się nie palą - nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, w obecnej sytuacji oprócz stanu budynku istotna jest informacja o lokalizacji. Czy to nie jest przypadkiem województwo podlaskie, lubelskie lub podkarpackie.

Ja zamierzałem niedawno kupić działkę budowlaną ale uznałem, że Polsce chwilowo kupowanie nieruchomości jest zbyt ryzykowne i lepiej zagrać w kasynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JoeBlue napisał:

Mnie się podobają drewniane domy, ale w odległości plus minus kilometra jeden się spalił dwa lata temu, a w odległości pół kilometra też jakieś dwa lata temu gość miał zwarcie prądu i czyszcząc wszystko wywalił przemysłowy kontener pełen zjaranych rzeczy. Dom cudem się uchował.

To jest ten feler drewna.

Jakim cudem w górach drewniane domy mają po 100 lat i się nie palą - nie wiem.

 

 

 

Drewno impregnowane wcale tak łatwo się nie pali. Instalacje miały przegląd? Jesteś pewny, że nie chodziło o wyłudzenie. Gdyby to było tak jak piszesz to co chwilę paliłyby się altanki na działkach. Tam dopiero ludzie partyzantkę odwalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dodarek napisał:

Witam Bracia.

Zastanawiam się nad zakupem domu drewnianego, dość nowego, ocieplonego styropianem. Wewnątrz ma dość nowoczesny design. Ogrzewania na węgiel ze znajdującego się obok budynku gospodarczego.

Czy uważacie, że warto? I na co ewentualnie zwrócić uwagę?

Wszystko zależy od ceny, ja jednak sprawdziłbym wykonanie tego ocieplenia, bo styropian to nie jest najlepszy materiał do ocieplania domu drewnianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stary dom, to nie wiesz co pod styropianem i co w fundamentach. Bez oceny stanu technicznego nawet bym nie podchodził do tematu. 

 

Osobna kwestia to grubość i sposób wykonania ocieplenia. Jak ci punkt rosy wypadnie w drewnianej ścianie, to powodzenia. 

 

Ps. Większość "okazji", to gównookazje. 

14 hours ago, JoeBlue said:

jakieś dwa lata temu gość miał zwarcie prądu i 

Większość starych chałup ma wyjątkowo gówniane instalacje, często robione na czuja przez "kuzyna co się zna, bo gniazdko umi zamontować". 

 

Brak uziemień, zbyt małe przekroje przewodów, stare instalacje w aluminium, brak lub złe zabezpieczenia, watowanie starych korków, to nagminne rzeczy. 

 

Ja czasem bywam w starych budynkach i powiem szczerze, że w wielu bym się bał spać. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, maroon napisał:

Większość starych chałup ma wyjątkowo gówniane instalacje, często robione na czuja przez "kuzyna co się zna, bo gniazdko umi zamontować". 

Ostatnio robiłem przegląd w domku 35 metrów z antresolą, 300 zł, jakbym miał kupować to wymagałbym protokołu z oględzin albo przeszedł się z elektrykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.