Skocz do zawartości

Tucznik wpychał się do samolotu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ten temat pasuje w tym dziale - ale wrzucę go tutaj.

 

Pańcia 150 kg żywej tucznikowej wagi. "Modelka" w kategorii tucznik size.  

 

Pchała się do samolotu linii lotniczych z Qatar - nie wpuścili ją na pokład ewentualnie kazali zrobić dopłatę 3 tys USD na miejsce w klasie biznes. Tylko tam by się pomieściła.

 

Tucznik podał linie lotnicze do sądu o zadośćuczynienie za krzywdy psychiczne i ......  wygrał pokrycie kosztów terapii psychologicznej.

 

A teraz z innej strony-  kolega leciał kiedyś samolotem obok grubasa, może nie takiego tucznika jak w artykule, ale obok grubasa. Mówił, że cierpiał katusze bo grubas zajmował 1,5 miejsca czyli swoje i pół kolegi.

 

Gdyby linie lotnicze mnie na takie coś naraziły to pozwałbym ich do sądu.  Nie mogę sobie przypomnieć czy przy rezerwacji miejsc nie jest podane wymaganie "masowe" powyżej którego trzeba zamówić dwa miejsca koło siebie i je oczywiście opłacić?

 

 

 

https://www.o2.pl/kobieta/przez-nadwage-nie-chcieli-jej-wpuscic-do-samolotu-teraz-moga-zalowac-6847955661765472a?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fbwp&utm_term=post&utm_content=o2&fbclid=IwAR1nclSSobtvRL1ZUeYLfIC4ue4GDl0xK45W1DVslR-oKNyfVFKXcK5wl9w

 

Przez nadwagę nie chcieli jej wpuścić do samolotu. Teraz mogą żałować

 

Juliana Nehme spędzała wakacje na Bliskim Wschodzie. Wyjechała do Libanu, z którego do Brazylii miała wracać przez Katar. Niestety, na lotnisku nie została wpuszczona do samolotu. Powodem miała być jej nadwaga. Linie Qatar Airways odmówiły influencerce plus size wejścia na pokład. Poszła więc do sądu, gdzie wywalczyła ogromne odszkodowanie.

Przez nadwagę nie chcieli jej wpuścić do samolotu. Teraz mogą żałować
Przez nadwagę nie chcieli jej wpuścić do samolotu w Katarze. Poszła do sądu. Dostała ogromne odszkodowanie (Instagram, Juliana Nehme)
 
 
 

Juliana Nehme to modelka plus size z Brazylii. Jej profil w mediach społecznościowych obserwuje prawie 170 tys. osób, którym opowiedziała swoją historię. Jakiś czas temu odwiedziła Liban, z którego miała wracać liniami lotniczymi Qatar Airways, uważanymi za jedne z najlepszych i najbardziej ekskluzywnych na świecie. Niestety, tuż przed wejściem na pokład samolotu słynnej firmy, spotkała ją bardzo przykra sytuacja.

Zanim doleciała do Kataru, gdzie zaplanowano przesiadkę, już w Bejrucie rozpoczęły się problemy influencerki. Odmówiono jej wejścia na pokład do klasy ekonomicznej, za którą zapłaciła ok. tysiąca dolarów. Polecono, by kupiła klasę biznes, w której jest więcej miejsca, dopłacając aż 3 tys. dolarów. Linie lotnicze nie zważały na wcześniej wydane pieniądze przez Nehme.

 
Każdy, kto zajmuje miejsce dla innych pasażerów i nie może zapiąć pasów, musi kupić inne miejsce ze względów bezpieczeństwa i komfortu wszystkich pasażerów - broniły się linie Qatar Airways.

Przez nadwagę nie chcieli jej wpuścić do samolotu w Katarze. Poszła do sądu. Dostała ogromne odszkodowanie

38-latka nie chciała opłacać nowego, dużo droższego biletu. Z tego powodu ostatecznie nie weszła na pokład samolotu. Interweniowała ambasada Brazylii w Bejrucie, która zorganizowała kobiecie lot powrotny liniami Air France.

 

Influencerka plus size ważąca ok. 150 kg poszła do sądu. Złożyła pozew przeciwko liniom lotniczym. Udało jej się wywalczyć odszkodowanie za szkody psychiczne, jakich doznała podczas wizyty na lotnisku. Przewoźnik musi zapłacić Julianie za roczną terapię, którą musi przejść po trudnych doświadczeniach po powrocie z wakacji. Kwota, którą zasądzono to ok. 13 tys. złotych.

Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy są tu ze mną w tej całej sytuacji! Walczmy dalej o sprawiedliwszy świat, wolny od fobii i wszelkich form uprzedzeń - napisała na Instagramie.
 
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rarek2 napisał:

Walczmy dalej o sprawiedliwszy świat, wolny od fobii i wszelkich form uprzedzeń - napisała na Instagramie.

 

Fobia, to strach przed czymś, a w tym przypadku możemy mówić o wstręcie. 

 

A wracając do sedna, to trzeba ją było upchnąć gdzieś w luku bagażowym z dużą butlą tlenu. Z hipotermią nie byłoby problemu zważywszy na ogromne zapasy tłuszczu :P

 

Edytowane przez cst9191
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni być cwani i posadzić ją koło drugiej takiej samej. 😎

 

A tak poważnie. Chore na głowę, babka sama z siebie powinna wiedzieć, że w normalnym krzesełku w ekonomicznej to się nie zmieści. No ale przecież wszystko wolno, lewica, postęp, róbta co chceta, jesteście cudowni i na wszystko zasługujecie, je****ć innych ludzi, to ich problem, a jak ktoś mi coś powie to hejter/atak/domagam się odszkodowania.

Ten świat schodzi na psy.

  • Like 5
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Niezła jazda widzę przez niektórych. Przypomnę tylko, że nadwaga to też choroba, nie tylko wybór i akceptacja tudzież wymówki czy samooszukiwanie. Jak jest w tym przypadku nie wiem. (Nie mam nadwagi xD)

Zobacz zdjęcia z obozów niemieckich czy rosyjskich. Wskaż choć 1 "chorą" osobę.

 

A choroby się leczy nie gloryfikuje. Smród z gęby? Jesteś nie tolerancyjny, smrodofob!

 

Plussize? Serce, trzustka, wątroba oraz stawy - lubią to!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Niezła jazda widzę przez niektórych.

Odjebaooo co po niektórym.

Co ich obchodzi baba gdzieś tam w dupoolandXie?

Zamiast myśleć o kreacji śruty/szmalu bo jest trochę wolnego, to kręcą dramę.

JAK BABY!

 

CZYLI ja ten post rozumiem jako POSTAWE RASISTOWSKĄ DO LUDZI Z NADWAGĄ?

 

Ilu tu 'krzykaczy' za klawiatury ma potomstwo? 

BO INACZEJ TO SĄ JUŻ STARE DZIADY NA KTÓRYCH TRZEBA BĘDZIE ROBIĆ!!!

6 godzin temu, rarek2 napisał:

Tucznik podał linie lotnicze do sądu

....analizując tok myślenia przyczyna skutek: jesteś LAMUS bo jakiś typ najebał ci po ryju a ty   sie dałeś.

TERAZ ODBIJASZ sobie swoje frustrację.

 

PRAWO PIĘĆ I I OŁOWIU.

WYGRASZ W POLU WYGRASZ W SĄDZIE.

......wincej bajek dysnya.

Ona przynajmniej ZANIM schudnie to ty zdechniesz bo jesteś inwalida i nie wytwrzasz śruty aby MIEĆ kilocalorie.

Curwa coraz bardziej ZENUUA. 

JPRLE.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jorgen Svensson napisał:

Niezła jazda widzę przez niektórych. Przypomnę tylko, że nadwaga to też choroba, nie tylko wybór i akceptacja tudzież wymówki czy samooszukiwanie. Jak jest w tym przypadku nie wiem. (Nie mam nadwagi xD)

Jak jedzie ktoś dieslem, w którym leją wtryski, zostawia chmurę sadzy za sobą i zagraża (a napewno utrudnia widoczność) innym użytkownikom to też się skupisz na tym, że silnik w tym samochodzie jest "chory" czyli niesprawny i być może właściciel nie ma teraz pieniędzy, żeby ten samochód naprawić, a do pracy chce dojechać. Będziesz mu współczuł?

 

Mnie nie obchodzi z jakiego powodu jest otyła. Czy ma problem z głową, łakomstwem, stresem czy super rzadką chorobę, gdzie mózg nie odbiera sygnałów od układu pokarmowego i nie dostaje informacji o najedzeniu. (co do wszystkich wytłumaczeń tylko ten ostatni przypadek bym próbował zrozumieć)

 

Mówienie, że "otyłość to choroba" jest prawdą ale WALKA z otyłością i konsekwencje bycia osobą otyłą należą do właścicielki otyłości. Nie umie się opanować i wpierdala za dużo. Nie ma znaczenia, czy z powodu psyche czy hormonów WPIERDALA ZA DUŻO I DLATEGO TYJE. Jak alkoholik... Jak się napruje, to nikt mu nie współczuje, bo zagraża otoczeniu. Takich się zamyka na wytrzeźwiałce dla bezpieczeństwa. Tak? Nie mamy obowiązku ponosić konsekwencji jej choroby. 

 

I na miejscu linii lotniczych też wprowadziłbym zapis ograniczający masę pojedynczego pasażera do dajmy na to normalnego BMI dla danej osoby +20% i wszystko co powyżej to dopłaca nadbagaż. W końcu 100 osób z nadwagą 30kg na pokładzie samolotu to 3 tony więcej. 

 

W naturze byłaby pierwszą, którą złapałby krokodyl, bo nie umiałaby biegać odpowiednio szybko... 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

To zdjęcie,  które wkleiłeś, jest rozciągnięte i nie widać jaki to "szczypiorek"

 

Jakby mnie na tych wąskich fotelach w samolocie posadzili obok takiego tucznika, i miałbym maga dyskomfort podczas lotu, to bym pozwał linie o odszkodowanie. Tucznikowi bym zrobił fotkę jak zajmuje dwa siedzenia.

 

Albo bym podszedł i powiedział po prostu - wypierdalaj stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, rarek2 said:

Jakby mnie na tych wąskich fotelach w samolocie posadzili obok takiego tucznika

 

Ale jej w ogóle nie wypuścili więc to się ma do niej nijak, a artykuł jest napisany pod tezę, że złe linie lotnicze nie pozwoliły pięknej i wspaniałej modelce plus plus size lecieć klasą ekonomiczną bo się nie mieściła.

 

Każdy, kto zajmuje miejsce dla innych pasażerów i nie może zapiąć pasów, musi kupić inne miejsce ze względów bezpieczeństwa i komfortu wszystkich pasażerów - broniły się linie Qatar Airways.

 

Nie wiadomo, jaki był regulamin lotu.

Jeśli tam była taka klauzula, to sąd był niesprawiedliwy, jeśli nie było, to sąd miał,  prawdopodobnie, rację. Amerykanom, także tym z Brazylii, trzeba pisać instrukcje do wszystkiego. Jak nie to narażasz się na przegrane w sądach.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.