Skocz do zawartości

Twój wkład w rozwój kraju.


Gixer

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważam że forum przypomina tylko ścianę hańby gdzie wszyscy narzekają. 

Każdy ma wiele zarzutów do wszystkich. Jako że to forum ludzi czynu chciałby zbierać tutaj przykłady zachowań pro-polskich. Wszelkie inicjatywy wsparte lub zainicjowane by żyło nam się tutaj lepiej. 

 

Nie narzekaj-działaj! 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja robię? Normalnie żyje i nie czynię rzeczy których sam nie popieram. Powiem szczerze że często napotykam się ze ścianą w kwestii ideologicznej, ludzie lubią wierzyć w bajki które im się opowiada. Cóż, nie jestem w stanie każdemu do głowy nawkładać, zgadzają się ludzie którzy i tak myślą podobnie, zatem to głupiego robota.

 

Prędzej z dziwki damę zrobisz niż mądrego z głupca. A wielu ludzi to zwykli ignoranci, patrzą emocjonalnie, nie logicznie, zgodzą się by po chwili zapomnieć. Przetestowane ze starszymi, rówieśnikami, młodszymi.

 

Z resztą na forum jest znane pojęcie takie jak red pill rage. Z tym każdy musi chcieć się zmierzyć i to przetrawić. Jak można oczekiwać od osoby oszukanej że coś pojmie w mig? Niestety zbyt często następuje wyparcie, wygodniej żyć bez odpowiedzialności.

 

Do czego zmierzam? Nie zmienisz ogółu bez zmiany jednostek. Jeśli ludzie nadal dobrowolnie będą poddawać się niczym stado bydła to nic nie osiągnąłeś, mimo że stado przekonałeś do swojej racji. Nadal masz grono niewolników, a jak wejdziesz między wrony...

Z resztą takiej władzy długo nie utrzymasz.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę uczciwie w chuj podatków: nigdy nie kombinowałem, nie naliczałem sobie sztucznych kosztów, nigdy nie ukrywałem dochodów. A zarabiałem zawsze co najmniej dobrze, więc po 18 latach pracy trochę się tego uzbierało. I niech im wystarczy i odpierdolą się ode mnie z obowiązkowym przeszkoleniem wojskowym. Jak tylko dostanę taki bilecik, to stąd wypierdalam.

  • Like 15
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw.

Podatki. Kilka podmiotów, kilka umów. Z każdej są odprowadzane.

Tankuje na patriotycznej stacji.

Do lekarza chodzę prywatnie. A nie "na NFZ" czym odciążam niewydolny system opieki zdrowia ( gówno prawda. Nie chce mi się czekać w kolejkach ).

Nie kupuję podróbek ( świadomie ).

Wspomagam różne fundacje zajmujące się opieką nad zwierzakami ( jednej już nie z uwagi na niejasne rozliczenia i sygnały wskazujące na... ).

 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gixer napisał:

Ostatnio zauważam że forum przypomina tylko ścianę hańby gdzie wszyscy narzekają. 

No, niestety...nawet, gdy ktoś założy fajny temat to główny motyw ginie w masie nieistotnych postów.

 

Biorąc pod uwagę, że statystycznie dzień wolności podatkowej wypada w połowie roku (w 2022 był to 13 czerwca) czyli połowę czasu statystyczny pracujący Polak pracuje na "rozwój kraju{" nie widzę zbytnio powodu aby "statystyczny ja" miał w ten rozwój wkładać jeszcze więcej.

Gdybym nie był "statystyczny" lecz powyżej średniej wtedy zapewne mój wkład byłby większy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tmr, @SamiecGamma, @Chcni Czy nie swędzą Was "kukle" mając świadomość, że to studnia bez dna i na Waszej krwawicy pasie się m.in patola 500+ i kler?

 

Pomijam już fakt że nie dostrzegam jak wyżej wspomniałem korelacji między nie kombinowaniem z podatkami a poprawą jakości życia przeciętnego obywatela.

 

Ja wyjechałem, więc nic nie robię. Jakbym tu nadal przebywał - martwił bym się o swoją d..ę, bo nie identyfikuję sie zbytnio z tą swołoczą mówiąca mniej lub bardziej poprawnie tym samym językiem.

   No, może tak jak @Chcni- staram się kupować produkty polskich producentów, unikam jak ognia szwabskich.

Edytowane przez Kiroviets
Błąd
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem pracę kilkunastu osobom przez trochę lat.

Zapłaciłem w tym czasie tysiące złotych podatków (bliżej setek tysięcy, niż tysięcy ;)), wszystkie w PL.

 

Rozwinąłem małą pomocą dwa startupy (małą, bo tylko finansową. Zrobili to świetni, kreatywni ludzie, to ich sukces, ja jedynie trochę dałem im "rozpędu" i spokoju na start).

 

Nie brałem żadnego socjalu, pomocy i dofinansowania, dopłaty, unijnego projektu z pieniędzy ukradzionych podatnikom etc.

 

Nikogo nigdy nie okradłem, nie oszukałem, nie wydymałem na kasę, jebanego batonika w sklepie nie zwinąłem ;) Żaden to w sumie wielki powód do dumy czy inna martyrologia, ale jakiś tam mój mały prywatny wycinek rzeczywistości.

 

Czy to dużo czy mało, nie oceniam. Ale jakoś tak sądzę, że dałem krajowi sporo więcej, niż on kiedykolwiek mnie.

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na zasiłek, kombinuje na  każdym kroku jak zarobić i się nie narobić, ciężka praca jest dla naiwniaków, liczy się spryt, kombinuje jak nie płacić podatków.

 

Nie rozwijam dziecka z nowotworem.

 

Takie dziecko chowam do trumny.

Edytowane przez RENGERS
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat powinien być w Rezerwacie, przecież Rezerwatki jako kobiety są specjalistkami od definiowania męskości, więc prawdopodobnie szybko bym się dowiedział, że nie jestem mężczyzną, ponieważ jako nie chcę bronić kraju, w którym jestem śmieciem.

 

A teraz bardziej poważnie: mając prawie 20 lat temu możliwość zostania w kraju dla mnie zupełnie obcym, wróciłem do Polski, żyję, pracuję oraz płacę podatki w tym kraju do dnia dzisiejszego.

 

Wiem, że to jebany, matriarchalny pierdolnik, ale nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej, ale to także mój problem.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiroviets napisał:

Czy nie swędzą Was "kukle" mając świadomość, że to studnia bez dna i na Waszej krwawicy pasie się m.in patola 500+ i kler?

Chyba bardzie to, że upaińce dostają kase... ;)

Myślę, że to m inn podatki stanowią o państwowości.

Chociaż i ludy pierwotne wrzucały coś do wspólnego gara ( utyskując na qtafona czarownika ), ew. razem polowali ( i nieporadnym oddawali część lupów )...

Chyba tak to jest skonstruowane.

Tylko w PL to niestety przyjęło postać absurdalną.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, RENGERS said:

Wszedłem na zasiłek, kombinuje na  każdym kroku jak zarobić i się nie narobić, ciężka praca jest dla naiwniaków, liczy się spryt, kombinuje jak nie płacić podatków.

 

Zauważyłem wszędzie dookoła że dosłownie wszyscy zapierniczają jak dzicy. Non stop robota na najwyższych obrotach. Jestem tego zdania co Ty. Trzeba o siebie zadbać, i kombinować, albo hodować garba. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piję dużo alkoholu i palę dużo papierosów, więc podatek VAT i akcyza idą na rozwój i potęgę naszego mocarstwa.

 

Ograniczyłem heroinę, zażywam amfetaminę, oczywiście robioną z rodzimych półproduktów.

 

Od czasu do czasu dokonuję rozbojów i napadów na prywaciarzy, characze, wymuszenia itd. Nigdy na obiekty i instytucje państwowe. 

 

 

Edytowane przez vodkas85
  • Haha 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie to mężczyźni każdego dnia poświęcają się, utrzymują, tworzą, remontują, naprawiają, wymyślają, przewidują, organizują, pomagają, wyręczają, starają się by Polska była miejscem bezpiecznym, wolnym, dostatnim. 

Gdyby nie mężczyźni to Polski by nie było. A to w jakim stanie ten kraj się znajduje od przynajmniej 300 lat to zasługa słabych chłopców wychowanych przez kobiety, którzy są u władzy i co rusz nas sprzedają w imię obcych interesów. 

Co do forum to miejsce dla wszystkich i marudzenie, biadolenie jest wkalkulowane bo nie ma tutaj ludzi bez problemów. 

Gdyby nie one forum nigdy by nie powstało a osoby tu będące nigdy się nie poznały, nie dowiedziały prawdy i nie próbowały coś z tym zrobić by ich życie zmieniło się na lepsze. 

Jak komuś forum nie pasuje to droga wolna nikt nie trzyma na siłę. 

Założony przez ciebie @Gixertemat co ma udowodnić?

To jakiś rodzaj shamingu mężczyzn? 

Twojego sprzeciwu wobec tych co potrzebują pomocy a są bezradni? 

Jak to mówią psy szczekają karawana jedzie dalej. 

 

PS. Bracia nie musicie niczego udowadniać czy tłumaczyć ile zrobiliście dla kraju bo świadomi ludzie wiedzą jacy jesteście wartosciowi i chwała wam za to, że wam się jeszcze chce reanimowac ten pierdolnik.

 

PS2. Wzorce, przekonania, socjalizacja, propaganda medialna, 

brak wiedzy, informacji, doświadczenia ma wpływ na to jak ludzie postrzegają życie na tej planecie i każdy patrzy z innego kąta. 

Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

 

PS3. Zamiast sobie dowalać ludzie proszę jeszcze raz bądźcie solidarni i zacznijcie na wzajem sobie pomagać, wspierać, być przede wszystkim solidarnymi bez względu na poglądy czy animozje. 

 

PS4. Jak chcecie coś tu zmienić skoro wszyscy są podzieleni? 

 

Naprawę proponuję zacząć od siebie. 

 

  • Like 14
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gixer napisał:

Nie narzekaj-działaj! 

Małe czyny lepsze niż wielkie słowa.

2 godziny temu, Imiennik napisał:

Prędzej z dziwki damę zrobisz niż mądrego z głupca.

Jak mawiał niemiecki malarz austriackiego pochodzenia - większość nigdy nie zastąpi jednostki. Stu głupców nie może równać się jednemu mądremu, tak jak stu tchórzy nie może wydać jednej bohaterskiej decyzji.

 

2 godziny temu, Imiennik napisał:

 

Do czego zmierzam? Nie zmienisz ogółu bez zmiany jednostek. Jeśli ludzie nadal dobrowolnie będą poddawać się niczym stado bydła to nic nie osiągnąłeś, mimo że stado przekonałeś do swojej racji.

Jw. Nie pamiętam kto, ale ktoś powiedział mądre słowa: w co motłoch uwierzył bez dowodów, dowodami chcesz obalić? 

 

W piśmie napisano, iż Mojżesz wiódł 7ydów przez 40 lat po pustyni, ażeby nastąpił naturalny holokaust i po tym czasie młode, nieskażone pokolenia mogły coś zmienić. 

.

57 minut temu, Brat Jan napisał:

Biorąc pod uwagę, że statystycznie dzień wolności podatkowej wypada w połowie roku (w 2022 był to 13 czerwca) czyli połowę czasu statystyczny pracujący Polak pracuje na "rozwój kraju

 

53 minuty temu, Chcni napisał:

Jw. Podatki

Za Hitlera podatki były niższe. Za Hitlera!

 

Spójrz na te twarze i wyrazy ich głupawe, gdy próbujesz poruszyć jakąś ważną sprawę...

 

No więc tak. Kara śmierci dla wszystkich Polaków 😉 

 

A na serio...

1. Odciąć się od systemu komunistycznego. Nie może być przyszłości bez rozliczenia z przeszłością. Kara śmierci dla wszelakich zdrajców poprzedniego systemu, odpowiadających za nocną zmianę i obalenie rządu Olszewskiego. 

Kara śmierci za bandyckie reprywatyzacje, za umowę gazową.

Za wybory bezobjawowe. Za kasę z OFE, za respiratory. Tak humanitarnie, z prawem do ostatniego posiłku albo zrobić jednemu wypadek, drugiemu samobójstwo a trzeciemu utonięcie. 

Albo do obozu - za miskę ryżu.

Bo póki co Polacy są jak w myśl Stalina: ułaskawić? Żadna korzyść? Rozstrzelać? Żadna strata. 

W żadnym innym kraju w naszej części globu nie ma takiego traktowania ludzi i zamordyzmu fiskalnego.

 

To jest ekonomiczny holokaust Polaków, a za X lat jak my czytaliśmy o Katyniu, tak młode pokolenia będą czytać co zrobił tw bolek, chyży ruj, dwóch takich co ukradli księżyc (traktat lizboński, sabotowanie ekshumacji w Jedwabnem itd), co się stało z wyborami kopertowymi oraz kasą z OFE, z respiratorami itd. Przecież za takie coś powinny być wyroku śmierci, codziennie w gazetach informacje ilu i za co ukarano.

A to dopiero pierwszy podpunkt, więc idźmy dalej. 

 

 

2. Edukacja młodzieży. Zamiast testów ABC i wychowania gojskiego uczyć jak sobie radzić w życiu, uczyć bycia kreatywnym. Uczyć o historii, o wojnie, i holokauście. Zajęcia z wf żeby nie było grubasów. W tej kwestii można zrobić bardzo, bardzo wiele. Rozdzielić chłopców od dziewczynek, dać więcej nauczycieli. Wszak chłopców wychowuje się na cucków i betatyzuje i mamy to co mamy, a potem będą płakać w rezerwacie że faceci to ciapy, a właśnie to wcześniej byli chłopcy przemieleni przez system gojski. A edukacja to przyszłość narodu, nawet malarz wiedział o tym i tworzył jugend przybudówkę partii. 

Swoją drogą też można stworzyć partię w stylu Niskie Składki Daniny Akcyzy Podatki, w skrócie NSDAP😉 A liderem będzie portugalski manlet z erasmusa 😉 

<żart>

 

3. Proste prawo, niskie przejrzyste podatki. Jak mawiał pewien... Szef zespółu wyścigowego F1 Lotusa, Champman - odchudzaj i upraszczaj. Proste niskie składki akcyzy daniny podatki, nikt nie będzie się wykręcał jak ma zapłacić np kilkanaście procent. Zrobić porządek z podatkami unijnymi, w tej kwestii można zrobić wiele. Zamiast "dawać" np sto euro miesięcznie, czyli te pińcety - ulgi podatkowe. Im więcej dzieci tym większe ulgi, nie trzeba nikomu "dawać" tylko nie zabierać i mądrze gospodarować. 

 

4. Liberalizacja prawa. Sam nie ćpam, ziele mnie nie interesuje ale to co się dzieje, to holokaust ekonomiczny Polaków. Wystarczy pamiętać co robiło pislicyjne NKWD na Polakach w latach 2020-2022 jak karali nielegalnie za maseczki.

Więcej - każdego kto wystawił choć jeden mandat - wypierdolić dyscyplinarnie. Zmienić kadry na kogoś spoza popisowskich pachołków. 

Ale liberalizacja prawa będzie mieć tą trudność, gdyż: polscy goje są przywiązani do bata nad sobą, albo przeginają w drugą stronę. Nie mniej karać za grama marihuanen czy wymyślać przepisy typu nieodśnieżone auto i mandat x tysięcy - to ocenia funkcjonariusz policji i przez czyjeś widzimisię każdy może dostać mandat, oczywiście sam zawsze odśnieżałem auto i nie wyobrażam sobie jazdy sam dla siebie.

Ad4. Liberalizacja dostępu do broni. Niewolnik nie ma broni, pan ma broń, tyle. Strzelam, strzelałem, będę strzelał. Autem można zamordować więcej ludzi wjeżdżając na chodnik i taranując pieszych (jak w postępowych krajach 😉).

 

5. Równouprawnienie. Kobiety pracują na równi z mężczyznami, i są przydzielane tam gdzie mężczyźni: na rusztowania na budowę, do kopalni, do zakładów oczyszczania miasta itd. Wiek emerytalny wyrównany. Opieka naprzemienna, jak ktoś się nie zgadza - tabela tyle i tyle od zarobków, 0 gadania. 

 

6. Zmiana komunistycznego zacofanego prawa również jak najbardziej, m.in można wprowadzić śluby terminowe - przykładowo nie wiem, rok, trzy lata i pięć bądź po tym czasie bezterminowo. To jest temat zawiły więc to zostawiam, ktoś mądrzejszy z pewnością poda więcej przykładów.

 

7. Poprawa sytuacji demograficznej - pokazanie Polski jako kraju przyjaznego kobietom, przyjaznego emigrantom. Przyjmiemy kobiety do lat 24 z prawidłowym BMI. Tak, ja kocham panie, nie jestem mizoginem i popieram pomysł przyjęcia zdrowych, młodych kobiet do Polski. Jestem tak dobrym człowiekiem, że bym nawet przyjął dwie, trzy pod swój dach! Taki jestem dobry. 

 

8. Ukrucenie inby z opieką medyczną, opłatami i jej poziomem. Więcej o tym powie H i @Rnext, ja się na tym nie znam nie mniej temat poruszyć trzeba. 

 

9. Wracając do tematu edukacji i sprawności fizycznej - ukierunkowywać młodzież w celu poprawnego rozwoju kości twarzoczaszki. Uczenie prawidłowej postawy języka, zmiana nawyków żywieniowych i dawanie twardych pokarmów, ćwiczenia na szczękę. Sztuki walki, pływanie itd aby dzieci nie były dziećmi cherlawymi i gojskimi ale małymi Chadami. 

W tej kwestii jako prezydent osobiście polecę na konsultacje do Berlina, aby omówić szczegóły z polskojęzycznym naukowcem głoszącym tam dobrą nowinę 😉✌️

<żart - to ostanie, reszta poważnie>

 

10. Tak jak punkt 1 mówi, należy rozliczyć się z przeszłością. Reparacje wojenne za naszych sąsiadów. Nie chcieli mieć akwareli, woleli politykę? To teraz płacić. Ale nie, nie wierzę w pisowskie intencje, przecież od razu widać że to ściema i kiełbasa wyborcza. Skoro przez dwie kadencje tego nie zrobili to nie zrobią i w kolejnych.

 

To są te inicjatywy które trzeba spełnić aby coś się zmieniło. Można dopisać jeszcze wiele, nie mniej jest już późno i czasu nie starczy. 

 

Osobiście moje inicjatywy: informowanie i aktywność w kwestii ACTA 2, 447, protesty antycovidowe. 

Nie brałem preparatu i nigdy nie agitowałem za tym - z czego jestem dumny. Jednocześnie nie potępiam osób które to wzięły, potępiam tych którzy agitowali - oni są współtwórcami tego szaleństwa i gdyby żyli w latach 30-40 u naszych zachodnich sąsiadów, to by szli jednoczyć Europę w walce z podludźmi. 

 

We wcześniejszych latach pisałem może nie dużo, ale chociaż troszeczkę, tak zawsze się troszeczkę gwałci na samiecweb - abyśmy mieli swoje wolne media.

Bo dziś te media, które wam mówiły o covid mówią o sytuacji na Ukrainie...

6 minut temu, Iceman84PL napisał:

Małe sprostowanie to mężczyźni każdego dnia poświęcają się, utrzymują, tworzą, remontują, naprawiają, wymyślają, przewidują, organizują, pomagają, wyręczają, starają się by Polska była miejscem bezpiecznym, wolnym, dostatnim. 

 

11 minut temu, Iceman84PL napisał:

Wzorce, przekonania, socjalizacja, propaganda medialna, 

brak wiedzy, informacji, doświadczenia ma wpływ na to jak ludzie postrzegają życie na tej planecie i każdy patrzy z innego kąta. 

Nasze własne kobiety nad nie szanują, jak ostatnio w rezerwacie - za mało się starają, tacy, siacy i owacy. Dużo można poprawić u nas samych, u mężczyzn ale gadki o staraniu, gdzie mężczyźni płacą, przejmują inicjatywę, są darmowymi pomocnikami i szoferami to nawet nie jest niesmaczne. To brak szacunku i plucie na mężczyzn.

14 minut temu, Iceman84PL napisał:

PS3. Zamiast sobie dowalać ludzie proszę jeszcze raz bądźcie solidarni i zacznijcie na wzajem sobie pomagać, wspierać, być przede wszystkim solidarnymi bez względu na poglądy czy animozje. 

Albo to albo bierność. Każdy kojarzy filmiki gdzie dzieje się jakaś heca, komuś auto uciekło (może pękła linka od ręcznego) a ludzie zamiast pomóc, zrobić cokolwiek to cyk telefon i robimy tik toki z czyjegoś nieszczęścia, ech.

15 minut temu, Iceman84PL napisał:

PS4. Jak chcecie coś tu zmienić skoro wszyscy są podzieleni? 

 

Naprawę proponuję zacząć od siebie. 

W której książce Mosze i Marka Mosze napisał iż Polacy są jak stado psów, które gryzie się między sobą zamiast zjednoczyć się przeciw tym, którzy ich okładają kijem i wybierają jedzenie z miski.

  • Like 7
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brat Jan napisał:

A co sądzisz o schroniskach dla zwierząt, a w zasadzie dla psów i kotów?

 

Super, adoptowałem w ciągu swojego życia kilka psów i kotów, które kochały mnie bardziej niż ja sam siebie, a to rzadkość.

 

Uwielbiam zwierzaki - odprężają mnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gixer napisał:

Ostatnio zauważam że forum przypomina tylko ścianę hańby gdzie wszyscy narzekają. 

Każdy ma wiele zarzutów do wszystkich. Jako że to forum ludzi czynu chciałby zbierać tutaj przykłady zachowań pro-polskich. Wszelkie inicjatywy wsparte lub zainicjowane by żyło nam się tutaj lepiej. 

 

Nie narzekaj-działaj! 

Wczoraj w ciągu 2 godzin oszczędziłem mojemu klientowi ok 20 tys zł. Usuwając kosztowną usterkę automatyki. W wyniku tego energetyka krajowa oszczędziła kilka kWh. Prawdopodobnie słupki w kosztach klienta nie wzrosną, więc nie obciąży tymi kosztami swoich klientów.

 

Być może każdemu z klientów mojego klienta zostawiłem w kieszeni po parę groszy... (pewnie nie, ale chciałbym w to wierzyć...)

 

A dzisiaj rano o 6:15 odebrałem telefon i w wyniku 20 minut pracy udało mi się rozwiązać problem kolejnego klienta, który dzięki temu nie musiał opóźniać pracy w jego siedzibie. Uszkodzone sterowanie automatyką nie spowodowało przestoju w pracy. Kilka osób miało tachykardię tylko przez 20 minut a potem wszystko wróciło do normy.

5 godzin temu, Gixer napisał:

Nie narzekaj-działaj! 

 

 

A tak mi się przypomniało...

 

 

Edytowane przez Miszka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.