Skocz do zawartości

Polska - społeczeństwo i przyszłość


Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat o społeczeństwie Polskim i ogólnie Polsce.  

 

Społeczeństwo Polskie - no właśnie. 

Kim jesteśmy? Z czym się zmagamy? Do czego zmierzamy? Co nas czeka? 

Na to pytania postaram się odpowiedzieć.

 

Kwestia antysemityzmu, rasizmu i innych takich. 

Jak to u nas z tym jest? 

Nie tak źle, jak twierdzą skrajni lewacy, ale też nie tak dobrze.

Odnoszę wrażenie, że u nas taki antysemityzm i rasizm jest tak powszechny z definicji zachodniej, że jest wręcz niezauważalny.  

Oczywiście podkreślam - z definicji takiej, jak definiują to kraje zachodu. Bo w krajach zachodnich dużo więcej wybryków jest uważanych za właśnie antysemityzm i rasizm. U nas to musi być naprawdę wyraźne i mocne, żeby było dostrzeżone i zaliczone jako właśnie rasizm i antysemityzm. 

 

Kampania prezydencka. Wybory: Duda vs Trzaskowski. 

Trwa wojna propagandowa. Obrzucanie wzajemne błotem. 

 

Co robi TVP? Gra właśnie kartą elektoratu nieprzychylnym żydom. 

Pamiętam to, jak dziś. TRZASKOWSKI CHCĘ ZAPŁACIĆ PIENIĄDZE ŻYDOM. W każdej możliwej propagandzie było to puszczane. To NIE JEST przypadek. Ci ludzie mają badania, wiedzą jakie ludzie mają poglądy. Uderzyli propagandowo w elektorat właśnie antysemicki. 

Pomijam kwestie czy słusznie mają złą o nich opinie czy nie. To temat na inny raz. Nie każdy musi każdego lubieć - zapytaj żyda o persa... 

 

Propaganda karmii i uderza właśnie materiałami o uchodźcach rozwalających ulice Paryża i inne takie. Po prostu to działa pod dane grupy ludzi. Żeby  ich przeciągnąć na swoją stronę. 

 

Społeczeństwo nasze jest zdecydowanie lepszą glebą pod jakaś konkretną prawicę, niż lewactwo nawet takie nie mocno skrajne. Lewactwo nawet nie skrajne według mnie w tym kraju nie przetrwa i nie będzie miało zbyt dużego poparcia nie mówiąc o skrajnym...

I oczywiście wiem, że młodzi ludzie często już są tacy lewicowi mocno, ale przejdzie im. To dalej nie jest na taką skalę i tak mocne, jak w Niemczech. 

 

Od czasów wojny mam wrażenie jeszcze bardziej to w nas kiełkuje. 

 

Społeczeństwo niemieckie gdy ich czytam, oglądam jakiś polityków to najbardziej powszechne jest u nich to: nie zbroimy się bo będzie wojna duża światowa! 

No po prostu tak ideologicznie są uwalenia, że się zbrojeniem można powiedzieć wręcz brzydzą. No wiecie: język pokoju, brak wojen, pacyfizm i inne takie bla bla. 

 

Pamiętam gdy sprawdzałem ankiety na temat społeczeństwa niemieckiego. Ilu Niemców popiera zbrojenia - tzn zwiększenia hajsu na wojsko i ilu nie. 

To był czas, gdy był początek wojny, bo na początku wojny kanclerz Olaf scholz to ogłosił. Czyli była jeszcze taka adrenalina, strach być może - po prostu EMOCJE. I już wtedy było to może z 50% społeczeństwa. Znając życie to teraz mocno spadło od tamtego czasu. 

 

A co u nas się działo? Jarek Kaczyński ogłosił, że zwiększamy zbrojenia. 

Ile ugrupowań w Polsce się przeciwstawiło temu? Jeśli pamiętam dobrze to praktycznie żadne... 

Jeden facet z otoczenia Tuska powiedział, że tyle czołgów, haubic to przesada! - TVP i inni zaczęli grzać temat. Grzali bo WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW TEGO CHCĘ. No bardzo dużą część bez względu na partię polityczną czy są za Po, PiSem czy nawet lewica. 

Swoją drogą, wiecie, że nawet lewica w Polsce poparła plany powiększania sił RP?

Tak, ci dla większości Polaków skrajni lewacy. 

Jedyne spięcia polityczne na tej linii oficjalnie to jaki to sprzęt itd. 

No wiecie, Tusk i jego koledzy najchętniej by nie kupowali nic tylko oficjalnie tego mówić nie mogą, bo nie przejdzie. A jeśli dojdą do władzy i przestaną zbroić, to zobaczycie, jak wtedy temat będzie grzany... 

Tak czy inaczej to też nie jest jakieś wielkie zdziwienie. Po prostu jest zagrożenie to się to w człowieku włącza. W Izraelu też ekstremiści teraz dochodzą do władzy bo Izrael zagrożony - jak myślicie, jak społeczeństwo izraelskie traktuje tam lewicę taką mocno w lewo? No mówić nie trzeba, można się domyśleć... 

 

AUTORYTET NIEMIECKI i krajów zachodnich. Ludzie dostrzegają, że Niemcy jednak takie wcale fajne nie są i nawet entuzjaści potrafią po nich pojechać, że nie reagują w kwestii Ukrainy bardziej stanowczo. 

,,Mogli sprzedać Ukrainę to może i sprzedadzą nas?"

No po prostu ich autorytet został już podważony. I dalej jest podważany - ciągle grzane co mówi Olaf scholz - a on się nie kryje - wrócimy do handlu z Rosją. Mówi to oficjalnie. 

 

Kolejna kwestia. Kompleks niższości i trochę wyższości. 

My Polacy, dostawaliśmy przez ostatnie wojny ostro po łbie. Niestety i to w nas tkwi. Boli nas to i dlatego nie chcemy już być bici, tylko kimś, z kim się liczą inni - z kim się liczy Europa szczególnie. 

To też prowadzi do takiego skręcenia w prawo. 

 

I te wszystkie mechanizmy zostaną wykorzystane. Jeśli jeszcze w przyszłości będziemy mieli jakaś wojnę na wschodzie która wygramy to jeszcze bardziej nas to napompuje. A potrzebujemy nakarmić się właśnie takim dużym sukcesem. 

 

I oczywiście niektórzy zadadzą sobie pytania czy to dobrze, czy źle. No cóż, wiele rzeczy ma swoje plusy i minusy. 

 

Zauważyłem u niektórych osób wręcz takie przerażenie, że w Polsce jest szansa na urodzenie się czegoś takiego. Ci ludzie by chcieli takiego wiecznego spokoju, życia w harmonii - tak się po prostu nie da. Ideologia zachodnia to była, jak taka fala. Zalała nas trochę, zachód dużo mocniej. Wody wracają do normy. 

Według badań różnych być może to nie ma sensu, ale to chyba samo przychodzi z czasem naturalnie. 

 

Jeśli popatrzmy na kraje zachodu to też rośnie. Francja powoli, Włochy, coś tam w Niemczech też powoli więcej flag wiadomo jakich... 

Problem właśnie mają taki, że gdy w nich się obudzi taki nacjonalizm to już będzie u nich grubo. 

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA. Jakiś członek Kurdów zabije francuza. Francuscy nacjonaliści zaczną obwiniać wszystkich Kurdów. I wtedy podziela się właśnie nie na takich, że wszyscy są Francuzami bo mają takie same obywatelstwo tylko się podzielą. 

Z resztą według mnie te mniejszości co się wyżywają na zachodzie, które przybyły z różnych biednych krajów, to tak gnębią często ludzi, bo czują się gorsi. Nie mogą tego udźwignąć, że Europa bogata, rozwinięta i no - włączają się kompleksy i inne takie. 

 

Kurde jest tak w historii, że człowiek działa tak czysto na ideologii, chodź wiadomo, że gada bzdury to i tak przekonuje do nich bardzo wielu ludzi. 

Spójrzcie na Hitlera. Gadał totalne bzdury, ale ELITY i inteligencję do nich przekonał. I pewnie wiedzieli w środku, że to głupota, ale to było silniejsze od nich. Ciekawe zjawisko. I wiadomo, na zwykłych obywateli ale na sprawnie mózgu naukowcom i ogólnie jakiejś tam elicie... 

 

Więc według mnie powstanie w Polsce nowa partia prawicowa. Będzie to partia mocno proamerykanska i anty niemiecka i anty ruska. 

Nie wiem czy pis będzie jeszcze długo ciągnięty. Pasowałoby zrobić coś nowego bo właśnie po PiS zrobił się niesmak - szczególnie wśród młodych. 

Budowanie partii pod Dudę z resztek PiSu i innych partii? 

Może jakiś całkowicie inny lider? 

Kto tam wie. Przekonamy się z czasem. 

 

Tak czy inaczej, takie moje rozmyślenia,jak to się potoczy. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Kwestia antysemityzmu, rasizmu i innych takich. 

Nie uznaję państwa izrael, okupacja Palestyny jest nielegalna a to co robią z Palestyńczykami będzie kiedyś w podręcznikach opisane jako nowy holokaust i ludobójstwo. Czy to antysemityzm?

Napisanie iż otyłość jest kłamstwem i może doprowadzić do śmierci to fatofobia?

Albo stwierdzenie iż kobiety mają dużo więcej przywilejów to mizoginia? 

 

Gdyby Polacy byli antysemitami, to czy by mieli najwięcej tytułów Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata? No halo, coś tu grubo nie gra. Polacy modlą się do żydów, w sejmie od prezydenta Stolzmana vel Kwaśniewskiego po męża żydówki Agaty Kornhauser - Dudy wszyscy obchodzili Chanukę w sejmie - czy to antysemityzm? Pozwalać we własnym sejmie na obchody innej nacji i religii? Bo to wygląda jak festiwal poddaństwa. 

 

W kraju gdzie antysemityzm jest karany a antypolonizm nie? Proszę wyjaśnij mi bo nie rozumiem. 

 

54 minuty temu, $Szarak$ napisał:

rasizmu

Polskie kobiety są najmniej rasistowskie na świecie. W Polsce panie są najbardziej "otwarte" na mężczyzn zwłaszcza ciemnoskórych, przywożą także masowo z wakacji opalone dzidzi. Gdzie ten rasizm? Budy z kebabem na każdym rogu, sam byłem wiele razy. 

Na uberze sporo emigrantów. Rasizm to jest względem Polaków patrząc na to, co mają Ukraińcy.

58 minut temu, $Szarak$ napisał:

TRZASKOWSKI CHCĘ ZAPŁACIĆ PIENIĄDZE ŻYDOM.

Trzaskowski, duck'tator i reszta powinni ponieść karę najwyższą, humanitarnie z prawem do ostatniego posiłku itd.

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

W Izraelu też ekstremiści teraz dochodzą do władzy bo Izrael zagrożony - jak myślicie, jak społeczeństwo izraelskie traktuje tam lewicę taką mocno w lewo?

Nie ma takiego państwa powtarzam jeszcze raz, nie ma takiego państwa jak izrael.

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

Spójrzcie na Hitlera.

 

Godzinę temu, $Szarak$ napisał:

AUTORYTET NIEMIECKI

Za Hitlera podatki były niższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediana wieku w Polsce 41-42 lata. Średni wiek życia mężczyzny 59 lat i spada. My nie mamy przyszłości, już nie. To jest umieralnia w tym momencie i w niedalekiej przyszłości. Umieralnia starych dziadów, co się władzy nigdy nie postawili i już nie postawią. Generalnie koniec kraju. Demografia to parodia, spójrz sobie na rozłożenie, strukturę wieku, piramidkę. Tego nie da się uratować. Ewentualnie przemieszanie społeczeństwa, ale Polaków nie będzie za kilka pokoleń. I w kolejnych latach będzie jeszcze gorzej pod kątem fiskalnym. Będzie grabież majątków prywatnych na 100%, bo to się nie utrzyma. Nie z takim socjalem. Sam spierdalam stąd za rok, dwa lata maksymalnie. Już spieniężam, co mam i wychodzę z biznesów. Ja już jestem w panice generalnie, żeby uciekać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, $Szarak$ napisał:

Ja nie wiem, czy wy to robicie specjalnie czy rzeczywiście nie potraficie jakoś przeczytać ze zrozumieniem trochę zdań. 

Meh, nie ma się po co pompować i próbować podejmować debatę. Szkoda czasu.

@$Szarak$ Chwilkę temu @Gixer wstawił wątek o tym kto co zrobił dla kraju i społeczności.

 

Teraz Ty zaczynasz wątek polityczny. Żeby podjąć sensowną debatę trzebaby zająć stanowisko czyli mieć zdanie na ten temat. Polityka... Mnie nie interesuje. Analiza tego co napisałeś mnie... mało interesuje... Co więcej... wiedzy mam na ten temat tyle co nic. Jestem politycznym IGNORANTEM.

Z jedną tendencją. ŻADNEMU Z POLITYKÓW nie wierzę, bo są zainteresowani tylko "siedzeniem u koryta"... Nie wierzę w polityków z jakimikolwiek tendencjami do "działania by ludziom żyło się lepiej". Jesteśmy dla nim "mięsem wyborczym" ktróre ma iść do urn, żeby oni potem mogli realizować swoje plany dorywania się do koryta.

 

Świadomość zależności politycznych i układów pomoże mi jutro poprawić swój nastrój w pracy? Będę wydajniejszy? Opracuję lepszy proces technologiczny? Zarobię więcej?

 

Ująłbym to tak. Kurwa. Ty to się musisz nudzić...

 

A ja w tym czasie obejrzałem sobie to...

 

 

 

Czysta wiedza inżynierska w popularno-naukowej polewie. Z tego mogę się wyżywić i zarobić. I to mnie bardziej interesuje.

 

 

 

Dodam jeszcze coś takiego...

 

 

 

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ W sumie chce znaleźć się z Tobą w jednym okopie, odpukać, może po lutym. Tylko Ty jesteś w stanie mi przetłumaczyć ten bękot wszytkiego.... Jeśli magicznym sposobem, uciekając do fantazji była by możliwość, że ja sam idę na front, a wszyscy siedzą spokojnie, nawet powieka by mi nie drgnęła żeby pójść..... Ja nie chce żeby ktoś umierał, rusek, amerykaniec, polak.... dla nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.