Skocz do zawartości

DARMOWA POMOC - 1,5% podatku na chłopca z autyzmem


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,
 
Jeśli ktoś z Państwa chce komuś pomóc, nie tracąc nawet złotówki, to polecam skorzystać z możliwości przekazania na cel charytatywny 1,5% swojego podatku.
Ja polecam wpłacić na tego chłopca, Beniamina - jego tata jest wirtualnie obecny w naszej społeczności, czasem napisze komentarz na YouTube u mnie, nigdy nie był nachalny ani nie epatował cierpieniem - a te jest zapewne straszliwe.
 
Ma klasę, nie narzuca się, a jak dobrze wiemy, ludzie poczciwi, honorowi, to najczęściej dostają od życia figę z makiem, a pomoc dostają krzykacze, wymuszacze, nachalni piewcy swego nieszczęścia, nie wspominając o zwykłych oszustach.
 
Nie każdy umie poprosić o pomoc, umiejętnie walczyć o lepszy los, gdyż ludzie dobrzy się krygują, wstydzą. Prostacy natomiast nie przejmują się uczuciami innych ludzi, więc głośno krzyczą - i zawsze ktoś pomoże.
 
Rok temu, tata tego chłopca napisał do mnie na fejsie i poprosił mnie o te 1,5%, a ja odmówiłem. Bardzo grzecznie odpisał, podziękował - nie epatował męczeństwem, nie chciał sprawić żebym czuł się zawstydzony czy miał poczucie winy, tylko miło zareagował, a wiadomo że w takiej sytuacji, każdy grosz się liczy. Przegrać, stracić i odejść bez rozpaczania, gniewu, nienawiści - to jest sztuka i niewielu ją doceni.
 
Mam nadzieję, że moi fani patrzą głębiej na życie i dostrzegają te zależności.
 
Z tego względu proponuję przekazać podatek osobie cichej, pokornej, żyjącej w wielkim cierpieniu, bo co to za życie, gdy syn jest tak chory.
Wszystko jest tam napisane i wytłumaczone, w razie wątpliwości piszcie do fundacji. Ja też przekażę ten procent, to tylko kilka machnięć długopisem.
 
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja na obczyźnie będę się rozliczał w innym kraju - stety niestety bilet w jedną stronę, nie mniej bardzo dobra inicjatywa choć ja jako ja osobiście będąc w Polsce miałem mętlik w głowie komu pomóc... Jest dużo potrzebujących a pomoc to trudna sztuka, choć w tym wypadku to tylko dekoracja na papierze komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.