Skocz do zawartości

Nowa manipulacja, age shaming i kwik


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio na mediach społecznościowych content który w szybkim czasie zyska bardzo dużą popularność.

 

Otóż widuje wpisy, filmiki, rolki jakie to słabe/chore/obleśne/nienaturalne etc. że facet 25/28/30/40 spotyka się z 17/19/25 latką. 

 

Ten content zawsze produkowany jest przez nieco napuchnięte30-40 latki, które sytuacje że 29 latek spotyka się z 19 latką nazywają groomingiem, pedofilią wykorzystaniem etc. 

 

Ja osobiście uważam, że wybieranie młodszych kobiet (18-24) na LTR jest bardzo korzystne - oczywiście młody wiek to nie jedyny warunek - kobieta musi być poukładana, z kręgosłupem moralnym, inteligentna, kobieca etc. Mam gdzieś, że ,,większość 19 latek jest niedojrzała i ma siano w głowie" bo większość 28 latek wcale nie jest mądra, dojrzała etc. Facet gdy szuka LTR nie potrzebuje większości - tylko musi znaleźć jedną na trzydzieści. Sorry za porównanie ale większość oferowanych samochodów na otomoto też zwykle jest powypadkowa, z dużym przebiegiem, niegarażowana etc. i nikt nie dziwi się kupującemu, który nastawia filtry aby takich propozycji uniknąć.

 

Wracając do tematu - mam wrażenie, że wiele samiczek ok. 30 r.ż. które ma potrzebę ,,wyszaleć się" (wiemy co to oznacza), czuje się bardzo źle, że jej rówieśnik ma czelność wybierać zamiast niej, jakąś 22 latkę. W związku z tym produkują całą listę bzdur typu:

,,nie masz szans u dziewczyn w swoim wieku więc wybiera młodsze" - przecież to manipulacja - 35 latek, który może wyrwać 25 latkę tym bardziej jest w stanie wyrwać 25 latke.

,,jesteś niedojrzały więc wybierasz dzieci/ umawiasz się z dzieckiem/to jest klasyczny grooming" - po pierwsze 18-23 latka to nie dziecko a już na pewno nie każda. A jak to dziecko to zabrońcie im również głosować, każcie chodzić do ginekologa z mamusią i nie pozwalajcie pić alkoholu. Po drugie, na własnym przykładzie wiem, że nie dokonał się jakiś wielki skok mojej dojrzałości do LTR pomiędzy 17-24 r.ż. Z kolei można znaleźć wiele dojrzałych dziewczyn z kręgosłupem moralnym w wieku 19 lat i można znaleźć tyle samo niedojrzałych w wieku 30 lat. 

,,jak facet który ma 35 lat umawia się z 22 latką to coś z nim nie tak" - a dlaczego ? Mam 35 lat, chce się ustatkować, poznaje mądrą ładną 22 letnią dziewczynę - mamy czas na spotkanie się i randkowanie bo jej nie bije zegar biologiczny. 3 lata później decydujemy się na ślub - ona ma 26. Czemu miałbym wiązać się z moją rówieśniczką, która za 3 lata będzie mieć 38 i ma spore szanse na menopauze? 

,,taka młoda dziewczyna jest za młoda na dziecko" tak się składa, że ryzyko urodzenia dziecka z wadami lub komplikacji przy porodzie zaczyna rosnąć od 25 r.ż. Z wszelkich mi dostępnych danych naukowych wynika, że optymalny czas na dziecko (zwłaszcza pierwsze) to 19-25 r.ż. Więc nie ma w tym nic nienaturalnego, że 23 latka ma dziecko. Odwrotnie, nienaturalne jest rodzenie w okolicach 40. 

 

Żeby było jasne - wybieranie kobiety na LTR ze względu wyłącznie na jej młody wiek to głupota w czystej postaci. Chodzi o to, że dla wartościowego 30-40 latka to po prostu bardzo wielka ilość zalet, które warto brać pod uwagę przy wyborze, co nie znaczy że ma być najważniejszym kryterium. I oczywiście lepiej związać się z mądrą 32 latką niż z głupiutką 22 latką. Problem w tym, że mądra, wartościowa, bez dużego przebiegu 32 latka to prawdziwa rzadkość (osobiście poznałem tylko jeden taki przypadek) i rzadszy egzemplarz od wartościowej 23 latki.

 

Panowie, radze przygotować się na te manipulacje i zastraszenie w stylu, że jak 30 latkowi podoba się 20 latka to jest pedofilem bo będzie ich coraz więcej (jak odpowiadać napisałem powyżej ale na pewno wielu braci ma jeszcze lepsze riposty

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła forma shamingu. 

 

Co ciekawe, sam to zauważyłeś, stosowana przez kobiety bezpośrednio przed, w trakcie lub po ścianie, czyli takie które utraciły swoją atrakcyjność. Co to oznacza? Ano tylko tyle, że piszą to z rozpaczy. Z młodsza, 20 paroletnią kobietą zwiąże się 30 latek wyłącznie atrakcyjny, posiadający zasoby i inne atrakcyjne dla pań cechy i w jego kierunku skierowany jest shaming (bo przecież nie chodzi o normików, których panie w ogóle nie widzą). A 30 latka z kim wolałaby się związać? Ano z atrakcyjnym 30latkiem niż dorobionym (jednak z brzuszkiem) 40-50 latkiem, ale nie może, ponieważ jest bardzo duża różnica pomiędzy atrakcyjnym 30 latkiem, a 30 latką. On jest na fali rosnącej, potomstwo może spłodzić za 5,10,15 lat, a ona czuje już instynkt macierzyński, który nie daje facetowi większych szans na spokojne poznanie jej (co oferuje 20 latka). I to jest dla mnie zrozumiałe. Przejebała najatrakcyjniejszy czas w swoim życiu na zabawę z przypadkowymi goścmi wmawiając sobie, że na dzieci przyjdzie jeszcze czas. Ale nie przyjdzie, bo który wartościowy facet zgodzi się na potomstwo po kilku miesiącach znajomości, a zwykle pytanie o dzieci czy cel związku (aby był poważny i na przyszłość) pada już na pierwszej/drugiej randce (każdy z nas spotkał się takimi już nawet przed pierwszym spotkaniem). Który normalny facet będzie się deklarował na drugiej randce? Jeżeli ktoś jest uczciwy, to wstrzyma się z odpowiedzią, a na pewno żaden wartościowy nie będzie podejmował takiej decyzji tak wcześnie, bo na jakiej podstawie? :) 

 

 

Jeszcze jedna nowa rzecz weszła na salony. Kobiety do około 25 roku życia, które na tinderze wybrały sobie wyłącznie jedną preferowaną zakładkę: "WINO" (a co to oznacza? 🤡) i drugi rodzaj, zwykle około 30 roku życia z opisem: "no ons", "no fwb", "tylko poważna relacja".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.