Skocz do zawartości

Męska jaskinia!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chętnie przyjmę wszelkie porady dotyczące wyposażenia/wystroju/urządzenia mojej jaskini znajdującej się na końcu ogrodu. Jaskinia jest betonowa i ocieplona. Ma 4,37m długości, 2,64m szerokości, wysoka na 2,5m. Jest doprowadzony prąd 230V. Do jaskini wchodzi się przesuwnymi drzwiami i ma 1 okno niezbyt duże. Można wstawić "kozę" lub kominek (tzn nie ma problemu z dymem i sąsiadami) 

Co lubie:

- nurkowanie(jestem aktywym płetwonurkiem)

- strzelectwo 

- raz na jakiś czas zapalić dobre cygaro

- czytać (ale biblioteczka już jest w domu)

- sport (siłka, tenis, bieganie)

- nowoczesne technologie

- wyposażenia wnętrz raczej stylowe niż   modernistyczne

- bliżej mi do introwertyka 

Czego nie lubie:

- gier komputerowych 

- głośnej muzyki

- nie oglądam TV

- nie przepadam za libacjami więc wnętrze w   stylu "klub kawalera" raczej odpada 😎

- na stół bilardowy szkoda mi przestrzeni 

- akwarium super,ale zbyt zajmujące taki tryb życia.

 

Budżet do 10tys PLN

Będę wdzięczny za wszelkie kreatywne wskazówki (byle niezbyt odrealnione) 

Pozdrawiam serdecznie! 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przestrzeń może nadałaby się na mały warsztacik, coś pomajsterkować, jakieś DIY, tworzenie różnych dzieł + mała wystawa, modele, cokolwiek. Do tego malowanie, rysowanie, kreatywne aktywności, żeby się odświeżyć umysłowo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nastolatek miałem kanciapę na podwórku. Małe pomieszczenie 3x2,35m, ale w tamtych czasach mogliśmy tam kulturalnie zapalić shishę, napić się %, pogadać o głupotach i pograć na nintendo 64.

Później stopniowo zamieniała się w graciarnie, do której ciężko byłoby nawet wejść, ale jakiś czas temu doprowadziłem to miejsce do względnej kultury.

 

Kiedyś lubiłem urban exploration, dlatego ten motyw się przewija - zamówiłem antyramy na wymiar i powiesiłem na ścianie zdjęcia kominów z dawnej fabryki chemicznej, które znalazłem buszując tam kiedyś, 

plany modernizacji oświetlania na kominie oraz parę innych pamiątek z tamtego miejsca, proporczyki, książka ze zdjęciami o historii tego miejsca, szpulka na wiskozę  itd.

Ogólnie jest przyjęte w urbexie, że z opuszczonych miejsc nic się nie wynosi. 

Tutaj była taka sytuacja, że wiedziałem iż ten zakład wyburzą, dlatego pozwoliłem sobie zabezpieczyć

te elementy lokalnej historii. I tak nawet gruzy nie zostały po tych zabudowaniach, więc wszystko zostałoby zutylizowane.

 

Oprócz tego mam jakieś stare radia lampowe, projektor, dwie makatki, flagę mongolskiej republiki ludowej w drzwiach [myślałem długi czas, że to normalna flaga Mongolii] itd.

Całość tworzy spoko klimat, jest gdzie czasem posiedzieć i ew. ktoś awaryjnie może się przekimać.  😊

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o warsztacie: zrób sobie gniazdka na początek: 230V i pod siłę, prostą podłogę z żywicy. Odciąg do okna i instalacje pneumatyczną możesz pociągnąć (kompresor docelowo na zewnątrz jakby cię naszło na DIY to możesz pisać na priv), no i woda jak możesz podciągnąć i odpływ (zlew koniecznie odstojnikiem). 

 

Na początek to stół wystarczy, tablica do wieszania narzędzi i jakiś regał, choć z doświadczenia wiem, że najlepiej wykorzystać co się ma. Możesz budżet przeznaczyć na zbudowanie czegoś (destylator, kajak co ci się marzy). Kupowanie narzędzi na początek to tak sobie jak wcześniej nic nie robiłeś. Nie wiesz czy bardziej podejdzie ci elektronika czy prace manualne (tu warto poznać lokalnych zajawkowiczów - by wymieniać się usługami/przysługami). Narzędzia kupuj sukcesywnie i raczej dobrej jakości. 

 

ps. ja bym sobie drążek na początek powiesił, jak boksujesz to taki umożliwiający podwieszenie worka. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.