Skocz do zawartości

Stare gry i konsole - RETRO ARCHIWIZACJA


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Retro PC to moje hobby. Chodzę po giełdach staroci i wyszukuję stare sprzety, karty graficzne, karty muzyczne - za grosze, za 20 zł albo za 30 zł.

 

Część sprzętów naprawiam.

 

Ostatnio złożyłem PC 486 DX4 133 MHz, 64 mb RAM, jakaś dźwiękówka na ISA, grafika na PCI - pod DOS i Windows 98. I na nim ujeżdżam stare gierki i soft z tamtych czasów. To były gierki, z klimatem, godziny zabawy. muzyka  synteza FM lub General MIDI. Grafa 3DFx voodoo. Albo S3 Virge do DOS.

 

Zdziwiłem się ilu ludzie się interesuje i zbiera sprzęty z lat 90.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pietryło napisał:

A ogólnie jakie masz konsole?

Myslę o batocerze wraz z całym PC albo przerobioną konsolą PS miałem PS2 ale sprzedałem, teraz chciałbym sobie coś kupić retro, mam grę telewizyjną :) Amigę :)  i trochę gier na dyskietkach, kasetach.

3 minuty temu, rarek2 napisał:

Zdziwiłem się ilu ludzie się interesuje i zbiera sprzęty z lat 90.

A ceny niektórych fantów powalają.

 

 

Też marze, żeby złożyć, kupić takiego o to dziadka z windowsem 98

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Druid napisał:

Myslę o batocerze wraz z całym PC

No to jest fajna opcja, tutaj w tym temacie się o tym dowiedziałem i nieźle to wygląda. Wiesz ja to się uparłem na ps2 i xboxa by mieć fizycznie ten sprzęt. Za gówniaka mogłem o tym pomarzyć, a teraz mam:D No i kiedyś, ale dawno emulowałem sobie gry z ps2 i średnio to było. Obraz się psuł, czasem dźwięk... Szczerze to nie wiem jak teraz te wszystkie emulatory do ps2 czy innych konsol tej generacji, pewnie lepiej, ale gdzieś uraz mi został i po prostu chciałem mieć w łapie ten sprzęt:D Czasem oglądam tego gościa i widzę, że dzisiaj dał filmik o xboxsie:

 

15 minut temu, rarek2 napisał:

Zdziwiłem się ilu ludzie się interesuje i zbiera sprzęty z lat 90.

No jest popyt na retro teraz. Dla mnie sprzęt z lat 90 trochę już za stary. Nie mniej też złożyłem sobie kompa z windows xp i monitorem 4:3, gry z wczesnych lat 2000 wyglądają na tym super i nic nie trzeba babrać się w plikach i rozdzielczościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pietryło napisał:

Sprzedawałem w 2009r, nie wiedziałem;)

Ja wywaliłem swój komputer na śmietnik, sprawny, jak kupiłem nowy, teraz żałuję.

13 godzin temu, rarek2 napisał:

Chodzę po giełdach staroci

Czasem można znaleźć niezłe smaczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Druid napisał:

Czasem można znaleźć niezłe smaczki

 

I owszem np

 

3DFx Voodoo 3 2000 PCI - 20 zł

3DFx Voodoo 3 3000 AGP - 30 zł

SoundBlaster AWE 32 - 30 zł

 

Cały komp - Pentium 133, AWE32, S3 Virge DX, Płyta główna AT, Obudowa AT z zasilaczem, dwa dyski HDD, CDROM, Nagrywarka CD - 50 zł

 

Deck SONY TC-K611S - 20 zł

 

Radiomagnetofon Sanyo tzw jamnik - 20 zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na widok ZX-81 albo gumiakowego ZX Spectrum, łezka mi się w oku kręci, jednak nie mam potrzeby ich posiadania. Powspominanie mi wystarcza, bez potrzeby wzmacniania bodźców poprzez dotyk i leżenie na półce. Emulatorów też nie instaluję, bo ja w ogóle nie gram od lat. Chociaż w pierwszą grę jaką grałem (ZX Spectrum pierwszego kontaktu), czyli 3D Death Race (koszmarna grafa i fabuła) to może bym i nawet raz zagrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.