Skocz do zawartości

O kobietach - aforyzmy i inne takie by trafić w sedno tarczy


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum przetoczyliśmy już masę gigabajtów opisując i naświetlając z różnych stron kobiety, ich zachowanie, stosunek do nas i świata. Myślę, że w ramach forumowej wiwisekcji nie zaszkodziłoby gdybyśmy pokusili się o jedno czy dwa celne zdania o paniach trafiające w "10" życiowej tarczy.

 

Mnie bardzo ujęło powiedzenie kumpla:

Kobieta w życiu myśli o dwóch sprawach: komu dać i kiedy

 

Zasłyszane:  Gdy kobieta jest poniżona czuje się wywyższona

 

Mistrzem w kondensacji myśli był Jan Izydir Sztaudynger:

Nic od kobiety człowiek nie wymaga - Może być naga...

 

 

 

 

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

– Żonaty jesteś, Manny?
– Co ty!
– Kobitki?
– Czasami. Ale nigdy na dłużej.
– W czym problem?
– Kobieta to zajęcie na cały etat. Każdy musi wybrać sobie fach i się go trzymać.
– Rzeczywiście. Jest to jakiś emocjonalny drenaż.
– Fizyczny również. Przecież one się chcą na okrągło pierdolić.
– Znajdź sobie taką, z którą byś to lubił robić.
– Akurat. Wystarczy, że pijesz albo grasz. Zaraz ci powie, że to „niszczy miłość”.
– To znajdź sobie taką, która lubi gorzałę, hazard i ruchanko.
– A po co komu taka kobieta?

 

Ch. Bukowski, "Faktotum".

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tu kiedyś dostałem z 25 lajków za przytoczenie pewnego włoskiego powiedzenia: "wiele zyskał, kto kurwę stracił" :D

 

Dodam coś nowego, żeby nie było że się powtarzam: "kobiety nie powinny służyć w armii, wojny byłyby zbyt okrutne" - Napoleon Bonaparte (pisane z głowy, mogłem nieco przekształcić)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między mężczyzną a kobietą jest taka sama jak między zwierzęciem a rośliną. Zwierzę jest czymś bardziej zgodnym z charakterem mężczyzny, roślina czymś bardziej zgodnym z charakterem kobiety, ponieważ kobieta to raczej spokojne (podobne do rośliny) rozwijanie się, którego zasadą jest pewna bardziej nieokreślona jednia uczucia. Jeśli kobiety stoją na czele państwa – państwo znajduje się w niebezpieczeństwie. Działają one bowiem nie podług wymagań ogólności, lecz podług przypadkowej skłonności i przypadkowego mniemania. Kobiety zdobywają wykształcenie nie wiadomo jak, jak gdyby w atmosferze wyobrażeń, bardziej dzięki życiu niż dzięki zdobywaniu wiadomości, gdy tymczasem mężczyzna zdobywa sobie stanowisko tylko dzięki osiągnięciom myśli i dzięki wielu wysiłkom.

 

Georg Wilhelm Friedrich Hegel (1770-1831)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka prawda życiowa raczej, ale zapamiętałem.

U mężczyz­ny wdzięczność za mi­nione roz­kosze jest wie­czna. Dla was ko­biet, mężczyz­na, które­goście kochały jest niczym.

Honoré de Balzac

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacytuje Pana Mario Puzo:

 

"Nigdy nie traktuj kobiety zbyt dobrze. Kobiety trzymają się ochlaptusów, kurwiarzy, szulerów i brutali. Nie mogą wytrzymać ze słodziutkim, milusim facetem. A wiesz dlaczego? Nudzą się. Nie chcą być szczęśliwe. To nudne."

 

acha Bracia..... dodam, że pierwszy raz ten cytat usłyszałem z ust kobiety.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

dorzucę swoje 3 grosze:

 

•    Jedyni mężczyźni prawdziwie kochani przez kobiety, to ich synowie

•    Nie znam żadnej prostytutki, ale w sumie każda kobieta może się nią okazać

•    Mężczyźni są pragmatyczni w biznesie. Kobiety w relacjach

•    Dlaczego kogoś, trzeźwo patrzącego na kobiety nazywacie mizoginem?

•    Jest wielu mężczyzn, którzy nie lubią kobiet. Ale jeszcze więcej jest takich kobiet

•    Mężczyźni miewają honor, kobiety mają tylko swoje cele

•    Bunt przeciwko uprzedmiotowieniu kobiet jest odruchem wyparcia ze strony kobiet traktujących facetów przedmiotowo. Nikt nie lubi gdy inni bawią się jego zabawkami.

•    Czasy dyskryminacji kobiet były wyprzedzającą karą za to, co będą robiły w przyszłości

•    Nie daję kobietom atencji za dolary, które liczy ktoś inny

 

(O. Wilde)

Mężczyzna może być szczęśliwy z każdą kobietą, o ile jej nie kocha.

 

(G.B. Shaw)

Miłość to przecenianie różnic pomiędzy jedną kobietą a drugą 

Ko­biety, które myślą, to naj­częściej te, o których się nie myśli.

Ko­bieta pat­rzy na jed­ne­go mężczyznę, roz­ma­wia z dru­gim, a myśli o trzecim.

Trze­ba cza­sem mówić do ko­biety zgod­nie z jej ko­biecością, a to jest tak, jak­by mówić do wa­riata zgod­nie z je­go obłędem.

 

(Albert Einstein)

Wielu mężczyzn przez całe życie stara się zrozumieć istotę kobiety. Inni zajmują się mniej trudnymi kwestiami, jak np. teoria względności. 

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Była fraszka i inne takie, ale nie było jeszcze piosenki, a więc Budka Suflera:

 

Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam.
Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam.
Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok,
bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętaliście o mistrzu? Ciekawe, że zaczyna się od 666 wersu. (Tako rzecze Zaratustra)

 

O starej i młodej kobiecie

 

666

„Czemuż, Zaratustro, przemykasz się tak płochliwie o zmierzchu? Cóż to osłaniasz tak troskliwie swym płaszczem?

667

Jestże to skarb, który ci darowano? czy też dziecię, które ci się narodziło? Lub też poczynasz może sam drogami złodziei chadzać, ty przyjacielu zła?” —

668

Zaprawdę, bracie mój! — rzekł Zaratustra — darowano mi skarb: małą prawdę, którą oto dźwigam.

669

Jest wszakże niesforna jak małe dziecko; a gdy dłonią ust jej nie przysłaniam, wrzeszczy zbyt głośno.

670

KobietaDzisiaj, gdy samotny drogą swą o zachodzie słońca szedłem, spotkałem starą babinę, co tymi słowy przemówiła do mej duszy:

671

„Wiele mówił Zaratustra i do nas kobiet, wszakże nigdy jeszcze nie mówił o kobiecie”.

672

Odparłem jej: „O kobiecie należy mówić tylko do mężczyzn”.

673

„Mów i do mnie o kobiecie — rzekła — jestem dosyć stara, aby wnet o tym zapomnieć”.

674

Uczyniłem zadość starce i rzekłem do niej w te słowa:

675

Wszystko w kobiecie jest zagadką i wszystko w kobiecie ma jedno rozwiązanie: zwie się ono brzemiennością.

676

Mężczyzna, Kobieta, MiłośćMężczyzna jest dla kobiety tylko środkiem: celem jest zawsze dziecko. Lecz czymże jest kobieta dla mężczyzny?

677

Dwóch rzeczy pragnie prawdziwy mężczyzna: niebezpieczeństwa i igraszki. Przeto pożąda kobiety, jako najniebezpieczniejszej igraszki.

678

Ku wojnie wychowany ma być mąż, niewiasta zaś ku wytchnieniu wojownika: wszystko inne jest głupstwem.

679

Zbyt słodkich owoców — wojak nie znosi. Dlatego też pragnie kobiety; gorzka jest najsłodsza nawet kobieta.

680

Lepiej niźli mężczyzna rozumie dzieci kobieta, lecz mężczyzna jest bardziej dziecinny niż kobieta.

681

W prawdziwym mężczyźnie tkwi dziecko, co igrać rade. Dalej więc, kobiety, odkryjcież mi dziecko w mężczyźnie!

682

Igraszką niech będzie kobieta: czystą i subtelną, jako diament opromieniony cnotami świata, którego jeszcze nie ma.

683

Promień gwiazdy niechaj lśni w waszej miłości! Nadzieja wasza niech brzmi: „obym porodziła nadczłowieka!”

684

W miłości waszej niech będzie waleczność! Miłością uderzajcie na tych, co w was trwogę niecą.

685

W miłości waszej niech będzie i cześć wasza! Mało rozumie się zresztą kobieta na czci. Lecz to winno być czcią waszą: zawsze bardziej kochać, niźli bywacie kochane i nie być nigdy wtórymi.

686

Niech się mężczyzna boi kobiety, gdy ta kocha: wówczas ponosi ona wszelkie ofiary, a wszystko inne wydaje się jej bez wartości.

687

Niech się mężczyzna boi kobiety, gdy ta nienawidzi: gdyż mężczyzna jest w głębi duszy swej tylko zły, kobieta jest tu licha.

688

Kogóż najbardziej nienawidzi kobieta? — Rzekło raz żelazo do magnesu: „nienawidzę cię najbardziej za to, że pociągasz ku sobie, lecz nie jesteś dość silne, aby przyciągnąć do siebie”.

689

Kobieta, Mężczyzna, MizoginiaSzczęście mężczyzny brzmi: ja chcę. Szczęście kobiety: on chce.

690

„Spójrz, jakże doskonałym staje się oto świat!” — tak myśli każda kobieta, gdy z całą miłością ulega.

691

A ulegać musi kobieta, aby znalazła głębię dla swej powierzchni. Powierzchnią jest duch kobiety, ruchliwą, burzliwą powłoką płytkich wód.

692

Duch mężczyzny głęboki jest: prądy jego szumią w podziemnych jaskiniach: kobieta przeczuwa jego siłę, lecz jej nie pojmuje. —

693

Wówczas odparła mi starka: „Wiele rzeczy uprzejmych powiedział Zaratustra, osobliwie dla tych, które są jeszcze dosyć młode na to.

694

Rzecz szczególna, Zaratustra mało zna kobiety, a jednak ma słuszność, gdy o nich mówi! Dziejeż się to dlatego, że w kobiecie każda rzecz jest możliwa?

695

A teraz weź oto w podzięce małą prawdę! Wszak jestem dosyć stara na nią.

696

Otul ją tylko i zatkaj jej usta: w przeciwnym razie krzyczeć zwykła zbyt głośno ta moja mała prawda”.

697

„Dajże mi, kobieto, twą małą prawdę!” — rzekłem jej. — I stara kobieta rzekła te słowa:

698

„Idziesz do kobiet? Nie zapomnij bicza!” —

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A man is given the choice between loving women and understanding them" - Ninon de Lenclos (za wikipedią: słynna paryska kurtyzana, wolnomyślicielka i skandalistka).

 

"Mężczyźnie jest dana możliwość wyboru między kochaniem kobiet a zrozumieniem ich" - trochę koślawe to moje tłumaczenie, ale oddaje sens dla tych nieanglojęzycznych.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kobiet idealnych. Są tylko takie, które potrafią nam przesłonić wady biustem i cipą.

 

Najszybciej sparzysz się na kobiecie zimnej.

 

Zawieszenie broni pomiędzy kobietami nazywa się przyjaźnią. 

 

Są kobiety, które nie lubią zadawać cierpień kilku mężczyznom równocześnie i wolą zajmować się jednym: to kobiety wierne.

 

W piekle są i niewiasty. Ktoś musi diabłom przyprawiać rogi. :lol:

 

Profesja alfonsa delikatnie mówiąc nie jest pozytywnie postrzegana w społeczeństwie. Z tego powodu zapewne, że jest to jedyna sytuacja, w której to mężczyzna żyje z kobiet a nie odwrotnie.

  • Like 9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jej drabina do kariery ma.... 4 litery.

2. Myjcie sie dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godziny.

3. Każda jej pozycja to juz propozycja.

4. Któż by wiedział, ze czas leci, gdyby nie lustro, gdyby nie dzieci.

5. Prawda w oczy kole, a więc kłamstwo wolę.

 

Jan Izydor Sztaudynger

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Artur Schopehauer:

1. Stąd to właśnie kobiety, które w skutek właściwej im słabości rozumu są daleko mniej zdolne od mężczyzn do pojmowania zasad, do trzymania się ich i obierania ich za wytyczną dla swego postępowania, w ogóle stoją też niżej od mężczyzn pod względem cnoty sprawiedliwości, czyli są i mniej sumienne i mniej uczciwe; niesprawiedliwość i fałsz są najpospolitszymi ich wadami, a kłamstwo – właściwym żywiołem. W zamian za to przewyższają mężczyzn pod względem cnoty miłości bliźniego.

2. Jedynym mężczyzną, który nie może żyć bez kobiet, jest ginekolog.

 

Mario Puzo:

Chcesz wiedzieć, jak kobiety potrafią kochać, świadomie karmiąc cię miłością, aby zatruć twoje ciało i umysł? A następnie, kiedy kończy się namiętność, wolą odejść? Jednocześnie mamią cię obietnicami, robiąc z ciebie głupka? Niemożliwe? To jeszcze nic. Kobiety nie traktują miłości poważnie. Nigdy tego nie robiły. Powiem ci prawdę o miłości do kobiet – o tym, że nigdy nie pała do nich nienawiścią.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.