Skocz do zawartości

O kobietach - aforyzmy i inne takie by trafić w sedno tarczy


Rekomendowane odpowiedzi

 

"Nowa sukienka działa na kobietę tak samo jak cztery wódki na mężczyznę"

"Ożenić się jest bardzo łatwo, tylko niełatwo być żonatym"

"Są mężczyźni, którzy mają to, na co zasłużyli. Inni pozostali kawalerami"

"Nieżonaty - mężczyzna posiadający wady, o których jeszcze nie wie"

"Żona to istota, która zawsze jest przy tobie, gdy masz przykrości, które w ogóle by nie istniały, gdybyś był kawalerem"

 

Te powiedzenia pochodzą mniej więcej z lat 50-tych ubiegłego stulecia, z czasów kiedy jeszcze nawet nie raczkowała femipolitpoprawnośc.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

"Mądrych kobiet tak, natomiast nie będziemy szukali poparcia u feministek. Podobno feministki twierdzą, że połowa mężczyzn to są męskie, białe, szowinistyczne świnie. To ja chce mieć poparcie połowy tych szowinistycznych świń i mam już 12,5 proc. A jeszcze oprócz tego dostanę poparcie 5 proc. kobiet, bo mądre kobity chcą, żeby rządzili mężczyźni. Jak pan sobie popatrzy na siatkarki, piłkarki ręczne, nożne, koszykarki - wszędzie jako szefa wybierają mężczyznę, bo kobiety są mądre. Są mniej inteligentne, ale mądre i wybierają jako szefa mężczyznę." 

 

Janusz Korwin-Mikke dla TVP Info

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kasjusz Dion opisał fragment pogawędki, jaką ucięły sobie Julia Augusta, żona cesarza Septymiusza Sewera, z żoną Argentocoxusa, wodza jednego z piktyjskich plemion. Rzymianka łajała Piktyjkę za zbytnią, jej zdaniem, swobodę seksualną. Riposta była chłodna niczym szkockie lato: „Spełniamy nakazy natury w sposób dużo lepszy, niż czynicie to wy, kobiety rzymskie. Gdyż my prowadzamy się otwarcie z najlepszymi z mężczyzn, podczas gdy wy dajecie się deprawować po kryjomu najbardziej nikczemnym”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Pana
- Dlaczegóż to, jeśli łaska?..
- Szkoda Pana - powtórzyła. - Sama jestem kobietą i wiem, że kobiet nie zdobywa się ofiarami, tylko siłą.
(...)
- Łaskawa Pani - odparł Wokulski - jeżeli panna Izabela jest taką, jak mi się wydaje, to może mnie kiedyś oceni. A jeżeli nią nie jest, to zawszę będę miał czas się rozczarować..
- Zrób to wcześniej Panie Wokulski, zrób wcześniej - rzuciła podnosząc się w fotelu. - Bo wierz mi, łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni niż jedno przywiązanie z serca. Szczególniej, gdy się już zagnieździ.

 

- Pani łaskawa, nie udawajmy, że się nie rozumiemy. Pani wie, że dla mężczyzny kochającego kobieta jest świętością jak ołtarz. Słusznie czy niesłusznie, ale tymczasem tak jest. Otóż, jeśli pierwszy lepszy awanturnik zbliża się do tej świętości jak do krzesła i postępuje z nią jak z krzesłem, a ołtarz prawie zachwyca się podobnym traktowaniem, wówczas.. pojmuje pani?.. Zaczynamy przypuszczać, że ów ołtarz jest naprawdę tylko krzesłem. Jasno się wytłumaczyłem?...

 

Ile razy mężczyzna patrzy na kobietę, szatan zakłada mu różowe okulary.

 

Kupcowi trzeba subiektów, a kobiecie bijących przed nią czołem, choćby dla zasłonięcia tego zucha, który nie bije pokłonów.

 

– Nawet między zwierzętami nie znajdziesz tak podłych bydląt jak ludzie. W całej naturze samiec należy do tej samicy, która mu się podoba i której on się podoba. Toteż u bydląt nie ma idiotów. Ale u nas!... Jestem Żyd, więc nie wolno mi kochać chrześcijanki... On jest kupiec, więc nie ma prawa do hrabianki... A ty, który nie posiadasz pieniędzy, nie masz praw do żadnej zgoła kobiety... Podła nasza cywilizacja..

 

Wszystko z "Lalki". Czy cokolwiek lepszego powstało w polskiej literaturze? :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

W aquaparku w Szaflarach na tabliczkach wywieszone są takie oto sentencje:

  • Kobieta uważająca się za inteligentną domaga się tych samych praw, co mężczyzna, kobieta inteligentna zrzeka się ich;
  • Jeśli kobieta cię zdradzi, zawsze mieć będzie żal do ciebie, że z twego powodu nie mogła uczynić tego wcześniej;
  • Kobieta jest kwiatem, który tylko w cieniu mężczyzny może rosnąć i pachnieć;
  • Dwie kobiety zawsze się w końcu zrozumieją kosztem trzeciej.

Tylko cztery zdania, moim zdaniem dość trafne, którymi ktoś chce wywołać aferkę na szerszą skalę:

 

https://vibez.pl/wydarzenia/kobieta-tylko-w-cieniu-mezczyzny-moze-rosnac-i-pachniec-seksistowskie-sentencje-w-aquaparku-6794229067934592a

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.