Skocz do zawartości

Nietykalni


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem przeglądając internet przypomniałem sobie o tym ludzkim odpadzie, więc pomyślałem że warto przedstawić jegomościa na forum.

https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2022-12-05/jego-slowa-zszokowaly-polske-adwokat-o-zderzeniu-z-trumna-na-kolkach/

 

Pan adwokat jakiś czas temu spowodował wypadek drogowy w wyniku którego zabił dwie kobiety i zasłynął ze stwierdzenia, że to wina tych kobiet, bo jechały "trumną na kółkach", w domyśle starym samochodem.

 

Poczytajcie sobie powyższy artykuł, co ten człowiek wygaduje i jak system go chroni. 

 

 

A co u pani Gersdorf i jej męża, którzy też brali udział w podobnym zdarzeniu?

https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/gersdorf-i-zdziennicki-nie-brali-udzialu-w-wypadku-motocyklisty,514688.html

 Oni niczego nie widzieli, dowiedzieli się że był jakiś wypadek dopiero kilka godzin po fakcie, mimo że rozwalony motocykl sunął przez kilkadziesiąt metrów przed ich samochodem, co widać na nagraniu.

 

pierwsze sekundy: auto Gersdorfów zjeżdża z lewego pasa na prawy, zapewne robili miejsce pojazdowi na pasie rozbiegowym

7. sekunda - doskonale widać, że motocykl sunie po jezdni PRZED samochodem Gersdorfów

 

Ale biegli sądowi tego się nie dopatrzyli :)

 

 

 

 

Jeszcze Pan Najsztub:

Najsztub nie jest winny potrącenia kobiety na pasach. Wniosek o kasację wyroku oddalony
Warszawie uniewinnił Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Stwierdził, że nie zabezpieczono żadnych śladów i zrekonstruowanie zdarzenia było niemożliwe, a piesza sama powinna uważać. Prokurator Generalny złożył wniosek o kasację tego wyroku. Wniosek został oddalony

– Nie przyczyniłem się w żaden sposób do jej śmierci – mówił Piotr Najsztub w podcaście Onetu "WojewódzkiKędzierski" odnośnie do wypadku, w którym potrącił na pasach 77-letnią kobietę, jadąc samochodem bez aktualnych badań technicznych i bez prawa jazdy. 

 

Sąd pierwszej i drugiej instancji uznał, że zachowałem należytą ostrożność, że nie mogłem uniknąć tego wypadku i dlatego zostałem uniewinniony

 

Do tego wypadku doszło w październiku 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Poszkodowana kobieta miała połamane żebra i kość czaszki. 

Sędzia Piotr Bojarczuk w uzasadnieniu wyroku obciążył też poszkodowaną pieszą. Stwierdził, że nie miała żadnej pewności, iż Najsztub zatrzyma się przed pasami. „To nie jest tak, że bycie osobą pieszą zwalnia wszystkich pieszych od zachowania również szczególnej ostrożności” – zaznaczał.

 

 

 

 

----

Jeśli planujecie kogoś zabić, to rozjedźcie go samochodem, dostaniecie co najwyżej kilka lat odsiadki.

Tak jak lekarz z Żywca, którego za jazdę po pijaku i zabicie dwóch osób, sąd skazał na 2,5 roku więzienia.

https://www.tvp.info/64806516/-wyrok-ws-wypadku-w-ktorym-zginela-kobieta-i-dziecko-utrzymany

---

 

 

 

Państwo z dykty, rację mają ci bracia, którzy piszą, aby spierdalać stąd czym prędzej lub  ruchać system na tyle na ile to możliwe. (praca na czarno, brak kredytów itd.).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.