Skocz do zawartości

Velma - czyli jak kultura 'woke' niszczy nasze wspomnienia


deleteduser179

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, zychu napisał:

Velma jest lesbą, Kudłaty jakimś mieszańcem (który ćpie), Fred jest frat-bucem, a Daphne to kretynka (i zapewne zdzira, bo białe kobiety to zdziry, wszyscy to wiedzą). 

 

No czyli normalny Scooby-Doo od lat 90, poza zmianą ras głównych bohaterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, zychu said:

Za Tarzana wsadzą po prostu goryla

Żeby się huśtał po lianach w przepasce biodrowej, i dał złapać białym w siatkę? Uuu... ileś tam procent mieszkańców USA wierzy, że Wakanda istnieje naprawdę.

18 hours ago, Mosze Red said:

Scooby będzie miał romans z Dafne :D 

Pudło. Wymyślili coś lepszego - i trzeba przyznać, że ja bym na to nie wpadł:

JXImD6xRS2MJSiMOy2pPeLDrITdcERxp.jpg

 

@mac specjalnie dla Ciebie, Gandalf po reformie:

XQxaF8DhIjlOjpFeCGT0QOZUJsvllMLT.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Velma (2023) - opinia po 2 odcinkach serialu [HBO]. Wulgarna papka

Pierwszy odcinek otwiera scena, w której Daphne (Constance Wu) stoi w szkolnej szatni i zauważa karalucha. Sekundę później wbiega na niego drugi karaluch i zaczynają kopulować. Kolejną sekundę później Daphne wchodzi pod prysznic ze swoimi koleżankami i pyta czy zauważyły, że piloty seriali zawsze zawierają znacznie więcej golizny i przemocy niż reszta sezonu. Oczywiście dziewczyny stoją nago pod prysznicami i tylko strategicznie umiejscowiona piana zakrywa im sutki i łona. I już wiemy, że to jeden z tych seriali, które będą więcej czasu spędzały na dekonstruowaniu klisz i generalnie konwencji serialu/horroru, niż na budowaniu solidnej narracji.

Nie mija wiele czasu, a szalenie istotnym tematem rozmów staje się seksualność poszczególnych postaci. Ktoś się wykłóca, że dziewczyny też są czasami napalone, czy Velma (Mindy Kaling) nie jest lesbijką, a Fred (Glenn Howerton) gejem i tak dalej. Ponieważ w dzisiejszej telewizji to właśnie są najważniejsze tematy. Nieważne, że przez dwa odcinki śledztwo w sprawie morderstwa (później już podwójnego morderstwa) nie ruszyło choćby o centymetr. Grunt, że wiemy, że Fred jest lalusiem z problemami, a Velma i Daphne... No. Nie będę mówił.

Sposób pisania dialogów przywodzi na myśl rozwrzeszczanego nastolatka. Gadają wszyscy. I dużo. I wulgarnie i bez większego składu. 

(...) Moim największym problemem z tym serialem jest to, że nic z tego, co tu wyżej opisałem nie kojarzy mi się ze Scooby-Doo. To jakby ktoś wziął tę lekką, niewinną markę i po złości postanowił zrobić z niej szmatę.

https://www.ppe.pl/publicystyka/311869/velma-2023-opinia-po-2-odcinkach-serialu-hbo-nie-oczekujcie-za-wiele-to-sie-nie-zawiedziecie.html

Można się rozejść.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem, trzeba się odciąć od tego wszystkiego. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie remake gothica, a mam nadzieje, że wyjdzie. Natomiast nadzieje straciłem na remake Widźmina 1, zobaczymy co to będzie, ale moim zdaniem Redzi są już za słabi w torbie by zrobić coś pod prąd. Fabularnie i jeśli chodzi o rozgrywkę zrobią robotę, ale ucierpi na tym klimat i zjebią to poprawnością polityczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jak byłem dzieckiem i wtedy nawet nie zwracałem uwagi na coś takiego, miałem tylko zagadkę kogo właściwie szukają czy jak Scooby uciekał z kudłatym i przeważnie sobie zajadali w przerwach razem z upiorem jakieś jedzonko :)

Po latach już wiem jakby czemu taka jedna dziewczyna miała u mnie w liceum pseudonim Velma bo się okazała, że woli dziewczyny po zakończeniu matur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 19:19, BumTrarara napisał:

Tylko czy przypadkiem Velma nie była już lesbijką ze 20-30 lat temu?

 

 

Fanbase, czy antyfanbase - a właściwie wąska, bardziej pierdolnięta część -  wymyśla, czy wyprojektowuje sobie różne rzeczy, np, że Bolek i Lolek to para gejów.

Ale z kolei Dahmer, choć piękny , przystojniutki, już nie mógł mieć na Netflixie oznaczenia 'LGBT', bo 'promuje negatywne stereotypy'.

 

Oryginalny fanbase różnych hobby, to bazowo były grube lub niedożywione nerdy, ubrani bez stylu, za to zajarani danym tematem.

Potem przyszła atencja i pojawiły się laski i ich kukoldy, białorycerze, spermiarze - laski wyczaiły, że mogą wyssać kasę i popularność z nerdowskich tematów.

No i pojawili się też "social justice warriors", czyli wyjątkowy przykład zjebanych lewaków-narcyzów.

 

Także - to co sobie ubzdurały lewackie spierdoliny uzurpujące sobie miano do bycia "fanbase", to zazwyczaj bajki z mchu i paproci :)

 

fe9.jpg

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/14/2023 at 2:25 AM, Pietryło said:

Czyli tak jak myślałem, trzeba się odciąć od tego wszystkiego. Zobaczę jeszcze jak wyjdzie remake gothica, a mam nadzieje, że wyjdzie. Natomiast nadzieje straciłem na remake Widźmina 1, zobaczymy co to będzie, ale moim zdaniem Redzi są już za słabi w torbie by zrobić coś pod prąd. Fabularnie i jeśli chodzi o rozgrywkę zrobią robotę, ale ucierpi na tym klimat i zjebią to poprawnością polityczną.

 

Wiedźmina 3 robili ludzie którzy robili ta grę. Cyberpunka zaczęli robić ludzie którzy robili tą grę, a skończyli ją robić ludzie podlegli korporacyjnym szmatom. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trevor napisał:

a skończyli ją robić ludzie podlegli korporacyjnym szmatom. 

Każdy większy producent gier to korpo lub coś na jego wzór. To nie lata 90-te, gdzie gry tworzyło się w piwnicy, w wolnym czasie i z zajawki. Rynek jak każdy inny - filmowy czy muzyczny. X pula inwestorów funduje Y projekt, żeby potem jego sprzedaż przyniosła Z zysków.

 

Co do samego serialu, to wrzucę to:

 

aw2e57ujg3ca1.jpg

 

Podwójny standardzik w grze zwanej "rasizm". Serial podobno bardzo śmieszny na siłę z jakimiś "edgy" momentami. Trochę taki klasyk (przypominają mi się nowe produkcje Vegi), gdzie kreujemy twardzieli na siłę, zwykle wulgarnymi lub cynicznymi tekstami. Z tym ostatnim, to..jak mawiam...pomylili ironię z iron...manem.

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mac napisał:

Dobry kek generalnie. 1.3/10 xD

 

Zawsze mogą zareagować jak w przypadku Anne Boleyn:

 

w6kluWd.png

 

87% oceniło na 1/10,

8% na 2/10,

2,3%  na 3/10

 

Niespełna 3% oglądających oceniło powyżej 3/10.

A średnia wychodzi 5,6/10.

Alternatywne kalkulacje wjechały.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sargon napisał:

y lewackie spierdoliny uzurpujące sobie miano do bycia "fanbase"

Prawdziwewachhh lewicowcówwww jużżżż nie maaaaaaaaaa. tralalalal

 

W oklicach 2000 było jednak inaczej. Nie było socjalmediów a klasyczne fora dyskusyjne.

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się odpierdala w kinematografii to jest dramat. Byłem dzisiaj na "horrorze" M3GAN, to jest o takiej lalce co wychodzi ze schematów oprogramowania i zabija ludzi, którzy chcą skrzywdzić osobę, dla której jest przyjaciółką. Oczywiście lalka stworzona przez kobietę programistkę, tej kobiecie programistce pomagała murzynka druga programistka, reszta zespołu to dwóch białych gości, którzy są fajtłapami, była nawet sytuacja w filmie, że murzynka stała z jednym białym i nie wiedzieli czy ta lalka jest włączona czy nie, on był przestraszony i powiedział do murzynki, żeby ona podeszła pierwsza. Kolejna scena, szukali w pamięci tego robota jakiś zapisów, ten biały próbował pomóc tej murzynce w analizie kodu i oczywiście nie ogarniał. Autorytet białego cis-mężczyzny jest tak rozpierdolony, że to szok. Co ciekawe szefem całego zespołu programistów jest chińczyk xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę full szur mode: czasem mi się wydaje, że to jakieś powolne przygotowania do jakiegoś totalnego resetu planety. Podobnie jak motywy typu usunięcie tego autobusu: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53106441
W międzyczasie mamy cyfryzację wszystkiego, więc ludzie dobrowolnie przenieśli swoje analogowe wspomnienia z klisz, fotek, kaset itp. do cyfrowych archiwów. Wystarczy rozbłysk na słońcu i boom - tego już nie ma.
Just sayin' :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej45, ale przynajmniej lala była fajna, szkoda tylko, że nie zrobiła większej pożogi. Mnie się podobało, ale ja takie filmy oglądam do piwa, i raczej nie wczuwam się w niuanse. Mimo wszystko pojawia się tam istotny przekaz: że "inteligentne" robo-żyjątko nie może zastąpić kontaktu z drugim człowiekiem. Liczyłem tylko na to, że bardziej dosadnie zostanie wyśmiana idea smart house, bo film aż się prosi o podobny motyw.

 

A tu fajny komentarz z fw o serialu:

Cytat

Tak jak geralt, scooby doo po zapoznaniu się z tym w czym przyjdzie mu brać udział postanowil odciąć się od tego wszystkiego
Ciesze się, że chociaż on miał jaja powiedzieć co o tym myśli będąc psem ludzie powinni brać z niego przykład

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, t0rek napisał:

Polecę full szur mode: czasem mi się wydaje, że to jakieś powolne przygotowania do jakiegoś totalnego resetu planety. Podobnie jak motywy typu usunięcie tego autobusu: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53106441
 

To akurat takie głupie nie jest - autobus jest w miejscu okresowo odcinanym od świata przez nagle wzbierające strumienie - z tego powodu umarł zresztą sam McCandless - z głodu, bo nie mógł się wydostać.

I jak w wypadku wychodzenia w klapkach na Giewont - jest wielu fanów, którzy nie są przygotowani na dzikość lokalizacji. Np. kilku utonęło w tych wezbranych strumieniach podczas próby wydostania się.

Służby regularnie musiały tam latać po jakichś nieogarów, którzy myśleli, że to tak samo będzie jak w ich lesie za płotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.